Jump to content

[Επίσημο] Nokia N8-00 (Απορίες / Ερωτήσεις / Προβλήματα) - Μέρος ΙΙ


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

σε καποια φαση το κινητο κολλησε,το εκλεισα και οταν το ξανα ανοιξα μου εμφανισε ολες τις επαφες με την ονομασια <<χωρις ονομα>> και εμφανιζει κανονικα τα ονοματα μονο αν πατησω την επαφη....καμια λυση;;;
Nokia 8210,Nokia 6600,Sony Ericsson w810,Nokia N70,Sony Ericsson w995,Nokia N8,Nokia lumia 800.Samsung Galaxy S3,Ηtc ONE m9
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

σε καποια φαση το κινητο κολλησε,το εκλεισα και οταν το ξανα ανοιξα μου εμφανισε ολες τις επαφες με την ονομασια <<χωρις ονομα>> και εμφανιζει κανονικα τα ονοματα μονο αν πατησω την επαφη....καμια λυση;;;

 

!! μπορείς να τραβήξεις κανα screenshot?

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια, υπαρχει καποιος player που να διαβαζει και να παιζει τα mp3, κατευθειαν απο το φακελο που τα εχουμε ματαφερει, το ενα μετα το αλλο, θεωρωντας τον σαν track list?

http://facebook.com/doukasf

Nokia list : 2110, 8110, 6110, 7110, 6210, 8210, 7210, 6600, 7610, 6680, N70, N73, N82, N97, N8, Lumia 520 red, Lumia 1020 white, Lumia 930 green, Iphone 6 Space Gray 64gb

Link to comment
Share on other sites

Ξέρω ότι έχουν κυκλοφορήσει πολύ δυνατά smartphones αλλά δεν ξέρω ρε παιδί μου.Το Ν8 από την αρχή μάρεσε.Τί λέτε λοιπόν;Αξίζει να το πάρω σε μια τέτοια περίοδο.Έχει πέσει και ι τιμή του στα 299.Είστε ευχαριστημένοι όσοι το έχετε;Απο ταχύτητα και ανταπόκριση λέει;Πάντως το μόνο σίγουρο που ξέρω είναι ότι η κάμερα ειναι power.Η belle πώς τρέχει;Απο παιχνίδια τα πάει καλά σαν απόδοση;

OnePlus 6 Midnight Black 128 SC & 8GB RAM

OnePlus 3T Gunmetal

Link to comment
Share on other sites

Ξέρω ότι έχουν κυκλοφορήσει πολύ δυνατά smartphones αλλά δεν ξέρω ρε παιδί μου.Το Ν8 από την αρχή μάρεσε.Τί λέτε λοιπόν;Αξίζει να το πάρω σε μια τέτοια περίοδο.Έχει πέσει και ι τιμή του στα 299.Είστε ευχαριστημένοι όσοι το έχετε;Απο ταχύτητα και ανταπόκριση λέει;Πάντως το μόνο σίγουρο που ξέρω είναι ότι η κάμερα ειναι power.Η belle πώς τρέχει;Απο παιχνίδια τα πάει καλά σαν απόδοση;

 

Αυτή είναι η τιμή του φίλε μου http://www.skroutz.gr/s/273168/Nokia-N8.html . Εγώ είμαι πολύ ευχαριστημένος και πραγματικά δύσκολα θα το αποχωριστώ για το 808 (μάλλον). Από ταχύτητα και απόκριση αν έβλεπες το δικό μου δε θα πίστευες ότι είναι κινητό σεπ.2010. Η κάμερα είναι το μεγαλύτερο ατού για να το αγοράσεις τώρα. Απλά δεν υπάρχει καλύτερη κάμερα σε κινητό 2 χρόνια μετά (μέχρι να βγει το 808). Στα παιχνίδια αργεί λίγο να φορτώσει πχ το fruit ninja αλλά μετά κανένα πρόβλημα. Προσωπικά έχω παίξει fruit ninja, angry birds, shrek kart (στην tv μου μάλιστα μέσω του hdmi), και έχω δοκιμάσει διάφορα άλλα να δω πως τρέχουν, όπως το assasins creed και παρόμοια και μόνο στο φόρτωμα αργούν λίγο. Όπως και να έχει μη περιμένεις επιδόσεις δυ/τετρα-πήρυνων ή 4s στον τομέα αυτό.

 

+Θα πάρει κιάλλη αναβάθμιση από nokia.

Link to comment
Share on other sites

Αυτή είναι η τιμή του φίλε μου http://www.skroutz.gr/s/273168/Nokia-N8.html . Εγώ είμαι πολύ ευχαριστημένος και πραγματικά δύσκολα θα το αποχωριστώ για το 808 (μάλλον). Από ταχύτητα και απόκριση αν έβλεπες το δικό μου δε θα πίστευες ότι είναι κινητό σεπ.2010. Η κάμερα είναι το μεγαλύτερο ατού για να το αγοράσεις τώρα. Απλά δεν υπάρχει καλύτερη κάμερα σε κινητό 2 χρόνια μετά (μέχρι να βγει το 808). Στα παιχνίδια αργεί λίγο να φορτώσει πχ το fruit ninja αλλά μετά κανένα πρόβλημα. Προσωπικά έχω παίξει fruit ninja, angry birds, shrek kart (στην tv μου μάλιστα μέσω του hdmi), και έχω δοκιμάσει διάφορα άλλα να δω πως τρέχουν, όπως το assasins creed και παρόμοια και μόνο στο φόρτωμα αργούν λίγο. Όπως και να έχει μη περιμένεις επιδόσεις δυ/τετρα-πήρυνων ή 4s στον τομέα αυτό.

 

+Θα πάρει κιάλλη αναβάθμιση από nokia.

 

Μια χραά ακούγεται φίλε.Δεν με πειράζει τόσο το loading αρκεί να έχει σταθερά frames.Ωραία.Καλά λόγια ακούω :)

OnePlus 6 Midnight Black 128 SC & 8GB RAM

OnePlus 3T Gunmetal

Link to comment
Share on other sites

gaster μην το σκέφτεσαι...θα πάρεις ένα πλήρες κινητό με κορυφαία κάμερα σε άψογη τιμή! Θες το δικό μου;;; :p Κι εγώ αν το δώσω θα είναι μόνο για να πάρω το 808... ;)
Link to comment
Share on other sites

Το Ν8 από την αρχή μάρεσε.Τί λέτε λοιπόν;Αξίζει να το πάρω σε μια τέτοια περίοδο....Η belle πώς τρέχει;Απο παιχνίδια τα πάει καλά σαν απόδοση;

 

- Μόνο για την κάμερα ναι. Αν συμβιβάζεσαι και με λιγότερη ποιότητα πας στο 701.

- Η belle καλή είναι.

- Εξαρτάται το παιχνίδι. Στα περισσότερα που παίζω δεν έχει ιδιαίτερο θέμα.

Link to comment
Share on other sites

Doukas_F υπάρχει αυτό.

Eυχαριστω πολυ φιλε Conception!

Επιτελους!

Kαι να φανταστεις μολις εγινε το update, στα γνωστα μαγαζακια...;)

Απορω γιατι ο default player της Nokia η οι διαφοροι αλλοι που κυκλοφορουν, δεν εχουν αυτη τη δυνατοτητα, που ειναι τοσο απαραιτητη...

Μολις εγινε ο βασικος μου player!!!

http://facebook.com/doukasf

Nokia list : 2110, 8110, 6110, 7110, 6210, 8210, 7210, 6600, 7610, 6680, N70, N73, N82, N97, N8, Lumia 520 red, Lumia 1020 white, Lumia 930 green, Iphone 6 Space Gray 64gb

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα! :) Γίνεται από κάποιες πτώσεις, να πέσει η "δύναμη" της κεραίας; Δηλαδή, σε μέρη που είχα σήμα 5/5, τώρα έχω 2-3/5.... :worry:
Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

Αν περάσει και φορτηγό από πάνω, πέφτει και παρακάτω! :lol::lol:

 

Αν από τις πτώσεις "έφυγε" η κεραία από τη θέση της πολύ πιθανό.

Link to comment
Share on other sites

Αν περάσει και φορτηγό από πάνω, πέφτει και παρακάτω! :lol::lol:

 

Αν από τις πτώσεις "έφυγε" η κεραία από τη θέση της πολύ πιθανό.

 

:blink: Όχι και φορτηγό! Το κατω πλαστικό δεν είναι που έχει την GSM κεραία;

 

P.S.: Άρα για να δεις ότι έπεσε πιο κάτω, σημαίνει ότι το Ν8 αντέχει και να το πατήσει φορτηγό... :shifty:

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα σας εβαλα την belle αλλα θελω να γυρισω πισω στην παλια εκδοση... υπαρχει κανενας οδηγος? ευχαριστω.
Link to comment
Share on other sites

Το κατω πλαστικό δεν είναι που έχει την GSM κεραία;

 

Δεν το θυμάμαι. Αλλά τεχνικά εγχειρίδια υπάρχουν αρκετά στο δίκτυο. Μήπως θα ήταν καλύτερα να το δώσεις σε nokia care?

Πάντως όσον αφορά το σήμα μάλλον θα δεις αν έχεις πρόβλημα στις περιοχές που είχες λίγο σήμα, αν συνεχίζει να έχει το ίδιο ή εξαφανίζεται.

 

Καλημερα σας εβαλα την belle αλλα θελω να γυρισω πισω στην παλια εκδοση... υπαρχει κανενας οδηγος? ευχαριστω.

 

Υπάρχει οδηγός αλλά γιατί να γυρίσεις πίσω?

Link to comment
Share on other sites

:blink: Όχι και φορτηγό! Το κατω πλαστικό δεν είναι που έχει την GSM κεραία;

 

P.S.: Άρα για να δεις ότι έπεσε πιο κάτω, σημαίνει ότι το Ν8 αντέχει και να το πατήσει φορτηγό... :shifty:

 

[ame=http://www.youtube.com/watch?v=p_7C8wdysbI]Nokia N8 Disassemble & Reassemble - Case Replacement - YouTube[/ame]

 

σε κάποιο σημείο λέει ακριβώς που είναι η κεραία .

Τhere is nothing more powerful than the human being itself ,

 

Οι φωτογραφικές μου στιγμές --> flickr - instagram :!:

 

Oneplus 5 - 128GB

Link to comment
Share on other sites

εδω και πολυ καιρο μου εχει χαλαρωσει υπερβολικα το πλαινο κουμπι εντασης ηχου και οταν πατιεται καταλαβαινεις οτι εχει ξεκολησει απο τη θεση του σαν να "κολυμπαει" ειναι. Να το παω σε κατστημα για αλλαγη ή ειναι φυσιολογικη φθορα?
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Πριν αρκετά χρόνια,είχα το φοβερό για τότε Ν73.Μου είχε πέσει και το μόνο που έπαθε ήταν οτι χάλασε το πλαίνό κουμπί της έντασης.Μπορούσες να ανεβάσεις την ένταση,όχι όμως και να την κατεβάσεις.Πλήρωσα 25 ευρώ σε Νόκια μαγαζί και μου το έφτιαξαν.Μετά όμως από 2-3 μήνες χάλασε πάλι χωρίς δικιά μου υπαιτιότητα αυτή την φορά.Δεν το ξαναπήγα γιατί το πούλησα.
Link to comment
Share on other sites

παιδια μια ερωτηση. απο την αρχη που πηρα το N8 [Δεκεμβριος του '10] ειχα ενα προβλημα.

το ηχειο παιζει την μουσικη με αρκετη παραμορφωση. τι φταιει, ο ενισχυτης του ή το ηχειο?

σκεφτομαι να το παω Σεπτεμβρη [λιγους μηνες πριν ληξει η εγγυηση του] σε Nokia Care.

To μονο που φοβαμαι ειναι να μην μου το χαλασουν κατα την διαρκεια του service

οπως ειχε συμβει και με ενα παλαιοτερο κινητο μου αλλης εταιρειας.

Τι λετε αξιζει να το δωσω για επισκευη ή να συμβιβαστω οπως κανω τοσο καιρο?

Μηπως να ζητησω αλλη συσκευή?

Link to comment
Share on other sites

Δε ξερω αν συμβαινει σε σας, αλλα μετα την Belle, οταν παω να στειλω μια φωτο και παταω αποστολη (πριν διευκρινίσω με bluetooth η email κλπ), κολλαει παρα πολυ ασχημα στο παραθυρο επεξεργασια και δε μ'αφηνει να προχωρήσω...

http://facebook.com/doukasf

Nokia list : 2110, 8110, 6110, 7110, 6210, 8210, 7210, 6600, 7610, 6680, N70, N73, N82, N97, N8, Lumia 520 red, Lumia 1020 white, Lumia 930 green, Iphone 6 Space Gray 64gb

Link to comment
Share on other sites

παιδια μια ερωτηση. απο την αρχη που πηρα το N8 [Δεκεμβριος του '10] ειχα ενα προβλημα.

το ηχειο παιζει την μουσικη με αρκετη παραμορφωση. τι φταιει, ο ενισχυτης του ή το ηχειο?

σκεφτομαι να το παω Σεπτεμβρη [λιγους μηνες πριν ληξει η εγγυηση του] σε Nokia Care.

To μονο που φοβαμαι ειναι να μην μου το χαλασουν κατα την διαρκεια του service

οπως ειχε συμβει και με ενα παλαιοτερο κινητο μου αλλης εταιρειας.

Τι λετε αξιζει να το δωσω για επισκευη ή να συμβιβαστω οπως κανω τοσο καιρο?

Μηπως να ζητησω αλλη συσκευή?

 

Για αν ζητησης αλλη συσκευη γνωμη μου ξεχασε το!!!Για να στο φτιαξουν παλεψε το οσο εχεις εγγυηση ακομη γιατι οχι εγω αυτο θα εκανα θα πηγενα να το φτιαξω!!! ;)

 

Δε ξερω αν συμβαινει σε σας, αλλα μετα την Belle, οταν παω να στειλω μια φωτο και παταω αποστολη (πριν διευκρινίσω με bluetooth η email κλπ), κολλαει παρα πολυ ασχημα στο παραθυρο επεξεργασια και δε μ'αφηνει να προχωρήσω...

 

Μολις το δικιμασα φιλε εκανα αυτο που λες και εμενα δεν μου κολλαει πουθενα!!!

Μηπως εβαλες στο κινητο τιποτα περιεργο και μπλοκαρει το κινητο?? :rolleyes:

Η ζωή είναι ωραία αρκεί να ξέρεις να την ζεις με εκείνον που σε αγάπησε και θυσιάστηκε για εσένα στην θέση την δικιά σου...

 

Samsung Galaxy S10+ SM-G975F/DS / Galaxy S9+ ;)

Link to comment
Share on other sites

Για αν ζητησης αλλη συσκευη γνωμη μου ξεχασε το!!!Για να στο φτιαξουν παλεψε το οσο εχεις εγγυηση ακομη γιατι οχι εγω αυτο θα εκανα θα πηγενα να το φτιαξω!!! ;)

 

 

Πηρα τηλ πριν λιγο σε Nokia Care και μου ειπαν οτι το τηλεφωνο θα παει στα κεντρικα [Κηφισου 100, διπλα στα ΚΤΕΛ].

Απο εκει θα αποφασισουν αν θα το στειλουν εξωτερικο για επισκευη ή οχι.

Το θεμα ειναι το εξης.

Αν δεν φταιει το ηχειο θα αλλαξουν την μητρικη πλακετα?

Μου ειπαν οτι μπορει να παρει 15 εργασιμες μερες. Μεχρι τοτε δινουν κινητο αντικαταστασης ή οχι?

Link to comment
Share on other sites

Αν δεν φταιει το ηχειο θα αλλαξουν την μητρικη πλακετα?

 

θα αλλαξουν οτι φταιει

αν υπαρχει προβλημα στη μητρικη τοτε θα αλλαξουν τη μητρικη

 

Μου ειπαν οτι μπορει να παρει 15 εργασιμες μερες. Μεχρι τοτε δινουν κινητο αντικαταστασης ή οχι?

 

αν φυγει εξωτερικο σιγουρα θα παρει παραπανω απο 15 μερες

κινητο αντικαταστασης ???ΟΧΙ βεβαια

Δεν επιτρέπονται βίντεο στην υπογραφή.

Link to comment
Share on other sites

θα αλλαξουν οτι φταιει

αν υπαρχει προβλημα στη μητρικη τοτε θα αλλαξουν τη μητρικη

 

αν φυγει εξωτερικο σιγουρα θα παρει παραπανω απο 15 μερες

κινητο αντικαταστασης ???ΟΧΙ βεβαια

 

λοιπον πηγα πριν λιγο Nokia Care Πατησιων.

πολυ εξυπηρετικο το παιδι εκει μου ειπε οτι κατα 99% φταιει το ηχειο.

Του ζητησα αν μπορουσε να μου το αλλαξει επι τοπου και ειπε να παω εκει στις 5.30 και μεσα σε 20-30 λεπτα θα εχουμε τελειωσει.

Πληροφοριακα τον ρωτησα τι θα γινοταν αν ειμαι στο 1% και φταιει η πλακετα.

Απαντησε πως θα πηγαινε στα κεντρικα και απο εκει ισως εφευγε εξωτερικο για επιδιορθωση.

Επισης τον ρωτησα για κινητο αντικαταστασης και απαντησε

πως αν τυχον φταιει η πλακετα θα το φροντισει και θα μου δωσει ενα για 15μερες να κανω την δουλεια μου.

 

Οποτε 5.30 σημερα θα ειμαι εκει να δουμε αν τελικα φταιει μονο το ηχειο.

Backup μου ειπε να μην κρατησω μιας και μονο το ηχειο θα αλλαξει.

Ελπιζω μονο να ειναι προσεκτικος στο ανοιγμα να μην παθει τπτ το κινητο και εχουμε αλλα.

Λογικα πρεπει να εχει ανοιξει και αλλα N8 οποτε θα ειναι διαδικισια ρουτινας γι' αυτον.

Edited by jason72
Link to comment
Share on other sites

λοιπον πηγα πριν λιγο Nokia Care Πατησιων.

πολυ εξυπηρετικο το παιδι εκει μου ειπε οτι κατα 99% φταιει το ηχειο.

Του ζητησα αν μπορουσε να μου το αλλαξει επι τοπου και ειπε να παω εκει στις 5.30 και μεσα σε 20-30 λεπτα θα εχουμε τελειωσει.

Πληροφοριακα τον ρωτησα τι θα γινοταν αν ειμαι στο 1% και φταιει η πλακετα.

Απαντησε πως θα πηγαινε στα κεντρικα και απο εκει ισως εφευγε εξωτερικο για επιδιορθωση.

Επισης τον ρωτησα για κινητο αντικαταστασης και απαντησε

πως αν τυχον φταιει η πλακετα θα το φροντισει και θα μου δωσει ενα για 15μερες να κανω την δουλεια μου.

 

Οποτε 5.30 σημερα θα ειμαι εκει να δουμε αν τελικα φταιει μονο το ηχειο.

Backup μου ειπε να μην κρατησω μιας και μονο το ηχειο θα αλλαξει.

Ελπιζω μονο να ειναι προσεκτικος στο ανοιγμα να μην παθει τπτ το κινητο και εχουμε αλλα.

Λογικα πρεπει να εχει ανοιξει και αλλα N8 οποτε θα ειναι διαδικισια ρουτινας γι' αυτον.

 

ειναι να μην πεσεις σε βλακες τεχνικους.Εγω στην Καλλιθεα εχω την χειροτερη εντυπωση και δεν το ξαναπαω.οχι το το Ν8,ενα παλιοτερο που ειχα αλλα και κατι εριξον δικων μου ανθρωπων. Μια προσοψη αλλαξα κ μετα δεν λειτουργουσε τιποτα, πληκτρολογια, κουμπια, ηχεια.τα ειχα διαλυσει ολα. Γενικα αν πεσεις σε μερακλη τεχνικο (εχω γνωρισει τετοιους) που αγαπαει αυτο που κανει δεν εχεις να φοβασαι τιποτα

Edited by gianpithio

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...