Jump to content

Άδειες και διπλώματα δικύκλων


EiNSTEiN
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εμένα με είχαν βάλει κανα 20αρι μέτρα ευθεία πάνω σε μια γραμμή σχετικά αργά και μετά οχτάρι και επιστροφή εκεί που άρχισα .Είναι τραγικά εύκολο ,ο μόνος τρόπος για να κοπείς είναι να βάλεις πόδι κάτω αλλά και πάλι 1 κοπέλα που έβαλε την άφησε να ξαναδοκιμάσει στο τέλος...

 

Ακριβώς αν τύχει και πατήσεις κάτω σε αφήνουν στο τέλος να το κάνεις όσες φορές θέλεις και να ξαναδοκιμάσεις :) . Είναι πολύ εύκολο. Η μόνη μικρή δυσκολία είναι ότι πρέπει να ελέγχεις απόλυτα το γκάζι.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

paidia mipos kserei kaneis to eksis?

 

molis pira ena runner 50cc metaxeirismeno.gia na to kikloforiso prepei na exo

1)adeia kikloforias

2)asfaleia

3)diploma

 

loipon: piga stin troxaia k pira mia prosorini adeia kikloforias (mou eipan mesa se 20 meres na exo vgalei asfaleia gia na mou dosoun kanoniki adeia kikloforias).oi asfaleia omos ti zitaei??mou exoun pei oti zitaei diploma k adeia.ego omos den exo tpt apo ta dio akoma...kserei kaneis na me voithisei??

Link to comment
Share on other sites

Ακριβώς την ίδια απορία έχω εκφράσει και έχω ακόμα με τον pano23 σχετικά με άδεια και ασφάλεια χωρίς δίπλωμα.

Κάποιος που να μας διαφωτίσει?

Link to comment
Share on other sites

Παιδια ποσο κοστιζουν τα βιβλια και απο που το πηρατε?

 

6 euro apo ta vivliopolia h an sou dosoun apo sxoli odigon.

Link to comment
Share on other sites

Ακριβώς την ίδια απορία έχω εκφράσει και έχω ακόμα με τον pano23 σχετικά με άδεια και ασφάλεια χωρίς δίπλωμα.

Κάποιος που να μας διαφωτίσει?

 

epidi piga se asfalistiki,den mporoun na se asfalisoun xoris diploma(logiko)

Link to comment
Share on other sites

koitakste prota pas kai vgazeis diploma.meta adia kikloforias kai asfalia ti to diskolo??gia 50 cc den mporeis na vgaleis asfaleia xoris diploma(!)

 

des ta proigoumena post mou k tha katalaveis giati egine thema

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
paidia aurio dino tis eksetaseis stin troxaia gia diploma.elpizo na ta katafero sto oxtari k na min valo podi kato...alitheuei oti kata tin diarkeia pou kaneis oxtari prepei na anaveis k flas tautoxrona analoga tin kateuthinsi???
Link to comment
Share on other sites

TO PIRA :) :w00t: :)

 

ta theoritika ta perasa se 1 lepto(itan eukolo giati edosa mono ta tis mixanis k oxi simata epeidi exo diploma autokinitou.)pantos kopike polis kosmos apo autous pou eixan na dosoun k simata.

ta praktika telika perielamvanan ena oxtari k ena kiklo sto telos xoris na akoumpiso podi kato...(den koitazan an pas me statheri taxitita,arkei na min ekanes treles enalages taxititas)

 

auta...

euxaristo ola ta paidia pou voithisan me tis empeiries tous gia tin diadikasia eksodis diplomatos.

Link to comment
Share on other sites

Τώρα που είναι κλειστή η εθνική μπορεί κάποιος να πάρει το παράβολο από άλλη τράπεζα?

 

panos23 αυτό με τα φλας (που λες 2 μνμ παραπάνω) δε νομίζω να ισχύει τελικά?

Link to comment
Share on other sites

panos23 αυτό με τα φλας (που λες 2 μνμ παραπάνω) δε νομίζω να ισχύει τελικά?

 

enoeite oti den isxiei..alios tha to eixa anaferei sto proigoumeno post mou(mias k edosa simera)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Δεν μπορώ να καταλάβω την λογική όσων οδηγούν χωρίς δίπλωμα (και μάλιστα όσων επιμένουν να μην βγάζουν αν και μπορούν να βγάλουν... ) ενώ ξέρουν τι θα γίνει αν τους πιάσουν. Εάν ήμουν αστυνομικός και έπιανα κάποιον να οδηγεί μηχανή χωρίς δίπλωμα θα έκανα ότι πέρναγε από το χέρι μου για να τον τσακίσω. Από κάτι τέτοιους γίνονται ατυχήματα κ.λ.π. Και επίσης πιστεύω ότι για να βγάλει κάποιος οποιοδήποτε δίπλωμα μηχανής θα έπρεπε να είναι πάνω από 21.
Επισκεφθείτε το site μου για τις αστικές συγκοινωνίες της Αθήνας: http://www.leoforeia.gr/
Link to comment
Share on other sites

@dimangelid kala esena tora poios se peirakse k fortoses??

 

@gregorisvas oi erotiseis einai geleies.(tha diskoleuteis mono an exeis na doseis k simata0

Link to comment
Share on other sites

Και επίσης πιστεύω ότι για να βγάλει κάποιος οποιοδήποτε δίπλωμα μηχανής θα έπρεπε να είναι πάνω από 21.

 

Άρα μια χαρά να μπορώ στα 18 μου να οδηγήσω ferrari η porsche ή ακόμα χειρότερα κάποιο saxorallo, αλλά να μην μπορώ να οδηγήσω κάποιο 400άρι μηχανάκι....

Αυτή είναι μια κατάφορη αδικία εναντίων των μοτοσυκλετιστών. (Κανονικά βέβαια θα έπρεπε να υπάρχει περιορισμός στην ισχύ και στους νέους οδηγούς αυτοκινήτου... (και για την ακρίβεια περιορισμούς κιλών/ίππων με ένα πρόχειρο 10/1 που μου ήρθε τώρα 120 ίπποι στα 1200 κιλά είναι υπέρ-αρκετά...)

Link to comment
Share on other sites

panos23 στο διπλωμα απ'οσο εχω καταλαβει δινεις σηματα,μηχανολογικα,πορεια.Εννοεις οτι θα δυσκολευτω σε ποια περιπτωση?Σε ποσο καιρο βγαινει το διπλωμα?Τα αποτελεσματα?(στο Ξυλοκαστρο θα δωσω)Για πορεια εχω ακουσει οτι απλα σε βαζουν να κανεις μια βολτα :confused: σε πιστα για να δουν πως τα πας :confused: Ετσι ειναι?
Link to comment
Share on other sites

ola osa rotas exoun apantithei k apo emena k genika apo alla paidia se auto to topic.

 

ego eixa diploma autokinitou k edosa mono to vivlio gia mixanes...

siga min se valoun se pista re :blink: poios eisai...se kamia alana tha se valoun ,tha kaneis ena oxtari k auto itan...

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξερω αλλα μου φαινεται οτι στο 8αρι θα τα σκατωσω... :p

 

Είναι εύκολο. Αν πας και το κάνεις θα καταλάβεις... Το κόλπο είναι να περάσεις κοντά από την 2η τελεία ώστε να σε πάρει η στροφή 180. :)

Link to comment
Share on other sites

Το κακο ειναι οτι εδω δινεις μονο 2 και 17 του μηνα.Δεν ξερω εαν ειναι και στην Αθηνα ετσι ή οπουδηποτε αλλου..Το καλο ειναι οτι μπορω να παω και με το δικο μου scooter.Και αυτο θα κανω :grin:
Link to comment
Share on other sites

Το κακο ειναι οτι εδω δινεις μονο 2 και 17 του μηνα.Δεν ξερω εαν ειναι και στην Αθηνα ετσι ή οπουδηποτε αλλου..Το καλο ειναι οτι μπορω να παω και με το δικο μου scooter.Και αυτο θα κανω :grin:

 

Είναι ανάλογα την "κίνηση". π.χ. Εδώ (Ρόδος) δίνουν κάθε Τρίτη (δηλαδή 4 φορές/ μήνα). Ναι σε αφήνουν να πας με το δικό σου :D

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα!Βρε παιδια να ρωτησω.Σε σελιδα του ΚΕΠ την οποια παρεθεσε στην πρωτη σελιδα αυτου του θρεντ η Jane αναφερεται οτι η εκδοση αδειας οδηγησης μπορει να γινει και απο ΚΕΠ.Εστειλα e-mail στο ΚΕΠ και μου ειπαν οτι οντως γινεται..Το ιδιο μου ειπαν και απο το τηλεφωνο.Δηλαδη βγαζω διπλωμα απ' τα ΚΕΠ και δεν χρειαζεται να παω καν στην Τροχαια? (το λεω επειδη ειναι λιγο μακρια και θα με βολευε να μην παω) Ξερει κανεις κατι επ'αυτου?
Link to comment
Share on other sites

????file mou logika sta kep kaneis ta xartia sou.den nomizo na se eksetazoun kiolas.auto eleipe. pigene stin troxaia na teleioneis more
Link to comment
Share on other sites

Δικιο εχεις.Ασε...Θα παω στην τροχαια κατ'ευθειαν να δωσω.το θεμα ειναι οτι μεχρι τις 14 του μηνα πρεπει να καταθεσω ολα τα δικαιολογητικα και μεχρι στιγμης δεν εχω κανει τπτ :( :( Εφοσον δωσω και περασω μου δινουν καποιο χαρτι εκεινη τη μερα οτι εδωσα και περασα για να μπορω να κυκλοφορω μεχρι να βγει το διπλωμα?
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...