Jump to content

[Επίσημο] Nokia N8-00 (Απορίες / Ερωτήσεις / Προβλήματα) - Μέρος ΙΙ


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλημέρα και καλό μήνα.

Προσπαθώ να συγχρονίσω gmail (email, contacts, calendar) με το Ν8, αλλά μάλλον απο οτι καταλαβαίνω δεν γίνεται.

Μπορώ έστω με hotmail (ή Outlook.com) που τα έχω περάσει κι εκεί;

Έβαλα νέο γραμματοκιβώτιο στο Exchange active sync το hotmail, αλλά βλέπω να παίρνω μόνο τα email και όχι τις επαφές και το ημερολόγιο, ενώ τα έχω όλα στο λογαριασμό μου hotmail (outlook.com). Επίσης βλέπω να μην σταματά ο συγχρονισμός στο Exchange ActiveSync, δουλεύει συνέχεια....

Τι μπορώ να κάνω;

Ευχαριστώ.

Edited by keras
HP 5710 θα την θυμάμαι πάντα...
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

μου βγαζει η καμερα για να τραβηξω βιντεο το ακολουθο μυνημα : "μη αναμενομενο σφαλμα.επανεκκινηστε το τηλεφωνο." καμια ιδεα τι μπορει να συμβαινει??? εννοειται οτι εκανα επανεκκίνηση και τις 3 δονησεις restart αλλα τιποτα......
pocophone X3 NFC // huawei watch gt :!:
Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε να κάνεις soft rest-hard reset μήπως και λυθεί το πρόβλημα.

[sIGPIC][/sIGPIC]

The only time I'm easy's when I'm Killed by death.

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε να κάνεις soft rest-hard reset μήπως και λυθεί το πρόβλημα.

Impreza σε ευχαριστω ειχες δικιο.Εκανα πρωτα σοφτ δεν εγινε τιποτα ,επειτα εκανα hard reset επανηλθε το βιντεο αλλα και επιτελους καταφερα να βαλω αυτη την αναβαθμιση του email που δεν εμπαινε για κανενα λογο πριν.... του χρειαζοταν φαινεται το hard :)

pocophone X3 NFC // huawei watch gt :!:
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερίζω την 3 και πλέον χρόνια ενεργή κοινότητα για το Ν8 μας,

 

τώρα που σταμάτησε η υποστήριξη του καιρού από την Νοκια , πώς μπορεί να γίνει απεγκατάσταση ( δεν το τρέχω σαν widget ) ; Παρατηρώ στο battery monitor/statistics ότι καταναλώνει μπαταρία, που σημαίνει ότι εκτελείται στο παρασκήνιο η εφαρμογή καιρός.

 

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Στο καθημερινο ειδα θεμα για αντικαταση του nokia weather, δε γνωριζω αν την αλλαζει τελειως... Ηταν 4-5ο θεμα στα mods νομιζω :)

Learn Colemak, the better keyboard layout! :happy:

 

Μην αφήνεις τα μικρά μυαλά να σε πείσουν ότι τα όνειρα σου είναι πολύ μεγάλα.

Link to comment
Share on other sites

τα καταφερα! "το τηλεφωνο απετυχε να επαννεκινησει.επικοινωνηστε με αντιπροσωπο." πριν απο αυτο προσπαθουσα να βαλω στο rompatcher να περνει αυτοματα τα patches στην επαννεκινηση.Μετεφερα ενα αρχει στο c:/sys/bin αλλα μαλλον πειραξα η μετεφερα και κατι αλλο.... hard reset με τα τρια κουμπια κλειστο δεν μου το κανει.καποιος εμπειρος στο θεμα? :O:O:ninja:

 

*** εδιτ : τελικα εκανα φλασαρισμα ξανα με lagoskon και ειναι οκ ...

Edited by impreza_sti
Αφαίρεση άσεμνων εκφράσεων
pocophone X3 NFC // huawei watch gt :!:
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

χρειαστηκε να βγαλω την micorsd (πρωτη φορα μετα απο 2 χρονια) και οταν την εβαλα παλι μου εβγαλε κατι για κρυπτογραφηση και κλειδια.

Την αφαιρεσα κανονικα πηγαινοντας στο μενου αφαιρεση καρτας μνημης, πατησα οκ την τραβηξα και την εβαλα παλι μεσα και πεταει αυτο

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Στο μενού είχες-έχεις την κρυπτογράφηση για την κάρτα μνήμης απενεργοποιημένη;

[sIGPIC][/sIGPIC]

The only time I'm easy's when I'm Killed by death.

Link to comment
Share on other sites

αν την ειχε δεν θυμαμαι αλλα σιγουρα δεν την ειχα ενεργοποιησα εγω παλια.

Τωρα παντως λεει απενεργοποιημενη. Αν πατησω ΝΑΙ στο παραθυρο αυτο μου λεει δεν βρεθηκαν κλειδια

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε να την συνδέσεις σε κάποιο υπολογιστή και δες αν ζητάει και εκεί κωδικό.

[sIGPIC][/sIGPIC]

The only time I'm easy's when I'm Killed by death.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα..

 

Και πιο παλιά το είχαμε συζητήσει το θέμα, δεν είχαμε βρει λύση και θέλω να δω μηπως κάποιος απο εσας βρήκε λύση ή βγηκε κάτι επίσημο από τη ΝΟΚΙΑ..

 

Είχα το Ν8 και το έδωσα στη γυναίκα μου μιας και εγώ πήρα το 920...

 

Εμφανίζει λοιπον μια ειδοποίηση οτι "μνημα C πλήρης" και μάλιστα σε άκυρες φάσεις, όπως όταν ανοίγεις τη κάμερα πχ, ή κάποια άλλη εφαρμογη.. Θυμάμαι τότε η καλύτερη λύση ήταν να σβησεις κάποιες εφαρμογές και να του τραβηξεις κι ένα hard reset... Το κάναμε και τώρα, αλλά τζίφος.. Η Μνημη παραμένει σε πολυ χαμηλά επίπεδα... Έχει κανεις υπόψιν του κάτι καινουργιο σαν λυση;

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα..

 

Και πιο παλιά το είχαμε συζητήσει το θέμα, δεν είχαμε βρει λύση και θέλω να δω μηπως κάποιος απο εσας βρήκε λύση ή βγηκε κάτι επίσημο από τη ΝΟΚΙΑ..

 

Είχα το Ν8 και το έδωσα στη γυναίκα μου μιας και εγώ πήρα το 920...

 

Εμφανίζει λοιπον μια ειδοποίηση οτι "μνημα C πλήρης" και μάλιστα σε άκυρες φάσεις, όπως όταν ανοίγεις τη κάμερα πχ, ή κάποια άλλη εφαρμογη.. Θυμάμαι τότε η καλύτερη λύση ήταν να σβησεις κάποιες εφαρμογές και να του τραβηξεις κι ένα hard reset... Το κάναμε και τώρα, αλλά τζίφος.. Η Μνημη παραμένει σε πολυ χαμηλά επίπεδα... Έχει κανεις υπόψιν του κάτι καινουργιο σαν λυση;

Με το hard reset εννοείς format στην εσωτερική μνήμη της συσκευής; Αν ναι τότε θα έπρεπε να είναι άδειο.

Μπορείς να περάσεις έναν file manager οπως είναι ο x-plore και να δεις τι υπάρχει αποθηκευμένο στην εσωτερική μνήμη της συσκευής.

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

Re-flash καποια ρομ;

Learn Colemak, the better keyboard layout! :happy:

 

Μην αφήνεις τα μικρά μυαλά να σε πείσουν ότι τα όνειρα σου είναι πολύ μεγάλα.

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε να την συνδέσεις σε κάποιο υπολογιστή και δες αν ζητάει και εκεί κωδικό.

 

την διαβασε το pc περασα τα αρχεια εκανα format και ειναι οκ τωρα.

 

Μπορείς να περάσεις έναν file manager οπως είναι ο x-plore και να δεις τι υπάρχει αποθηκευμένο στην εσωτερική μνήμη της συσκευής.

 

Παλια ειχα και εγω θεμα με την C και νομιζω ειχα σβησει τους χαρτες με τις δορυφορικες εικονες που κατεβαζε και αποθηκευε το GPS

Edited by dkostas
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Με το hard reset εννοείς format στην εσωτερική μνήμη της συσκευής; Αν ναι τότε θα έπρεπε να είναι άδειο.

Μπορείς να περάσεις έναν file manager οπως είναι ο x-plore και να δεις τι υπάρχει αποθηκευμένο στην εσωτερική μνήμη της συσκευής.

 

Ναι, αδερφέ, αυτό με τον file manager , το είχαμε κάνει τότε, αλλά εμφάνιζε χιλιάδες, μυριάδες, μικρά μικρά αρχεία, τα οποία και σου επέτρεπε να σβήσεις....

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα..

 

Και πιο παλιά το είχαμε συζητήσει το θέμα, δεν είχαμε βρει λύση και θέλω να δω μηπως κάποιος απο εσας βρήκε λύση ή βγηκε κάτι επίσημο από τη ΝΟΚΙΑ..

 

Είχα το Ν8 και το έδωσα στη γυναίκα μου μιας και εγώ πήρα το 920...

 

Εμφανίζει λοιπον μια ειδοποίηση οτι "μνημα C πλήρης" και μάλιστα σε άκυρες φάσεις, όπως όταν ανοίγεις τη κάμερα πχ, ή κάποια άλλη εφαρμογη.. Θυμάμαι τότε η καλύτερη λύση ήταν να σβησεις κάποιες εφαρμογές και να του τραβηξεις κι ένα hard reset... Το κάναμε και τώρα, αλλά τζίφος.. Η Μνημη παραμένει σε πολυ χαμηλά επίπεδα... Έχει κανεις υπόψιν του κάτι καινουργιο σαν λυση;

 

έχεις δημιουργήσει email account? αυτό πιάνει πολύ χώρο. να διαγράψεις το email account και θα σώσεις χώρο. βέβαια δεν θα παίρνεις μηνύματα στο κινητό...

Link to comment
Share on other sites

Kαλησπερα επεσε στα χερια μου ενα n8 και σκεφτομαι να το κρατησω σαν δευτερη συσκευη μιας και με ενδιαφερει η ιδιαιτερα καλη φωτογραφικη του και το εξαιρετικο design του, το προβλημα ειναι πως οι περισοτερες εφαρμογες που βλεπω πως εχει μεσα δεν λειτουργουν οπως πχ youtube . Το συγκεκριμενο εχει την εκδοση symbian anna 022.014. να την αναβαθμισω η θα δω πτωση στην αποδοση της φωτογραφικης μηχανης με το νεοτερο λογισμικο? (ετσι διαβασα σε ενα site).
Link to comment
Share on other sites

Αναβάθμισε το σε Belle Refresh. Η διαφορά στην κάμερα είναι μικρή.

Για youtube κατέβασε από το κατάστημα το youtube downloader. Εκτός από παρακολούθηση βίντεο μπορείς να τα κατεβάσεις στο κινητό σε ποιότητα μέχρι 720p.

Itchy. Tasty. - YouTube

^Το gaming κανάλι μου 🙂

Link to comment
Share on other sites

Αναβάθμισε το σε Belle Refresh. Η διαφορά στην κάμερα είναι μικρή.

Για youtube κατέβασε από το κατάστημα το youtube downloader. Εκτός από παρακολούθηση βίντεο μπορείς να τα κατεβάσεις στο κινητό σε ποιότητα μέχρι 720p.

Και αν δε σαρέ μπορείς να γυρίσεις πίσω σε anna και πάλι. Μέχρι και το Ν8 γινόταν.

Link to comment
Share on other sites

Mπορεί η Anna να εχει καπως καλύτερη κάμερα αλλά η Belle Refresh είναι μίλια μπροστά σαν εμπειρία χρήσης.

Itchy. Tasty. - YouTube

^Το gaming κανάλι μου 🙂

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω πολυ για τις απαντησεις. που μπορω να δω τα καλυτερα παιχνιδια γι αυτο το κινητο? επισης πως μπορω να μεταφερω τις επαφες μου απο android κινητο στο n8?
Link to comment
Share on other sites

Ειναι πολλα τα καλα, δες στο daily mobile forum

Learn Colemak, the better keyboard layout! :happy:

 

Μην αφήνεις τα μικρά μυαλά να σε πείσουν ότι τα όνειρα σου είναι πολύ μεγάλα.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...