Jump to content

[Επίσημο] Nokia N8-00 (Απορίες / Ερωτήσεις / Προβλήματα) - Μέρος ΙΙ


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Σίγουρα χρησιμοποιείς λάθος εκδοση φοίνικα για να μην περνάει με refurbish. Όταν αποφασισεις να φλασαρεις τσεκαρισε το
Xiaomi Mi 9T 128GB
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

με αυτη την εκδοση το εχω φλασαρει πολλες φορες , και παλι δοκιμασα 2 διαφορετικες βεβαια θα το τσεκαρω οταν ξαναμπω στην διαδικασια.

 

Παντως μετα απο 3 χρονια ειμαι υπερευχαριστημενος απο το κινητο και δεν μετανιωσα για τα λεφτα που εδωσα.

ακομα εχει καποια δυνατοτητες που με βολευουν(π.χ. fmtrasmiter) και δεν τα εχω συναντησει σε αλλες συσκευες

Link to comment
Share on other sites

Για της φωτογραφίες πρέπει σόνι και καλά να κάνεις downgrade σε Anna για να βελτιωθούν ή υπάρχει κάποια εφαρμογή γι αυτό; Αν κι εγώ δεν πρόσεξα κάποια διαφορά στις φωτό στο Ν8 μου, σε σχέση με την Anna! Εκτός αν είμαι τόσο άσχετος που δεν μπορώ να της διακρίνω!

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Για της φωτογραφίες πρέπει σόνι και καλά να κάνεις downgrade σε Anna για να βελτιωθούν ή υπάρχει κάποια εφαρμογή γι αυτό; Αν κι εγώ δεν πρόσεξα κάποια διαφορά στις φωτό στο Ν8 μου, σε σχέση με την Anna! Εκτός αν είμαι τόσο άσχετος που δεν μπορώ να της διακρίνω!

 

ουτε εγω ειδα διαφορα ρε παιδια! απλα περασα την rom του lagoskon μετα να τρεχει και λιγο, αλλα η belle δεν ειχε διαφορα με την anna

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

υπάρχει εμφανής διάφορα στην ποιότητα των φωτογραφιών.

 

 

ας μας πουν αυτοί που ασχολούνται περισσότερο , υπήρχε ένα pach που βελτίωνε πολύ την ποιότητα

Link to comment
Share on other sites

To patch αλλάζει την εφαρμογή της κάμερας από belle σε Anna. Δεν ξέρω κατά πόσο επηρεάζει εφαρμογές τύπου CameraPro κτλ ούτε αν η ποιότητα έπεσε και σε αυτές τις εφαρμογές.
Link to comment
Share on other sites

Για να ξεκαθαρίσει το θέμα :

 

Η ποιότητα είναι ίδια, το patch απλα αλλάζει βαθμο συμπίεσης και αναλύσεις. Η διάφορα υπάρχει στα ποσοστά επιτυχίας "'άψογης" φωτο στο αυτόματο μεταξύ Anna & Belle.

 

Στην Anna είχες 95% ποσοστό επιτυχίας ενω στην Belle κατα τη γνώμη μου 85% .

Xiaomi Mi 9T 128GB
Link to comment
Share on other sites

Για να ξεκαθαρίσει το θέμα :

 

Η ποιότητα είναι ίδια, το patch απλα αλλάζει βαθμο συμπίεσης και αναλύσεις. Η διάφορα υπάρχει στα ποσοστά επιτυχίας "'άψογης" φωτο στο αυτόματο μεταξύ Anna & Belle.

 

Στην Anna είχες 95% ποσοστό επιτυχίας ενω στην Belle κατα τη γνώμη μου 85% .

 

ετσι μπραβο lagoskon, βαλε τα πραγματα στη θεση τους!

εχω τραβηξει πιο πολλες φωτο με το Ν8 απο ο,τι με την πολυ δυνατη ψηφιακη που ειχα και δεν ειδα ποτε διαφορα..

και ενα ξερεις να χρησιμοποιεις ρυθμισεις/camera pro κτλ εχεις ιδανικα αποτελεσματα!

 

δυστυχως εγω θα το αποχωριστω μαλλον το Ν8 βεβαια, βαρεθηκα να το βλεπω ντουλαπι και εχω παρει άλλα 5-6 κινητα μετα απο αυτο..

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Για να ξεκαθαρίσει το θέμα :

 

Η ποιότητα είναι ίδια, το patch απλα αλλάζει βαθμο συμπίεσης και αναλύσεις. Η διάφορα υπάρχει στα ποσοστά επιτυχίας "'άψογης" φωτο στο αυτόματο μεταξύ Anna & Belle.

 

Στην Anna είχες 95% ποσοστό επιτυχίας ενω στην Belle κατα τη γνώμη μου 85% .

Άρα όπως το λέω, αν χρησιμοποιείς άλλο πρόγραμμα ή αν δεν αφήνεις τις default ρυθμίσεις δεν θα δεις διαφορά.

Ωραία.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

προσπαθώ να περάσω διάφορες γλώσσες στο default λεξικό του Ν8 και αφού ανοίγει η σελίδα της NOKIA για να κατεβάσεις όποια θέλεις, με το που πάει να κάνει εγκατάσταση οποιαδήποτε γλώσσα μου βγάζει το μήνυμα ΄το πιστοποιητικό έχει λήξει' και δεν κάνει εγκατάσταση. Παλιότερα δε μου έβγαζε τέτοιο μύνημα και έκανε κανονικά την εγκατάσταση (πριν κάνω hard reset κινητό, και σβηστούν τα δεδομένα).

 

Μήπως έχει κανείς καμιά ιδέα για το τι μπορεί να φταίει;

Link to comment
Share on other sites

για πανε την ημερομηνια κανα χρονο πισω...

Learn Colemak, the better keyboard layout! :happy:

 

Μην αφήνεις τα μικρά μυαλά να σε πείσουν ότι τα όνειρα σου είναι πολύ μεγάλα.

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά, το κινητό ξαφνικά νέκρωσε. Για θυμήστε μου πως κάνω reset, ποιά πλήκτρα πατάω?

power button+volume up?

Τι μπορώ να κάνω για να το αναστήσω?

πριν:nokia n82+5800+x6+n8 SlimModed by Lagoskon+lumia 800+920+820+830+925+1020+930, huawei p8 lite+p9 lite+mate 10 pro, iphone 5c+5+5s+6, Xiaomi Redmi note 2+ redmi 3s gold+ redmi note 3 pro+Redmi Note 4+Redmi Note 5+Mi A1+Mi8 6/64+Mi9 6/128+Poco F3, samsung galaxy s3+s3 mini+s4+s6+s7+s7 edge+s8 plus+s9plus+s10 plus 8/128+note 9+Note 10 plus+s20 fe 5G+s21fe+s21ultra+s21plus+s22 plus+s23plus

τώρα: s23 ultra 8/256 & s9 plus 6/64

Link to comment
Share on other sites

Power, menu, camera, vol down :)

Learn Colemak, the better keyboard layout! :happy:

 

Μην αφήνεις τα μικρά μυαλά να σε πείσουν ότι τα όνειρα σου είναι πολύ μεγάλα.

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ. Δυστυχώς δεν κάνει τίποτα

μάλλον...τετέλεσται :(

πριν:nokia n82+5800+x6+n8 SlimModed by Lagoskon+lumia 800+920+820+830+925+1020+930, huawei p8 lite+p9 lite+mate 10 pro, iphone 5c+5+5s+6, Xiaomi Redmi note 2+ redmi 3s gold+ redmi note 3 pro+Redmi Note 4+Redmi Note 5+Mi A1+Mi8 6/64+Mi9 6/128+Poco F3, samsung galaxy s3+s3 mini+s4+s6+s7+s7 edge+s8 plus+s9plus+s10 plus 8/128+note 9+Note 10 plus+s20 fe 5G+s21fe+s21ultra+s21plus+s22 plus+s23plus

τώρα: s23 ultra 8/256 & s9 plus 6/64

Link to comment
Share on other sites

Ρίξε μια ματιά σε αυτόν τον οδηγό Επαναφορά νεκρής Symbian συσκευής

[sIGPIC][/sIGPIC]

The only time I'm easy's when I'm Killed by death.

Link to comment
Share on other sites

Δεν ακολούθησα τον οδηγό γιατί έλεγε να μπαζοβγάζω την μπαταρία και δεν έχω και το ειδικό κατσαβίδι...

Το πήγα όμως σε nokia care και...αναστήθηκε!!! Μου είπαν ότι δεν έκανε καλή επαφή η μπαταρία (γνωστό πρόβλημα του N8 γι' αυτούς) και σφίξαν τους πόλους ή κάτι τέτοιο:blink: και ευτυχώς όλα καλά!

Παραμένει μάχιμο λοιπόν το 3ετίας n8 μου (ως δεύτερο πλέον εδώ και 9 μήνες)

πριν:nokia n82+5800+x6+n8 SlimModed by Lagoskon+lumia 800+920+820+830+925+1020+930, huawei p8 lite+p9 lite+mate 10 pro, iphone 5c+5+5s+6, Xiaomi Redmi note 2+ redmi 3s gold+ redmi note 3 pro+Redmi Note 4+Redmi Note 5+Mi A1+Mi8 6/64+Mi9 6/128+Poco F3, samsung galaxy s3+s3 mini+s4+s6+s7+s7 edge+s8 plus+s9plus+s10 plus 8/128+note 9+Note 10 plus+s20 fe 5G+s21fe+s21ultra+s21plus+s22 plus+s23plus

τώρα: s23 ultra 8/256 & s9 plus 6/64

Link to comment
Share on other sites

Σκυλιά δεν θα πει τίποτα! Από σκάλες έπεσε και λειτουργεί ακόμα! Ούτε η οθόνη του ράγισε!

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Το gorilla glass του Ν8 είναι σαν θωράκιση. Δεν παθαίνει τίποτα.

Itchy. Tasty. - YouTube

^Το gaming κανάλι μου 🙂

Link to comment
Share on other sites

Παρελαβα και εγω ενα χθες και εχω διαφορες αποριες καθως το επεξεργαζομαι επιμελως. Η πρωτη μου και βασικη απορια ειναι γιατι οταν γραφω μηνυμα οι χαρακτηρες απο 160 πεφτουν στους 69, με το που πληκτρολογησω το πρωτο γραμμα? Δεν θελω να χρεωνομαι διπλα και τριπλα μηνυματα ετσι χωρις λογο! Edited by impreza_sti
Απαγορεύεται η γραφή τύπου sms

Ήρθε η ώρα για ένα νέο Σπίτι

http://www.aeginahomes.gr/

Link to comment
Share on other sites

πηγαινε στις ρυθμισεις των μηνυματω>Υποστηριξη Unicode> περιορισμενη :)

Learn Colemak, the better keyboard layout! :happy:

 

Μην αφήνεις τα μικρά μυαλά να σε πείσουν ότι τα όνειρα σου είναι πολύ μεγάλα.

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω. Το ειχα κανει, αλλα δεν ειχα βγει απο το μυνημα και δεν μου το αλλαζε. Μολις δημιουργησα νεο μυνημα διορθωθηκε!

 

Καποιες συμπληρωματικες ερωτησεις.

-Τι τυπους ringtone υποστηριζει η συσκευη? Συγκεκριμενα ξερουμε αν υποστηριζει .aiff?

-Επισης μπορω να βαλω sms ringtone ανα επαφη?

-Και πως γινεται να εχεις καποιο preview, ή εστω να σου λεει ποιος αριθμος σου εστειλε sms, πριν το ανοιξεις?

Ήρθε η ώρα για ένα νέο Σπίτι

http://www.aeginahomes.gr/

Link to comment
Share on other sites

1)δεν εχω ξανακουσει καν αυτη τη καταληξη

2)οχι, δεν ξερω με καμια εφαρμογη μηπως...

3) sms preview η καπως ετσι, ειχα μια καποτε

Learn Colemak, the better keyboard layout! :happy:

 

Μην αφήνεις τα μικρά μυαλά να σε πείσουν ότι τα όνειρα σου είναι πολύ μεγάλα.

Link to comment
Share on other sites

Μπορω να κανω κλησεις ip και να στειλω sms μεσω voip απευθειας απο το κινητο? Βλεπω στις ρυθμισεις στα admin settings εχει να στησεις sip profile. Αλλα πως μπορεις να στελνεις μνματα sms και να εμφανιζονται και στο conversations?

 

1)δεν εχω ξανακουσει καν αυτη τη καταληξη

2)οχι, δεν ξερω με καμια εφαρμογη μηπως...

3) sms preview η καπως ετσι, ειχα μια καποτε

 

1)οι καταληξεις που υποστηριζονται? .mp3/.wav μονο?

2)παλιοτερα υπαρχει ενα sms alerts αν θυμαμαι καλα αλλα πως μπορω να ξερω αν κανει σε symbian^3?

Ήρθε η ώρα για ένα νέο Σπίτι

http://www.aeginahomes.gr/

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...