Jump to content

[Επίσημο] Nokia N8-00 (Απορίες / Ερωτήσεις / Προβλήματα) - Μέρος ΙΙ


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

ανοιχτο ηταν δεν εσβησε. και εκει που ημουν δεν ειχα κατσαβιδι να βγαλω την μπαταρια.

το κακο ειναι οτι δεν μπορω να το φλασαρω σωστα, και φυσικα δουλευω πολυ τους χαρτες.

 

αν και τώρα είναι αργά απλά σαν συμβουλή για το μέλλον, όταν γίνει κάτι ανάλογο, και να μην βγαίνει η μπαταρία το κλείνεις άμεσα το τηλέφωνο, αφαιρείς ότι μπορεί να αφαιρεθεί (sim/microSD). Σκουπίζεις απαλά το πολύ νερό και το αφήνεις να εξατμίσει ότι έχει απομείνει είτε μεσα σε ρύζι (για 24-48 ώρες) είτε τυλιγμένο με χαρτί κουζίνας. Όχι ήλιο, Όχι πιστολάκια για στέγνωμα. Είναι πολύ πιθανό η υγρασία να εισχώρησε πιο βαθιά και να έχει προκαλέσει κάποιο βραχυκύκλωμα.

Τhere is nothing more powerful than the human being itself ,

 

Οι φωτογραφικές μου στιγμές --> flickr - instagram :!:

 

Oneplus 5 - 128GB

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

το ανοιξα και το καθαρισα , δεν εχει υγρασια. δεν προλαβε να τραβηξει νερο.

η κεραια του Gps ειναι στην θεση της και οκ.

 

το κακο ειναι οτι δεν μπορω να το φλασαρω μπας και στρωσει

Link to comment
Share on other sites

Αδειαζετε σε μια κομμένη μπουκάλα 1, 5 λτ καθαρό οινόπνευμα και βουτατε το κινητό μέσα ολόκληρο. Μετα φύσημα με πιστολάκι με κρύο αέρα και μετα μέσα στο ρύζι.
Xiaomi Mi 9T 128GB
Link to comment
Share on other sites

Αδειαζετε σε μια κομμένη μπουκάλα 1, 5 λτ καθαρό οινόπνευμα και βουτατε το κινητό μέσα ολόκληρο. Μετα φύσημα με πιστολάκι με κρύο αέρα και μετα μέσα στο ρύζι.

 

Αυτο με το οινόπνευμα πρώτη φορά το ακουω. Σαν επικίνδυνο μου κάνει.

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Αυτο με το οινόπνευμα πρώτη φορά το ακουω. Σαν επικίνδυνο μου κάνει.

 

έχω διαβάσει για καθαρή αλκοόλη, στην χημεία ποτέ δεν ήμουν καλός όμως για να ξέρω αν είναι το ίδιο :lol:

 

Σίγουρα πάντως καθαρό οινόπνευμα χρησιμοποιώ για να καθαρίζω τα κινητά/ταμπλετ.

Τhere is nothing more powerful than the human being itself ,

 

Οι φωτογραφικές μου στιγμές --> flickr - instagram :!:

 

Oneplus 5 - 128GB

Link to comment
Share on other sites

έχω διαβάσει για καθαρή αλκοόλη, στην χημεία ποτέ δεν ήμουν καλός όμως για να ξέρω αν είναι το ίδιο :lol:

 

Σίγουρα πάντως καθαρό οινόπνευμα χρησιμοποιώ για να καθαρίζω τα κινητά/ταμπλετ.

 

Ναι εντάξει. Άλλο να το καθαρίσω όπως σωστά λες κι άλλο αυτό που λέει ο lagoskon για 1,5 λίτρο. Το πιο πιθανό είναι να γίνει το τηλέφωνο αλκοολικό.....:) Εκτός κι αν πρέπει να ρίξουμε κι ένα αναμένο σπίρτο οπότε μιλάμε για μονή Αρκαδίου με αρχηγό τον πατέρα Σαμουήλ.....:)

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Ναι εντάξει. Άλλο να το καθαρίσω όπως σωστά λες κι άλλο αυτό που λέει ο lagoskon για 1,5 λίτρο. Το πιο πιθανό είναι να γίνει το τηλέφωνο αλκοολικό.....:) Εκτός κι αν πρέπει να ρίξουμε κι ένα αναμένο σπίρτο οπότε μιλάμε για μονή Αρκαδίου με αρχηγό τον πατέρα Σαμουήλ.....:)

 

:lol: :lol: :lol:

 

και εγώ πρώτη φορά το άκουσα απο τον lagoskon. Δεν ξέρω αν κάνει ο τρόπος του, σίγουρα πάντως θα δίσταζα να τον δοκιμάσω. Φιλικά πάντα :)

Τhere is nothing more powerful than the human being itself ,

 

Οι φωτογραφικές μου στιγμές --> flickr - instagram :!:

 

Oneplus 5 - 128GB

Link to comment
Share on other sites

:lol: :lol: :lol:

 

και εγώ πρώτη φορά το άκουσα απο τον lagoskon. Δεν ξέρω αν κάνει ο τρόπος του, σίγουρα πάντως θα δίσταζα να τον δοκιμάσω. Φιλικά πάντα :)

 

Ε, ναι. Φιλικά τα λέμε και γι αυτο λέμε και κανένα αστείο. Όχι οτι χλευάζουμε τα λεγόμενα του lagoskon. Απλά είναι κάτι που μου ακούγεται ακραίο.

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Παίδες, το οινόπνευμα το χρησιμοποιούμε για να πάρει τα άλατα που αφήνει το νερό.. Ένα κινητό δε χαλάει από το ίδιο το νερό όταν βρέχεται αλλά από τα άλατα που φέρει.. Το οινόπνευμα είναι καθαρό και καθώς εξατμίζεται τραβάει τα άλατα αυτά και θεωρητικά αν καθαρίσει η πλακέτα και τα υπόλοιπα μέρη είναι οκ η συσκευή..

Από εκεί και πέρα Συνταγές δεν ξέρω, εγώ θα το περνούσα όλο με οινόπνευμα και θα προσπαθούσα να το σκουπίζω καθώς το περνάω..

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Το οινόπνευμα είναι πολύ πτητικό σαν υγρό και σε συνδυασμό με το πιστολάκι στο κρύο μιλάμε για διάρκεια 20-30 δευτερολέπτων συνολικά . Τραβάει και μεγάλη ποσότητα νερού και αλάτων και ότι μείνει το αφαιρει αργά το ρύζι ( σε κλειστό σακουλάκι ή δοχείο ) .

 

Εχω σώσει έτσι κινητό νόκια συμβατικό προηγούμενης 5ετίας. Δεν το έχω χρειαστεί στα φρέσκα ... Ν8 ή 808 ( ούτε θέλω ). Αν προκύψει ποτέ πάντως αυτό θα κάνω

Xiaomi Mi 9T 128GB
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Μια ερώτηση παιδιά.

Εδώ και μερικούς μήνες, σπανίως όμως, στα μηνύματα

δεν μου εμφανίζει το όνομα του αποστολέα αλλά τον αριθμό

ακόμη και στο μητρώο κλήσεων, μερικές φορές.

Δεν είναι κάτι που γίνετε αρκετά συχνά, όμως απορώ

γιατί συμβαίνει..

Καμιά ιδέα;

Racing because all other sports require one ball only!
Link to comment
Share on other sites

Μια ερώτηση παιδιά.

Εδώ και μερικούς μήνες, σπανίως όμως, στα μηνύματα

δεν μου εμφανίζει το όνομα του αποστολέα αλλά τον αριθμό

ακόμη και στο μητρώο κλήσεων, μερικές φορές.

Δεν είναι κάτι που γίνετε αρκετά συχνά, όμως απορώ

γιατί συμβαίνει..

Καμιά ιδέα;

 

μου το εκανε και μενα τελευταια αυτο, και μετα απο hard reset παλι το εκανε μολις περνουσε λιγος καιρος χωρις καμια περιττη εφαρμογη που να πεις οτι δημιουργουσε προβλημα..ο,τι ειχα και παλια..

με επανεκινηση εστρωνε, αλλα ηταν πραγματικα σπαστικο..

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Ναι με επανεκκίνηση στρώνει, το παθαίνει και εμένα πολύ σπάνια. Λογικά κατά το boot κάτι δεν φορτώνει σωστά.

 

Και να τονίσω ότι μου το έκανε και με τη μαμά belle κάτι με του lagoskon..

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Μπα όχι φίλε μου. Έχω λίγα μηνύματα. Μεγάλη ζημιά αν δεν επανέλθει και χάσω το dropbox στο κινητό

De4vTfGN_o.jpg Sony Ericsson K800i -> Nokia N82 -> Nokia N8 -> Nokia Lumia 1020 -> iPhone SE -> iPhone 13 mini

Link to comment
Share on other sites

[sIGPIC][/sIGPIC]

The only time I'm easy's when I'm Killed by death.

Link to comment
Share on other sites

Σε σύγκριση με το S4 οι διαφορές είναι μικρές. Μάλιστα σε κάποια κερδίζει το ένα, σε άλλα το άλλο. Στο βίντεο δε, το S4 είναι αρκετά καλύτερο. Τώρα αν πάει η κουβέντα στο 808, αλλάζει το θέμα :) .

 

Οσοι εχετε περασει την εκδοση Belle...να ξερετε οτι η ποιοτητα της καμερας εχει χειροτερεψει πολυ σε σχεση με την Anna.Γι' αυτο οσοι θελετε τελειες φωτο...downgrade

Link to comment
Share on other sites

Οσοι εχετε περασει την εκδοση Belle...να ξερετε οτι η ποιοτητα της καμερας εχει χειροτερεψει πολυ σε σχεση με την Anna.Γι' αυτο οσοι θελετε τελειες φωτο...downgrade

 

αυτο ειναι αληθεια. νομιζω πως υπαρχει ενα patch που βελτιωνει την καμερα

Link to comment
Share on other sites

αυτο ειναι αληθεια. νομιζω πως υπαρχει ενα patch που βελτιωνει την καμερα

 

Ποιο είναι αυτό ρε παίδες;

Link to comment
Share on other sites

αυτο ειναι αληθεια. νομιζω πως υπαρχει ενα patch που βελτιωνει την καμερα

 

Το είχα βάλει αλλά μου έκανε κάποια προβληματάκια γιατί ήθελε ενεργοποιημένο το c2z4bin που ερχόταν με το patch. Κάποιες φορές δεν ανανεωνόταν η έκθεση με νέες φωτογραφίες αν δεν έβγαζα φώτο με την κάμερα, κτλ

 

Χρησιμοποιώ το QCamera pro και νομίζω ότι δεν έχει διαφορές από belle σε anna

 

@LELELO, ψάξε για "n8 camera back to anna"

Link to comment
Share on other sites

Για ποιο κινητό Κώστα θες να κάνεις downgrade?

Αν είναι για το Ν8 πες μου να σου στείλω pm με οδηγίες.

Nokia 808 Pureview, iPad Air 4th gen(2020), Apple iPhone 13 Pro Max, iWatch Ultra

Link to comment
Share on other sites

Για ποιο κινητό Κώστα θες να κάνεις downgrade?

Αν είναι για το Ν8 πες μου να σου στείλω pm με οδηγίες.

 

Ναι για το Ν8 ειναι...σ' ευχαριστω πολυ.

Link to comment
Share on other sites

πειτε ρε παιδια την γνωμη σας.

μου επεσε σε μια γουρνα με νερο. το πηρα αμεσως και δουλευε κανονικα

μεχρι που πηγα να ανοιξω τους χαρτες. δεν πιανει σημα gps δεν βγαζει καν το σηματακι του δορυφορου.

σκεφτηκα οτι θα στρωσει. μετα απο 2 εβδομαδες τπτ.

το εκανα hard reset τιποτα το gps .

λεω να το ξαναπερασω την τελευταια belle του Lagoskon , αλλα δεν παιρναει με τιποτα. στο phoenix δουλευει μονο το swreset. refurbish και update βγαζει σφαλμα επικοινωνιας .

δοκιμασα πολλες φφορες με πολλες εκδοσεις . μεχρι και downgrade εκανα με το swreset αλλα δεν ανοιγε το τηλεφωνο.

 

update

Θεραπεύθηκε μονο του. ανοιξα τους χαρτες σημερα και επιασε σημα κανονικα.

Δεν ξερω αν μπορεσω να το φλασαρω αλλα δεν θα μπω σε αυτη την διαδικασια τωρα.

Επιτελους!! Διαχρονικο και παλι λειτουργικο το κινητακι μου

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...