Jump to content

[ROM] Omega Series - Android 4.1.2 Jelly Bean - Samsung Based


ioathe
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Το έβαλα εγώ χθες το θεματάκι, όντως πολύ καλό! Αξίζει να το δοκιμάσετε τουλάχιστον :D

είσαι σίγουρος ότι μιλάς γι αυτό το θεμα?http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1844756 γιατί εμένα δεν το παίρνει το σ2 εκτός και είναι αυστηρώς για σ3:(

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

είσαι σίγουρος ότι μιλάς γι αυτό το θεμα?http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1844756 γιατί εμένα δεν το παίρνει το σ2 εκτός και είναι αυστηρώς για σ3:(

 

Το συγκεκριμένο θέμα είναι για το s3 και για note 2 .

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

Σε SII με Omega Rom,έσπασε και αλλάχθηκε όλο το σύστημα της οθόνης...επειδή είναι όμως rooted,μου είπαν, δεν μπορεί να διαβάσει τη sim γιατι αλλαχθηκαν κομμάτια...υπάρχει τρόπος να περαστεί custom rom ώστε να "αναγνωρίσει" το τηλέφωνο τις αλλαγές και να λειτουργήσει ξανά, ή να ξανάβαλουμε τη σπασμένη οθονη και να το βάλω στο ράφι σαν αναμνηστικό;

Αν δεν ρωτάω στο σωστό thread, ας μεταφερθεί το ερώτημά μου αρμοδίως...Ευχαριστώ

 

Αρα αλλαξανε οθονη-digitizer-frame.... κτλ...

Ωραια ολα αυτα αλλα τι σχεση εχουν με τη sim δεν καταλαβα....

Καταρχην δουλευουν ολα τα υπολοιπα σωστα???

Η οθονη...το συστημα γενικοτερα....ολα ειναι οκ εκτος απο την καρτα sim????

Και τωρα με τι firmware ειναι???

Custom ή στοκ??

Link to comment
Share on other sites

Με omega 19.2 είναι...και επειδή είναι rooted,μου είπαν,δεν μπορεί να "δει" τη sim, και πρέπει για να "διαβάσει" τις αλλαγές του υλικού που έγιναν, να του βάλουν OFW ...Αλλά δεν ξέρουν αν θα μπορέσουν να το κάνουν...δεν ξέρω γιατί...

Galaxy Note Edge, Galaxy Note II, HTC Trophy, Nokia N900,

Galaxy Note 10.1 2014 LTE (SM-P605), Nokia Lumia 630 DS

Link to comment
Share on other sites

Με omega 19.2 είναι...και επειδή είναι rooted,μου είπαν,δεν μπορεί να "δει" τη sim, και πρέπει για να "διαβάσει" τις αλλαγές του υλικού που έγιναν, να του βάλουν OFW ...Αλλά δεν ξέρουν αν θα μπορέσουν να το κάνουν...δεν ξέρω γιατί...

δυστηχως το ιδιο επαθα με σ2 και προς το παρων ειναι ..διακοσμηση στο δωματιο.αν βρεις λυση ανεφερετο σε παρακαλω εδω η με πμ.

:ninja:
Link to comment
Share on other sites

δυστηχως το ιδιο επαθα με σ2 και προς το παρων ειναι ..διακοσμηση στο δωματιο.αν βρεις λυση ανεφερετο σε παρακαλω εδω η με πμ.

 

 

 

 

Και το δικο σου δηλαδη ειναι με 19.2?

Προσπαθησες με odin να του βαλεις official firmware και δεν το παιρνει????

 

 

Με omega 19.2 είναι...και επειδή είναι rooted,μου είπαν,δεν μπορεί να "δει" τη sim, και πρέπει για να "διαβάσει" τις αλλαγές του υλικού που έγιναν, να του βάλουν OFW ...Αλλά δεν ξέρουν αν θα μπορέσουν να το κάνουν...δεν ξέρω γιατί...

 

Οταν λες "δεν ξερουν αν θα μπορεσουν" ποιους εννοεις?

Μιλας για το service???

Ε τοτε αν δεν μπορουν αυτοι τοτε ποιος μπορει......

Link to comment
Share on other sites

Ναι,το service...θα δούμε τη Δευτέρα...

Galaxy Note Edge, Galaxy Note II, HTC Trophy, Nokia N900,

Galaxy Note 10.1 2014 LTE (SM-P605), Nokia Lumia 630 DS

Link to comment
Share on other sites

Έβαλα nova launcher αλλά δεν μπορώ να περάσω το μαμά widget του καιρού.

Καμία βοήθεια;

Η Ελλάδα είναι η μόνη Αφρικανική χώρα που κατοικείται από λευκούς
Link to comment
Share on other sites

Έβαλα nova launcher αλλά δεν μπορώ να περάσω το μαμά widget του καιρού.

Καμία βοήθεια;

 

Νομιζω οτι δεν δουλευει με nova....

Καπου ομως ειχα διαβασει οτι αν το βρεις σαν apk και το κανεις εγκατασταση μετα δουλευει.....

Link to comment
Share on other sites

Νομιζω οτι δεν δουλευει με nova....

Καπου ομως ειχα διαβασει οτι αν το βρεις σαν apk και το κανεις εγκατασταση μετα δουλευει.....

 

Δε δουλεύει με nova sthn omega.

Στη ν 4.04 που είχα πριν δούλευε κανονικά.

Το έχει κανείς να το ανεβάσει κάπου;

Η Ελλάδα είναι η μόνη Αφρικανική χώρα που κατοικείται από λευκούς
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδες!

 

περασα σημερα την v.20 με 3 wipes και full wipe και ολα ενταξει αλλα οταν παω να βαλω dorimanx 7.47 φορτωνει το logo του κερνελ και κλεινει το τηλεφωνο τι παιζει?εβαλα και siyah και μετα dorimanx αλλα παλι το ιδιο...

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδες!

 

περασα σημερα την v.20 με 3 wipes και full wipe και ολα ενταξει αλλα οταν παω να βαλω dorimanx 7.47 φορτωνει το logo του κερνελ και κλεινει το τηλεφωνο τι παιζει?εβαλα και siyah και μετα dorimanx αλλα παλι το ιδιο...

 

O Philz το έχει αυτό το θεματάκι...φλάσαρε πρώτα αυτόν και μετά (αφου ξεκινήσει κανονικά το κινητό) όποιον θέλεις

Ζήσε την κάθε σου μέρα σαν να ήταν η τελευταία!

καποια στιγμή θα τα καταφέρεις....

 

Δημήτρης

Link to comment
Share on other sites

το ιδιο μου κανει κ με αυτον δεν ανοιγει το τηλεωνο...θελει wipes οταν αλλαζουμε κερνελ?γιατι εγω τον βαζω απευθειας... Edited by dkampa7
Link to comment
Share on other sites

το ιδιο μου κανει κ με αυτον δεν ανοιγει το τηλεωνο...θελει wipes οταν αλλαζουμε κερνελ?γιατι εγω τον βαζω απευθειας...

ναι τα δύο , Wipe cache ,Wipe dalvik cache

(σε όλα τα .zip σε recovery το κάνουμε , ότι κάνουμε και στις roms)

Edited by tora33
OnePlus 8 pro + Mi 10t lite + poco f1
Link to comment
Share on other sites

θα ρωτησω ξανα μηπως γνωριζει καποιος φιλος γιατι οταν μπαινω στο CWM Manager και επιλεγω Backup βγαζει μηνυμα οτι η λειτουργεια διεκοπη? εχω v20 αλλα και με την 19.2 το ιδιο κανει.θα ειμαι υποχρεως αν μπορει να με βοηθηση καποιος φιλος.
:ninja:
Link to comment
Share on other sites

θα ρωτησω ξανα μηπως γνωριζει καποιος φιλος γιατι οταν μπαινω στο CWM Manager και επιλεγω Backup βγαζει μηνυμα οτι η λειτουργεια διεκοπη? εχω v20 αλλα και με την 19.2 το ιδιο κανει.θα ειμαι υποχρεως αν μπορει να με βοηθηση καποιος φιλος.

το έκανες απο recovery (είναι πιο σωστό) και όχι από την εφαρμογή ?

Edited by tora33
OnePlus 8 pro + Mi 10t lite + poco f1
Link to comment
Share on other sites

το έκανες απο recovery (είναι πιο σωστό) και όχι από την εφαρμογή ?

μεσα απο την εφαρμογη το εκανα γιατι παλιοτερα εκανα backup και restore,αλλα απο τοτε που εβαλα 19.2 και μετα 20 δεν δουλευει η εντολη αυτη.

:ninja:
Link to comment
Share on other sites

μεσα απο την εφαρμογη το εκανα γιατι παλιοτερα εκανα backup και restore,αλλα απο τοτε που εβαλα 19.2 και μετα 20 δεν δουλευει η εντολη αυτη.

από recovery είναι το σωστό

OnePlus 8 pro + Mi 10t lite + poco f1
Link to comment
Share on other sites

από recovery είναι το σωστό

καλως,το θεμα ομως ειναι οτι δεν δουλευει η εντολη,τουλαχιστον σε μενα, και δεν μπορω να βρω τον λογο.ευχαριστω παντως ..συμπολιτη

:ninja:
Link to comment
Share on other sites

καλως,το θεμα ομως ειναι οτι δεν δουλευει η εντολη,τουλαχιστον σε μενα, και δεν μπορω να βρω τον λογο.ευχαριστω παντως ..συμπολιτη

σε recovery τα 2 wipe και permissions

εκκαθάριση δεδομένων της εφαρμογής , επανεκκίνηση (ίσως δεν φταίει αυτό)

OnePlus 8 pro + Mi 10t lite + poco f1
Link to comment
Share on other sites

σε recovery τα 2 wipe και permissions

εκκαθάριση δεδομένων της εφαρμογής , επανεκκίνηση (ίσως δεν φταίει αυτό)

το δοκιμαζω ευχαριστω.

:ninja:
Link to comment
Share on other sites

καλα τα ιδια και με τα wipes...θα ξαναπερασω την ρομ και θα βαλω jacobo και μετα dorimanx

 

υγ: πως μπορω να βγαλω στην μπαρα τα μπλε εικονιδια και να βαλω τα παλια στοκ πρασινα?μια μλκια κ μιση ειναι...

 

υγ2: τπτ και παλι μαλλον εχει θεμα ο συγκεκριμενος κερνελ με την ομεγα 20 θα περιμενω update...μεχρι τοτε τι να βαλω ρε παιδες?

Edited by dkampa7
Link to comment
Share on other sites

καλα τα ιδια και με τα wipes...θα ξαναπερασω την ρομ και θα βαλω jacobo και μετα dorimanx

 

υγ: πως μπορω να βγαλω στην μπαρα τα μπλε εικονιδια και να βαλω τα παλια στοκ πρασινα?μια μλκια κ μιση ειναι...

 

υγ2: τπτ και παλι μαλλον εχει θεμα ο συγκεκριμενος κερνελ με την ομεγα 20 θα περιμενω update...μεχρι τοτε τι να βαλω ρε παιδες?

 

Τη Rom τη βάζουμε, επειδή μας αρέσει και επειδή αναγνωρίζουμε τον κόπο των developers.

Αν δεν μας αρέσει, καλό είναι να αποφύγουμε τη χρήση της. Η Rom προσφέρεται με συγκεκριμένο πυρήνα και συγκεκριμένες δυνατότητες. Δε μπορεί ο developer να έχει ελέγξει τη συβατότητα των πάντων. Νομίζω ότι δε μας υποχρεώνει κάποιος να την εγκαταστήσουμε, οπότε καλό είναι να μην χρησιμοποιούμε και απαξιωτικούς χαρακτηρισμούς.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...