Jump to content

[Επίσημο] Nokia N8-00 (Απορίες / Ερωτήσεις / Προβλήματα) - Μέρος ΙΙ


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

2 μηνύματα που αφορούσαν εφαρμογές (για πολλοστή φορά) "μετακόμισαν" στο κατάλληλο θέμα:!:
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Σε σλοβενικη συσκευη χανονται τα ελληνικα με αναβαθμιση σε belle μεσω pc suite?

Eκανα την αναβαθμιση αλλα δεν χαθηκαν.:confused:

 

Επισης μπορειτε να μου προτεινετε μια καλη-εργονομικη θηκη για το κινητο και καποιο δοκιμασμενο screen protector?

 

Eυχαριστω.:)

Link to comment
Share on other sites

θα ηθελα να κανω μια ερωτηση... κάθισα κ διαβασα τον οδηγο του Moralas για το φλασαρισμα της belle...καπου στο τελος γραφει για την εφαρμογη KS Improvement οτι βελτιώνει την ταχυτητα του κινητου.εχω ελληνικο ν8 με την official belle...μπορω να περασω αυτην την εφαρμογη η δεν χρειαζεται?ευχαριστω
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόοον.... το Ν8 θα φύγει απο το μπαλκόνι μάλλον.. Ίδιο ακριβώς πρόβλημα σε ένα 2ο Ν8 της οικογένειας(το ένα φοράει επίσημο και το άλλο αδυνατισμένo firmware) και το ίδιο πρόβλημα στο Ε7 μου με την επίσημη Belle πάνω.

 

Ανακεφαλαιώνω. 2 Ν8(1 με αδυνατισμένη Belle και ένα με official) και ένα Ε7 με επίσημη Belle. Και τα 3 αφού τους έκανα ΟΛΑ τα update μέσω Νοκια suite μου ΣΠΑΝΕ ΤΑ ΝΕΥΡΑ ΚΑΘΕ ΤΡΕΙΣ ΚΑΙ ΛΙΓΟ και ενώ είναι και τα 3 ΣΥΝΔΕΔΕΜΕΝΑ στο Wi-Fi του σπιτιού μου μου ΚΟΛΛΑΝΕ απίστευτα γιατί βγαίνει συνέχεια το μήνυμα πάνω αριστερά "Δεδομένα κινητού τηλεφώνου απενεργοποιημένα,αποτυχία σύνδεσης" (κάτι τέτοιο) . Τι μπορώ να κάνω εκτός του να τα πετάξω απο το παράθυρο?

 

Αυτό όταν είχα βάλει την Beta Belle 607 δεν υπήρχε

 

ΑΝ εχεις και στα 3 το whatsapp, απλα αλλαξε το προτεινομενη συνδεση απο mobile,wifi σε wifi, mobile :)

Maybe you were right

But baby I was lonely

I don't want to fight

I'm tired of being sorry ...:shifty:

Link to comment
Share on other sites

θα ηθελα να κανω μια ερωτηση... κάθισα κ διαβασα τον οδηγο του Moralas για το φλασαρισμα της belle...καπου στο τελος γραφει για την εφαρμογη KS Improvement οτι βελτιώνει την ταχυτητα του κινητου.εχω ελληνικο ν8 με την official belle...μπορω να περασω αυτην την εφαρμογη η δεν χρειαζεται?ευχαριστω

Πρεπει να ειναι μαλλον χακαρισμενη η συσκευη σου!Αξιζει ομως τον κοπο διοτι ειναι εφαρμογη για καλυτερο ρολαρισμα επαφων κτλ.

Εικόνα εκτός Όρων Πρόσβασης και Χρήσης.

 

"Δυστυχώς επτωχεύσαμεν!!!"

Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κανείς πως πειράζουμε τις ρυθμίσεις στο Σημειωματάριο; Edited by Johny-B
Απαγορεύεται από τους Όρους Χρήσης & Πρόσβασης η αποκλειστική χρήση κεφαλαίων!!
Link to comment
Share on other sites

παιδια τα φωτα σας...επειδη κωλλαει τελευταια το κινητο θελω να το καθαρισω απ'ολα...να κανω μορφοποιηση ολες τις μνημες μετα hard reset και μετα να ξαναπερασω την official belle?δεν θελω να μπλεξω με φλασαρισματα και τετοια
Link to comment
Share on other sites

παιδια τα φωτα σας...επειδη κωλλαει τελευταια το κινητο θελω να το καθαρισω απ'ολα...να κανω μορφοποιηση ολες τις μνημες μετα hard reset και μετα να ξαναπερασω την official belle?δεν θελω να μπλεξω με φλασαρισματα και τετοια

 

Ναι ετσι αφου κανεις πρωτα back up οτι χρειαζεσαι γιατι θα χαθουν.

 

Ξέρει κανείς πως πειράζουμε τις ρυθμίσεις στο Σημειωματάριο;

 

Αφου κανεις δημηουργια σημειωσης πατας κατω δεξια τις γραμουλες και εχει επεξεργασια..αν αυτο θες...

Edited by impreza_sti
Συνεχόμενα μηνύματα-Για επεξεργασία/διόρθωση/προσθήκη σε υπάρχον μήνυμα πατάμε το κουμπί "Τροποποίηση"
Jason the Greek
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα! :) Χτες και σήμερα που μπήκα στο myphone από το κινητό, μέω του wifi του σπιτιού, κόλλησε το σύμπ( ι )αν... Και δεν ξεκόλλαγε, παρά μόνο με το πάτημα του κουμπιού on/off για 8 δευτερόλεπτα... :(

 

P.S.: Με βλέπω για hard reset;.... :worry:

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα! :) Χτες και σήμερα που μπήκα στο myphone από το κινητό, μέω του wifi του σπιτιού, κόλλησε το σύμπ( ι )αν... Και δεν ξεκόλλαγε, παρά μόνο με το πάτημα του κουμπιού on/off για 8 δευτερόλεπτα... :(

 

P.S.: Με βλέπω για hard reset;.... :worry:

 

Με ποιόν browser? Δες αν στο ξανακάνει, δες και άλλα ασύρματα δίκτυα, δες και τη data σύνδεση σου (αν έχεις). Όχι αμέσως hard format, είπαμε, ότι και νάναι κινητό είναι, θα κολήσει..

Link to comment
Share on other sites

Με ποιόν browser? Δες αν στο ξανακάνει, δες και άλλα ασύρματα δίκτυα, δες και τη data σύνδεση σου (αν έχεις). Όχι αμέσως hard format, είπαμε, ότι και νάναι κινητό είναι, θα κολήσει..

 

Με τον μαμά... Αυτό που με παραξενεύει είναι πως τόσο καιρό ήταν μια χαρά και τώρα, μέσα σε 2 μέρες, κόλλησε 2 φορές... :(

 

P.S.: Υπάρχει πιθανότητα να φταίει και το ρούτερ μου; Επειδή είναι καινούριο...

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

παιδια εχθες το βραδυ κοιταξα την μνημη c και ειχα 118,4 MB ελευθερα και κοιταω παλι τωρα χωρις να εχω περασει τιποτα μεσα και βλεπω οτι ειναι 92,1.....εκανα επανεκκίνηση αλλα τιποτα...τι εγινε ξαφνικα κ αλλαξε ετσι?
Link to comment
Share on other sites

παιδια εχθες το βραδυ κοιταξα την μνημη c και ειχα 118,4 MB ελευθερα και κοιταω παλι τωρα χωρις να εχω περασει τιποτα μεσα και βλεπω οτι ειναι 92,1.....εκανα επανεκκίνηση αλλα τιποτα...τι εγινε ξαφνικα κ αλλαξε ετσι?

 

εμενα με μια ρυθμιση στα email ελευθερωσε 25ΜΒ..σκεψου τι μπορει να εκανες..

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

το μονο που εκανα σημερα ηταν να μπω 1 φορα στο fb απο τον οπερα και να μιλησω στο τηλ 2-3 ωρες....οσο για το email δεν εχω πατησει ποτε αυτο το εικονιδιο αρα δεν το εχω χρησιμοποιησει ποτε
Link to comment
Share on other sites

το μονο που εκανα σημερα ηταν να μπω 1 φορα στο fb απο τον οπερα και να μιλησω στο τηλ 2-3 ωρες....οσο για το email δεν εχω πατησει ποτε αυτο το εικονιδιο αρα δεν το εχω χρησιμοποιησει ποτε

 

Μήπως ο όπερα αποθηκεύει ιστορικό, cache και κωδικούς στη μνήμη C: ; Όπως ο browser της Nokia; :)

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

Με τον μαμά... Αυτό που με παραξενεύει είναι πως τόσο καιρό ήταν μια χαρά και τώρα, μέσα σε 2 μέρες, κόλλησε 2 φορές... :(

 

P.S.: Υπάρχει πιθανότητα να φταίει και το ρούτερ μου; Επειδή είναι καινούριο...

 

Καλησπέρα! :) Επανέρχομαι σήμερα, με το πρόβλημα του κολλήματος με τον browser. Πρίν από λίγο κόλλησε και πάλι ο browser, μέσω wifi... Και αναγκάστηκα να το κλείσω με το πάτημα των 8 δευτερολέπτων του on/off.. :( Πάλι μας έφτιαξε η Nokia με το software update της...

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

καλημερα παιδες.ληστε μου μια απορια αν μπορειτε.ειχα πριν απο λιγο το galaxy2,το εδωσα για το ν8 λογο της καμερας του.βλεπω οτι στον οπερα του ν8 τα ΜΒ καταναλωνονται πολυ πολυ αργα,ενω στον miren browser του galaxy εφευγαν σαν νερο.ευχαριστη εκπληξη δε λεω αλλα γιατι συμβαινει αυτο?
Link to comment
Share on other sites

καλημερα παιδες.ληστε μου μια απορια αν μπορειτε.ειχα πριν απο λιγο το galaxy2,το εδωσα για το ν8 λογο της καμερας του.βλεπω οτι στον οπερα του ν8 τα ΜΒ καταναλωνονται πολυ πολυ αργα,ενω στον miren browser του galaxy εφευγαν σαν νερο.ευχαριστη εκπληξη δε λεω αλλα γιατι συμβαινει αυτο?

 

Σου υπογράμμισα τα σημεία που εξηγούν την απορία σου. ;)

Επίσης ο Opera έχει και μια λειτουργία Opera Turbo που μπορεί να σου κάνει μεγάλη οικονομία.

Link to comment
Share on other sites

Σου υπογράμμισα τα σημεία που εξηγούν την απορία σου. ;)

Επίσης ο Opera έχει και μια λειτουργία Opera Turbo που μπορεί να σου κάνει μεγάλη οικονομία.

 

 

Δεν ήξερα οτι κάνει εξοικονόμηση η παραπάνω λειτουργια και την ενεργοποίησα νομίζοντας οτι ανοίγουν πιο γρήγορα οι σελίδες. :lol: :wacko:

Link to comment
Share on other sites

Ξερει καποιος πως μπορω να αποθηκευσω τον κωδικο του wifi για μην μου τον ζηταει καθε φορα που συνδεομαι?

 

Ευχαριστω.

Link to comment
Share on other sites

Ξερει καποιος πως μπορω να αποθηκευσω τον κωδικο του wifi για μην μου τον ζηταει καθε φορα που συνδεομαι?

 

Ευχαριστω.

 

Καλησπέρα! Όταν αποθηκεύεις το wifi που θέλεις σαν σημείο πρόσβασης, αποθηκεύει μαζί με το όνομά του και τον κωδικό του, την πρώτη φορά που θα τον εισάγεις. Δε στο κάνει στο δικό σου; :confused:

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

Νομιζα πως μετα την πρωτη συνδεση αποθηκευεται αυτοματα ως σημειο προσβασης αλλα επρεπε να το κανω απο τις ρυθμισεις.

 

http://images.zaazu.com/img/Approve-male-smiley-ok-smiley-emoticon-000074-large.gif

Link to comment
Share on other sites

Κατί έχει πάθει το τηλέφωνο, ενώ βρίσκει την ενημέρωση για τα angry birds seasons και πατώ να κατέβη, όχι μόνο δεν την κατεβάζει αλλά με πετάει και έξω απο το διαδύκτιο. Ξέρει κανείς τι να κάνω;
Link to comment
Share on other sites

Κατί έχει πάθει το τηλέφωνο, ενώ βρίσκει την ενημέρωση για τα angry birds seasons και πατώ να κατέβη, όχι μόνο δεν την κατεβάζει αλλά με πετάει και έξω απο το διαδύκτιο. Ξέρει κανείς τι να κάνω;

 

Έχεις κλείσει και ανοίξει το κινητό ( on/off ) φαντάζομαι, ε; :)

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...