Jump to content

[ROM] Omega Series - Android 4.1.2 Jelly Bean - Samsung Based


ioathe
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Το φαντάστηκα πως κάτι τέτοιο θα παίζει...θενξ :)

 

EDIT Κιόμως πάλι τα ίδια! Instalation aborted! :/

Για δοκίμασε μ'αυτόν https://www.dropbox.com/s/nsu2ocbwb3u2tn2/Siyah-s2-v6.0b4-CWM.zip

γιατί κι'εγώ το ίδιο πρόβλημα είχα όταν τον κατέβαζα από την κουζίνα!

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Το φαντάστηκα πως κάτι τέτοιο θα παίζει...θενξ :)

 

EDIT Κιόμως πάλι τα ίδια! Instalation aborted! :/

 

πρωτα φλασαρεις τον dorimanx αμεσως μετα κανεις απο advance reboot recovery και φλασαρεις τον siyah

Link to comment
Share on other sites

πρωτα φλασαρεις τον dorimanx αμεσως μετα κανεις απο advance reboot recovery και φλασαρεις τον siyah

 

Ποιον Dori όμως? 5.92 ή τον 7.xx (δε ξέρω που έχει φτάσει)...

the only way is str8 to the top!

Motorola V2288 > Panasonic GD67 > Sony Ericsson K700 > Sony Ericsson W800 > Nokia N90 > Sony Ericsson W710 > Nokia N79 > Samsung Galaxy S > Galaxy SII > Xperia Go > LG G2 > Oneplus 3 totally ninja :ninja:

Link to comment
Share on other sites

εγω ειχα φλασαρει τον dorimanx-V7.35

 

Αυτός δουλεύει στην Omega? Γιατί σκέφτομαι μήπως μείνω στον Dorimanx..

the only way is str8 to the top!

Motorola V2288 > Panasonic GD67 > Sony Ericsson K700 > Sony Ericsson W800 > Nokia N90 > Sony Ericsson W710 > Nokia N79 > Samsung Galaxy S > Galaxy SII > Xperia Go > LG G2 > Oneplus 3 totally ninja :ninja:

Link to comment
Share on other sites

Το φαντάστηκα πως κάτι τέτοιο θα παίζει...θενξ :)

 

EDIT Κιόμως πάλι τα ίδια! Instalation aborted! :/

 

την πρωτη φορα που μου εβγαλε κ εμενα aborted ειχα μπει στο recovery απο reboot μετα απο λιγη ωρα το εκλεισα και μπηκα με τον συνδιασμο με τα κουμπια και το εκανε install δεν ξερω αμα παιζει καμια σημασια αυτο αλλα για κανε μια δοκιμη αν δεν το εχεις ηδη κανει...

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και χρόνια πολλά σε όλους!Κάπου στο xda είχα βρει και έκανα εγκατάσταση την note2 jb gallery η οποία μου είχε αρέσει αρκετά εμφανισιακά αλλά είναι αρκετά αργή μέσα στις φωτογραφίες. Πως μπορώ να επιστρέψω στην default ; Δεν είχα πάρει backup πριν την εγκατάσταση... :X:X:X
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και χρόνια πολλά σε όλους!Κάπου στο xda είχα βρει και έκανα εγκατάσταση την note2 jb gallery η οποία μου είχε αρέσει αρκετά εμφανισιακά αλλά είναι αρκετά αργή μέσα στις φωτογραφίες. Πως μπορώ να επιστρέψω στην default ; Δεν είχα πάρει backup πριν την εγκατάσταση... :X:X:X

 

Σου ανέβασα στο dropbox την stock camera από την κουζίνα της Omega. Για πέρασε την μέσα από Recovery και πες μου τι έγινε.. ;)

Edited by Giov87
Link to comment
Share on other sites

Σου ανέβασα στο dropbox την stock camera από την κουζίνα της Omega. Για πέρασε την μέσα από Recovery και πες μου τι έγινε.. ;)

 

Δεν έγινε τίποτα... :( Πάλι την note2 gallery έχω και επέστρεψα στην stock camera... :(

Link to comment
Share on other sites

Δεν έγινε τίποτα... :( Πάλι την note2 gallery έχω και επέστρεψα στην stock camera... :(

 

Τι εννοείς επέστρεψες? Εξήγησε μου τι προσπαθείς να κάνεις.. Ψάχνεις την gallery προηγούμενης έκδοσης από την Omega? Αυτό που σου έδωσα είναι το αρχικό apk.. Στην τελική, γιατί δεν περνάς τη ρομ, χωρίς wipes?

Link to comment
Share on other sites

Τι εννοείς επέστρεψες? Εξήγησε μου τι προσπαθείς να κάνεις.. Ψάχνεις την gallery προηγούμενης έκδοσης από την Omega? Αυτό που σου έδωσα είναι το αρχικό apk.. Στην τελική, γιατί δεν περνάς τη ρομ, χωρίς wipes?

 

Ψάχνω την default gallery της XXLSJ όπως ήταν δλδ όταν πέρασα την v17. Ήθελα να αποφύγω την εγκατάσταση της rom ξανά αλλά από ότι βλέπω δεν την γλυτώνω!

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα και καλη χρονια. σημερα περασα και εγω την Omega 4.1.2. παρα πολυ γρηγορη και ομορφη ρομ. απλα εχω ενα θεμα με την μπαταρια, σαν να νομιζω οτι τελειωνει γρηγορα. με 2-3 λεπτα χρηση που εκανα για να σεταρω την ρομ επεσε 10%. Ευχαριστω
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα και καλη χρονια. σημερα περασα και εγω την Omega 4.1.2. παρα πολυ γρηγορη και ομορφη ρομ. απλα εχω ενα θεμα με την μπαταρια, σαν να νομιζω οτι τελειωνει γρηγορα. με 2-3 λεπτα χρηση που εκανα για να σεταρω την ρομ επεσε 10%. Ευχαριστω

 

Με προσεκτικό διάβασμα των προηγούμενων posts (από το post 2032 νομίζω) θα βγάλεις άκρη...

 

Υπάρχει ο τροποποιημένος siyah (6η έκδοση beta 4).

Επίσης το battery calibration.

Επίσης το framework.zip.

Το θέμα του kernel χρειάζεται προσοχή. Γι' αυτό είπα για προσεκτικό διάβασμα...

Edited by Superuser
Συνένωση Μηνυμάτων
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

ωραια θα ξεκινησω με το προγραμματακι για αρχη. και αν δεν δω διαφορα θα κατεβασω και τους κερνελς που αναφερουν παραπανω τα παιδια. Ευχαριστω :)
Link to comment
Share on other sites

Με προσεκτικό διάβασμα των προηγούμενων posts (από το post 2032 νομίζω) θα βγάλεις άκρη...

 

Υπάρχει ο τροποποιημένος siyah (6η έκδοση beta 4).

Επίσης το battery calibration.

Επίσης το framework.zip.

Το θέμα του kernel χρειάζεται προσοχή. Γι' αυτό είπα για προσεκτικό διάβασμα...

 

το framework.zip είναι αυτό

Link to comment
Share on other sites

καλημερες. χθες βραδυ εκανα εγκατασταση μονο το battery calibration. μπορω να πω οτι ολο το βραδυ(8 ωρες) που το αφησα η μπαταρια

επεσε 4%. να προχωρησω σε αλλαγη κερνελ η να το αφησω οπως ειναι? Ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Έβαλα την 17 και όλα μια χαρά εκτός από ένα πρόβλημα για το οποίο θέλω την βοήθειά σας :

 

Δεν μου δουλεύουν οι Σημειώσεις. Το πατάω και σαν να κολάει και μετά από ίγο μου γρλάφει : "Σημείωση διακόπηκε"

 

Τι μπορώ να κάνω για να μου δουλεύουν μιας και τις χρησιμοποιώ αρκετά?

Link to comment
Share on other sites

καλημερες. χθες βραδυ εκανα εγκατασταση μονο το battery calibration. μπορω να πω οτι ολο το βραδυ(8 ωρες) που το αφησα η μπαταρια

επεσε 4%. να προχωρησω σε αλλαγη κερνελ η να το αφησω οπως ειναι? Ευχαριστω

 

Μια χαρά είσαι, μείνε αυτου που είσαι :)

Ζήσε την κάθε σου μέρα σαν να ήταν η τελευταία!

καποια στιγμή θα τα καταφέρεις....

 

Δημήτρης

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδη προτεινεις να το περασουμε κι εμεις το battery calibration ακομα και αν εχουμε την 4.0.3 που ρουφαει πολυ μπαταρια.
Link to comment
Share on other sites

Δηλαδη προτεινεις να το περασουμε κι εμεις το battery calibration ακομα και αν εχουμε την 4.0.3 που ρουφαει πολυ μπαταρια.

 

θελει ρουτ

Link to comment
Share on other sites

φιλοι για και χρονια πολλα.εβαλα την τελευταια ωμεγα και κατεβασα καπιο θεμα για αυτη την ρομ. δεν μπορω να βρω τροπο εγκαταστασης,μηπως μεσω ρεκοβερυ?καποια βοηθεια...
:ninja:
Link to comment
Share on other sites

Με την μπαταρία όλα οκ. Με το πάγωμα της οθόνης οταν είναι κλειστό? Μήπως να αλλάξω και κερνελ?
Link to comment
Share on other sites

Με την μπαταρία όλα οκ. Με το πάγωμα της οθόνης οταν είναι κλειστό? Μήπως να αλλάξω και κερνελ?

 

Βάλε τον τροποποιημένο siyah έχει δοθει link κάποια ποστ πιο πάνω

 

 

edit: ΕΔΩ είσαι

Ζήσε την κάθε σου μέρα σαν να ήταν η τελευταία!

καποια στιγμή θα τα καταφέρεις....

 

Δημήτρης

Link to comment
Share on other sites

Έβαλα την 17 και όλα μια χαρά εκτός από ένα πρόβλημα για το οποίο θέλω την βοήθειά σας :

 

Δεν μου δουλεύουν οι Σημειώσεις. Το πατάω και σαν να κολάει και μετά από ίγο μου γρλάφει : "Σημείωση διακόπηκε"

 

Τι μπορώ να κάνω για να μου δουλεύουν μιας και τις χρησιμοποιώ αρκετά?

 

Είχα κι εγώ το ίδιο πρόβλημα σε όλες τις rom που δοκίμασα και δυστυχώς η μόνη λύση ήταν να χρησιμοποιήσω άλλη παρόμοια εφαρμογή.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...