Jump to content

Samsung Galaxy Αce 2 (I8160)


sakiss
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ρε παιδιά , τι γίνεται με την μπαταρία του τηλεφώνου ??

Είναι δυνατόν να το φόρτισα χτεσ το μεσημέρι και το βράδυ να είχε 71% και σήμερα το πρωί 40% ?????? Όλη μέρα μπήκα 2 φορές ιντερνετ σύνολο 2 λεπτα ....

Από την αρχή δεν μου τα λεγε καλά η μπαταρία . Με το ππου το αγόρασα και το έβαλα για πρώτη φόρτιση έδειχνε να είναι λίγο πάνω απο το μισό ήδη φορτισμένο ...

Τι ακριβώς παίζει ? Ξ'ερει κανείς ? παντως αυτο δεν είναι φυσιολογικό . Απ'ότι έβλεεπα στα reviews το κινητο συγκριτικά με άλλα έχει καλύτερη μπαταρία . Έκανα εγώ κάποια βλακεία στην πρώτη φόρτιση ?

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Kαλησπέρα φίλοι μου ! Θα ήθελα και εγώ να σας ρωτήσω λίγο για το κινητό καναδυό πραγματάκια γιατί θέλω να το παραγγείλω ! μου άρεσε πολύ !!! Οι κάτοχοι του είναι ευχαριστημένη από το σήμα του κινητού ? Επίσης ένα ακόμα που με ενδιαφέρει είναι αν ακούς τον συνομιλητή σου δυνατά και καθαρά από το ακουστικό του κινητού !;)
[/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά , τι γίνεται με την μπαταρία του τηλεφώνου ??

Είναι δυνατόν να το φόρτισα χτεσ το μεσημέρι και το βράδυ να είχε 71% και σήμερα το πρωί 40% ?????? Όλη μέρα μπήκα 2 φορές ιντερνετ σύνολο 2 λεπτα ....

Από την αρχή δεν μου τα λεγε καλά η μπαταρία . Με το ππου το αγόρασα και το έβαλα για πρώτη φόρτιση έδειχνε να είναι λίγο πάνω απο το μισό ήδη φορτισμένο ...

Τι ακριβώς παίζει ? Ξ'ερει κανείς ? παντως αυτο δεν είναι φυσιολογικό . Απ'ότι έβλεεπα στα reviews το κινητο συγκριτικά με άλλα έχει καλύτερη μπαταρία . Έκανα εγώ κάποια βλακεία στην πρώτη φόρτιση ?

 

Θα πρέπει να κάνεις πρώτα 3 φορτίσεις για κρίνεις την απόδοση της μπαταρίας.Να κάνεις επίσης και την αναβάθμιση λογισμικού που σου δίνει το kies.

 

Kαλησπέρα φίλοι μου ! Θα ήθελα και εγώ να σας ρωτήσω λίγο για το κινητό καναδυό πραγματάκια γιατί θέλω να το παραγγείλω ! μου άρεσε πολύ !!! Οι κάτοχοι του είναι ευχαριστημένη από το σήμα του κινητού ? Επίσης ένα ακόμα που με ενδιαφέρει είναι αν ακούς τον συνομιλητή σου δυνατά και καθαρά από το ακουστικό του κινητού !;)

 

Και το σήμα του και το ακουστικό του είναι σε φυσιολογικά επίπεδα.

Φιλικά Βασίλης...
Link to comment
Share on other sites

xmmmmm ! Κατάλαβα ! ρώτησα γιατί το θέλω σαν δεύτερη συσκευή . Σαν κυρια έχω iphone 4s όπου όταν το πήρα έμεινα υπερευχαριστημένος από το σήμα και από το ποσο δυνατά και καθαρά ακούς τον άλλον όταν μιλάς ! Tο προηγούμενο μου κινητό nokia e52 που είχα πριν το iphone απλά έχει μέρα με νύχτα στο σήμα αλλα και στην ένταση που ακούς τον άλλο !!
[/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

xmmmmm ! Κατάλαβα ! ρώτησα γιατί το θέλω σαν δεύτερη συσκευή . Σαν κυρια έχω iphone 4s όπου όταν το πήρα έμεινα υπερευχαριστημένος από το σήμα και από το ποσο δυνατά και καθαρά ακούς τον άλλον όταν μιλάς ! Tο προηγούμενο μου κινητό nokia e52 που είχα πριν το iphone απλά έχει μέρα με νύχτα στο σήμα αλλα και στην ένταση που ακούς τον άλλο !!

 

Θα μείνεις πολύ ευχαριστημένος και με το σήμα αλλά και με την ποιότητα/ένταση του ακουστικού όταν μιλάς!

Link to comment
Share on other sites

θα σου προτεινα το ace2 για κυριο....και το iphone για 2....ιδιως αν σ ενδιαφερει το navigation της navigon που παρεχεται και free
Link to comment
Share on other sites

μπα κάτι τέτοιο δεν χρησιμοποιώ και δεν νομίζω και ποτε . τα δυο που με νοιάζουν είναι αυτά που είπα και πιο πάνω ! απλά το iphone με κάλυψε σαν κυρια συσκευή σε αυτά . και ελπίζω και το ace 2 να είναι έτσι σαν δεύτερη συσκευή !
[/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Στο startup του τηλεφώνου φορτώνονται ένα σωρό εφαρμογές οι οποίες τρώνε μνήμη

και ουσιαστικά θέλω να ξεκινάνε ΜΟΝΟ όταν τις χρειάζομαι και όχι με κάθε startup.

Πχ. Skype, YahooMail, Gmail, Χάρτες κλπ.

 

Δοκίμασα 1-2 startup managers και όλοι δείχνουν ότι τις απενεργοποιούν (και τις δείχνουν απενεργοποιημένες) αλλά αυτές ξεκινάνε κανονικά.

ΔΕΝ είμαι root αλλά υποτίθεται ότι δεν είναι ανάγκη να είσαι root για να πειράξεις το startup.

(Οπως άλλωστε το κάνουν και όλες οι εφαρμογές κατά την εγκατάστασή τους.)

Εχετε να προτείνετε κανένα startup manager ΠΟΥ ΝΑ ΔΟΥΛΕΥΕΙ.?

 

Eχω δοκιμάσει τους

Startup Manager (Free) : https://play.google.com/store/apps/details?id=imoblife.startupmanager&feature=search_result#?t=W251bGwsMSwxLDEsImltb2JsaWZlLnN0YXJ0dXBtYW5hZ2VyIl0.

Startup Cleaner 2.0 : https://play.google.com/store/apps/details?id=com.bright.startup2&feature=search_result#?t=W251bGwsMSwxLDEsImNvbS5icmlnaHQuc3RhcnR1cDIiXQ..

Android Optimizer

αλλά ΔΕΝ

 

Καλησπέρα,

Θα ήθελα να επαναλάβω την ερώτηση που είχα κάνει παλαιότερα για ένα πρόβλημα

που εξακολουθεί να με ταλαιπωρεί και δεν έχω βρει ακόμη λύση.

 

Παρακαλώ τα φώτα σας...

Edited by Yoda
May The Force Be With You...
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

Θα ήθελα να επαναλάβω την ερώτηση που είχα κάνει παλαιότερα για ένα πρόβλημα

που εξακολουθεί να με ταλαιπωρεί και δεν έχω βρει ακόμη λύση.

 

Παρακαλώ τα φώτα σας...

 

Εγω που ειμαι root παντως...εχω το autostarts και ειναι αψογο....

Για ανευ root δεν εχω υπ οψην κατι....

Link to comment
Share on other sites

Εγω που ειμαι root παντως...εχω το autostarts και ειναι αψογο....

Για ανευ root δεν εχω υπ οψην κατι....

 

Oλα αυτά που προανέφερα λένε ότι δε χρειάζεται να είσαι ρουτ για να δουλέψουν αλλά ΔΕ δουλεύουν...

 

Σχετικά με το ρουτ της συσκευής μου τώρα...

Ολα τα άλλα κινητά που έχω (ACE1, Pocket κλπ) τα έχω ρουτάρει.

Αλλά στο ACE2 λέω να περιμένω το jellybean και να ρουτάρω εκεί.

(Επλίζω να βγουν σύντομα και το jellybean και ο οδηγός ρουταρίσματος για jellybean)

Edited by Yoda
May The Force Be With You...
Link to comment
Share on other sites

Oλα αυτά που προανέφερα λένε ότι δε χρειάζεται να είσαι ρουτ για να δουλέψουν αλλά ΔΕ δουλεύουν...

 

Ποιοί το λένε; Δεν μπορείς να σταματήσεις startup προγράμματα αν δεν είσαι root.

- Alex
Link to comment
Share on other sites

Oλα αυτά που προανέφερα λένε ότι δε χρειάζεται να είσαι ρουτ για να δουλέψουν αλλά ΔΕ δουλεύουν...

 

Εγω παντως στο πρωτο λινκ που εδωσες το διαβασα ξεκαθαρα ,οτι απο android 2.2 και ανω σε συσκευες χωρις root,καποιες εφαρμογες θα κανουν restart απο μονες τους (και ας τις εχεις κανει disable)

 

[ATTACH]29279[/ATTACH]

Link to comment
Share on other sites

Οπότε θα περιμένω για JellyBean και θα ρουτάρω.

Ελπίζω να μην αργήσουν πολύ η JellyBean και οι οδηγίες για ρουτάρισμα.

May The Force Be With You...
Link to comment
Share on other sites

και jelly bean και root??? μαλλον πολυ βιαζεσαι...αν ισχυει για μαρτιο μαλλον θα περιμενεις πολυ για root
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα σας παιδιά... διαβάζω κατά καιρούς ότι θα γίνει αναβάθμιση σε jelly bean στο ace 2, είναι σίγουρο ότι η Samsung θα δώσει την αναβάθμιση για το συγκεκριμένο κινητό ? η άδικα περιμένουμε ?... ευχαριστώ :)
Link to comment
Share on other sites

παιδια βοηθηστε με αν μπορειτε εχω το κινητο εδω και 2-3 μερες και δεν μπορω να κατεβασω παιχνιδια μου λεει "δεν ηταν δυνατη η εγκατασταση σε χωρο αποθηκευσης USB ή καρτα SD

βοηθηστε με σασ παρακαλω!!

Link to comment
Share on other sites

παιδια βοηθηστε με αν μπορειτε εχω το κινητο εδω και 2-3 μερες και δεν μπορω να κατεβασω παιχνιδια μου λεει "δεν ηταν δυνατη η εγκατασταση σε χωρο αποθηκευσης USB ή καρτα SD

βοηθηστε με σασ παρακαλω!!

 

Απο που πας να κατεβασεις παιχνιδια?Δοκιμασε απο το googleplay...

Device : Samsung Galaxy 3 (GT I5801)

Rom : Kyrillos' ROM v10 GWK74 beta

Kernel : CM7-kernel 1.3 H.V.

Min Freq: 83Mhz, Max Freq:1200Mhz

Init.d Scripts: Supercharger Storage Method Used: Hybrid Data2SD

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.

Να κάνω μια ερώτηση: Σήμερα που συνέδεσα το κινητό με το pc, το Kies μου έγραφε "Η συσκευή σας δεν υποστηρίζει αναβάθμιση λογισμικού μέσω Kies."

Γιατί συμβαίνει αυτό;

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα σας παιδιά... διαβάζω κατά καιρούς ότι θα γίνει αναβάθμιση σε jelly bean στο ace 2, είναι σίγουρο ότι η Samsung θα δώσει την αναβάθμιση για το συγκεκριμένο κινητό ? η άδικα περιμένουμε ?... ευχαριστώ :)

 

Το έχει ανακοινώσει επίσημα. Σίγουρα θα αναβαθμιστεί.

Το ίδιο ανακοίνωσε και για το galaxy s advance και ήδη κυκλοφόρησε η jelly bean αναβάθμιση σε κάποιες χώρες

Link to comment
Share on other sites

Το έχει ανακοινώσει επίσημα. Σίγουρα θα αναβαθμιστεί.

Το ίδιο ανακοίνωσε και για το galaxy s advance και ήδη κυκλοφόρησε η jelly bean αναβάθμιση σε κάποιες χώρες

 

Σ'ευχαριστώ πολύ φίλε μου που απάντησες στο ερώτημα μου, να σου πω την αλήθεια, φοβόμουν μήπως και τρώγαμε πόρτα......:cry:

Link to comment
Share on other sites

Εχει μεγάλη διαφορά ο επεξεργαστής του στα 800mhz από τον ίδιο του sole στα 1000;Γιατί είμαι ανάμεσα σε αυτά τα 2 και βασικό κριτήριο αγοράς είναι οι επιδόσεις.
Link to comment
Share on other sites

Εχει μεγάλη διαφορά ο επεξεργαστής του στα 800mhz από τον ίδιο του sole στα 1000;Γιατί είμαι ανάμεσα σε αυτά τα 2 και βασικό κριτήριο αγοράς είναι οι επιδόσεις.

 

Είναι ο ίδιος επεξεργαστής απλά αυτός είναι underclocked. Μελλοντικά λογικά θα τον κάνουμε και overclock.

Link to comment
Share on other sites

Είναι ο ίδιος επεξεργαστής απλά αυτός είναι underclocked. Μελλοντικά λογικά θα τον κάνουμε και overclock.

 

απο τι εξαρταται αυτο?

Device : Samsung Galaxy 3 (GT I5801)

Rom : Kyrillos' ROM v10 GWK74 beta

Kernel : CM7-kernel 1.3 H.V.

Min Freq: 83Mhz, Max Freq:1200Mhz

Init.d Scripts: Supercharger Storage Method Used: Hybrid Data2SD

Link to comment
Share on other sites

γιατί ρε παιδιά, τα 200Mhz παραπάνω τι προσδοκάτε ότι θα σας δώσουν?? :lol:
οσα δεν φτανει η αλεπου, τα κανει κρεμασταρια... ;)
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Αce 2 (I8160)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...