Jump to content

[ROM] Omega Series - Android 4.1.2 Jelly Bean - Samsung Based


ioathe
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δεν ξέρω κάποια, παιδιά πέρασα την 13 κι όταν περνάω το ics lockscreen δεν μπουτάρει το τηλέφωνο έχει κι άλλος κάποιο πρόβλημα. Αναγκάστηκα να φλασάρω ήδη δύο φορές την 13 και τώρα το περνάω τρίτη. Έχει άλλος το ίδιο πρόβλημα; Φοράω τον speedmod kernel.

Όλα καλά.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

μηπως ξερει τελικα κανεις τι παιζει με το google play ? ειχα το προβλημα και στην 12 , το εχω και στην 13 που εβαλα τωρα !

Δεν με αφηνει να κατεβασω τιποτα :( , μου λεει παντα : "Σφαλμα κατα την διεκπεραιωση της αγορας. [DF-BPA-13]"

Link to comment
Share on other sites

μηπως ξερει τελικα κανεις τι παιζει με το google play ? ειχα το προβλημα και στην 12 , το εχω και στην 13 που εβαλα τωρα !

Δεν με αφηνει να κατεβασω τιποτα :( , μου λεει παντα : "Σφαλμα κατα την διεκπεραιωση της αγορας. [DF-BPA-13]"

 

Καπου ειδα για clear cache στην εφαρμογη, δοκιμασε μαλλον θα δουλεψει μετα

Samsung Galaxy S9+,Samsung Galaxy Tab S3.
Link to comment
Share on other sites

Να υποθέσω ότι η τεχνογνωσία τους, τους επιτρέπει να αναγνωρίζουν κάποια αίτια βλαβών;

 

Μπαααα...!!!!! Μην εισαι και τοσο βεβαιος....!!!! :lol:

Edited by MEFAGATEBABESIKA
Link to comment
Share on other sites

εχει καποιος να πει καμια εφαρμογη η οποια αποδεδειγμενα δημιουργει προβλημα?

 

μηπως χρησιμοποιεις κανενα setcpu ή κατι παρομοιο και εχεις βαλει κανενα λαθος προφιλ ή εχεις βαλει πολυ χαμηλα τον επεξεργαστη?

SAMSUNG GALAXY S II
Link to comment
Share on other sites

μήπως ξέρει κάνεις πως μπορώ να φτιάξω το λογότυπο της κινητής ετερειας δηλ. όταν πρώτο ανοίξω το τηλέφωνο μου γράφει GR COSMOTE και μετά μου γράφει COSMOT. αν καπιος εχει καπια λιση και θέλει να την μοιραστεί μαζί μου θα ήμουν πολύ ευγνώμον ευχαριστώ.

 

ps: είμαι σε omega v13 ics

Edited by vasilisf07
Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου εμένα μόλις περνούσα του speedmod τους kernel το τηλέφωνο έκανε συνέχεια bootloop!

 

Το κάνει την πρώτη φορά, μετά δουλεύει σωστά. Τελικά τα πέρασα όλα οκ. Μια χαρά πάει με την 13 και τον speedmod

Όλα καλά.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα ,πως μπορούμε να απεγκαταστησουμε τον apex launcher ??

nokia n95/omnia/omnia2/hd2/galaxy s/s2/s3/S4/S5/note2/note 3- 4-9-10+/ S7/S7 EDGE/S8 PLUS/S9 PLUS/A9 PLUS/huawei mate7-8-9 /MATE 10 LITE

GPS PRIMO 2.4-STREAT PILOT--COPILOT--NAVITEL-D/PAN-AUTOMAPA-NDRIVE-B/NROAD-NAVIGO-SYGIC-NAVITEL[/colorht]

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ Βασίλη το εκανα , αλλά δεν απεγκαταστηθηκε ....

nokia n95/omnia/omnia2/hd2/galaxy s/s2/s3/S4/S5/note2/note 3- 4-9-10+/ S7/S7 EDGE/S8 PLUS/S9 PLUS/A9 PLUS/huawei mate7-8-9 /MATE 10 LITE

GPS PRIMO 2.4-STREAT PILOT--COPILOT--NAVITEL-D/PAN-AUTOMAPA-NDRIVE-B/NROAD-NAVIGO-SYGIC-NAVITEL[/colorht]

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ Βασίλη το εκανα , αλλά δεν απεγκαταστηθηκε ....

 

με root explorer η κατι αντιστοιχο πας

system/app το βρισκεις και το κανεις delete

Link to comment
Share on other sites

Κάποιος οδηγός για τη διαδικασία του Dual Boot υπάρχει; Και οι δύο ROM πρέπει να είναι 4.0.+ ?

 

*πάντως ακόμα δεν έχω βρει σημαντικό λόγο για να αφήσω την 10.4 Gingerbread και αναφέρομαι σε ταχύτητα, αυτονομία, νέες λειτουργίες, ποιότητα κλήσεων κλπ. Απλά η γνώμη μου...

Edited by OculatusAbis
Link to comment
Share on other sites

Κάποιος οδηγός για τη διαδικασία του Dual Boot υπάρχει; Και οι δύο ROM πρέπει να είναι 4.0.+ ?

 

*πάντως ακόμα δεν έχω βρει σημαντικό λόγο για να αφήσω την 10.3 και αναφέρομαι σε ταχύτητα, αυτονομία, νέες λειτουργίες, ποιότητα κλήσεων κλπ. Απλά η γνώμη μου...

 

πρεπει να εχει τον ιδιο κερνελ οποτε συνεπαγεται να ειναι και ιδιας σειρας ρομ...

Link to comment
Share on other sites

--System app remover ειναι η λύση ,στο θέμα μου ,ευχαριστώ πολύ τον Γιώργο (tora33)

 

--Dual boot εδώ παιδιά

http://forum.xda-developers.com/showpost.php?p=24233085&postcount=2

 

αλλά πρέπει να έχετε τον kernel siyah 3.2.0 + και νεότερο

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1555259

nokia n95/omnia/omnia2/hd2/galaxy s/s2/s3/S4/S5/note2/note 3- 4-9-10+/ S7/S7 EDGE/S8 PLUS/S9 PLUS/A9 PLUS/huawei mate7-8-9 /MATE 10 LITE

GPS PRIMO 2.4-STREAT PILOT--COPILOT--NAVITEL-D/PAN-AUTOMAPA-NDRIVE-B/NROAD-NAVIGO-SYGIC-NAVITEL[/colorht]

Link to comment
Share on other sites

Μπραβο παρα πολυ καλη η v13 γυρισα απο την aopk στην 4.03 μεχρι να βελτιωθει περισσοτερο η aopk γιατι τρωει σκαλωματα και ζεσταινετε πολυ περισοτερο το κινητο και λιγοτερη αυτονομια.Αργοτερα μπορει να ξαναπερασω την 4.04 αλλα δεν μου αρεσε το scrolling της την ευαισθησια της και το κυριο που χρησιμοποιω εγω ειναι σε desktop agent το facebook ολες η 4.04 που ειχα βαλει και την resurection ειναι δραματικα αργες και οχι τοσο smooth στο ζουμ γενικα εκαναν σπασηματα το touch τους οχι τοσο ευαισθητο.Τωρα δεν ξερω αν φτεει ο κερνελ η aopk πρεπει να το εχουν προσεξει κιαλος κοσμος αυτο.Στην v13 μονο ελαττωμα ειναι δεν ξερω αν ισχυει αυτο το σημα του wifi πιο αδυναμο.Παντως ειναι η καλυτερη ρομ που εχω περασει μπραβο γιαννη!!!
Link to comment
Share on other sites

παιδες...απο την 10.4 ποια να βαλω???:rolleyes:
Προσωπικά έμεινα στη 10.4 για λόγους σταθερότητας, αυτονομίας και συμβατότητας εφαρμογών. Βάλε την έκδοση με το θέμα ICS αν θέλεις να είσαι πιο κοντά στη νεότερη ROM.
Link to comment
Share on other sites

Γιάννη πιστεύω τώρα που έγινε leaked η rom του S3 να δούμε στην ν14 κάτι από το καινούργιο Galaxy!:D
εγω θα ηθελα τα live wallpapers του S3 απλα τα σπανε!!!
υπογραφή εκτός ορίων
Link to comment
Share on other sites

Δεν βλέπεις το κουμπάκι "download" ?

 

Όχι! Πρέπει να φτιάξουμε λογαριασμό μάλλον. Μπορείς να τα ανεβάσετε κάπου αλλού; Dropbox ίσως;

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...