Jump to content

[ROM] Omega Series - Android 4.1.2 Jelly Bean - Samsung Based


ioathe
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Υπαρχει ουσιαστικη διαφορα απο την v8???

Αν ναι τοτε να την περασω...

Ας μας πει καποιος που ειχε και τις δυο...

Ευχαριστω...

 

Nikos from Galaxy SII

Note 20 plus Snap/Ιphone 13 Pro Max/Ipad Pro 12.9 /Samsung Tab s6

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Απορίες:

• Πώς κάνω root την stock? Υπάρχει κάποιος οδηγός; Την Blue την βάζω μετά με full wipes?

• Mε το titanium κάνω restore μόνο εφαρμογές σωστά;

• Παίζω κάτι παιχνιδάκια της GLU. Πώς γίνεται να μην χάσω τη πρόοδο μου; :P

• Με τις ρυθμίσεις APN της Vodafone τι πρέπει να κάνω;

• JKay Deluxe υπάρχει για ICS;

 

Με τον αντίστοιχο cf root tar μέσω ondin ....φλασαρεις κανονικά στη θέση pda.....

CF-Root-SGS2_XX_OXA_LPS-v5.4-CWM5.zip ξεζιπαρεις και το zip tar αρχείο στην θέση pda...μετα περνας την omega v8

 

-κανονικά ολα με τιταν

-αν έχει backup το παιχνίδι καν το .αλλιως δοκίμασε με τιταν

-apn δεν ξερω

-jkay δεν έχει βγει κάτι αυτή τη στιγμή ...

 

Τελικά είναι όλα ok όταν το ανοίγεις από τις ρυθμίσεις;;

 

 

 

Ελπίζω να λυθεί σε επόμενη έκδοση...

 

--Ναι εντάξει απο ρυθμίσεις ,αν και δεν το ''παίδεψα'' πολύ ,νομίζω γενικό έχει στρώσει λίγο ....ευχαριστώ πολύ φίλε...

 

--Γιάννη ο Θεός να σε Ευλογεί και εσένα και όλο το tim σου ,να περάσεις καλά και με το καλό να γυρίσεις ,ΚΑΛΗ ΑΝΑΣΤΑΣΗ....

Edited by Superuser
Συνένωση Μηνυμάτων

nokia n95/omnia/omnia2/hd2/galaxy s/s2/s3/S4/S5/note2/note 3- 4-9-10+/ S7/S7 EDGE/S8 PLUS/S9 PLUS/A9 PLUS/huawei mate7-8-9 /MATE 10 LITE

GPS PRIMO 2.4-STREAT PILOT--COPILOT--NAVITEL-D/PAN-AUTOMAPA-NDRIVE-B/NROAD-NAVIGO-SYGIC-NAVITEL[/colorht]

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα

ο συγχρονισμος των bookmarks του chrome δεν υποτιθεται οτι θα δουλευε στη στοκ εφαρμογη ιντερνετ με το παγωτο;;;

Link to comment
Share on other sites

Γιαννάκη να είσαι πάντα καλά και σ'ευχαριστούμε για την δουλειά σου!!! Καταπληκτική όπως πάντα!!! Καλή Ανάσταση και Καλό Πάσχα!!!!
Link to comment
Share on other sites

Γιάννη σε ευχαριστώ για τις πολύ καλές ROM που μας χαρίζεις.

Σου εύχομαι καλό Πάσχα και καλές διακοπές με υγεία σε σένα και στην οικογένεια σου.

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα

ο συγχρονισμος των bookmarks του chrome δεν υποτιθεται οτι θα δουλευε στη στοκ εφαρμογη ιντερνετ με το παγωτο;;;

 

Μα δουλεύει.

Τύχη είναι, όταν η ικανότητα συναντά την ευκαιρία

Για αποφυγή παρεξηγήσεων το όνομά μου είναι Αντώνης

Link to comment
Share on other sites

εμενα οχι :lol::lol:

 

Κάμε μια εκκαθάριση δεδομένων στο browser.

Τύχη είναι, όταν η ικανότητα συναντά την ευκαιρία

Για αποφυγή παρεξηγήσεων το όνομά μου είναι Αντώνης

Link to comment
Share on other sites

παιδιά έχω μια απορία άσχετη με την rom αλλα αφού χρησιμοποιώ αυτή θα την κάνω εδώ.

Μετά από τα 3 wipeς λογικά δεν έπρεπε να διαγράφονται όλα από την μνήμη του τηλεφώνου?

Οταν τα κάνω για να βάλω νέα rom μερικοί φάκελλοι κάποιων προγραμμάτων μένουν.Εχει τύχει και σε κάποιον άλλο?

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16ΚΒytes.
Link to comment
Share on other sites

παιδιά έχω μια απορία άσχετη με την rom αλλα αφού χρησιμοποιώ αυτή θα την κάνω εδώ.

Μετά από τα 3 wipeς λογικά δεν έπρεπε να διαγράφονται όλα από την μνήμη του τηλεφώνου?

Οταν τα κάνω για να βάλω νέα rom μερικοί φάκελλοι κάποιων προγραμμάτων μένουν.Εχει τύχει και σε κάποιον άλλο?

 

Μην σε ανησυχεί έτσι γίνεται...

 

 

Nikos send for Galaxy Note

Note 20 plus Snap/Ιphone 13 Pro Max/Ipad Pro 12.9 /Samsung Tab s6

Link to comment
Share on other sites

Πάρα πολύ καλή δουλειά! Συγχαρητήρια και από εμένα!

Μόνο μια ερώτηση/πρόταση.. Γιατί δεν αφαιρείτε τα sms από το call log? Πιάνουν τσάμπα χώρο στο μητρώο πιστεύω..

the only way is str8 to the top!

Motorola V2288 > Panasonic GD67 > Sony Ericsson K700 > Sony Ericsson W800 > Nokia N90 > Sony Ericsson W710 > Nokia N79 > Samsung Galaxy S > Galaxy SII > Xperia Go > LG G2 > Oneplus 3 totally ninja :ninja:

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα.

Εχω την 9 και μεχρι την 7 δεν ειχα προβλημα με το news and weather

Απο την 7 και εδω δεν μπορω να το βρω που ειναι ουτε στα προγραμματα ουτε στα widget . Μηπως μπορει καποιος να μου πει που θα το βρω; εστω και σαν .apk

 

Εννοείται φυσικά οτι ειναι πολυ καλυτερη απο την stock αν και εξακολουθει λιγο να λαγκαρει (dialler one, opera mobile)

 

Ευχαριστω

 

Το βρήκα GenieWidget.apk

Edited by opetran
Link to comment
Share on other sites

παιδιά έχω μια απορία άσχετη με την rom αλλα αφού χρησιμοποιώ αυτή θα την κάνω εδώ.

Μετά από τα 3 wipeς λογικά δεν έπρεπε να διαγράφονται όλα από την μνήμη του τηλεφώνου?

Οταν τα κάνω για να βάλω νέα rom μερικοί φάκελλοι κάποιων προγραμμάτων μένουν.Εχει τύχει και σε κάποιον άλλο?

 

Ετσι γινεται οπως το λες και εσυ διαγραφονται ολα απο την μνημη του τηλεφωνου.

Αλλα αλλο η μνημη του τηλεφωνου και αλλο η εξωτερικη μνημη sd card.

για να φυγουν οι φακελοι θα πρεπει να κανεις φορματ την sd card αλλα προσεχε γιατι θα χασεις τα παντα

Νικήτας
Link to comment
Share on other sites

κατι αλλο;δε διορθωθηκε

 

Ο browser έχει δυο κατηγορίες σελιδοδεικτών ,το τοπικά και μια κατηγορία που έχει το mail σου.Κοιτάς εκεί ή μόνο στο τοπικά;

Τύχη είναι, όταν η ικανότητα συναντά την ευκαιρία

Για αποφυγή παρεξηγήσεων το όνομά μου είναι Αντώνης

Link to comment
Share on other sites

Ο browser έχει δυο κατηγορίες σελιδοδεικτών ,το τοπικά και μια κατηγορία που έχει το mail σου.Κοιτάς εκεί ή μόνο στο τοπικά;

 

εχει μονο τοπικο και οχι την κατηγορια με το μειλ μου

δοκιμαζω να κανω και συγχρονισμο μεσω του λογαριασμου και μου βγαζει παντα αποτυχια

Link to comment
Share on other sites

παιδα θελω τα φωτα σας,εχω ενα προβλημα.τρεχω omega v9 και μερικες φορες ενω το κινητο δειχνει οτι εχει σημα κανονικα μου λεει emergency calls only και οταν παω να παρω ενα τηλεφωνο μου λεει no registered to network.Τι μπορω να κανω για να το φτιαξω?Θα ειμαι πραγματικα ευγνωμων σε οποιον απαντησει.Ευχαριστω εκ των προτερων
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά.

 

Έβαλα εχτές την 9 με full wipe και μετα εβαλα τις εφαρμογες μου με Titanium backup.

 

Όλα καλά παίζουν όμως έχω μεγαλο προβλημα με την μπαταρια.Μεσα σε 8 ωρες χωρις να το ακουμπησω το κινητο μου επεσε στο 11%.

 

Ξερει κανεις κατι????

Link to comment
Share on other sites

Παράθεση από equi

>Πώς γίνεται στο Phone να εμφανίζεται και η κατηγορία Contacts?

.

Βάζεις το dialer one

η πατας το αριστερο κουμπακι και τα βγαζει στιγμιαια

I'm not driving fast...just flying slow
Link to comment
Share on other sites

παιδια δεν μπορω με το social hub να συγχρονισω τις επαφες μου με το facebook δεν μου εμφαινζει οουτε φωτογραφιες ουτε τιποτα
υπογραφή εκτός ορίων
Link to comment
Share on other sites

Ωραίος και smooth kernel πολύ καλός συνδυασμός με ω..abyss

http://www.nonsolosmartphone.it/abyssics-kernel-t133.html

Τον έχω oc στα 1300 και μου κρατάει η μπαταρία πάνω από 24 ώρες..επίσης απίστευτα smooth;)

Αντώνης
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...