Jump to content

[ROM] Omega Series - Android 4.1.2 Jelly Bean - Samsung Based


ioathe
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

επειδη και εγω παντα το εβαζα μου εκανε εντυπωση που δεν το εχω και μαλιστα ειμαι με full wipe...ισως να την ξαναπερασω no fullwipe μπας και το εμφανισει.εκτος αν ξερει κανει κανεις κανενα αλλο τροπο με καποιο root explorer μηπως μπορω να το επαναφερω απο εκει...

 

https://www.dropbox.com/s/u4l7eoe4ac1i82a/SamsungWidget_ProgramMonitor.apk

Κατέβασε και βάλε το στο system/app με τον ES...Μετά ιδιότητες και αλλαγή δικαιωμάτων σε rw,r,r

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Μπορούμε να πούμε ποιος είναι ο καλύτερος kernel για τη βέλτιστη λειτουργία της μπαταρίας;

 

Αλήθεια ας πει κανείς την εμπειρία του. Εγώ με τον στοκ δεν είμαι καθόλου ευχαριστιμένος. Με το ζόρι 12 ώρες η μπαταρία, με ανοικτό wifi ή data πάντα.

Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κανείς να μου πεί πως κάνω τη notification bar να μην έχει transparency ή έστω να έχει μικρότερο transparency?

 

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Αυτο θα το ηθελα και εγω για να δοκιμασω ποιος ''καθεται'' καλυτερα με την 19.2 σε θεμα μπαταριας.επισης που μπορουμε να τους βρουμε για ''κατεβασμα''.

 

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1682765

 

Εδώ το παιδί αυτό κάνει μερικές καλές συγκρίσεις ανάμεσα σε συνδυασμούς firmware και kernels. Έχει μερικά ενδιαφέροντα αποτελέσματα και τα ανανεώνει διαρκώς. ;)

Edited by kami84gr
Link to comment
Share on other sites

Ενεργοποίησα τη "μαμά" εφαρμογή φακού και για διαρκές άναμα κρατά περίπου 40" και μετά σβήνει. Υπάρχει κάποιος λόγος που συμβαίνει αυτό;

 

Για να μην υπερθερμένεται το flash.

Link to comment
Share on other sites

https://www.dropbox.com/s/u4l7eoe4ac1i82a/SamsungWidget_ProgramMonitor.apk

Κατέβασε και βάλε το στο system/app με τον ES...Μετά ιδιότητες και αλλαγή δικαιωμάτων σε rw,r,r

 

σε ευχαριστω φιλος...το αρχειο υπηρχε αλλα δεν ξερω γτ δεν δουλευε παντως για να ειμαι σιγουρος το περασα απο πανω το δικο σου αλλαξα και τις ιδιοτητες και δουλευει κανονικοτατα!thnx

 

Αλήθεια ας πει κανείς την εμπειρία του. Εγώ με τον στοκ δεν είμαι καθόλου ευχαριστιμένος. Με το ζόρι 12 ώρες η μπαταρία, με ανοικτό wifi ή data πάντα.

 

εαν εχεις περασμενη την ρομ χωρις full wipe ισως να εχεις θεμα απο αυτο...εγω παντως ειχα...μετα που την ξαναπερασα full wipe βλεπω διαφορα και ειμαι κ εγω με στοκ κερνελ ακομα

Link to comment
Share on other sites

εαν εχεις περασμενη την ρομ χωρις full wipe ισως να εχεις θεμα απο αυτο...εγω παντως ειχα...μετα που την ξαναπερασα full wipe βλεπω διαφορα και ειμαι κ εγω με στοκ κερνελ ακομα

 

Μπα οχι full wipe την εχω βαλει. Αλλα δεν ξερω... λεω να δοκιμασω και κανεναν αλλο kernel.

Link to comment
Share on other sites

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1682765

 

Εδώ το παιδί αυτό κάνει μερικές καλές συγκρίσεις ανάμεσα σε συνδυασμούς firmware και kernels. Έχει μερικά ενδιαφέροντα αποτελέσματα και τα ανανεώνει διαρκώς. ;)

 

Ευχαριστω για την απαντηση θα το διαβασω...ξερει κανεις εαν υπαρχει ελληνικος dialer για την 19.2??

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά ειμαι καινούριος στο forum. εχω ενα galaxy s2 και σε λιγες μερες θα παρω και ενα note 2 προς το παρον ενδιαφέρομαι να βάλω αυτην εδω την rom γιατι στο ηδη rooted κινητο μου με μια rom resurrection remix jb v3.1.3 και εκδοση androind 4.2.1 με χαλάνε καποια πράγματα πχ: αργει να κανει συνδεση στο wifi η κάμερα εχει αθλιο μενού. και επισης θα ήθελα να βγαζω φωτογραφία και απο τα κουμπία της εντασης ηχου.

και τελευταίο και κυριότερο στο album μεσα των φωτογραφιών με χαλαει πολυ που εχει τοποθεσίες και δεν εχει πχ τα μερη που σε βγαζει σε ενα χάρτη και σου δείχνει που ακριβώς τραβήχτηκαν ...

σαν ταχυτητα ομως ειναι καλη. αλλα πιστευω οτι θα με βολεψει περισσοτερο αυτη εδω!

το πρόβλημα μου ειναι τώρα οτι δεν θέλω να χασω κατι παιχνίδια! αν τα κάνω με titanium back up θα εχω προβλημα?

Υποψην ειχα καποια προγράμματα του style setcpu,seeder για επυτάχινση της ταχύτητας του κινητού. αξιζει να τα βαλω και στην καινούρια ρομ ειναι η ειναι αρκετα γρήγορη απο μόνη της?

και εκτος αυτου θελω να μ δώσετε download site με την τελευταία εκδοση της rom και οδηγίες πως θα την εγκαταστήσω (ειμαι καινούριος)

 

Τωρα για το note2 αξιζει με το που το πάρω να βάλω την rom κατευθείαν η να περιμένω λιγο καιρο? υποψην οτι θα το κανω root (ξερω οτι χανω εγγυηση)

Περιμένω απαντησεις σας ευχαριστώ πολυ για την υπομονη σας! Χρηστος.

Link to comment
Share on other sites

Για να μην υπερθερμένεται το flash.
Δεν ισχύει αυτό. πχ Με άλλη εφαρμογή φακού μπορείς να τον έχεις αναμένο και πάνω από μισή ώρα και να μην παθαίνει τίποτα. Απ' ότι κατάλαβα, ο stock φακός κλείνει όταν επέλθει ο χρόνος κλειδώματος της οθόνης. πχ εγώ που το έχω να κλειδώνει στα 30", ακριβώς τότε σβήνει και ο φακός. Bug θα έλεγα...:rolleyes:
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα!

Αν βάλουμε την τελευταία έκδοση του philz θα έχουμε καλύτερη απόδοση μπαταρίας;

 

Χλωμό το βλέπω...

 

Γιατί δεν βάζεις τον siyah 6.0b4; μια χαρά τα πάει από μπαταρία

 

Άλλο: όσοι έχετε ωμέγα (αλλά και όποια άλλη custom LS8 με στοκ θέμα) και έχετε βαρεθεί το "μαμά" θέμα

ρίξτε μια ματιά εδώ δουλεύει άριστα (στην ωμέγα τουλάχιστον που έχω εγώ)

Ζήσε την κάθε σου μέρα σαν να ήταν η τελευταία!

καποια στιγμή θα τα καταφέρεις....

 

Δημήτρης

Link to comment
Share on other sites

Χλωμό το βλέπω...

 

Γιατί δεν βάζεις τον siyah 6.0b4; μια χαρά τα πάει από μπαταρία

 

Άλλο: όσοι έχετε ωμέγα (αλλά και όποια άλλη custom LS8 με στοκ θέμα) και έχετε βαρεθεί το "μαμά" θέμα

ρίξτε μια ματιά εδώ δουλεύει άριστα (στην ωμέγα τουλάχιστον που έχω εγώ)

 

Το ανάποδο μου είπαν στο xda. Ο Siyah, λένε, είναι kernel για tweaking και αυτό δεν δίνει μεγάλη αυτονομία μπαταρίας. Ο philz όντας πιο κοντά στον stock kernel έχει, λένε, καλύτερη απόδοση μπαταρίας.

 

Τι να πιστέψεις τώρα...

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Το ανάποδο μου είπαν στο xda. Ο Siyah, λένε, είναι kernel για tweaking και αυτό δεν δίνει μεγάλη αυτονομία μπαταρίας. Ο philz όντας πιο κοντά στον stock kernel έχει, λένε, καλύτερη απόδοση μπαταρίας.

 

Τι να πιστέψεις τώρα...

 

Το θέμα είναι εσένα ποιος σε βολευει.. Ο καθένας κάνει την δική του χρήση.. ;)

Link to comment
Share on other sites

Το θέμα είναι εσένα ποιος σε βολευει.. Ο καθένας κάνει την δική του χρήση.. ;)

 

Καλησπέρα Γιάννη!

Προβληματίζομαι λίγο με τον πυρήνα που έχει η 19.2 γιατί άνοιξα τη συσκευή και είχε κατέβει η μπαταρία πάνω από 15%.

Γι΄αυτό ψάχνομαι λιγάκι αλλά δε βγάζω άκρη...

 

Η άποψή σου;

:)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα Γιάννη!

Προβληματίζομαι λίγο με τον πυρήνα που έχει η 19.2 γιατί άνοιξα τη συσκευή και είχε κατέβει η μπαταρία πάνω από 15%.

Γι΄αυτό ψάχνομαι λιγάκι αλλά δε βγάζω άκρη...

 

Η άποψή σου;

:)

 

Δεν είμαι με Omega, όποτε ότι και να σου πω θα είναι ψέμα. Μην τρελενεσαι πάντως και απλά βρες τον συνδυασμό που κάνουν το κινητό σταθερό.. ;)

Link to comment
Share on other sites

Δεν είμαι με Omega, όποτε ότι και να σου πω θα είναι ψέμα. Μην τρελενεσαι πάντως και απλά βρες τον συνδυασμό που κάνουν το κινητό σταθερό.. ;)

 

Όσον αφορά τη σταθερότητα, κανένα πρόβλημα. Όμως, περίμενα καλύτερη διαχείριση μπαταρίας...

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μετά την εξαιρετική σε αυτονομία Gingerbread, οι επόμενες εκδόσεις πήραν την κάτω βόλτα... Η JellyBean είναι χειρότερη από την ICS η οποία είναι χειρότερη από την Gingerbread. Πραγματικά δεν ξέρω αν αξίζει τον κόπο να μείνω σε JellyBean για τα marketing features ή να γυρίσω σε ICS :rolleyes:
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μετά την εξαιρετική σε αυτονομία Gingerbread, οι επόμενες εκδόσεις πήραν την κάτω βόλτα... Η JellyBean είναι χειρότερη από την ICS η οποία είναι χειρότερη από την Gingerbread. Πραγματικά δεν ξέρω αν αξίζει τον κόπο να μείνω σε JellyBean για τα marketing features ή να γυρίσω σε ICS :rolleyes:

 

Και στο S3 υπάρχει θέμα με τη μπαταρία;

 

Το θέμα είναι εσένα ποιος σε βολευει.. Ο καθένας κάνει την δική του χρήση.. ;)

 

Ένα cyanogen 10.1 topic εδώ στο myphone.gr δε θα μας χάλαγε...

:)

Edited by Superuser
Συνένωση Μηνυμάτων
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Και στο S3 υπάρχει θέμα με τη μπαταρία;
Εννοείται. Μπορεί τα mAh να είναι περισσότερα αλλά οι +2 πυρήνες και η αρκετά μεγαλύτερη οθόνη έχουν ως τίμημα αυτονομία σχεδόν ίδια με το Galaxy S2...
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά ειμαι καινούριος στο forum. εχω ενα galaxy s2 και σε λιγες μερες θα παρω και ενα note 2 προς το παρον ενδιαφέρομαι να βάλω αυτην εδω την rom γιατι στο ηδη rooted κινητο μου με μια rom resurrection remix jb v3.1.3 και εκδοση androind 4.2.1 με χαλάνε καποια πράγματα πχ: αργει να κανει συνδεση στο wifi η κάμερα εχει αθλιο μενού. και επισης θα ήθελα να βγαζω φωτογραφία και απο τα κουμπία της εντασης ηχου.

και τελευταίο και κυριότερο στο album μεσα των φωτογραφιών με χαλαει πολυ που εχει τοποθεσίες και δεν εχει πχ τα μερη που σε βγαζει σε ενα χάρτη και σου δείχνει που ακριβώς τραβήχτηκαν ...

σαν ταχυτητα ομως ειναι καλη. αλλα πιστευω οτι θα με βολεψει περισσοτερο αυτη εδω!

το πρόβλημα μου ειναι τώρα οτι δεν θέλω να χασω κατι παιχνίδια! αν τα κάνω με titanium back up θα εχω προβλημα?

Υποψην ειχα καποια προγράμματα του style setcpu,seeder για επυτάχινση της ταχύτητας του κινητού. αξιζει να τα βαλω και στην καινούρια ρομ ειναι η ειναι αρκετα γρήγορη απο μόνη της?

και εκτος αυτου θελω να μ δώσετε download site με την τελευταία εκδοση της rom και οδηγίες πως θα την εγκαταστήσω (ειμαι καινούριος)

 

Τωρα για το note2 αξιζει με το που το πάρω να βάλω την rom κατευθείαν η να περιμένω λιγο καιρο? υποψην οτι θα το κανω root (ξερω οτι χανω εγγυηση)

Περιμένω απαντησεις σας ευχαριστώ πολυ για την υπομονη σας! Χρηστος.

 

Καμια βοηθεια κανεις στο θεμα μου???

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...