Jump to content

Γυμνισμός. Θα κάνατε;


GRKIWI
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 507
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Κολλημένα ελληνικά μυαλά :lol: ..κάνω χρόνια γυμνισμό γιατί δεν μπορώ τις οικογένειες, τα παιδάκια που ουρλιάζουν και τις ρακέτες στις οργανωμένες παραλίες! :X
Link to comment
Share on other sites

Κολλημένα ελληνικά μυαλά :lol: ..κάνω χρόνια γυμνισμό γιατί δεν μπορώ τις οικογένειες, τα παιδάκια που ουρλιάζουν και τις ρακέτες στις οργανωμένες παραλίες! :X

 

Γι' αυτο κανεις γυμνισμο? Γιατι δεν πας σε μια απομονωμενη παραλια τοτε? :rolleyes:

 

Δεν εχω κανενα απολυτως θεμα με το γυμνισμο, απλως νομιζω πως οι λογοι σου ειναι τελειως ακυροι!!

Πάρε τηλέφωνο τη μοναξιά σου, ή βγες ξανά στο δρόμο της φωτιάς!!

Link to comment
Share on other sites

Γι' αυτο κανεις γυμνισμο? Γιατι δεν πας σε μια απομονωμενη παραλια τοτε? :rolleyes:

 

Δεν εχω κανενα απολυτως θεμα με το γυμνισμο, απλως νομιζω πως οι λογοι σου ειναι τελειως ακυροι!!

 

Δεν κάνω γι αυτό τον λόγο γυμνισμό, αλλά για τους λόγους που προανέφερα προτιμώ τις συγκεκριμένες παραλίες :happy: Τώρα που ξαναδιαβάζω αυτό που έγραψα, ναι έχεις δίκιο να το καταλαβαινεις έτσι.

Link to comment
Share on other sites

Το "κολλημένα ελληνικά μυαλά" πως το συμπέρανες αν επιτρέπεται;

 

Ευτυχώς που υπάρχουν και τα smiles. Μην τρελαίνεστε ρε σεις! Να μη γελάσουμε λίγο;; Ολα σοβαρά πια;;; :worry:

Link to comment
Share on other sites

Ειλικρινά ποιος ο λόγος να κάνει κάποιος γυμνισμό? Τι προσφέρει δηλαδή? Πολύ δήθεν μου φαίνεται...άλλο μια προσπάθεια να φανούμε ξεχωριστοί.
..κάτι μαγικό!
Link to comment
Share on other sites

Ευτυχώς που υπάρχουν και τα smiles. Μην τρελαίνεστε ρε σεις! Να μη γελάσουμε λίγο;; Ολα σοβαρά πια;;; :worry:

 

Δεν με βρίσκεις αντίθετο. Απλά ρωτάω από που το συμπέρανες. Ποιο ποστ δηλαδή :)

Link to comment
Share on other sites

να κανει μπανιστηρι στο αντιθετο φυλο:p

περα απο την πλακα, θεωρω οτι το θεμα ''παραλια γυμνιστων'' ειναι περισοτερο επιδειξη ,θελει να αναδειξει την διαφορετικοτητα στην κοινωνια και χανει την αξια της φιλοσοφιας του γυμνισμου που σημαινει (για μενα) ελευθερια στην επαφη με την φυση.γιαυτο επιλεγω να το κανω με την φιλη μου σε απομονωμενη παραλια και μονο ....

Link to comment
Share on other sites

:lol::lol::lol:

Learn Colemak, the better keyboard layout! :happy:

 

Μην αφήνεις τα μικρά μυαλά να σε πείσουν ότι τα όνειρα σου είναι πολύ μεγάλα.

Link to comment
Share on other sites

Ειλικρινά ποιος ο λόγος να κάνει κάποιος γυμνισμό? Τι προσφέρει δηλαδή? Πολύ δήθεν μου φαίνεται...άλλο μια προσπάθεια να φανούμε ξεχωριστοί.

 

όχι λευκά σημάδια από το μαγιό (για τους δήθεν)

 

πολύ ωραία αίσθηση να κολυμπάς χωρίς μαγιο.

 

αυτά από κάποιον που δεν κάνει γυμνισμό!

Link to comment
Share on other sites

Ειλικρινά ποιος ο λόγος να κάνει κάποιος γυμνισμό? Τι προσφέρει δηλαδή? Πολύ δήθεν μου φαίνεται...άλλο μια προσπάθεια να φανούμε ξεχωριστοί.

 

:) συμφωνώ. μου κάνει τεράστια εντύπωση το πόσες σελίδες έχει αυτό το νήμα και πόσο καιρό κρατάει. τεράστια εντύπωση:wacko:

Link to comment
Share on other sites

Επειδή δεν μπορείτε να καταλάβετε κάτι δεν έχετε το δικαίωμα και να το κρίνετε! Προσωπικά, όπως ξαναείπα, κάνω χρόνια γυμνισμό για τους εξής λόγους: Πρώτον, δεν αντέχω τον ήχο απ τα μπαλάκια της ρακέτας που είναι νόμος πια σε κάθε οργανωμένη παραλία, δεν αντέχω τα παιδάκια που τσιρίζουν και περνάνε τρέχοντας απο δίπλα σου και σου πετάνε αμμο καθώς τρέχουν ενώ χαλαρώνεις. Δευτερον οι παραλίες γυμνιστών, είναι πάντοτε πιο ήσυχες, με λιγότερο κόσμο, πράγμα βασικό για μένα. Τρίτον, έχω ενα σκυλί μεγάλου μεγέθους, που λατρέυει το κολύμπι. Στις οργανωμένες παραλίες δεν είναι ευπρόσδεκτο ενα σκυλί, δεν συμβαίνει το ίδιο όμως και στις (ανοργάνωτες) παραλίες γυμνιστών. Και για να αναιρέσω όλους τους άλλους λόγους, πάω γιατί έτσι θέλω, γιατί δεν ντρέπομαι να είμαι γυμνός(κανείς δεν θα δει κάτι που δεν έχει ξαναδεί). Οσοι πιστευετε οτι κάνουμε γυμνισμό για να αισθανθούμε ξεχωριστοί, τα κουβαδάκια σας και σ άλλη παραλία! Αντε!
Link to comment
Share on other sites

Επειδή δεν μπορείτε να καταλάβετε κάτι δεν έχετε το δικαίωμα και να το κρίνετε! Προσωπικά, όπως ξαναείπα, κάνω χρόνια γυμνισμό για τους εξής λόγους: Πρώτον, δεν αντέχω τον ήχο απ τα μπαλάκια της ρακέτας που είναι νόμος πια σε κάθε οργανωμένη παραλία, δεν αντέχω τα παιδάκια που τσιρίζουν και περνάνε τρέχοντας απο δίπλα σου και σου πετάνε αμμο καθώς τρέχουν ενώ χαλαρώνεις. Δευτερον οι παραλίες γυμνιστών, είναι πάντοτε πιο ήσυχες, με λιγότερο κόσμο, πράγμα βασικό για μένα. Τρίτον, έχω ενα σκυλί μεγάλου μεγέθους, που λατρέυει το κολύμπι. Στις οργανωμένες παραλίες δεν είναι ευπρόσδεκτο ενα σκυλί, δεν συμβαίνει το ίδιο όμως και στις (ανοργάνωτες) παραλίες γυμνιστών. Και για να αναιρέσω όλους τους άλλους λόγους, πάω γιατί έτσι θέλω, γιατί δεν ντρέπομαι να είμαι γυμνός(κανείς δεν θα δει κάτι που δεν έχει ξαναδεί). Οσοι πιστευετε οτι κάνουμε γυμνισμό για να αισθανθούμε ξεχωριστοί, τα κουβαδάκια σας και σ άλλη παραλία! Αντε!

οι λόγοι σου δεν είναι λόγοι για γυμνισμό, αλλά λόγοι να βρείς πιο απόμερες παραλίες..

 

αυτό ναι, οκ, είναι πιο αποδεκτό

:love:Μη με αγγίζεις....Κάνω *ΤΖΙΖ*
Link to comment
Share on other sites

οι λόγοι σου δεν είναι λόγοι για γυμνισμό, αλλά λόγοι να βρείς πιο απόμερες παραλίες..

 

αυτό ναι, οκ, είναι πιο αποδεκτό

 

Μα στις παραλίες γυμνιστών, βρίσκω όλα αυτά που δεν βρίσκω στις οργανωμένες, άρα αυτομάτως γίνονται λόγοι. Ούτε καταλαβαίνω γιατί πρέπει να πάω ολομόναχος σε μια απομονωμένη παραλία :worry: που παρεμπιπτόντως η απομονωμένη παραλία θα χει σίγουρα κάποιο ζευγαράκι που επέλεξε τον συγκεκριμένο χώρο για prive καταστάσεις. :happy:

Link to comment
Share on other sites

οι απομονωμενες παραλιες δεν συνεπαγονται παντα πως ειναι και ...μοναχικες.

Υπαρχουν απειρες παραλιες που δεν ειναι οργανωμενες με την εννοια της ξαπλωστρας+ομπρελας+δυνατης μουσικης+τακα-τουκα κτλ, αλλα εχουν λιγοστο κοσμο.

:love:Μη με αγγίζεις....Κάνω *ΤΖΙΖ*
Link to comment
Share on other sites

οι απομονωμενες παραλιες δεν συνεπαγονται παντα πως ειναι και ...μοναχικες.

Υπαρχουν απειρες παραλιες που δεν ειναι οργανωμενες με την εννοια της ξαπλωστρας+ομπρελας+δυνατης μουσικης+τακα-τουκα κτλ, αλλα εχουν λιγοστο κοσμο.

 

Ε όλες αυτές λοιπόν ειναι γυμνιστών κατά 99,9%

Link to comment
Share on other sites

Ε όλες αυτές λοιπόν ειναι γυμνιστών κατά 99,9%

 

διαφωνώ.;)

:love:Μη με αγγίζεις....Κάνω *ΤΖΙΖ*
Link to comment
Share on other sites

Ε όλες αυτές λοιπόν ειναι γυμνιστών κατά 99,9%

Σε καμια περίπτωση δεν ισχύει αυτό.

Στις μη οργανωμένες παραλίες, οι οποίες είναι περισσότερες από τις οργανωμένες και τις οποίες επιλέγω αρκετά συχνά, τις επιλέγει ο κόσμος για:

1) ησυχία

2) οικονομικούς λόγους

3) απλώς για αλλαγή παραστάσεων

4....) άλλοι προσωπικοί λόγοι

στις οποίες βλέπω και οικογένειες, παρέες, σκυλιά, γατιά κτλ. Γυμνούς ούτε μία φορά.

[sIGPIC][/sIGPIC]

dum spiro, spero...

Link to comment
Share on other sites

Ε όλες αυτές λοιπόν ειναι γυμνιστών κατά 99,9%

 

'Ωστε είναι τόσες πολλές οι παραλίες γυμνιστών ε? Χμμ

Link to comment
Share on other sites

Σε καμια περίπτωση δεν ισχύει αυτό.

Στις μη οργανωμένες παραλίες, οι οποίες είναι περισσότερες από τις οργανωμένες και τις οποίες επιλέγω αρκετά συχνά, τις επιλέγει ο κόσμος για:

1) ησυχία

2) οικονομικούς λόγους

3) απλώς για αλλαγή παραστάσεων

4....) άλλοι προσωπικοί λόγοι

στις οποίες βλέπω και οικογένειες, παρέες, σκυλιά, γατιά κτλ. Γυμνούς ούτε μία φορά.

 

Μα και στις γυμνιστών υπάρχουν όλα αυτά που αναφέρεις! Επίσης σε καμιά γυμνιστών δεν είναι όλοι γυμνοί. Είναι πολλοί που πάνε γι αυτούς τους λόγους που αναφέρεις, δεν τους ενοχλεί η γύμνια των άλλων αλλά οι ίδιοι δεν θέλουν να είναι γυμνοί. Στην Κρήτη έχουμε πολλές γυμνιστών, όλες οι μη οργανωμένες(οι περισσότερες τουλάχιστον) είναι γυμνιστών, όχι αυστηρά όμως. Μπορεί άνετα να πάρει κάποιος τη γυναίκα του και τα παιδιά του και να πάει χωρίς να του επιβάλλει κάποιος να τα βγάλει όλα. Εγώ λόγο σκύλου, δεν μπορώ να πάω σε οργανωμένες. Πάντως όποιος ξέρει στο Ν.Ηρακλείου μη οργανωμένη παραλία που να μην είναι γυμνιστών, ας μου το πει.

Link to comment
Share on other sites

Μα και στις γυμνιστών υπάρχουν όλα αυτά που αναφέρεις! Επίσης σε καμιά γυμνιστών δεν είναι όλοι γυμνοί. Είναι πολλοί που πάνε γι αυτούς τους λόγους που αναφέρεις, δεν τους ενοχλεί η γύμνια των άλλων αλλά οι ίδιοι δεν θέλουν να είναι γυμνοί. Στην Κρήτη έχουμε πολλές γυμνιστών, όλες οι μη οργανωμένες(οι περισσότερες τουλάχιστον) είναι γυμνιστών, όχι αυστηρά όμως. Μπορεί άνετα να πάρει κάποιος τη γυναίκα του και τα παιδιά του και να πάει χωρίς να του επιβάλλει κάποιος να τα βγάλει όλα. Εγώ λόγο σκύλου, δεν μπορώ να πάω σε οργανωμένες. Πάντως όποιος ξέρει στο Ν.Ηρακλείου μη οργανωμένη παραλία που να μην είναι γυμνιστών, ας μου το πει.

Μπορείς να πας στα 100 μέτρα από τα όρια της οργανωμένης παραλίας, για να κάνεις μπάνιο με τον σκύλο σου όπου, ουτε τακα-τουκα έχει, ούτε παιδάκια που τρέχουν, ούτε φασαρία.;)

[sIGPIC][/sIGPIC]

dum spiro, spero...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...