Jump to content

[Επίσημο] Nokia N8-00 (Απορίες / Ερωτήσεις / Προβλήματα) - Μέρος ΙΙ


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

swaron αυτό το βήμα το έχω κάνει.το θέμα είναι ότι όταν πατάω διαμόρφωση, στην λίστα με τους ήχους δεν βρίσκω

κανένα από τα τραγούδια που έχω προσθέσει.τι κάνω λάθος;

 

 

που έχεις αποθηκεύσει τα τραγούδια; Στην συλλογή τα βλέπεις;

Αν είχες βάλει κάποιο custom firmware μπορεί να είχε κάποιο patch για να βλέπει τα τραγούδια από συγκεκριμένους φακέλους αλλά λογικά με την επίσημη belle θα είσαι.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

στον φάκελο της μουσικής μου εμφανιζει τα τραγούδια και τα παίζει. όταν πάω να κάνω διαμόρφωση του προφίλ, στην λίστα με τα τραγούδια που μπορείς να επιλέξεις ,δεν μου εμφανίζει τα τραγούδια που έχω στον φάκελο της μουσικής
Link to comment
Share on other sites

στον φάκελο της μουσικής μου εμφανιζει τα τραγούδια και τα παίζει. όταν πάω να κάνω διαμόρφωση του προφίλ, στην λίστα με τα τραγούδια που μπορείς να επιλέξεις ,δεν μου εμφανίζει τα τραγούδια που έχω στον φάκελο της μουσικής

Άλλους φακέλους δε σου εμφανίζει? Εμένα έχει δύο φακέλους "Ήχοι" και έναν "Τραγούδια".

Link to comment
Share on other sites

@sakalou τα τραγούδια τα έχεις αποθηκευμένα στην εσωτερική μνήμη ή σε κάρτα μνήμης; Αν τα έχεις σε κάρτα μνήμης έχεις κάνει format σε αυτή μέσα από την συσκευή;

[sIGPIC][/sIGPIC]

The only time I'm easy's when I'm Killed by death.

Link to comment
Share on other sites

στον φάκελο της μουσικής έχει 5 υποφακέλους στο επάνω μερος της οθόνης (καλλιτέχνες, άλμπουμ,τραγούδια,λίστες αναπαραγωγής,είδη)και στους 5 μου εμφανίζει όλα τα τραγούδια καθώς και τα παίζει. το θέμα είναι ότι όταν πάω στο γένικο προφίλ να το κάνω διαμόρφωση ,στο μενου ''ήχος κλήσης'' (στο επάνω μέρος της οθόνης) κλικάρω και μου εμφανίζει μόνο τους ήχους του κινητού και όχι τους δικούς μου
Link to comment
Share on other sites

στον φάκελο της μουσικής έχει 5 υποφακέλους στο επάνω μερος της οθόνης (καλλιτέχνες, άλμπουμ,τραγούδια,λίστες αναπαραγωγής,είδη)και στους 5 μου εμφανίζει όλα τα τραγούδια καθώς και τα παίζει. το θέμα είναι ότι όταν πάω στο γένικο προφίλ να το κάνω διαμόρφωση ,στο μενου ''ήχος κλήσης'' (στο επάνω μέρος της οθόνης) κλικάρω και μου εμφανίζει μόνο τους ήχους του κινητού και όχι τους δικούς μου

Αυτό σε ρωτάω πιο πάνω. Όταν πας στη διαμόρφωση του προφίλ θα έπρεπε να σου βγάζει όπως εμένα αυτούς τους φακέλους και να μπορείς να επιλέξεις οποιοδήποτε mp3. Κάτι παίζει εκεί...

Link to comment
Share on other sites

arvato και σε μια εβδομαδα τοχεις πισω. 20 ευρω..

 

το αφησα στην κατεχακη, εχουν σπασει δυο δοντια, περιμενω το κοστος για εκτος ελλαδος, περιπου 70 ειπε. Πολλα ειναι θα το σκεφτω...

για δευτερο το εχω πλεον, αλλα το εκτιμαω τρομερα για να το αφησω να φυγει ετσι αδοξα.

στην Arvato σιγουρα ειναι τοσα ? λογικα οπως μου ειπαν θελει ρομποτοκη κολληση, εχει τετοια δυνατοτητα η arvato ?

και ολα αυτα που ακουγονται οτι ενα φτιαχνει , δυο χαλαει και κανα δυο γρατζουνιες χωνει οπου τυχει....

 

εχει καποιος προσωπικη εμπειρια ?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.Από όταν πέρασα τη rom του lagoskon και μετά, δεν δουλεύει το wi-fi.Συνδέεται, αλλά δεν μπαίνει ούτε internet ούτε store.Καμιά βοήθεια;Πως ξαναφλασάρω την belle μαμά;Το κινητό δεν το δουλεύω πολύ, αλλά να είναι λειτουργικό τουλάχιστον.Ευχαριστώ παιδιά.
When the going gets tough,the tough get going...
Link to comment
Share on other sites

impreza_sti τα τραγούδια τα έχω περασμένα σε κάρτα μνήμης (micro sd). format δεν έχω κάνει σε αυτή μέσα από την συσκευή. πώς μπορω να κάνω format στην κάρτα μνήμης μέσα απο την συσκευή ΝΟΚΙΑ Ν8?Πάντως την κάρτα μνήμης την βάζω σε άλλο κινητό που ειναι ANDROID και φαίνονται κανονικά τα τραγούδια όπωσ και ότι μπορείς να τα επιλέξεις σαν ήχο κλήσης. Παίζει κανένα ρόλο μήπως το λειτουργικό που είναι SYMBIAN?
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.Από όταν πέρασα τη rom του lagoskon και μετά, δεν δουλεύει το wi-fi.Συνδέεται, αλλά δεν μπαίνει ούτε internet ούτε store.Καμιά βοήθεια;Πως ξαναφλασάρω την belle μαμά;Το κινητό δεν το δουλεύω πολύ, αλλά να είναι λειτουργικό τουλάχιστον.Ευχαριστώ παιδιά.

 

Δεν είχα ποτέ τέτοιο πρόβλημα αλλά αν θες να επανέλθεις μπορείς μέσα από pc suite να κάνεις επανεγκατάσταση της belle refresh

 

impreza_sti τα τραγούδια τα έχω περασμένα σε κάρτα μνήμης (micro sd). format δεν έχω κάνει σε αυτή μέσα από την συσκευή. πώς μπορω να κάνω format στην κάρτα μνήμης μέσα απο την συσκευή ΝΟΚΙΑ Ν8?Πάντως την κάρτα μνήμης την βάζω σε άλλο κινητό που ειναι ANDROID και φαίνονται κανονικά τα τραγούδια όπωσ και ότι μπορείς να τα επιλέξεις σαν ήχο κλήσης. Παίζει κανένα ρόλο μήπως το λειτουργικό που είναι SYMBIAN?

 

Τα τραγούδια τα έχεις βάλει στον φάκελο music της κάρτα μνήμης ή σε δικούς σου φακέλους;

Link to comment
Share on other sites

τώρα που το βλέπω τα τραγούδια έχουν μπεί χύμα χωρίς φάκελο μέσα στην κάρτα μνήμης και ούτε καν στον φάκελο music τησ καρτας μνήμης. παίζει κανένα ρόλο αυτό μήπως?
Link to comment
Share on other sites

Γιαυτό σε ρώτησα από την πρώτη στιγμή.

Δεν ψάχνει παντού, σε όλους τους φακέλους το τηλέφωνο. Βάλτα στο φάκελο μουσικής.

Link to comment
Share on other sites

Μεταφέρθηκαν ποστ εδώ [Συζήτηση] Nokia Ν8 (Γενικός Σχολιασμός)

Υ.Γ. Εννοείται ότι η μετακίνηση αυτή δεν είναι αφορμή για «γενική» συζήτηση και για chatting. ;)

[sIGPIC][/sIGPIC]

The only time I'm easy's when I'm Killed by death.

Link to comment
Share on other sites

Εχει βγει καμια καλη μπαταρια κλωνος της BL-4D με μεγαλυτερη αυτονομια απο την original?
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

φλάσαρα το κινητό με την Official ROM και όταν πήγα να εισάγω hotmail & gmail είδα πως δεν υπάρχουν άλλο μέσα τα βασικά mail έτοιμα. Έπρεπε να ρυθμίσω ξεχωρίστα το κάθε mail. Μου είχε μόνο την επιλογή "νεο γραμματοκιβώτιο" και αφού το επέλεξα δεν μου έβγαλε λίτα με τα γνωστά mail accounts.

 

είναι κάτι φυσιολογικό ή κάτι πήγε στραβά στο φλασάρισμα?

Τhere is nothing more powerful than the human being itself ,

 

Οι φωτογραφικές μου στιγμές --> flickr - instagram :!:

 

Oneplus 5 - 128GB

Link to comment
Share on other sites

Σκέφτομαι αν αξίζει να το πάρω ως δεύτερη συσκευή αλλά και ως φωτογραφικό τηλέφωνο.είναι καλύτερό άραγε στην κάμερα από το s4?

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Σκέφτομαι αν αξίζει να το πάρω ως δεύτερη συσκευή αλλά και ως φωτογραφικό τηλέφωνο.είναι καλύτερό άραγε στην κάμερα από το s4?

 

εγω προσωπικα το βρισκω ακομα το καλυτερο, ειδικα οταν ζουμαρω...αλλα για μενα αξιζει να παρεις 808 απο εξω, που βρισκεις ακομα σχετικα καλη τιμη. θα το ευχαριστηθεις πολλαπλως γιατι ειναι γρηγορο,κατι που το Ν8 δεν τοχει και θα σου σπασει τα νευρα,ακομα και με την belle lagoskon πανω, που ειναι αρκετα κουρεμενη..επισης εχεις πολυ περισσοτερο ζουμ, ειναι πιο ομορφο, και δουλευει τελεια. το Ν8 σιγουρα ειναι ιδανικο φωτογραφικα αλλα ακομα και για δευτερο, δεν ξερω αν αξιζει, εγω πλεον το καταργω σιγα σιγα..γιατι με κουρασε το 2ο νουμερο,και το κινητο που μονο φωτογραφιες βγαζει. το παιρνω μαζι μονο σε συγκεκριμενες στιγμες.

επισης θα προτεινα να περιμενεις το 1020 αν εχεις καλο κινητο για 1ο..ωστε να το παρεις για 1ο και 2ο μαζι..με καμια επιδοτηση ή μολις πεσει η τιμη του

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Για wp συσκευή δεν το σκέφτομαι καν.

Σκέφτομαι για n8 στα 120 ευρώ,εντάξει δε θα κάτσω να το φορτώσω ένα σωρό εφαρμογές.viber μόνο και κανένα theme.

Δεν ξέρω αν υπάρχει καμία άλλη εφαρμογή πού να αξίζει.απέχω καιρό τώρα από symbian συσκευές,οπότε και δε ξέρω τι γίνεται.και πάλι όμως,για μηνύματα και κάμερα το θέλω όχι για φόρτωμα.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Για wp συσκευή δεν το σκέφτομαι καν.

Σκέφτομαι για n8 στα 120 ευρώ,εντάξει δε θα κάτσω να το φορτώσω ένα σωρό εφαρμογές.viber μόνο και κανένα theme.

Δεν ξέρω αν υπάρχει καμία άλλη εφαρμογή πού να αξίζει.απέχω καιρό τώρα από symbian συσκευές,οπότε και δε ξέρω τι γίνεται.και πάλι όμως,για μηνύματα και κάμερα το θέλω όχι για φόρτωμα.

 

Σε σύγκριση με το S4 οι διαφορές είναι μικρές. Μάλιστα σε κάποια κερδίζει το ένα, σε άλλα το άλλο. Στο βίντεο δε, το S4 είναι αρκετά καλύτερο. Τώρα αν πάει η κουβέντα στο 808, αλλάζει το θέμα :) .

Τhere is nothing more powerful than the human being itself ,

 

Οι φωτογραφικές μου στιγμές --> flickr - instagram :!:

 

Oneplus 5 - 128GB

Link to comment
Share on other sites

Σε σύγκριση με το S4 οι διαφορές είναι μικρές. Μάλιστα σε κάποια κερδίζει το ένα, σε άλλα το άλλο. Στο βίντεο δε, το S4 είναι αρκετά καλύτερο. Τώρα αν πάει η κουβέντα στο 808, αλλάζει το θέμα :) .

Ναι αλλά από flash;

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...