Jump to content

[ROM] Omega Series - Android 4.1.2 Jelly Bean - Samsung Based


ioathe
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Σου προτείνω τον Go Launcher.

Ποια Omega έβαλες? Δεν έχω καμιά ICS στο easybytez, εκεί έχω μόνο GB.

 

Εβαλα την 3,1 θα βάλω τον Go thnx.:)

 

"..όχι εγώ είμαι premium μέλος στο easybytez και έτσι μου ήτανε εύκολο να την κατεβάσω.."

GIVE ME YOUR MIND AND I'M A OPEN IT,NAME A LAW AND I'VE ALREADY BROKEN IT,CAUSE I DON'T GIVE A FUCK ABOUT THE SYSTEM-----By_Fidel
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Έβαλα και εγώ πρώτη φορά την 3.1 ICS Black-Blue από Omega 10.4 Black-Blue με Wipe data/Factory reset-Wipe Dalvik+cach.

Βέβαια δεν μου δούλεψε το Titanium (κολάει ότι και να έκανα) και φέρνω τις εφαρμογές μου μία μία.

Τον launcher με τα 5 εικονίδια ανά γραμμή που μπορώ να τον βρώ στην κουζίνα για να τον βάλω στην 3.1 γιατί δεν θυμάμαι το όνομά του;

Link to comment
Share on other sites

Έβαλα και εγώ πρώτη φορά την 3.1 ICS Black-Blue από Omega 10.4 Black-Blue με Wipe data/Factory reset-Wipe Dalvik+cach.

Βέβαια δεν μου δούλεψε το Titanium (κολάει ότι και να έκανα) και φέρνω τις εφαρμογές μου μία μία.

Τον launcher με τα 5 εικονίδια ανά γραμμή που μπορώ να τον βρώ στην κουζίνα για να τον βάλω στην 3.1 γιατί δεν θυμάμαι το όνομά του;

 

Το titaniun σε εμενα δουλεύει πολύ καλά,

ο launcher με τα 5 εικονίδια ανά γραμμή δεν είναι ακόμα διαθέσιμος σε Android 4.0.3

 

@όλους

Όποιος μπορεί ας δοκιμάσει το phone mod που μας έκανε ο Στράτος και να μας ενημερώσει αν δουλεύει.

Μ.Φ.Χ. Γιάννης ::indie's:: Omega Rom series:

Samsung I9300 Galaxy S III @ Omega rom Series Android 4.0.4

Samsung I9100 Galaxy S II @ Omega ◄Stock►◄Black Blue►◄Ice Cream Sandwich► Android 4.0.3

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω βρήκα πρόβλημα όταν παο να κατεβάσω από market ένα games και μου το έκανε και σε ένα άλλο μου γραφή..

 

( coulldn't install on usb storage or sd card???))

GIVE ME YOUR MIND AND I'M A OPEN IT,NAME A LAW AND I'VE ALREADY BROKEN IT,CAUSE I DON'T GIVE A FUCK ABOUT THE SYSTEM-----By_Fidel
Link to comment
Share on other sites

Νομίζω βρήκα πρόβλημα όταν παο να κατεβάσω από market ένα games και μου το έκανε και σε ένα άλλο μου γραφή..

 

( coulldn't install on usb storage or sd card???))

 

Αυτό είναι γνωστό πρόβλημα του kernel,

κανε unmount την sdcard > κανε εγκατάσταση το πρόγραμμα που θέλεις και μετά πάλι mount την sdcard.

Edited by ioathe

Μ.Φ.Χ. Γιάννης ::indie's:: Omega Rom series:

Samsung I9300 Galaxy S III @ Omega rom Series Android 4.0.4

Samsung I9100 Galaxy S II @ Omega ◄Stock►◄Black Blue►◄Ice Cream Sandwich► Android 4.0.3

Link to comment
Share on other sites

 

@όλους

Όποιος μπορεί ας δοκιμάσει το phone mod που μας έκανε ο Στράτος και να μας ενημερώσει αν δουλεύει.

 

το δοκίμασα εγω που γενικώς μου εκανε αυτα τα κουφα με την φωνη και προσ το παρών το εχω δοκιμάσει με την κυρα μου μονο και με ακουει μια χαρα, αυριο θα δοκιμάσω με τα ατομα που ειχα πιο σοβαρο πρόβλημα και θα ενημερώσω. δεν θελω να τους ενοχλώ σημερα.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά HELP. Έχω πρόβλημα. Μου κρασάρει, ξυπνάει μετά από μερικά δευτερόλεπτα και μου βγάζει "πληκτρολόγιο Samsung διακόπηκε" και μετά από λίγα δευτερόλεπτα κολλάει πάλι, και πάει λέγοντας. Δεν ξέρω τι φταίει!

Το Swype παίζει. Αν ξαναβάλω Samsung σκάει πάλι.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά HELP. Έχω πρόβλημα. Μου κρασάρει, ξυπνάει μετά από μερικά δευτερόλεπτα και μου βγάζει "πληκτρολόγιο Samsung διακόπηκε" και μετά από λίγα δευτερόλεπτα κολλάει πάλι, και πάει λέγοντας. Δεν ξέρω τι φταίει!

Το Swype παίζει. Αν ξαναβάλω Samsung σκάει πάλι.

 

Με πια ρομ είσαι και από πότε στο κάνει το πρόβλημα?

Μ.Φ.Χ. Γιάννης ::indie's:: Omega Rom series:

Samsung I9300 Galaxy S III @ Omega rom Series Android 4.0.4

Samsung I9100 Galaxy S II @ Omega ◄Stock►◄Black Blue►◄Ice Cream Sandwich► Android 4.0.3

Link to comment
Share on other sites

Με την ίδια ROM που υπάρχει στο ICS 3.1 black-blue. Δεν την άλλαξα. Όλα ξεκίνησαν όταν πήγα να βάλω την γραμματοσειρά ubuntu, αλλά παρότι την απεγκατέστησα και έκανα reboot το πρόβλημα εξακολουθεί. Μήπως έχεις κάποιο APK με το πληκτρολόγιο Samsung να το κάνω εγκατάσταση;
Link to comment
Share on other sites

Αυτό είναι γνωστό πρόβλημα του kernel,

κανε unmount την sdcard > κανε εγκατάσταση το πρόγραμμα που θέλεις και μετά πάλι mount την sdcard.

 

γιαννη την εγκατεστησα και΄γω απο το μεσημερι και μπορω να πω οτι εγραψες και παλι

εχω μονο δυο μικρα θεματακια.

παω να κανω copy paste me root explorel μια εφαρμογη μεσα στο system/app και μου πεταει μην. οτι δεν υπαρχει ελευθερος χωρος στο δισκο, να υποθεσω οτι ειναι το προβλημα του κερνελ που αναφερεις πιο πανω;

κατεβασα απο την κουζινα τον go launcher αλλα δεν μπορω να τον κανω εγκατασταση μου βγαζει μην. aborted ( η εγκατασταση εγεινε μεσω cwm )

αυτα προς το παρων

edit

μπορουμε να βρουμε απο καπου το polaris το οποιο να δουλευει γιατι οσα δοκιμασα μεχρι τωρα δεν μου δουλεψαν

Edited by nik187
Νικήτας
Link to comment
Share on other sites

Με την ίδια ROM που υπάρχει στο ICS 3.1 black-blue. Δεν την άλλαξα. Όλα ξεκίνησαν όταν πήγα να βάλω την γραμματοσειρά ubuntu, αλλά παρότι την απεγκατέστησα και έκανα reboot το πρόβλημα εξακολουθεί. Μήπως έχεις κάποιο APK με το πληκτρολόγιο Samsung να το κάνω εγκατάσταση;

 

Εμενα κολλαει γενικα ακομα και στο να ανοιξει την καμερα....πολλα lags παιδια και δεν το παλεύω....

Πάλι πίσω στην κορυφαία 10.4 μεχρι νεωτέρας!!!

Link to comment
Share on other sites

το δοκίμασα εγω που γενικώς μου εκανε αυτα τα κουφα με την φωνη και προσ το παρών το εχω δοκιμάσει με την κυρα μου μονο και με ακουει μια χαρα, αυριο θα δοκιμάσω με τα ατομα που ειχα πιο σοβαρο πρόβλημα και θα ενημερώσω. δεν θελω να τους ενοχλώ σημερα.

 

Το κουδούνισμα ακούγεται βαθμιαία ή "κανονικά";

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα προσπάθησα να περάσω την omega 3.1 stock αλλά κόλλαγε συνέχεια στην οθόνη με το τρίγωνο αντίθετα με την black blue που μπήκε κανονικά

Έψαξα λύση στο xda όπου υπάρχουν αρκετές αναφορές με το ίδιο πρόβλημα αλλά και πάλι τίποτα

Αν υπάρχει λύση ας βοηθήσει κάποιος και ας το κάνει όσο πιο αναλυτικά γίνεται γιατί προφανώς κάτι μου ξεφεύγει

Όσον αφορά την black blue απλά εξαιρετική πολύ όμορφη αλλά....πολύ GB

Προσωπικα περνωντας σε ICS θα ήθελα και αντίστοιχο θέμα και περιμένω την ICS themed (αλήθεια πότε να την περιμένουμε;)

Γιάννη σε ευχαριστούμε πολύ για την εξαιρετική δουλειά σου!!

Link to comment
Share on other sites

Το κουδούνισμα ακούγεται βαθμιαία ή "κανονικά";

ξεκιναει κανονικα.

η φωνη ακούγεται μια χαρα και τωρα πήρα σημερα εναν φιλο που δεν άκουγε καλα πρωτα και με ακουγε καλα τωρα.

ευχαριστω πολύ

Edited by kostas71-
Link to comment
Share on other sites

η απογοητευση (οχι της ρομ) ειναι οτι ουτε στην 4.0 διορθωθηκε το προβλημα του κατεβασματος στον stock browser..

 

αν θελω να κατεβασω ενα .apk μου το κατεβαζει σαν ενα αρχειο λιγων kb με αλλη καταληξη και αναγκαζομαι να παω στον opera για να γινει σωστα η δουλεια..

 

καμια λυση υπαρχει γι αυτο?

Link to comment
Share on other sites

η απογοητευση (οχι της ρομ) ειναι οτι ουτε στην 4.0 διορθωθηκε το προβλημα του κατεβασματος στον stock browser..

 

αν θελω να κατεβασω ενα .apk μου το κατεβαζει σαν ενα αρχειο λιγων kb με αλλη καταληξη και αναγκαζομαι να παω στον opera για να γινει σωστα η δουλεια..

 

καμια λυση υπαρχει γι αυτο?

 

download manager...θα βρεις αρκετους στο μαρκετ

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

 

Follow me on Twitter

Link to comment
Share on other sites

Με την ίδια ROM που υπάρχει στο ICS 3.1 black-blue. Δεν την άλλαξα. Όλα ξεκίνησαν όταν πήγα να βάλω την γραμματοσειρά ubuntu, αλλά παρότι την απεγκατέστησα και έκανα reboot το πρόβλημα εξακολουθεί. Μήπως έχεις κάποιο APK με το πληκτρολόγιο Samsung να το κάνω εγκατάσταση;

 

Θα το βρεις στο Omega Files Kitchen :)

Αν δεν σου δουλέψει, κανε nadroid backup και φλασαρε την ρομ χωρίς wipe.

 

γιαννη την εγκατεστησα και΄γω απο το μεσημερι και μπορω να πω οτι εγραψες και παλι

εχω μονο δυο μικρα θεματακια.

παω να κανω copy paste me root explorel μια εφαρμογη μεσα στο system/app και μου πεταει μην. οτι δεν υπαρχει ελευθερος χωρος στο δισκο, να υποθεσω οτι ειναι το προβλημα του κερνελ που αναφερεις πιο πανω;

κατεβασα απο την κουζινα τον go launcher αλλα δεν μπορω να τον κανω εγκατασταση μου βγαζει μην. aborted ( η εγκατασταση εγεινε μεσω cwm )

αυτα προς το παρων

edit

μπορουμε να βρουμε απο καπου το polaris το οποιο να δουλευει γιατι οσα δοκιμασα μεχρι τωρα δεν μου δουλεψαν

 

Εγώ το δοκίμασα και με root explorer κάνω copy paste στο system/app, αν μπορεί ας το επιβεβαιώσει και κάποιος άλλος.

Για τον go launcher θα το κοιταξω αν και κανονικά θα επρεπε να δουλεύει χωρις πρόβλημα.

Το polaris και εχω το δοκίμασα αλλά δεν παίζει ακόμα με τα 4.0.3

 

Εμενα κολλαει γενικα ακομα και στο να ανοιξει την καμερα....πολλα lags παιδια και δεν το παλεύω....

Πάλι πίσω στην κορυφαία 10.4 μεχρι νεωτέρας!!!

 

Σύντομα πιστεύω θα έχουμε την final 4.0.3 από την Samsung.

 

Καλημέρα προσπάθησα να περάσω την omega 3.1 stock αλλά κόλλαγε συνέχεια στην οθόνη με το τρίγωνο αντίθετα με την black blue που μπήκε κανονικά

Έψαξα λύση στο xda όπου υπάρχουν αρκετές αναφορές με το ίδιο πρόβλημα αλλά και πάλι τίποτα

Αν υπάρχει λύση ας βοηθήσει κάποιος και ας το κάνει όσο πιο αναλυτικά γίνεται γιατί προφανώς κάτι μου ξεφεύγει

Όσον αφορά την black blue απλά εξαιρετική πολύ όμορφη αλλά....πολύ GB

Προσωπικα περνωντας σε ICS θα ήθελα και αντίστοιχο θέμα και περιμένω την ICS themed (αλήθεια πότε να την περιμένουμε;)

Γιάννη σε ευχαριστούμε πολύ για την εξαιρετική δουλειά σου!!

 

Όταν μένει στο κίτρινο τρίγωνο μπες σε Download Mode και flashαρε τον CF-Root LPH kernel με Odin και είσαι έτοιμος.

 

ξεκιναει κανονικα.

η φωνη ακούγεται μια χαρα και τωρα πήρα σημερα εναν φιλο που δεν άκουγε καλα πρωτα και με ακουγε καλα.

ευχαριστω πόλη

 

Σ ευχαριστούμε για την ενημέρωση.

@Στράτο ευχαριστούμε για το mod :)

 

η απογοητευση (οχι της ρομ) ειναι οτι ουτε στην 4.0 διορθωθηκε το προβλημα του κατεβασματος στον stock browser..

 

αν θελω να κατεβασω ενα .apk μου το κατεβαζει σαν ενα αρχειο λιγων kb με αλλη καταληξη και αναγκαζομαι να παω στον opera για να γινει σωστα η δουλεια..

 

καμια λυση υπαρχει γι αυτο?

 

Εγω κατεβαζω με τον Opera,

αλλη λυση ειναι το Download All Files app

Μ.Φ.Χ. Γιάννης ::indie's:: Omega Rom series:

Samsung I9300 Galaxy S III @ Omega rom Series Android 4.0.4

Samsung I9100 Galaxy S II @ Omega ◄Stock►◄Black Blue►◄Ice Cream Sandwich► Android 4.0.3

Link to comment
Share on other sites

com.android.phone διακοπηκε...

Μου το βγαζει συνεχεια με την 3.1 και δεν μπορω να μιλησω με κανεναν πανω απο 1 λεπτο..

Καμια ιδεα κανεις guys????

Link to comment
Share on other sites

com.android.phone διακοπηκε...

Μου το βγαζει συνεχεια με την 3.1 και δεν μπορω να μιλησω με κανεναν πανω απο 1 λεπτο..

Καμια ιδεα κανεις guys????

 

Μέχρι να βρει η νεα v3.2 που θα είναι διορθωμένη βάλε το mod του Στράτου και θα είσαι οκ.

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=4005844#post4005844

Μ.Φ.Χ. Γιάννης ::indie's:: Omega Rom series:

Samsung I9300 Galaxy S III @ Omega rom Series Android 4.0.4

Samsung I9100 Galaxy S II @ Omega ◄Stock►◄Black Blue►◄Ice Cream Sandwich► Android 4.0.3

Link to comment
Share on other sites

Γιάννη, τελικά με τα Titanium restore που έκανα ένα ένα τα προγράμματα από την 10.4, κάτι έγινε και πειράχτηκε ο kernel γιαυτό και έσκαγε το Samsung keyboard. Το κατάλαβα όταν μπήκα στο CWM πρόγραμμα και με έλεγε ότι αυτός ο kernel δεν είναι συμβατός, και δεν θα εμφανίζονται όλες οι επιλογές. Τελικά η λύση που λες είναι η καλύτερη. Εγκατάσταση από πάνω χωρίς wipe και όλα καλά μέχρι στιγμής (εκτός από μερικά κρασαρίσματα σε διάφορες στιγμές διαφόρων modules). Πιστεύω ότι κάθε φορά γίνεται καλύτερη η ICS black-blue και πριν το Πάσχα η έκδοση θα είναι τέλεια.

Τα Deluxe Settings πότε θα είναι έτοιμα για ICS;

Edited by kostasza
Link to comment
Share on other sites

Η νέα Omega v3.2 είναι online, περισσότερα στα πρώτα post.

Μ.Φ.Χ. Γιάννης ::indie's:: Omega Rom series:

Samsung I9300 Galaxy S III @ Omega rom Series Android 4.0.4

Samsung I9100 Galaxy S II @ Omega ◄Stock►◄Black Blue►◄Ice Cream Sandwich► Android 4.0.3

Link to comment
Share on other sites

Παιδια η καμερα γιατι δεν δουλευει στην ICS??? Συμβαινει μονο σε μενα ή εχει και κανεις αλλος το προβλημα? Πατωντας το εικονιδιο της καμερας "πέφτει" ενα απολυτο μαυρο χωρις αποκριση και μετα απο λιγο γραφει "Κάμερα διακόπηκε" με ενα "ωραιότατο" ΟΚ απο κάτω.Αν γνωριζει καποιος ας βοηθησει...Ευχαριστω πολυ!!!
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν έχω βάλει την 3,2 black πέρασα και τα update όλα μια χαρά η κάμερα έχει πρόβλημα σε εμενα ανοίγει και μετά κλείνει μονοι τις..:(
GIVE ME YOUR MIND AND I'M A OPEN IT,NAME A LAW AND I'VE ALREADY BROKEN IT,CAUSE I DON'T GIVE A FUCK ABOUT THE SYSTEM-----By_Fidel
Link to comment
Share on other sites

@spydoc

Σ ευχαριστώ πάρα πάρα πολύ για το donate

 

Παιδια η καμερα γιατι δεν δουλευει στην ICS??? Συμβαινει μονο σε μενα ή εχει και κανεις αλλος το προβλημα? Πατωντας το εικονιδιο της καμερας "πέφτει" ενα απολυτο μαυρο χωρις αποκριση και μετα απο λιγο γραφει "Κάμερα διακόπηκε" με ενα "ωραιότατο" ΟΚ απο κάτω.Αν γνωριζει καποιος ας βοηθησει...Ευχαριστω πολυ!!!

 

H camera αργεί λίγο να ανοίξει αλλά δουλεύει καλά.

Ελπίζω να διορθωθεί το πρόβλημα στην τελική έκδοση που θα βγάλει η samsung.

 

Λοιπόν έχω βάλει την 3,2 black πέρασα και τα update όλα μια χαρά η κάμερα έχει πρόβλημα σε εμενα ανοίγει και μετά κλείνει μονοι τις..:(

 

Ευχαριστώ για την ενημέρωση,

η camera σε έμενα δουλεύει κανονικά.

Μ.Φ.Χ. Γιάννης ::indie's:: Omega Rom series:

Samsung I9300 Galaxy S III @ Omega rom Series Android 4.0.4

Samsung I9100 Galaxy S II @ Omega ◄Stock►◄Black Blue►◄Ice Cream Sandwich► Android 4.0.3

Link to comment
Share on other sites

@spydoc

Σ ευχαριστώ πάρα πάρα πολύ για το donate

 

 

 

H camera αργεί λίγο να ανοίξει αλλά δουλεύει καλά.

Ελπίζω να διορθωθεί το πρόβλημα στην τελική έκδοση που θα βγάλει η samsung.

 

 

 

Ευχαριστώ για την ενημέρωση,

η camera σε έμενα δουλεύει κανονικά.

όλα ok με την κάμερα έκανα restart!!:)

 

..Στο wi-fi του σπίτι μου έχει πρόβλημα μου γραφή "Authentication problem.." και το key είναι μια χαρά ..!!

 

έχω πρόβλημα με το wi-fi του σπίτι μου κανεις άλλος δεν έχει αυτό το πρόβλημα?:worry:

 

 

" Το έκανα delete και το ξαναβρήκε το wi-fi τώρα είναι μια χαρά και άλλαξα και manual το Channel!! αυτά τώρα δουλεύει μια χαρά!!

Edited by Superuser
Συνένωση Μηνυμάτων
GIVE ME YOUR MIND AND I'M A OPEN IT,NAME A LAW AND I'VE ALREADY BROKEN IT,CAUSE I DON'T GIVE A FUCK ABOUT THE SYSTEM-----By_Fidel
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...