Jump to content

[ROM] Omega Series - Android 4.1.2 Jelly Bean - Samsung Based


ioathe
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εχω διαβασει καμια εικοσαρια απο τις προηγουμενες σελιδες και σχεδον εχω πειστει να κανω root και να περασω την omega για 4.0.3 ... Μερικες ερωτησουλες μονο εχω...

 

Α) αν βελτιωμεται η αναμονη της μπαταριας με 3G ανοιχτα

Β) αν εχει ελληνικο keyboard ( ειδα καποια screenshots υπηρχε, απλα για επιβεβαιωση)

Γ) με τα sms τι γινεται? θελει αλλη εφαρμογη για 160chars?

 

Ευχαριστω,

 

Α.Η μπαταρία έχει θέμα όπως και σε όλες τις 4.0.3.

 

Β.Έχει ελληνικό keyboard κανονικά. Από την άλλη σε android πλατφόρμα είσαι και να μην είχε υπάρχουν πάρα πολλά άλλα να βάλεις.

 

Γ.Πραγματικά δεν θυμάμαι αν είχε την ρύθμιση στα μηνύματα για τα ελληνικά (νομίζω ότι την είχε κανονικά) αλλά και πάλι σε android πλατφόρμα μπορείς να έχεις λύση και για αυτό ακόμα και αν δεν έχει την ρύθμιση.

 

Η ρομ αυτή είναι πραγματικά καλή και απίστευτα σταθερή. Μεγάλο + είναι ότι έχει συμβατότητα με το jkay (στις τελευταίες σελίδες θα βρείς και το λινκ για το update σε omega 15.1 για να είσαι συμβατός με το τελευταίο jkay deluxe). Για το jkay deluxe μόνο καλά λόγια έχω να πώ μιας και πραγματικά κάνει το τηλέφωνο όπως θα έπρεπε να ήταν.

 

Η κατάσταση με την μπαταρία φτιάχνει σε μεγάλο βαθμό στις τελευταίες 4.0.4 (κοίτα τις nikpapakos ή την pulse rom). Εγώ με dual boot έχω την omega 15.1 και την pulse αυτή την στιγμή. Λόγω μπαταρίας τρέχω μονίμως με pulse και ας μου λείπει απίστευτα το jkay framework και οι ρυθμίσεις του jkay deluxe.

Edited by GnF
Ορθογραφικός έλεγχος
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Α.Η μπαταρία έχει θέμα όπως και σε όλες τις 4.0.3.

 

Β.Έχει ελληνικό keyboard κανονικά. Από την άλλη σε android πλατφόρμα είσαι και να μην είχε υπάρχουν πάρα πολλά άλλα να βάλεις.

 

Γ.Πραγματικά δεν θυμάμαι αν είχε την ρύθμιση στα μηνύματα για τα ελληνικά (νομίζω ότι την είχε κανονικά) αλλά και πάλι σε android πλατφόρμα μπορείς να έχεις λύση και για αυτό ακόμα και αν δεν έχει την ρύθμιση.

 

Η ρομ αυτή είναι πραγματικά καλή και απίστευτα σταθερή. Μεγάλο + είναι ότι έχει συμβατότητα με το jkay (στις τελευταίες σελίδες θα βρείς και το λινκ για το update σε omega 15.1 για να είσαι συμβατός με το τελευταίο jkay deluxe). Για το jkay deluxe μόνο καλά λόγια έχω να πώ μιας και πραγματικά κάνει το τηλέφωνο όπως θα έπρεπε να ήταν.

 

Η κατάσταση με την μπαταρία φτιάχνει σε μεγάλο βαθμό στις τελευταίες 4.0.4 (κοίτα τις nikpapakos ή την pulse rom). Εγώ με dual boot έχω την omega 15.1 και την pulse αυτή την στιγμή. Λόγω μπαταρίας τρέχω μονίμως με pulse και ας μου λείπει απίστευτα το jkay framework και οι ρυθμίσεις του jkay deluxe.

Αρα για να βαλω την nikpapakos θα πρεπει πρωτα να αναβαθμισω απο 4.0.3 σε 4.0.4 ή γινεται αυτοματα εγκαθιστοντας την ρομ? σορρυ αν ρωταω ηλιθια πραγματα, δεν εχω ασχοληθει ξανα με αλλαγες firmware σε κινητα, περαν των προβλεπομενων απο τους κατασκευαστες αναβαθμισεων

Link to comment
Share on other sites

Αρα για να βαλω την nikpapakos θα πρεπει πρωτα να αναβαθμισω απο 4.0.3 σε 4.0.4 ή γινεται αυτοματα εγκαθιστοντας την ρομ? σορρυ αν ρωταω ηλιθια πραγματα, δεν εχω ασχοληθει ξανα με αλλαγες firmware σε κινητα, περαν των προβλεπομενων απο τους κατασκευαστες αναβαθμισεων

 

Θα ακολουθησεις τον οδηγο εγκαταστασης custom rom.. Ειναι πανευκολο.. Δεν χρειαζεται να πας σε 4.0.4, θα πας με τη νεα rom.. ;)

Edited by Giov87
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Ρε παιδιά αυτό με το talk back που δουλεύει στο Facebook και στο internet ενώ το έχω απενεργοποιημένο μόνο εγώ το αντιμετωπίζω; Είναι και σπαστικό!!
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά αυτό με το talk back που δουλεύει στο Facebook και στο internet ενώ το έχω απενεργοποιημένο μόνο εγώ το αντιμετωπίζω; Είναι και σπαστικό!!

 

αν είσαι root ξήλωσέ το με root explorer να ξεμπερδεύεις

Ζήσε την κάθε σου μέρα σαν να ήταν η τελευταία!

καποια στιγμή θα τα καταφέρεις....

 

Δημήτρης

Link to comment
Share on other sites

Το δοκίμασα κι αυτό αλλά τίποτα. Εξακολουθεί να δουλεύει στο Facebook και στον πλοηγό internet....πφφφ. Μιλάει και σαν Πακιστανός!!

 

Καλά κοντεύει να με τρελάνει! Δοκίμασα να το παγώσω με titanium, να το πετάξω τελείως και πάλι λειτουργεί μόνο στο facebook και στο πρόγραμμα πλοήγησης. Ξαναπέρασα και την rom, αλλά τα ίδια. Πέρασα και το patch 15.1, τίποτα! Έκανα εκκαθάριση δεδομένων της εφαρμογής facebook, την απεγκατέστησα και μόλις την ξαναπέρασα πάλι τα ίδια! Περίεργο δεν είναι;; Καμία ιδέα τι μπορεί να φταίει;

Edited by NickMrg
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Μ.Φ.Χ. Γιάννης ::indie's:: Omega Rom series:

Samsung I9300 Galaxy S III @ Omega rom Series Android 4.0.4

Samsung I9100 Galaxy S II @ Omega ◄Stock►◄Black Blue►◄Ice Cream Sandwich► Android 4.0.3

Link to comment
Share on other sites

 

Σε αυτή την έκδοση αντιμετωπίζω πρόβλημα με το geolocation! Δεν δουλεύει με τίποτα! Καμία ιδέα;

 

Edit: Ξαναπέρασα την ρομ χωρίς wipe και είναι εντάξει!

Edited by NickMrg
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Ειμαι με OMEGA V15 και kernel siyah 4.1.5+. Για dual boot για να βαλω jelly bean σαν δευτερη παω απο CWM στο DUAL BOOT OPTIONS και μετα ποια διαδικασια ακολουθω???
Link to comment
Share on other sites

Ειμαι με OMEGA V15 και kernel siyah 4.1.5+. Για dual boot για να βαλω jelly bean σαν δευτερη παω απο CWM στο DUAL BOOT OPTIONS και μετα ποια διαδικασια ακολουθω???

 

Ακολούθησε τις οδηγίες του φίλου μας.

Link to comment
Share on other sites

Απλα οτι καλυτερο εχω δοκιμασει αυτη η ρομ και με την v15.1 ξαναγυρισε το θεμα της ics εκδοσης πισω...:)

Panasonic g500, Siemens C10, Siemens C25, Ericsson t10s, Ericsson τ28s, Nokia 5110, Nokia 5210, Nokia 7110, Nokia 8210,Nokia 5100, Sharp gx20s, Nokia 6681, Nokia 5800, Nokia 6700,  3gs, Xperia x10 mini pro, Htc desire HD, Nexus s, Gs2, nexus7, Galaxy note 2, Nexus 4 ,Ipad air,  5s,  6, iPad Air2, 6s, 7, Mi Mix 2s, Mi 9 T Pro, 13 pro max  13pro, 15pro

Link to comment
Share on other sites

3η Συνάντηση Omega - Αθήνα 30 Οκτωβρίου 2012

 

Διαβάστε περισσότερα εδώ.

Μ.Φ.Χ. Γιάννης ::indie's:: Omega Rom series:

Samsung I9300 Galaxy S III @ Omega rom Series Android 4.0.4

Samsung I9100 Galaxy S II @ Omega ◄Stock►◄Black Blue►◄Ice Cream Sandwich► Android 4.0.3

Link to comment
Share on other sites

Έβαλα νέα κάρτα sim και δεν μπορώ να αλλάξω το pin2.

Πηγαίνω Ρυθμίσεις -> Κλήση -> Επιπλεόν ρυθμίσεις -> Αριθμοί προκαθορισμένης κλήσης -> Αλλαγή PIN2 και δεν βγαίνει το πληκτρολόγιο για να κάνω τις απαραίτητες πληκτρολογήσεις.

SAMSUNG μην καταργήσεις την σειρά των NOTE!!

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα! Ξέρει κάποιος να μου πει πώς μπορώ να γράφω με μικρά ελληνικά στα sms χρησιμοποιώντας το πληκτρολόγιο της samsung; Έψαξα όλες τις ρυθμίσεις αλλά δεν βρήκα κάτι...
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα! Ξέρει κάποιος να μου πει πώς μπορώ να γράφω με μικρά ελληνικά στα sms χρησιμοποιώντας το πληκτρολόγιο της samsung; Έψαξα όλες τις ρυθμίσεις αλλά δεν βρήκα κάτι...

 

Μηνύματα > ρυθμίσεις > μέθοδο εισαγωγής>αυτοματο

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

Βρε παιδιά γιατί o γιάννης δεν δίνει την 4.0.4 μέχρι να υπάρξει official JB ;

 

Την ιδια απορια εχω και εγω... Παντως μετα απο αρκετα φλασαρισματα διαφορων jb rom ξαναγυρναω παντα στην omega που ειναι και samsung based και ειναι πληρης με ολες τις ευκολιες της samsung...

Panasonic g500, Siemens C10, Siemens C25, Ericsson t10s, Ericsson τ28s, Nokia 5110, Nokia 5210, Nokia 7110, Nokia 8210,Nokia 5100, Sharp gx20s, Nokia 6681, Nokia 5800, Nokia 6700,  3gs, Xperia x10 mini pro, Htc desire HD, Nexus s, Gs2, nexus7, Galaxy note 2, Nexus 4 ,Ipad air,  5s,  6, iPad Air2, 6s, 7, Mi Mix 2s, Mi 9 T Pro, 13 pro max  13pro, 15pro

Link to comment
Share on other sites

Γεια χαρα σε ολους

Μολις περασα την εκδοση 15,1 και ηθελα μια βοηθεια σε κατι..... Σε ποιο σημειο (φακελο) ειναι τα icons που υπαρχουν σε αυτην την εκδοση? Θελω να χρησιμοποιησω καποιο αλλο θεμα (Jellydream) αλλα θελω να κρατησω καποια icons πχ το σημα του τηλεφωνου. Γνωριζει κανεις κατι?

 

Ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Βρε παιδιά γιατί o γιάννης δεν δίνει την 4.0.4 μέχρι να υπάρξει official JB ;

 

Δεν είναι εύκολο να δώσεις μια ρομ. Θέλει ατελείωτες ώρες δουλειάς.

Θα προσπαθήσω όμως να αναβαθμίσω σε JB όταν η Samsung το διαθέσει.

Μ.Φ.Χ. Γιάννης ::indie's:: Omega Rom series:

Samsung I9300 Galaxy S III @ Omega rom Series Android 4.0.4

Samsung I9100 Galaxy S II @ Omega ◄Stock►◄Black Blue►◄Ice Cream Sandwich► Android 4.0.3

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας.

Εβαλα πριν 15 ημέρες την 15.1 ice ,σήμερα το πρωι εχασα το Wifi οτι και αν δοκιμασα δεν ειχα την επαναφορά του.(reboot,αλλαγη kernel)

Πήρα την αποφαση και έβαλα με Odin original samsung 2.3.4 (CODE_I9100XXKG1_CL349526_REV02_user_low_ship).

Μα και παλι Wifi ΟΧΙ.

Υπάρχει κανείς με παρόμοια περίπτωση η πάω για service....:wacko:

Κάθε βοήθεια δεκτή.

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας.

Εβαλα πριν 15 ημέρες την 15.1 ice ,σήμερα το πρωι εχασα το Wifi οτι και αν δοκιμασα δεν ειχα την επαναφορά του.(reboot,αλλαγη kernel)

Πήρα την αποφαση και έβαλα με Odin original samsung 2.3.4 (CODE_I9100XXKG1_CL349526_REV02_user_low_ship).

Μα και παλι Wifi ΟΧΙ.

Υπάρχει κανείς με παρόμοια περίπτωση η πάω για service....:wacko:

Κάθε βοήθεια δεκτή.

Ευχαριστώ.

 

 

Πολύ φοβάμαι ότι πας για service εφόσον αλλαξες μέχρι και ρομ και δεν δούλεψε...:(

 

Πάντως θα σου έλεγα να βάλεις την τελευταία ICS (4.04 ) μήπως και στρώσει

Ζήσε την κάθε σου μέρα σαν να ήταν η τελευταία!

καποια στιγμή θα τα καταφέρεις....

 

Δημήτρης

Link to comment
Share on other sites

Πολύ φοβάμαι ότι πας για service εφόσον αλλαξες μέχρι και ρομ και δεν δούλεψε...:(

 

Πάντως θα σου έλεγα να βάλεις την τελευταία ICS (4.04 ) μήπως και στρώσει

 

Εβαλα και 4.04 και 4.1.2 (omega 9.0) Δυστυχώς με βλέπω για service.....:cry::cry:

Αρχισα ήδη να το προετοιμάζω (original,zero counter)

Ευχαριστώ..

Link to comment
Share on other sites

Μ.Φ.Χ. Γιάννης ::indie's:: Omega Rom series:

Samsung I9300 Galaxy S III @ Omega rom Series Android 4.0.4

Samsung I9100 Galaxy S II @ Omega ◄Stock►◄Black Blue►◄Ice Cream Sandwich► Android 4.0.3

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...