Jump to content

[ROM] Omega Series - Android 4.1.2 Jelly Bean - Samsung Based


ioathe
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Άλλο: όσοι έχετε ωμέγα (αλλά και όποια άλλη custom LS8 με στοκ θέμα) και έχετε βαρεθεί το "μαμά" θέμα

ρίξτε μια ματιά εδώ δουλεύει άριστα (στην ωμέγα τουλάχιστον που έχω εγώ)

οταν βαλουμε αυτο το θεμα η οποιο αλλο πως επαναφερουμε το μανησιο?
:ninja:
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Άλλο: όσοι έχετε ωμέγα (αλλά και όποια άλλη custom LS8 με στοκ θέμα) και έχετε βαρεθεί το "μαμά" θέμα

ρίξτε μια ματιά εδώ δουλεύει άριστα (στην ωμέγα τουλάχιστον που έχω εγώ)

οταν βαλουμε αυτο το θεμα η οποιο αλλο πως επαναφερουμε το μανησιο?

Πριν εγκαταστήσεις οποιοδήποτε θέμα πάρε nandroid backup. Μετά πέρνα το θέμα και αν αποφασίσεις να γυρίσεις στην προηγούμενη κατάσταση, κάνε nandroid restore.

Link to comment
Share on other sites

Καμια βοηθεια κανεις στο θεμα μου???

για την ομεγα 19.2 πηγαινε στο πρωτο ποστ και κλικαρε εκει που λεει περισσοτερα εδω.

:ninja:
Link to comment
Share on other sites

οταν βαλουμε αυτο το θεμα η οποιο αλλο πως επαναφερουμε το μανησιο?

Πριν εγκαταστήσεις οποιοδήποτε θέμα πάρε nandroid backup. Μετά πέρνα το θέμα και αν αποφασίσεις να γυρίσεις στην προηγούμενη κατάσταση, κάνε nandroid restore.

φιλε σευχαριστω,μπορει να φανει χαζο αλλα δεν το γνωριζα και παλια για να αλλαξω το θεμα εκανα.....επανεγκαταστση την ρομ.μην γελασει κανεις))))

:ninja:
Link to comment
Share on other sites

που τους βρισκουμε και πως του σεταρουμε υπαρχει καποιος που γνωριζει να αρχισω τα πειραματα γιατι η μπαταρια...δεν..
Link to comment
Share on other sites

παιδιά υπάρχει τρόπος να περάσω το διαφανές ρολόι χωρίς να ξανακάνω εγκατάσταση τη ρομ? δεν μου το εμφανίζει ποια, έτσι στα ξαφνικά το έπιασε:mad:

 

 

διορθώθηκε το πρόβλημα:) μετά από αλλαγή κερνελ ενώ το έβλεπε στα widget δεν το έκανε load. μπορεί να συμβεί αυτό:blink:?

Edited by SR10RS
Link to comment
Share on other sites

που τους βρισκουμε και πως του σεταρουμε υπαρχει καποιος που γνωριζει να αρχισω τα πειραματα γιατι η μπαταρια...δεν..

 

το battery calibration το περασες για αρχη στο κινητο σου? κανε πρωτα αυτο και αν δεν, αλλαζεις και κερνελ μετα :)

Link to comment
Share on other sites

που τους βρισκουμε και πως του σεταρουμε υπαρχει καποιος που γνωριζει να αρχισω τα πειραματα γιατι η μπαταρια...δεν..

 

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1489197&page=1235

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

τα φωτα σας παιδια γιατι δεν την παλευω... ειχα την omega v.18 και η μπαταρια πηγαινε σφαιρα 2 μερες και μεσο ορο τωρα με την 19,2 εχει πεσει στα μισα η διαρκεια της. ετρεξα και το battery calibration αλλα τπτ... καμια ιδεα κανεις? να αλλαξω κερνελ?
Link to comment
Share on other sites

το battery calibration το περασες για αρχη στο κινητο σου? κανε πρωτα αυτο και αν δεν, αλλαζεις και κερνελ μετα :)
Είναι πολύ αμφίβολη η συμβολή του...

 

τα φωτα σας παιδια γιατι δεν την παλευω... ειχα την omega v.18 και η μπαταρια πηγαινε σφαιρα 2 μερες και μεσο ορο τωρα με την 19,2 εχει πεσει στα μισα η διαρκεια της. ετρεξα και το battery calibration αλλα τπτ... καμια ιδεα κανεις? να αλλαξω κερνελ?
Welcome to JellyBean ROMs :lol:
Link to comment
Share on other sites

τα φωτα σας παιδια γιατι δεν την παλευω... ειχα την omega v.18 και η μπαταρια πηγαινε σφαιρα 2 μερες και μεσο ορο τωρα με την 19,2 εχει πεσει στα μισα η διαρκεια της. ετρεξα και το battery calibration αλλα τπτ... καμια ιδεα κανεις? να αλλαξω κερνελ?

 

το ιδιο και σε μενα και μου την εχει δωσει τοσο πολυ ππου σκεφτομαι να γυρισω στην Pulse...

Αραγε και οι αλλες ρομ ειναι το ιδιο (resurection, jellybam, neat? κανεις που να τις δουλευει καιρο μπορει να μας πει?)

Link to comment
Share on other sites

το ιδιο και σε μενα και μου την εχει δωσει τοσο πολυ ππου σκεφτομαι να γυρισω στην Pulse...

Αραγε και οι αλλες ρομ ειναι το ιδιο (resurection, jellybam, neat? κανεις που να τις δουλευει καιρο μπορει να μας πει?)

 

Εγώ αυτό έκανα σήμερα το πρωί. Pulse απο εδώ και πέρα...

Link to comment
Share on other sites

το battery calibration το περασες για αρχη στο κινητο σου? κανε πρωτα αυτο και αν δεν, αλλαζεις και κερνελ μετα :)
το εχω κανει ηδη χωρις αποτέλεσμα. Τελικα δεν υπαρχει σωτηρια με το θεμα μπαταριας.
Link to comment
Share on other sites

Εγώ αυτό έκανα σήμερα το πρωί. Pulse απο εδώ και πέρα...

μηπως να επιστρεψω στημ 18? παρ'οτι leaked? ετσι και αλλιως δεν ειχα κανενα θεμα οσο καιρο την δουλευα...

Link to comment
Share on other sites

μηπως να επιστρεψω στημ 18? παρ'οτι leaked? ετσι και αλλιως δεν ειχα κανενα θεμα οσο καιρο την δουλευα...

 

Δεν νομίζω οτι είναι καλύτερη στο θέμα της μπαταρίας... Αν και την είχα δοκιμάσει για πολύ λίγες μέρες.

Link to comment
Share on other sites

Δεν νομίζω οτι είναι καλύτερη στο θέμα της μπαταρίας... Αν και την είχα δοκιμάσει για πολύ λίγες μέρες.

 

θα διαφωνησω...τεραστια διαφορα στην μπαταρια...

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια πως μπορω να βλεοω στο αλμπουμ μου τηβ επιλογη μερη που μου εμφανιζει σε ενα χαρτη που τραβηχθηκαν η φωτογραφίες; γξατι τωρα μου εμφανιζει μονο γραμματικα τιε τοποθεσίες. Φταιει η εκδοση;
Link to comment
Share on other sites

Δεν νομίζω οτι είναι καλύτερη στο θέμα της μπαταρίας... Αν και την είχα δοκιμάσει για πολύ λίγες μέρες.

 

Εγώ θα έλεγα ότι ήταν αρκετά χειρότερη η 18. . .

 

Από χθες βράδυ είμαι με τον τελευταίο Philz. Διαβασα για καλύτερη διαχείριση μπαταρίας. Για να δούμε...

 

Επίσης... Τη ROM του Link την έχουμε υπόψιν; Τα screenshots δείχνουν εξωφρενικά νούμερα στη διαχείριση μπαταρίας!

 

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2012195

 

Δεν γίνεται να έχουμε και εμείς ανάλογη συμπεριφορά με τη δική μας;

Edited by Pyladhs
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα! Μηπως ξερει κανεις αν αλλαζει το theme της omega(μιας και ειναι samsung based), και αν ναι, υπαρχει theme οπως αυτο της resurrection remix(aosp)?

Επισης, υπαρχει καποιος τροπος να φτιαξουμε την ποιοτητα και την ενταση του ηχου(οπως το voodoo sound)?

Ευχαριστω!!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα! Μηπως ξερει κανεις αν αλλαζει το theme της omega(μιας και ειναι samsung based), και αν ναι, υπαρχει theme οπως αυτο της resurrection remix(aosp)?

Επισης, υπαρχει καποιος τροπος να φτιαξουμε την ποιοτητα και την ενταση του ηχου(οπως το voodoo sound)?

Ευχαριστω!!

 

Στο xda διάβασα για ενα ωραιο θέμα. Κανεις πρωτα ενα nandroid backuo ώστε αν δε σου αρέσει να επανέλθεις όπως ήσουν πριν...

 

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?p=37617035

Edited by Pyladhs
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Στο xda διάβασα για ενα ωραιο θέμα. Κανεις πρωτα ενα nandroid backuo ώστε αν δε σου αρέσει να επανέλθεις όπως ήσουν πριν...

 

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?p=37617035

 

Τι λες γι'αυτο εδω? Ειναι συμβατο?

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1677032&page=254

Link to comment
Share on other sites

Εγώ θα έλεγα ότι ήταν αρκετά χειρότερη η 18. . .

 

Από χθες βράδυ είμαι με τον τελευταίο Philz. Διαβασα για καλύτερη διαχείριση μπαταρίας. Για να δούμε...

 

Επίσης... Τη ROM του Link την έχουμε υπόψιν; Τα screenshots δείχνουν εξωφρενικά νούμερα στη διαχείριση μπαταρίας!

 

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2012195

 

Δεν γίνεται να έχουμε και εμείς ανάλογη συμπεριφορά με τη δική μας;

αυτη η ρομ κανει για το σ2 ?

Edited by stauros2653
:ninja:
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...