Jump to content

[ROM] Omega Series - Android 4.1.2 Jelly Bean - Samsung Based


ioathe
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 3,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

όταν κάνω restart για να μπω στο recovery η μπαταρία μου πέφτει στα ταρταρα.

έκανα και calibration αλλα πάλι τα ίδια. Μήπως ξέρει κανείς τι μπορεί να φταίει?

Link to comment
Share on other sites

Help!!!

Κατα την διαρκεια εγκαταστασης της rom το τηλ δεν ανοιγει ουτε σε recovery mode

Τελείωσε η εγκατάσταση ή όχι;
Link to comment
Share on other sites

Help!!!

Κατα την διαρκεια εγκαταστασης της rom το τηλ δεν ανοιγει ουτε σε recovery mode

 

αν τελειωσε η εγκατασταση και δεν ανοιγει δες αν μπαινει σε download mode

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα σε ολους,

 

αρχαριος σε θεματα modding.

εχω την τελευταια ισπανικη 4.1.2 επισημη . εκανα το τηλεφωνο root, ομως δε μπορω με τπτ να του περασω την omega 20. την εχω βαλει ως .zip στην καρτα μνημης, ομως οταν παω να κανω install from sd, μου βγαζει "can't mount sd." κανεις ιδεα τι φταιει/ τι να κανω?

 

το odin δυστυχως δε με αφηνει να βαλω στο PDA το unzipped αρχειο της omega, δεν το αναγνωριζει ως .tar ή md5 ακομα και μετονομασιες που δοκιμασα κτλ...

Edited by Thou_Bou

Ό,τι κλειδώνει, ξεκλειδώνει.

Επαναφορά ΙΜΕΙ σε android.

Link to comment
Share on other sites

οχι. απλα μαυρισε η οθονη και μετα τιποτα. Ουτε recovery ουτε download

μαλλον σκουρα τα πραγματα αν δεν μπαινει σε download

εχεις usbjig να δοκιμασεις αν μπαινει με το jig σε downloadmode

 

 

(δεν πιστευω να μην ειχες μπαταρια) και επισης ποια ρομ ειχες

Edited by timos1968
Link to comment
Share on other sites

omega 4.1.2 aopk. δεν εχω jigg

 

για κανε αυτο που σου λεει ο Στρατος http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=4568602#post4568602

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα σε ολους,

 

αρχαριος σε θεματα modding.

εχω την τελευταια ισπανικη 4.1.2 επισημη . εκανα το τηλεφωνο root, ομως δε μπορω με τπτ να του περασω την omega 20. την εχω βαλει ως .zip στην καρτα μνημης, ομως οταν παω να κανω install from sd, μου βγαζει "can't mount sd." κανεις ιδεα τι φταιει/ τι να κανω?

 

το odin δυστυχως δε με αφηνει να βαλω στο PDA το unzipped αρχειο της omega, δεν το αναγνωριζει ως .tar ή md5 ακομα και μετονομασιες που δοκιμασα κτλ...

 

κανεις εδω?

Ό,τι κλειδώνει, ξεκλειδώνει.

Επαναφορά ΙΜΕΙ σε android.

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα σε ολους,

 

αρχαριος σε θεματα modding.

εχω την τελευταια ισπανικη 4.1.2 επισημη . εκανα το τηλεφωνο root, ομως δε μπορω με τπτ να του περασω την omega 20. την εχω βαλει ως .zip στην καρτα μνημης, ομως οταν παω να κανω install from sd, μου βγαζει "can't mount sd." κανεις ιδεα τι φταιει/ τι να κανω?

 

το odin δυστυχως δε με αφηνει να βαλω στο PDA το unzipped αρχειο της omega, δεν το αναγνωριζει ως .tar ή md5 ακομα και μετονομασιες που δοκιμασα κτλ...

Αν ήδη το zip της ROM υπάρχει στην κάρτα μνήμης, μπες στο recovery, μετά mounts & storage και επέλεξε mount SD. Πάντως κανονικά ήδη έπρεπε να την είχε "δει". Εναλλακτικά, αποθήκευσε τη ROM στην εσωτερική μνήμη του κινητού και επέλεξε εγκατάσταση του zip από εκεί.

Link to comment
Share on other sites

Αν ήδη το zip της ROM υπάρχει στην κάρτα μνήμης, μπες στο recovery, μετά mounts & storage και επέλεξε mount SD. Πάντως κανονικά ήδη έπρεπε να την είχε "δει". Εναλλακτικά, αποθήκευσε τη ROM στην εσωτερική μνήμη του κινητού και επέλεξε εγκατάσταση του zip από εκεί.

 

ευχαριστω για απαντησεις. επιλεγοντας το mount sd μου βγαζει παλι error. θα το αφησω προς το παρον με την ισπανικη 4.1.2 απλά rooted, και βλεπουμε.

Ό,τι κλειδώνει, ξεκλειδώνει.

Επαναφορά ΙΜΕΙ σε android.

Link to comment
Share on other sites

στην εσωτερικη μνημη την περασες καθολου την ρομ? γιατι και εγω τετοιο θεμα ειχα οταν ξεκινησα και στην εσωτερικη εκανε κανονικα install την ρομ
Link to comment
Share on other sites

στην εσωτερικη μνημη την περασες καθολου την ρομ? γιατι και εγω τετοιο θεμα ειχα οταν ξεκινησα και στην εσωτερικη εκανε κανονικα install την ρομ

 

ναι την περασα, δοκιμασα, αλλα δεν. βρισκω το .zip, φορτωνει το logo της omega, παει να ξεκινησει η διαδικασια αλλα μετα απο πολύ λιγο μαυριζει το κινητο/σβηνει και δεν συνεχιζει. οποτε του εκανα επανεκκινηση στην 4.1.2 την ισπανικη που του εχω περασει.

Ό,τι κλειδώνει, ξεκλειδώνει.

Επαναφορά ΙΜΕΙ σε android.

Link to comment
Share on other sites

Έχει κανείς πρόβλημα με το Forum Runner;

Δεν μου κρατάει στα αγαπημένα τα φόρουμ που επισκέφθηκα πρόσφατα.:confused:

Στην 4.0.4 δούλευε κανονικά.

Η Ελλάδα είναι η μόνη Αφρικανική χώρα που κατοικείται από λευκούς
Link to comment
Share on other sites

ναι την περασα, δοκιμασα, αλλα δεν. βρισκω το .zip, φορτωνει το logo της omega, παει να ξεκινησει η διαδικασια αλλα μετα απο πολύ λιγο μαυριζει το κινητο/σβηνει και δεν συνεχιζει. οποτε του εκανα επανεκκινηση στην 4.1.2 την ισπανικη που του εχω περασει.

δοκιμασε να ξανακατεβασεις το ζιπ αρχειο με την ρομ

:ninja:
Link to comment
Share on other sites

Στην στοκ ρομ όταν έβαζα το usb καλώδιο στο κινητό εμφανιζόταν ένα εικονίδιο του κινητού στον file explorer του υπολογιστή και απο εκεί μπορούσα να διαχειριστώ τις δυο κάρτες να προσθέσω να αφαιρέσω αρχεία κλπ χωρίς το κινητό να πάψει να τις βλέπει. Ενώ τώρα πρέπει κάθε φορά να ενεργοποιώ και να απενεργοποιώ τον αποθηκευτικό χώρο και εκτός αυτού όσο είναι ενεργοποιημένο το κινητό δεν "βλέπει" τις κάρτες. Υπάρχει η δυνατότητα να συμπεριφέρεται όπως στην στοκ ρομ?????
Παναγιώτης
Link to comment
Share on other sites

Στην στοκ ρομ όταν έβαζα το usb καλώδιο στο κινητό εμφανιζόταν ένα εικονίδιο του κινητού στον file explorer του υπολογιστή και απο εκεί μπορούσα να διαχειριστώ τις δυο κάρτες να προσθέσω να αφαιρέσω αρχεία κλπ χωρίς το κινητό να πάψει να τις βλέπει. Ενώ τώρα πρέπει κάθε φορά να ενεργοποιώ και να απενεργοποιώ τον αποθηκευτικό χώρο και εκτός αυτού όσο είναι ενεργοποιημένο το κινητό δεν "βλέπει" τις κάρτες. Υπάρχει η δυνατότητα να συμπεριφέρεται όπως στην στοκ ρομ?????

 

Πήγαινε στα omega files, mods, usb και κατέβασε το USB MTP.

 

Το φλασαρεις από CWM recovery και είσαι οκ.

Link to comment
Share on other sites

Και ενώ λειτουργώ απροβλημάτιστα την 19.2 πάνω από μήνα, χθες το κινητό μου κόλλησε με μπαταρία στο 2%.

Το σβήνω, φορτίζω αλλά δεν boot-άρει (Samsung logo). Καμία ιδέα ?

Link to comment
Share on other sites

Και ενώ λειτουργώ απροβλημάτιστα την 19.2 πάνω από μήνα, χθες το κινητό μου κόλλησε με μπαταρία στο 2%.

Το σβήνω, φορτίζω αλλά δεν boot-άρει (Samsung logo). Καμία ιδέα ?

 

Τον τελευταίο μήνα το έχω πάθει πάνω από δέκα φορές και με την v. 19-19.2-20. Η λύση για μένα είναι το nandroid back up. Μόνο έτσι επανέρχεται. Το τι το δημιουργεί ούτε που ξέρω. Αν έχεις back up πέρασε το και θα ησυχάσεις. Αλλιώς δεν ξεκινάει το τηλέφωνο. :banghead:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...