Jump to content

[ROM] Omega Series - Android 4.1.2 Jelly Bean - Samsung Based


ioathe
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μπορεί κάποιος να βοηθήσει ?

 

Αν δεν πεις που χρειαζεσαι βοηθεια....

τοτε μαλλον οχι.....

Στο λεω γιατι δεν βλεπω "παραθεση" στο ερωτημα σου....:confused::confused:

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Στην 19.2 μπορουμε να αλλαξουμε dialer και να βαλουμε ελληνικο;;;

 

android έχεις και μπορείς να βάλεις ότι dialer θές. Κάνε μια δοκιμή στον exdialer, υποστηρίζει πλήρως ελληνικά και ελληνικό t9. Απο το μαρκετ.

Link to comment
Share on other sites

Ο τελευταίος philz πολυ καλός. Φαίνεται να είναι ελαφρά καλύτερος σε θέματα μπαταρίας. Όμως διάβασα τρελά πράγματα για τον dorimanx και αποφάσισα να βάλω τον 7.46 να τον δοκιμάσω...
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Μπορεί κάποιος να βοηθήσει ?

Αν μπαίνει download mod η recovery κανε επανεγκατασταση.για πληροφοριες δες το φορουμ για το γαλαξία 2

:ninja:
Link to comment
Share on other sites

Μετά από μια "βόλτα" με dorimanx, επιστροφή στον Philz. Εντυπωσιακή η διαχείριση της μπαταρίας σε dorimanx αλλά δε λείπουν οι ασυμβατότητες με τη rom μας. Π.χ. υπάρχει πρόβλημα με τον video player και την εφαρμογή της omega για το youtube.

Επιστροφή λοιπόν στην ασφάλεια του πρωτότυπου. ..

 

Εξ άλλου, για δείτε τι λένε για τον Philz στο 12461 post:

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?p=37701329

Edited by Pyladhs
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

παιδες sos.παω να κανω ενα απλο reboot χωρις τιποτα αλλο και πλεον το κινητο κολλαει στο λογοτυπο και δεν ανοιγει!!!

edit: μετα απο αγωνα καταφερα και μπηκα σε recovery και εδωσα restore.αυτο που με απασχολει ειναι το πως προκληθηκε ομως.

Edited by macattack
Link to comment
Share on other sites

παιδες sos.παω να κανω ενα απλο reboot χωρις τιποτα αλλο και πλεον το κινητο κολλαει στο λογοτυπο και δεν ανοιγει!!!

edit: μετα απο αγωνα καταφερα και μπηκα σε recovery και εδωσα restore.αυτο που με απασχολει ειναι το πως προκληθηκε ομως.

 

Τα ιδια έκανε και σε εμένα, 3 φορες μάλιστα μου εχει κρασαρει. Τις δυο έκανα reboot έχοντας κρατημένο το power button και την τριτη βγάζοντας την μπαταριά. Και στις τρεις περιπτώσεις το κινητό μουλάρωσε και δεν άνοιγε με τίποτα.

 

Αυτο που έκανα μετα το πρώτο κρασαρισμα ειναι να πάρω ενα καλό nandroid buckup και όταν μου χρειάστηκε έκανα restore.

Απο οτι βλέπω και αλλο ενα παλικάρι πιο πανω αναφέρει το ιδιο πρόβλημα. Κάτι παίζει με την ρομ η με κάποια εφαρμογή που έχουμε εγκατεστημένη...

Link to comment
Share on other sites

Kαλημερα.

Ποιον Philz κατεβασες?Εχω omega 19.2 & 4.1.2 adroid και με Dorimanx 7.47 πολυ αργο εγινε το τηλ,ομως απο μπαταρια πολυ οκ.Μηπως μπορεις να προτεινεις κατι?Μπορεις ενα link να μου γραψεις?Ευχαριστω πολυ .

Μετά από μια "βόλτα" με dorimanx, επιστροφή στον Philz. Εντυπωσιακή η διαχείριση της μπαταρίας σε dorimanx αλλά δε λείπουν οι ασυμβατότητες με τη rom μας. Π.χ. υπάρχει πρόβλημα με τον video player και την εφαρμογή της omega για το youtube.

Επιστροφή λοιπόν στην ασφάλεια του πρωτότυπου. ..

 

Εξ άλλου, για δείτε τι λένε για τον Philz στο 12461 post:

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?p=37701329

 

Καλημερα

Μπορει καποιος να μου γραψει εχω Adroid 4.1.2 Omega 19.2 και Dorinmanx 7.47 .

Προσπαθω να κανω Calibration αφησα το τηλ να φορτισει 100%

παταω calibration και παιρνω μηνυμα Calibration failed!Make sure your device is rooted!

Μπορει καποιος αν ξερει παρακαλω να μου γραψει.

Ευχαριστω πολυ

Edited by Superuser
Συνένωση Μηνυμάτων
Link to comment
Share on other sites

Kαλημερα.

Ποιον Philz κατεβασες?Εχω omega 19.2 & 4.1.2 adroid και με Dorimanx 7.47 πολυ αργο εγινε το τηλ,ομως απο μπαταρια πολυ οκ.Μηπως μπορεις να προτεινεις κατι?Μπορεις ενα link να μου γραψεις?Ευχαριστω πολυ .

 

Τον τελευταίο έβαλα (4.01 για xsl8 που είναι η rom μας.)

 

Υπάρχουν αναφορές ότι βγήκαν σκανδιναβικές 4.1.2 όπως και αναβάθμιση της ήδη υπάρχουσας ισπανικής η οποία διορθώνει ατέλειες της...

Edited by Superuser
Συνένωση Μηνυμάτων
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχουν αναφορές ότι βγήκαν σκανδιναβικές 4.1.2 όπως και αναβάθμιση της ήδη υπάρχουσας ισπανικής η οποία διορθώνει ατέλειες της...

Όντως ισχύει link

Link to comment
Share on other sites

Απλά πράγματα...

εδώ για custom rom:

1) ξεκινάς το κινητό σε recovery mode

2) κάνεις format sd card/external sd card

3) wipe data/factory reset, wipe cache, wipe dalvik cache (αυτό βρίσκεται στο μενού advance settings)

4) συνδέεις το κινητό στον υπολογιστή και κάνεις mount την sd card, περνάς μέσα το .zip της rom που θέλεις

5) επαννεκινείς σε recovery mode (ΔΕΝ ανοίγεις καθόλου το κινητό σε κανονική λειτουργία)

6) φλασάρεις την rom και έτοιμος

 

Είχα και γω πρόβλημα με το καθαρισμα της κάρτας. Ακολουθησα όλα τα παραπάνω και πάλι δεν έχουν εξαφανιστεί οι φάκελοι απο την κάρτα..:blink: Υπαρχει καμια λύση για αυτή την περιπτωση;;

Link to comment
Share on other sites

Είχα και γω πρόβλημα με το καθαρισμα της κάρτας. Ακολουθησα όλα τα παραπάνω και πάλι δεν έχουν εξαφανιστεί οι φάκελοι απο την κάρτα..:blink: Υπαρχει καμια λύση για αυτή την περιπτωση;;

 

 

Κάποιοι φάκελοι συστήματος επανέρχονται με το που ανοίγεις το κινητό και φορτώνει η ρομ, μάλλον αυτούς θα εννοείς.

Αυτοί ΠΡΕΠΕΙ να υπάρχουν εκεί, μην σε ανησυχεί.

παράδειγμα φακέλων που επανέρχονται:

Pictures, Playlists, Notificatios, data, Ringtones, Alarms, Movies, music, Documents.

Ζήσε την κάθε σου μέρα σαν να ήταν η τελευταία!

καποια στιγμή θα τα καταφέρεις....

 

Δημήτρης

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα

Μπορει καποιος να μου γραψει εχω Adroid 4.1.2 Omega 19.2 και Dorinmanx 7.47 .

Προσπαθω να κανω Calibration αφησα το τηλ να φορτισει 100%

παταω calibration και παιρνω μηνυμα Calibration failed!Make sure your device is rooted!

Μπορει καποιος αν ξερει παρακαλω να μου γραψει.

Ευχαριστω πολυ

 

Πήγαινε στο SuperSU και δες αν έχεις δώσει δικαιώματα root στην εφαρμογή. Μπορεί κατά λάθος να την απέκλεισες.Το αφήνεις να φορτίσει 100%, πατάς Calibration και μετά το βγάζεις από την πρίζα.

Link to comment
Share on other sites

Είχα και γω πρόβλημα με το καθαρισμα της κάρτας. Ακολουθησα όλα τα παραπάνω και πάλι δεν έχουν εξαφανιστεί οι φάκελοι απο την κάρτα..:blink: Υπαρχει καμια λύση για αυτή την περιπτωση;;

η λύση αν θέλεις στο <<πρόβλημα>> αυτό είναι να αλλάξεις κερνελ γιατί είναι πρόβλημα του κερνελ και μόνο.:)

για να πιστής δεν έχεις να χάσεις και τίποτα είναι να βάλεις ένα jeboo τον τελευταίο http://d-h.st/qxK,δοκίμασε και πες μας μετά αν έφτιαξε:)

 

Καλημερα

Μπορει καποιος να μου γραψει εχω Adroid 4.1.2 Omega 19.2 και Dorinmanx 7.47 .

Προσπαθω να κανω Calibration αφησα το τηλ να φορτισει 100%

παταω calibration και παιρνω μηνυμα Calibration failed!Make sure your device is rooted!

Μπορει καποιος αν ξερει παρακαλω να μου γραψει.

Ευχαριστω πολυ

 

κανε επανεκκίνηση στο τηλέφωνο και ξαναδοκίμασε μια φορά σε αφήνει να το κάνεις αν θέλεις και δεύτερη στο καπάκι ξέχασε το. κάνεις επανεκκίνηση της συσκευής και ξαναδίνεις την εντολή για Calibration:)

Link to comment
Share on other sites

Όντως ισχύει link

 

Περιμένουμε καινούρια ρομ λοιπόν!! :D

Επισης δεν ξερω αν γινεται, αλλα θα ηταν πολυ χρησιμο να εφτιαχνε ο αγαπητος developer μια παρομοια λειτουργια με αυτην της απευθειας κλησης οταν βαζεις το κινητο στο αυτι και εχεις ανοιχτο μηνυμα και στην περιπτωση πχ αναπαντητων κλησεων.

Edited by teobot
Xiaomi Redmi Note 3 Pro kate -->> Xiaomi Mi 10T
Link to comment
Share on other sites

Πάντως εγώ αρχικά είχα απογοητευτεί με την 19.2 γιατί η μπαταρία έπεφτε κατακόρυφα. Μετά σκέφτηκα να βάλω το Battery Calibration αν και πίστευα πως αυτό γίνεται αυτόματα κατά την εγκατάσταση της ROM. Το ενεργοποίησα και το αποτέλεσμα ήταν εντυπωσιακό! Φαίνεται πως όντως υπήρχε κάποιο μπέρδεμα στο battery stats :ninja:
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα

Σας παρακαλω μπορειτε να μου γραψει αν μπορει καποιος πως αλλαζει το χρωμα των εικονιδιων στην μπαρα σε μπλε χρωμα?

Αndroid 4.1.2 Omega 19.2 XWLS8

Eυχαριστω πολυ

 

Kαλησπερα

Ενα link να κατεβασω τον Philz 4.01 ?Δεν μπορω να βρω .Κατεβασα αυτον PhilZ-cwm6-XXLS8-FOP-4.01-signed.zip. Παιρνω την παρακατω εικονα στις ιδιοτητες ειναι σωστο ?που φαινεται ο philz?

Ευχαριστω πολυ

Edited by Superuser
Συνένωση Μηνυμάτων
Link to comment
Share on other sites

Kαλησπερα

Ενα link να κατεβασω τον Philz 4.01 ?Δεν μπορω να βρω .Κατεβασα αυτον PhilZ-cwm6-XXLS8-FOP-4.01-signed.zip. Παιρνω την παρακατω εικονα στις ιδιοτητες ειναι σωστο ?που φαινεται ο philz?

Ευχαριστω πολυ

 

Το ότι είναι ο 4.01 Philz θα το δεις σε recovery boot - στο about του philz. Μέσα στη rom δε φαίνεται γιατί απ' ό,τι έχω διαβάσει έχει τη δομή του stock kernel οπότε δεν εμφανίζεται σαν κάτι το διαφορετικό.

Ο philz ανανεώνεται διαρκώς...

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω πολυ,Ποιο συγκεκριμενος μπορει να γινεις σε παρακαλω ,δεν ειμαι και πολυ σχετικος.Και κατι ακομη ανξερεις μπορω στην μπαρα να εχω ημερομηνια με μορφη 10/2/2013 κατεβασα την εφαρμογη Date in Status Bar Pro αλλα τιποτα καποια γνωμη?

Το ότι είναι ο 4.01 Philz θα το δεις σε recovery boot - στο about του philz. Μέσα στη rom δε φαίνεται γιατί απ' ό,τι έχω διαβάσει έχει τη δομή του stock kernel οπότε δεν εμφανίζεται σαν κάτι το διαφορετικό.

Ο philz ανανεώνεται διαρκώς...

Edited by zafiridis
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω πολυ,Ποιο συγκεκριμενος μπορει να γινεις σε παρακαλω ,δεν ειμαι και πολυ σχετικος.

 

Μπες " Ρυθμίσεις -> Σχετικά με το τηλέφωνο " και δες εκεί στην έκδοση kernel, ποιον έχεις.

Link to comment
Share on other sites

Μπες " Ρυθμίσεις -> Σχετικά με το τηλέφωνο " και δες εκεί στην έκδοση kernel, ποιον έχεις.

 

Καλησπέρα Γιάννη. Εμφανίζει τα στοιχεία του kernel της rom, όποιον philz και να βάλεις. Το έχουν αναφέρει και στο xda...

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστω ,αλλα δεν εχω επιλογη Σχετικά με το τηλέφωνο.Εχω ρυθμισεις πληροφοριες συσκευης.
Καλησπέρα Γιάννη. Εμφανίζει τα στοιχεία του kernel της rom, όποιον philz και να βάλεις. Το έχουν αναφέρει και στο xda...
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...