Jump to content

Samsung Galaxy Αce 2 (I8160)


sakiss
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μια ερώτηση για το κινητό(και γενικότερα για όλα τα κινητά).Οι εφαρμογές σώζονται μόνο στην ήδη υπάρχουσα μνήμη του κινητού(και όχι στην micro sd; ).Ισχύει κάτι τέτοιο;;;;
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Ξέρει κανείς πως μπορούμε να ξεχωρίσουμε το μοντέλο που έχει NFC, και που μπορούμε να το βρούμε;

Υ.Γ. Το Ace2 ξαφνικά έπεσε στα 240€..!

Edited by bomberb17
Link to comment
Share on other sites

παιδιά καλησπέρα έχω πρόβλεημα με το usb το έχω 2 μήνες το κιν. όλα καλά το έβαλα προχθές στο pc και δεν μπορεί να μου κάνει εγκατάσταση τον driver usb mtp ξέρει κανείς πως το φτιάχνω?
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά, τσεκάρετε ένα
του Galaxy Ace 2, από το κανάλι μας στο youtube τους Unboxholics. Ελπίζω να βοηθήσει τους μελλοντικούς αγοραστές του κινητού για την επιλογή τους. Cheers!
Link to comment
Share on other sites

παιδιά καλησπέρα έχω πρόβλεημα με το usb το έχω 2 μήνες το κιν. όλα καλά το έβαλα προχθές στο pc και δεν μπορεί να μου κάνει εγκατάσταση τον driver usb mtp ξέρει κανείς πως το φτιάχνω?

 

Ρυθμίσεις -> ασύρματη επικοινωνία -> βοηθητικά προγράμματα USB -> κλικαρεις το πεδίο σύνδεση συσκευης και ΜΕΤΑ συνδέσεις κινητο και υπολογιστή και περιμένεις να σου βγάλει μια οθόνη με το android.

 

Κανε το και πες μας. Πάντως είναι ανοησία να πρέπει να κάνει κανείς αίτηση για να συνδεθεί με τον υπολογιστη. Ξέρει κανείς άλλον τροπο; Αν συνδέσεις κινητο χωρίς να κανείς την προεργασία, σου το αναγνωρίζει αλλα ως mp3 player, σωστά;

Link to comment
Share on other sites

Ρυθμίσεις -> ασύρματη επικοινωνία -> βοηθητικά προγράμματα USB -> κλικαρεις το πεδίο σύνδεση συσκευης και ΜΕΤΑ συνδέσεις κινητο και υπολογιστή και περιμένεις να σου βγάλει μια οθόνη με το android.

 

Κανε το και πες μας. Πάντως είναι ανοησία να πρέπει να κάνει κανείς αίτηση για να συνδεθεί με τον υπολογιστη. Ξέρει κανείς άλλον τροπο; Αν συνδέσεις κινητο χωρίς να κανείς την προεργασία, σου το αναγνωρίζει αλλα ως mp3 player, σωστά;

ναί δούλεψε κάπως όμως dεν μπορεί να συνδεθεί μέσω kies και μου γράφει αποτυχία προγράμματος οδήγησης usb mtp ...μάλλον ο υπολογιστής μπορεί να φταίει πάντως πριν λίγες μέρες συνδεόμουνα κανονικά τώρα τι σκάλωμα έφαγε δεν ξέρω..Η πλάκα είναι ότι και να βγάλει καμιά αναβάθμιση η samsung σεν θα μπορώ να την εγκαταστήσω.. :(

Link to comment
Share on other sites

ναί δούλεψε κάπως όμως dεν μπορεί να συνδεθεί μέσω kies και μου γράφει αποτυχία προγράμματος οδήγησης usb mtp ...μάλλον ο υπολογιστής μπορεί να φταίει πάντως πριν λίγες μέρες συνδεόμουνα κανονικά τώρα τι σκάλωμα έφαγε δεν ξέρω..Η πλάκα είναι ότι και να βγάλει καμιά αναβάθμιση η samsung σεν θα μπορώ να την εγκαταστήσω.. :(

 

απεγκατέστησε τους drivers απο τον υπολογιστή σου και ξαναβάλτους

οσα δεν φτανει η αλεπου, τα κανει κρεμασταρια... ;)
Link to comment
Share on other sites

απεγκατέστησε τους drivers απο τον υπολογιστή σου και ξαναβάλτους

το έκανα τίποτα τα ίδια δεν μπορεί να εγκαταστήσει το usb mtp τεσπα παιδιά μην σας κουράζω θα ζήσω και χωρίς αυτό χαχα απλά την μία μέρα κανονικά δούλευε όλα καλά και απο χθές τίποτα....

Link to comment
Share on other sites

παιδια 8ελω την βοηθεια σας.. ειμαι αναμεσα στο sole και το samsung galaxy ace 2 μποριτε να μου πειτε την γνωμη σας για το ποιο κινιτο ειναι ποιο καλο και να καταληξω επιτελους σε ενα απο τα 2!! soss παιδιαα!!!!
Link to comment
Share on other sites

Έχει παρατηρήσει κανένας περίεργη συμπεριφορά του μετρητή της μπαταρίας? Χθες πχ έδειχνε το βράδυ μπαταρία 26% η οποία ήταν μεγάλη κατανάλωση για την χρήση που είχε γίνει, έκανα restart την συσκευή και πήγε στο 51% όπου και ήταν η λογική κατανάλωση. Το έχει ξανακάνει κάνα δυο φορές ακόμα...
Link to comment
Share on other sites

Έχει παρατηρήσει κανένας περίεργη συμπεριφορά του μετρητή της μπαταρίας? Χθες πχ έδειχνε το βράδυ μπαταρία 26% η οποία ήταν μεγάλη κατανάλωση για την χρήση που είχε γίνει, έκανα restart την συσκευή και πήγε στο 51% όπου και ήταν η λογική κατανάλωση. Το έχει ξανακάνει κάνα δυο φορές ακόμα...

 

Πολυ σωστή παρατήρηση.

Εμένα το κάνει όταν είναι σε χώρους με μηδέν ή σχεδόν μηδέν σήμα, οπότε η μπαταρία πέφτει κατακόρυφα, πολυ πιο γρήγορα απο ότι θα περίμενα. Το κάνει, αλλα όχι το γρήγορα και όταν ακούω μουσική.

Μετα λοιπόν αφού κάνω restart, η μπαταρία έρχεται εκει που περιπου περιμένω. Εντάξει, τρώει το mp3 player, τρώει και η συνεχής αναζητηση σήματος, αλλα όχι τόσο. Με το restart θα έλεγε κανεις ότι ξανα-καλιμπραρεται η μπαταρία. Αυτο πιστεύω. Τι λένε οι πιο έμπειροι;

Link to comment
Share on other sites

Εγω παντως προτεινω οποιος εχει προβληματακια μεε το κινητο του να λεει αν εχει το μαυρο η το ασπρο ,για να δουμε αν υπαρχει διαφορα!
Link to comment
Share on other sites

Εγω παντως προτεινω οποιος εχει προβληματακια μεε το κινητο του να λεει αν εχει το μαυρο η το ασπρο ,για να δουμε αν υπαρχει διαφορα!

 

Το ACE 2 βγαινει μονο σε μαυρο,

μηπως γραφεις σε λαθος τοπικ ???

Link to comment
Share on other sites

Και σε άσπρο βγαίνει το κινητό.

 

http://www.samsung.com/gr/consumer/mobile-phone/mobile-phone/smart-phones/GT-I8160OKAEUR

 

Στο κυλιόμενο μενού με τις φωτό πήγαινε δεξια καμιά 3-4 φορές και θα δεις το άσπρο.

Edited by tzistsam
Link to comment
Share on other sites

Και σε άσπρο βγαίνει το κινητό.

 

http://www.samsung.com/gr/consumer/mobile-phone/mobile-phone/smart-phones/GT-I8160OKAEUR

 

Στο κυλιόμενο μενού με τις φωτό πήγαινε δεξια καμιά 3-4 φορές και θα δεις το άσπρο.

 

Δεν το ειχα προσεξει,

δεν ειναι ομως iphone να εχει προβλημα ξεφλουδισματος, και δεν μιλαμε για προβληματα εξωτερικης εμφανισης, γιατι να εχουν διαφορα τα ασπρα απο τα μαυρα?

Link to comment
Share on other sites

Δεν το ειχα προσεξει,

δεν ειναι ομως iphone να εχει προβλημα ξεφλουδισματος, και δεν μιλαμε για προβληματα εξωτερικης εμφανισης, γιατι να εχουν διαφορα τα ασπρα απο τα μαυρα?

 

Χαχα! Δεν είναι το θέμα μας βέβαια, αλλα φανταστείτε το δυστυχο παλικάρι που δίνει αλλα 400 Ευρώ παραπάνω για να πάρει το 5, και το τηλέφωνο του μαδαει, έχει χαραμαδες με φως, και βγάζει και φωτογραφίες με μωβ αλω και έχει και προβλήματα με το wifi. Γιατι να μην ειμαι ευχαριστημένος δηλαδη με το Ace 2;

Και η αυτονομία όλα τα λεφτα παιδια. Ειμαι πολυ ευχαριστημένος.

Link to comment
Share on other sites

Χαχα! Δεν είναι το θέμα μας βέβαια, αλλα φανταστείτε το δυστυχο παλικάρι που δίνει αλλα 400 Ευρώ παραπάνω για να πάρει το 5, και το τηλέφωνο του μαδαει, έχει χαραμαδες με φως, και βγάζει και φωτογραφίες με μωβ αλω και έχει και προβλήματα με το wifi. Γιατι να μην ειμαι ευχαριστημένος δηλαδη με το Ace 2;

Και η αυτονομία όλα τα λεφτα παιδια. Ειμαι πολυ ευχαριστημένος.

 

Nαι, και το δικο μου με μετρια χρηση βγαζει ανετα τουλαχιστον τρεις μερες, το πιθανοτερο οτι ο χρονισμος του επεξεργαστη στα 800 αντι στα 1000 Mz βοηθησε στην αυτονομια , οι εφαρμογες που εχω τρεχουν απροβληματιστα (μεχρι στιγμης), οποτε και εγω ειμαι ευχαριστημενος,

αντε να δουμε και με την JB.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά το κινητό πια έκδοση φοράει,έχει ακουστεί τίποτα αν θα πάρει jb?

Παντα φιλικα Μανος

Παρε το Nexus στα δικα σου χερια

Link to comment
Share on other sites

θηκη σιλικονατη μαλακή μαυρη που θα βρουμε για το κινητο αυτο? δωστε μου link (αθηνα)

 

οποιος ειχε και το galaxy ace το απλο...αυτο βγαζει καλυτερες φωτο(και video) ή το ιδιο σε ποιοτητα?

Edited by papig
Samsung galaxy "Y"-Sony xperia neo v-Samsung Galaxy Ace-Mls IQtalk crystal -samsung galaxy pocket neo duos
Link to comment
Share on other sites

θηκη σιλικονατη μαλακή μαυρη που θα βρουμε για το κινητο αυτο? δωστε μου link (αθηνα)

 

οποιος ειχε και το galaxy ace το απλο...αυτο βγαζει καλυτερες φωτο(και video) ή το ιδιο σε ποιοτητα?

 

 

http://viewitem.eim.ebay.gr/TPU-GEL-CASE--COVER-FOR-SAMSUNG-i8160-GALAXY-ACE-2--6-LCD-GUARDS--SOLID-BLACK/390419550409/item

http://viewitem.eim.ebay.gr/Black-Dual-Tone-TPU-Gel-Case-for-Samsung-Galaxy-Ace-2-I8160-Android-Cover-Skin/140807410744/item

εγω αγορασα την πρωτη με τις 6 ζελατινες,γενικα θα βρεις πολλες θηκες διαφορων ειδων στο ebay και κυριως φθηνες!!!

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά το κινητό πια έκδοση φοράει,έχει ακουστεί τίποτα αν θα πάρει jb?

 

Το κινητο τρεχει Gingerbread, και θα αναβαθμιστει σε Jelly Bean στο πρωτο τριμηνο του 2013..

Link to comment
Share on other sites

Το κινητο τρεχει Gingerbread, και θα αναβαθμιστει σε Jelly Bean στο πρωτο τριμηνο του 2013..

 

Πολύ ευχάριστο αυτό,ευχαριστώ για τις πληροφορίες! :)

Παντα φιλικα Μανος

Παρε το Nexus στα δικα σου χερια

Link to comment
Share on other sites

εχει αγορασει κανεις φορτιστη αυτοκινητου για το κινητο μας απο ebay? φοβαμαι λιγο να αγορασω μην παθει τιποτα το τηλεφωνο.

τι λετε?

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Αce 2 (I8160)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...