Jump to content

[Επίσημο] Nokia N8-00 (Απορίες / Ερωτήσεις / Προβλήματα) - Μέρος ΙΙ


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μπορείς σίγουρα φίλε :) Την εφαρμογή την έχω από την πρώτη μέρα που βγήκε και με έχει σώσει

Learn Colemak, the better keyboard layout! :happy:

 

Μην αφήνεις τα μικρά μυαλά να σε πείσουν ότι τα όνειρα σου είναι πολύ μεγάλα.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Εκτός του situations, που πράγματι μπορείς να ορίσεις profiles, στο N82 δούλευα το Best Profiles. Δεν είναι για Belle αλλά πολύ πιθανόν να δουλεύει ακόμα, πολλά προγράμματα της Best δουλεύουν.
Link to comment
Share on other sites

προφιλ μπορω να ορισω αλλα εγω θελω να το ορισω συμφωνα με το ωραριο της δουλειας μου και αυτο δεν δινει τετοια δυνατοτητα. πχ δευτερα θελω το γενικο μεχρι το μεσημερι και εκτος συνδεσης μετα, την τριτη θελω απο το πρωι μεχρι το μεσημερι και το απογευμα μεχρι το κλεισιμο στο ενδιαμεσο εκτος συνδεσης
Link to comment
Share on other sites

Επιμένω, μπορείς :) Ψάξε καλύτερα ;)

Learn Colemak, the better keyboard layout! :happy:

 

Μην αφήνεις τα μικρά μυαλά να σε πείσουν ότι τα όνειρα σου είναι πολύ μεγάλα.

Link to comment
Share on other sites

βρηκα το garmin Xt το οποιο δεν ανοιγει

μαζι με αυτο περασα και το situations

μετα απο μια επανεκινηση του κινητου , την ωρα που ανοιγει λειτουργει για λιγη ωρα και μετα δεν αποκρινεται σε κανενα σημειο της οθονης , δουλευουν μονο τα πληκτρα του κινητου . Κατι εκανε το situations

 

παμε για refurbish αν καταφερω να το κανω.

 

 

και το κακο ειναι οτι δεν βρηκα τροπο να κανω αυτο που θελω με τα προφιλ .

pgetsopoulos μαλλον κατι δεν κανω σωστα, αν και τωρα που το ψαχνω ισως εχω λαθος έκδοση του προγραμματος

 

 

Εχθες μου ηρθε η καινουρια μπαταρια http://www.ebay.com/itm/321428907403?ssPageName=STRK:MEWNX:IT&_trksid=p3984.m1497.l2649

με 6,5€ πηρε παραταση ζωης το Ν8 , ελπιζω να ζησει αρκετα ακομα.

Αν καταφερω να δουλεψω το garmin και εχει καλους χαρτες τοτε θα κρατησει για πολυ ακομα η συσκευη στα χερια μου.

Αν και περιμενω απο ωρα σε ωρα το Ν9 ελπιζω να μη στειλω σε κανενα ντουλαπι το Ν8 και να εχω και τις 2 συσκευες

 

edit

μαλλον ειχα βαλει λαθος εκδοση του situations , η τελευταια που περασα φαινεται φοβερη, πως δεν την ανακαλυψα μεχρι τωρα? ευχαριστω πολυ

Edited by tempes
Link to comment
Share on other sites

Χαχαχα, το βρήκες φίλε δηλαδή;

Learn Colemak, the better keyboard layout! :happy:

 

Μην αφήνεις τα μικρά μυαλά να σε πείσουν ότι τα όνειρα σου είναι πολύ μεγάλα.

Link to comment
Share on other sites

Ναι και κανει παρα πολλα πραγματα , φοβερο προγραμμα.

Αυτο που ειχα κατεβασει και μου "χαλασε" το κινητο πρεπει να ηταν για παλαιοτερα symbian .

 

Τωρα πρεπει να τελειωσει η μπαταρια για να το φλασαρω να τα περασω ολα απο την αρχη

 

Ευχαριστω και παλι

 

 

Παντως μετα απο 3 χρονια το Ν8 εκτος απο το τομεα του ιντερνετ καλα κρατει . αξιζε τα λεφτα του

Link to comment
Share on other sites

Εννοειται! Ιντερνετ να μην χρειαστω και ολα καλα :D

Learn Colemak, the better keyboard layout! :happy:

 

Μην αφήνεις τα μικρά μυαλά να σε πείσουν ότι τα όνειρα σου είναι πολύ μεγάλα.

Link to comment
Share on other sites

κατεβασα την τελευταια και παλι τιποτα κατεβασα ξανα την προηγουμενη και παλι το ιδιο .

 

 

πριν αρχισω να λεεω για το προβλημα και παλι ας αναφερω λιγο το ιστορικο του προβληματος.

τον σεπτεμβριο του 2013 μου επεσε το κινητο στο νερο, ενω δουλευαν ολα καλα δεν ανοιγε ο δεκτης του gps εκανα καθαρισμους , προσπαθησα να κανω refurbish με το Phoenix αλλα τιποτα (εβγαζε σφαλμα που θα το αναφερω παρακατω), με τα πολλα και αφου το πηρα αποφαση δουλεψε απο μονο του το gps.

το προβλημα τωρα αφου δοκιμασα πολλες φορες να το κανω refurbish δεν το καταφερα στο phoenix δουλευε μονο το update.

τελος παντων τοσο καιρο το δουλευα ετσι αλλα κολλουσε αρκετα.

σημερα πηρα την αποφαση να δοκιμασω να το κανω και παλι refurbish , αλλα δυστυχως δεν καταφερα τιποτα.

 

παρατηρησα οτι το κινητο οταν κραταω πατημενο το Power δονητε 2 φορες και οχι 3 οπως επρεπε

δοκιμασα πολλες εκδοσεις του Phoenix.

και dead phone και με ανοιχτο να το κανω refurbish αλλα τιποτα. βγαζει σφαλμα επικοινωνιας.

 

αν γνωριζατε κατι σχετικο θα ηταν ευπροσδεκτο.

ευχαριστω

 

καταρχην να πω ενα μεγαλο ευχαριστω και ενα μπραβο στον lagoskon για ολη την υποστηριξη

 

αν και στο λαπτοπ μου εχω φλασαρει πολλες φορες το Ν8 και δεν ειχα προβλημα και καθε φορα χρησημοποιουσα την καινουρια εκδοση του Phoenix που υπηρχε .

εδω και σχεδον ενα χρονο δεν τα καταφερνα να κανω refurbish αλλα μονο update

 

τελικα το ξανα εκανα σημερα με την εκδοση 2011.38.003.46817 του phoenix το εβαλα σε μια θυρα σκετη usb 2.0 (η αλλη usb 2 ειναι και esata ενω οι υπολοιπες του λαπτοπ ειναι usb3 , βεβαια αν θυμαμαι καλα το ειχα δοκιμασει και στην θυρα που δουλεψε τωρα.) και ολα πηγαν καλα τωρα ξαναστηνω το τηλεφωνο . ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Αν είχες και κάρτα μνήμης , αλλά και απο την εσωτερική μνημη Σβήσε αν υπαρχουν οι φάκελοι sys, private, resource για να εχεις καθαρη εγκατάσταση.
Xiaomi Mi 9T 128GB
Link to comment
Share on other sites

Αν είχες και κάρτα μνήμης , αλλά και απο την εσωτερική μνημη Σβήσε αν υπαρχουν οι φάκελοι sys, private, resource για να εχεις καθαρη εγκατάσταση.

 

Αυτός ο φάκελος private που υπάρχει στην κάρτα μνήμης, τι ακριβώς είναι?? Έχω το c6-01 με symbian anna το κανονικό - αυθεντικό της nokia (όχι άλλες εκδόσεις!).. Μπορώ να τον διαγράψω τον φάκελο? Τζάμπα χώρο μου πιάνει..

1) Nokia 3330, 2) Nokia 6600, 3) Nokia N81, 4) Nokia C6-01, 5) Samsung Galaxy S5 Neo, 6) Samsung Galaxy S7
Link to comment
Share on other sites

Αυτός ο φάκελος private που υπάρχει στην κάρτα μνήμης, τι ακριβώς είναι?? Έχω το c6-01 με symbian anna το κανονικό - αυθεντικό της nokia (όχι άλλες εκδόσεις!).. Μπορώ να τον διαγράψω τον φάκελο? Τζάμπα χώρο μου πιάνει..

αυτον και να τον σβησεις τον περναει μονη της η συσκευη παλι , αν ομως εχει εγκαταστησει προγραμματα στην καρτα μνημης πιθανον να εχεις προβλημα

 

 

 

φιλε pgetsopoulos φοβερο το situations , απιστευτο προγραμματακι το αγορασα για το Ν9 και ειναι αψογο, ευχαριστω πολυ

Link to comment
Share on other sites

Ποιος πουλάει τέτοιο διαμαντάκι;;; :spider:

 

Εγώ πάντως όχι, κι ας έχει ξεκολλήσει το καπάκι της μπαταρίας, κι ας έχει χάλια browser/almost νεκρό λογισμικό, κι ας έχει χαλάσει το βύσμα του φορτιστή...

 

Σ'αγαπώ N8!

Edited by impreza_sti
Link to comment
Share on other sites

Τι εννοείς ξεκόλλησε το καπάκι της μπαταρίας;;; Το κάτω;

Learn Colemak, the better keyboard layout! :happy:

 

Μην αφήνεις τα μικρά μυαλά να σε πείσουν ότι τα όνειρα σου είναι πολύ μεγάλα.

Link to comment
Share on other sites

Ε αγόρασε βρε ένα στο καημένο, 3-4€ είχε θυμάμαι

Learn Colemak, the better keyboard layout! :happy:

 

Μην αφήνεις τα μικρά μυαλά να σε πείσουν ότι τα όνειρα σου είναι πολύ μεγάλα.

Link to comment
Share on other sites

Ε αγόρασε βρε ένα στο καημένο, 3-4€ είχε θυμάμαι

 

Το κολλάω με κόλλα στιγμής :p

 

Πουλάνε ακόμα;

 

Δεν με ανησυχεί αυτό όμως ιδιάιτερα, πιο πολύ θα ήθελα να αλλάξω την υποδοχή του φορτιστή, κουνιέται και δεν κάνει επαφή, και αναγκάζομαι να το φορτίζω στον υπολογιστή..

 

Μήπως ξες αν διορθώνεται αυτό;

Link to comment
Share on other sites

Αουτς

 

Σίγουρα στο eBay, μέχρι πρόσφατα σίγουρα και Ελλάδα... είναι πιο δύσκολο, αλλά γιατί δε παίρνεις έναν usb φορτιστή; είναι αρκετά οικονομικοί πια :)

Learn Colemak, the better keyboard layout! :happy:

 

Μην αφήνεις τα μικρά μυαλά να σε πείσουν ότι τα όνειρα σου είναι πολύ μεγάλα.

Link to comment
Share on other sites

Αουτς

 

Σίγουρα στο eBay, μέχρι πρόσφατα σίγουρα και Ελλάδα... είναι πιο δύσκολο, αλλά γιατί δε παίρνεις έναν usb φορτιστή; είναι αρκετά οικονομικοί πια :)

 

Έχω και τέτοιο :)

 

Αλλά θέλω να το συνδέω στον απλό κλασσικό φορτιστή

Link to comment
Share on other sites

Απλά στο λέω γιατί υπάρχει η απλά και γρήγορη λύση :p ρώτησε σε κάποιο Nokia care αν έχεις κοντά

Learn Colemak, the better keyboard layout! :happy:

 

Μην αφήνεις τα μικρά μυαλά να σε πείσουν ότι τα όνειρα σου είναι πολύ μεγάλα.

Link to comment
Share on other sites

Αγγελίες επιτρέπονται μόνο στην ενότητα Buy & Sell και γι αυτό διαγράφηκαν τα τελευταία μηνύματα.'

 

Ευχαριστώ :) Καλημέρα!

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

Μου δώσε φίλος ενα Ν8 να του το αναβαθμίσω και έκανα βλακεία πήγα και το έκανα μέσω Nokia suite και έχασε τα ελληνικά.Τι κάνω παιδιά; sos
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...