Jump to content

Samsung Galaxy Mini 2 (S6500)


sakiss
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • 2 weeks later...
  • Απαντήσεις 524
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

εχουν βγει πολλες και διαφορες roms, δεν εχει ασχοληθει καποιος να μας εντυπωσεις? λεω να βαλω σε μιας φιλης ειτε του Pete ειτε τη Regina
Coolpad F1 (8297W)
Link to comment
Share on other sites

Το σκατό εχει πολύ καλή μπαταρία. Οταν εβγαλα τα screenshots ήμουν στο 8% άρα είχε να δώσει ακόμα λίγο.
Link to comment
Share on other sites

Χριστός ανέστη σε όλους. Τελικά μετά απο ενα format στο pc το κινητό συνδέθηκε κανονικά με τον υπολογιστή. Ακόμα δεν εχω καταλάβει τι έφταιγε πριν και δεν συνδεόταν αλλά άβυσσος η τεχνολογία.Πάντως τέλος καλό όλα καλά.
Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω και γω με την σειρά μου, είμαι καινούριος στον κόσμο του android και θα ήθελα να μάθω αν υπάρχει προγραμματάκι το οποίο κάνει backup την μαμά ROM (στην ROM αν κατάλαβα καλά υπάρχει το λειτουργικό και τα προγράμματα που είναι εγκατεστημένα σε αυτό?? διορθώστε με αν κάνω λάθος) χωρίς να χρειάζεται ROOT το κινητό.

Τέλος αν υπάρχει αντίστοιχο πρόγραμμα το οποίο χρειάζεται rootαρισμενο κινητό μπορείτε να το αναφέρετε.

ΙΦ ΓΙΟΥ ΑΡ ΓΚΡΙΚ, ΠΛΙΖ ΡΑΪΤ ΙΝ ΓΚΡΙΚ ΕΝΤ ΜΠΙ ΠΡΑΟΥΝΤ ΟΦ ΓΙΟΡ ΛΑΝΓΚΟΥΪΤΖ. ΓΟΥΕΝ ΓΙΟΥ ΡΑΙΤ ΙΝ ΓΚΡΙΚΛΙΣ, ΙΤ ΛΟΥΚΣ ΔΑΤ ΣΤΙΟΥΠΙΤ. ΘΕΝΚΙΟΥ :)
Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω και γω με την σειρά μου, είμαι καινούριος στον κόσμο του android και θα ήθελα να μάθω αν υπάρχει προγραμματάκι το οποίο κάνει backup την μαμά ROM (στην ROM αν κατάλαβα καλά υπάρχει το λειτουργικό και τα προγράμματα που είναι εγκατεστημένα σε αυτό?? διορθώστε με αν κάνω λάθος) χωρίς να χρειάζεται ROOT το κινητό.

Τέλος αν υπάρχει αντίστοιχο πρόγραμμα το οποίο χρειάζεται rootαρισμενο κινητό μπορείτε να το αναφέρετε.

 

Χωρίς root δεν νομίζω να υπάρχει τρόπος να πάρεις backup την rom .

Κάνεις root ,εγκαθιστάς το cwm recovery και κάνεις το backup σου ....απλά και γρήγορα .

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

Ο αδερφός μου, που έχει το τηλέφωνο, το πρωί που ξύπνησε ενώ το είχε ανοιχτό, είχε μαυρίσει η οθόνη και προσπάθησε να το ανοίξει και ανοιγοκλείνει μόνο του.:cry:
Link to comment
Share on other sites

Ο αδερφός μου, που έχει το τηλέφωνο, το πρωί που ξύπνησε ενώ το είχε ανοιχτό, είχε μαυρίσει η οθόνη και προσπάθησε να το ανοίξει και ανοιγοκλείνει μόνο του.:cry:

 

Πήρα κι εγώ ένα καινούριο μίνι 2 και στο πρώτο 24ωρο έκλεισε. Το πήγα πίσω, του άλλαξαν ταμπλέτα και μου το ξανάδωσαν. Μετά από 2 εβδομάδες περίπου άρχισε κι αυτό να ανοιγοκλείνει μέχρι που έκλεισε οριστικά. Το πήγα πίσω και απαίτησα αντικατάσταση, όχι επιδιόρθωση. Ξέρει κανείς αν η Samsung γενικά αντικαθιστά ή θα μου βγει η Παναγία με τα πήγαιν' έλα;

Link to comment
Share on other sites

Επρεπε να ζητησεις αντικατασταση απευθειας στο πρωτο 24ωρο. Καθε συσκευη που αγοραζεις αν ειναι ελαττωματικη δικαιουσε αντικατασταση τις πρωτες 7 μερες. Αν και οι εταιρειες προσπαθουν να σου πουν για service και οχι αντικατασταση. Συγκεκριμενα δεν επρεπε καν να παει στο service το κινητο. Απευθειας το καταστημα που το αγορασες επρεπε να σου δωσει νεα συσκευη. Για να ειμαι ειλικρινης δεν γνωριζω τωρα αν προκειται να σου το κανουν αντικατασταση.

 

Ισως με πιεση σου το αντικαταστησουν.

Siemens C25, Nokia 3330, Nokia 8310, Sony - Ericsson K500i, BenQ - Siemens EL71, Nokia 6288, Νοkia 5310 XpressMusic, Nokia 5800 XpressMusic, Samsung Galaxy 3 i5800, Sony Xperia Go, Vodafone Smart 4G (Yulong 8860u), Nexus 5, Nexus 5X LineageOS 15.0 (14/12/2017), Huawei P9 Lite (2017), Samsung S9+ 6GB/64GB, Samsung S20+ 8GB/128GB, Samsung S24 Ultra 12GB/1TB

Link to comment
Share on other sites

3) οποιαδήποτε βλακεία κάνεις στο κινητό κλπ, να ξέρεις πάντα μπορείς να φλασάρεις την στοκ ρομ (της βονταφονε) μέσω Odin. Συγκεκριμένα με κλειστή συσκευή μπαίνεις σε download mode και στο Odin επιλέγεις την stock rom που μπορείς να βρεις εδώ. (PDA, start κτλ κλασσικά)

4) νομίζω είναι αυτονόητο αλλά να το πω μιας και το βλέπω παντού, πως δεν φέρω καμία ευθύνη σε περίπτωση που κάτι πάει στραβά.

 

Αδερφέ ήθελα να σε ρωτήσω μήπως ξέρεις αν υπάρχει πουθενά για να κατεβάσουμε την STOCK Rom NO BRAND ??? ρώτησα επειδή μας δίνεις την STOCK Rom της βόνταφον...

ΙΦ ΓΙΟΥ ΑΡ ΓΚΡΙΚ, ΠΛΙΖ ΡΑΪΤ ΙΝ ΓΚΡΙΚ ΕΝΤ ΜΠΙ ΠΡΑΟΥΝΤ ΟΦ ΓΙΟΡ ΛΑΝΓΚΟΥΪΤΖ. ΓΟΥΕΝ ΓΙΟΥ ΡΑΙΤ ΙΝ ΓΚΡΙΚΛΙΣ, ΙΤ ΛΟΥΚΣ ΔΑΤ ΣΤΙΟΥΠΙΤ. ΘΕΝΚΙΟΥ :)
Link to comment
Share on other sites

Επρεπε να ζητησεις αντικατασταση απευθειας στο πρωτο 24ωρο. Καθε συσκευη που αγοραζεις αν ειναι ελαττωματικη δικαιουσε αντικατασταση τις πρωτες 7 μερες. Αν και οι εταιρειες προσπαθουν να σου πουν για service και οχι αντικατασταση. Συγκεκριμενα δεν επρεπε καν να παει στο service το κινητο. Απευθειας το καταστημα που το αγορασες επρεπε να σου δωσει νεα συσκευη. Για να ειμαι ειλικρινης δεν γνωριζω τωρα αν προκειται να σου το κανουν αντικατασταση.

 

Ισως με πιεση σου το αντικαταστησουν.

 

Θα το αντικαταστήσουν γιατί έχω επικοινωνήσει ήδη με τη Samsung Hellas και ετοιμάζω mail για Samsung Korea. Την τρίτη φορά που μου επέστρεψαν το κινητό, ξαναέκλεισε μέσα στο μαγαζί. Και μολονότι η Arvato λέει τις βλακείες της, είμαι σίγουρη ότι η Samsung Korea α καθαρίσει. Οι Κορεάτες δεν ψήνονται να χάσουν ούτε έναν πελάτη.

Link to comment
Share on other sites

Κατευθείαν στο θέμα: Αξίζει να δοκιμάσω αναβάθμιση από Android 2.3.6 σε Android jelly bean 4.2 ;

Κατέβασα Odin307, usb drivers για samsung και ένα αρχείο που υποτίθεται δίνει η vodafone I9100XWLSD_I9100VGRLSC_VGR.

Επειδή είμαι ψιλο άσχετος με upgrade μπορεί να μου πει κάποιος αν είναι υποχρεοτικό να γίνει πρώτα root το κινητό ή μπορώ απλά να μπώ σε downloading mode και μετά μέσα από odin να του δείξω το αρχείο I9100XWLSD_I9100VGRLSC_VGR χωρίς root ;

Link to comment
Share on other sites

Το αρχειο που εχεις κατεβασει ειναι για το Galaxy S II (το ονομα του αρχειου εχει μεσα το Ι9100 που ειναι ο κωδικος της συσκευης για το οποιο προοριζεται)

Siemens C25, Nokia 3330, Nokia 8310, Sony - Ericsson K500i, BenQ - Siemens EL71, Nokia 6288, Νοkia 5310 XpressMusic, Nokia 5800 XpressMusic, Samsung Galaxy 3 i5800, Sony Xperia Go, Vodafone Smart 4G (Yulong 8860u), Nexus 5, Nexus 5X LineageOS 15.0 (14/12/2017), Huawei P9 Lite (2017), Samsung S9+ 6GB/64GB, Samsung S20+ 8GB/128GB, Samsung S24 Ultra 12GB/1TB

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια.

 

Πριν 4 μερες μου επεσε κατω το κινητο και εσπασε το digitizer...Η αποκριση της οθονης λειτουργει κανονικα.Ειχα σκοπο να το παω αυριο στην vodafone να ρωτησω το κοστος αντικαταστασης αλλα σημερα εγινε το εξης : μου εκλεισε και καθε φορα που παω να το ανοιξω μου βγαζει το λογοτυπο της samsung , μετα δονειται και κανει το ιδιο συνεχως...Το συνδεσα με το καλωδιο usb σε 3 διαφορετικα pc,για να το βαλω σε download mode, αλλα δεν το αναγνωριζουν καν....μπορει καποιος να με βοηθησει??? Το τηλεφωνο ειναι εντος εγγυησης αλλα φοβαμαι οτι θα ριξουν το φταιξιμο στο οτι μου επεσε και δεν θα καλυψουν το service με την εγγυηση. Ευχαριστω εκ των προτερων

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια.

 

Πριν 4 μερες μου επεσε κατω το κινητο και εσπασε το digitizer...Η αποκριση της οθονης λειτουργει κανονικα.Ειχα σκοπο να το παω αυριο στην vodafone να ρωτησω το κοστος αντικαταστασης αλλα σημερα εγινε το εξης : μου εκλεισε και καθε φορα που παω να το ανοιξω μου βγαζει το λογοτυπο της samsung , μετα δονειται και κανει το ιδιο συνεχως...Το συνδεσα με το καλωδιο usb σε 3 διαφορετικα pc,για να το βαλω σε download mode, αλλα δεν το αναγνωριζουν καν....μπορει καποιος να με βοηθησει??? Το τηλεφωνο ειναι εντος εγγυησης αλλα φοβαμαι οτι θα ριξουν το φταιξιμο στο οτι μου επεσε και δεν θα καλυψουν το service με την εγγυηση. Ευχαριστω εκ των προτερων

 

Απ την στιγμή που το έριξες ΣΙΓΟΥΡΑ είναι εκτός εγγύησης. Τώρα για σέρβις καλύτερα πήγαινε το στην smartec θα ξεμπερδέψεις πολύ γρήγορα.. Η vodafone μπορεί να στο καθυστερήσει.

ΙΦ ΓΙΟΥ ΑΡ ΓΚΡΙΚ, ΠΛΙΖ ΡΑΪΤ ΙΝ ΓΚΡΙΚ ΕΝΤ ΜΠΙ ΠΡΑΟΥΝΤ ΟΦ ΓΙΟΡ ΛΑΝΓΚΟΥΪΤΖ. ΓΟΥΕΝ ΓΙΟΥ ΡΑΙΤ ΙΝ ΓΚΡΙΚΛΙΣ, ΙΤ ΛΟΥΚΣ ΔΑΤ ΣΤΙΟΥΠΙΤ. ΘΕΝΚΙΟΥ :)
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Γεια σας παιδιά και από 'μένα λοιπόν σήμερα αγόρασα το κινητό (σε λευκό χρώμα, γ@μ@τ0 by the way) και εγώ από την Vodafone προς 119,00€, είμαι πολύ ευχαριστημένος μέχρι τώρα μιας και είναι σαν 2η συσκευή μου, αρκετά γρήγορο και σταθερό, μήπως ξέρουμε αν θα πάρουμε αναβάθμιση κάποια στιγμή ?
Link to comment
Share on other sites

Είναι να πάρουμε την 4.1 κάποια στιγμή.....:whistle:
ΙΦ ΓΙΟΥ ΑΡ ΓΚΡΙΚ, ΠΛΙΖ ΡΑΪΤ ΙΝ ΓΚΡΙΚ ΕΝΤ ΜΠΙ ΠΡΑΟΥΝΤ ΟΦ ΓΙΟΡ ΛΑΝΓΚΟΥΪΤΖ. ΓΟΥΕΝ ΓΙΟΥ ΡΑΙΤ ΙΝ ΓΚΡΙΚΛΙΣ, ΙΤ ΛΟΥΚΣ ΔΑΤ ΣΤΙΟΥΠΙΤ. ΘΕΝΚΙΟΥ :)
Link to comment
Share on other sites

Είναι να πάρουμε την 4.1 κάποια στιγμή.....:whistle:

 

Σύμφωνα με αυτό http://www.gsmarena.com/samsung_galaxy_mini_2_s6500-3883.php, ναι!

Νικος

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

With all the respect εδω δεν θα παρει το ace 2 πρακτικα και επισημα στη χωρα μας.

Απο την αλλη η εταιρια εκτιθεται οταν λεει και ξελεει.

Λιγο σεβασμος στουςωπελατες

Link to comment
Share on other sites

With all the respect εδω δεν θα παρει το ace 2 πρακτικα και επισημα στη χωρα μας.

Απο την αλλη η εταιρια εκτιθεται οταν λεει και ξελεει.

Λιγο σεβασμος στουςωπελατες

 

εχεις κάποια πληροφορία για το ace 2 η το λες απο μόνος σου;

 

το ace εχει διπλάσια υπολογιστική ισχύ απο το mini

Link to comment
Share on other sites

εχεις κάποια πληροφορία για το ace 2 η το λες απο μόνος σου;

 

το ace εχει διπλάσια υπολογιστική ισχύ απο το mini

 

Προσωπικη μου αποψη, για να ειμαι δικαιος.

Απο το Μαρτιο μας εχουν παρει τ αυτια οτι ερχεται η jelly bean για το Ace 2.

Και τελειωνει ο Ιουνιος και ακομα επισημη JB στην Ελλαδα δεν εχει ερθει.

Link to comment
Share on other sites

Προσωπικη μου αποψη, για να ειμαι δικαιος.

Απο το Μαρτιο μας εχουν παρει τ αυτια οτι ερχεται η jelly bean για το Ace 2.

Και τελειωνει ο Ιουνιος και ακομα επισημη JB στην Ελλαδα δεν εχει ερθει.

 

όπως και στο 95% των χωρών. σημερα παντως βγήκε άλλη μια επίσημη jb για γερμανία και εγώ φοράω εδώ και έναν μήνα αγγλική rom και φυσάει.

 

πάντως μην σκάτε για jb. υπάρχει και η cyongenmod και οι υπολοιποι devs. από ότι είδα στο xda έχει ακόμα και CM 10.1 και μια PACMAN πολυ καλη

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Mini 2 (S6500)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...