Jump to content

Άδειες και διπλώματα δικύκλων


EiNSTEiN
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Οκ, μιλάμε για παντελώς λακαμάδες.

 

Αλλά π.χ. εγώ έχω ένα 50ράκι του κουτιού, ολοκαίνουργιο.

Άπαξ και με σταματήσουν και έχω μαζί μου όλα τα χαρτιά, τι στο καλό μπορούν να μου βρουν;;; :worry:

 

Να με γράψουν επειδή δεν τους...αρέσει το μοντέλο; :blink:

 

:p Σωστός...

Αμα τα έχουμε όλα κ είμαστε σωστοί δν βρίσκω τον λόγο να φοβόμαστε να φάμε καμπάνα...

 

:secret:[off topic] Σήμερα ένας Ζτας έκανε παντιλίκια με την μηχανή του ανοίγοντας το γκάζι... Το καλό παράδειγμα στους νέους οδηγούς... Ελλάς το μεγαλείο σου! [off topic]

Life Is Good
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Paidia otan sas stamatane tha prepei na eisaste eugenikoi!!

 

Otan erthei o batsos na zhthsei xartia katarxhn tou lete Kalhmere/Kalhspera!

Ton rwtate pws paei h douleia kai an einai vareth kai tetoia.

An thelete tou lete oti kai kala skefteste kai eseis na ginetai astunomikos!

An sas leipei kapoio xarti lete me polu sovaro ufos:''Wxx.Xerw oti den tha me pistepsete alla pragmatika to xexasa sto allo mixanaki mou pou eixa parei to prwi kai epeidi to eixa valei katw apo thn sela emeine ekei!Sas parakalw mhn me grapsete kai tha sas to ferw sto tmhma egw o idios''!.....klp

 

Ama einai batsok@ulos logika tha sas grapsei, alla eseis opws kai na exei den prepei na exete thn fatsa tou dolofonou!:lol:

Link to comment
Share on other sites

Paidia otan sas stamatane tha prepei na eisaste eugenikoi!!

 

Otan erthei o batsos na zhthsei xartia katarxhn tou lete Kalhmere/Kalhspera!

Ton rwtate pws paei h douleia kai an einai vareth kai tetoia.

An thelete tou lete oti kai kala skefteste kai eseis na ginetai astunomikos!

An sas leipei kapoio xarti lete me polu sovaro ufos:''Wxx.Xerw oti den tha me pistepsete alla pragmatika to xexasa sto allo mixanaki mou pou eixa parei to prwi kai epeidi to eixa valei katw apo thn sela emeine ekei!Sas parakalw mhn me grapsete kai tha sas to ferw sto tmhma egw o idios''!.....klp

 

Ama einai batsok@ulos logika tha sas grapsei, alla eseis opws kai na exei den prepei na exete thn fatsa tou dolofonou!:lol:

αμα εισαι σωστος και νομιμος θα εισαι ο εαυτος σου.για να πεσει τοσο γλυψιμο σε στρουμφ....κατι βρωμαει σε ολη την φαση :whistle:

τα πολλα "σοροπια" δεν κανουν καλο :X

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Otan erthei o batsos na zhthsei xartia katarxhn tou lete Kalhmere/Kalhspera! Ton rwtate pws paei h douleia kai an einai vareth kai tetoia. An thelete tou lete oti kai kala skefteste kai eseis na ginetai astunomikos! An sas leipei kapoio xarti lete me polu sovaro ufos:''Wxx.Xerw oti den tha me pistepsete alla pragmatika to xexasa sto allo mixanaki mou pou eixa parei to prwi kai epeidi to eixa valei katw apo thn sela emeine ekei!Sas parakalw mhn me grapsete kai tha sas to ferw sto tmhma egw o idios''!.....klp

 

Τι θα έλεγες να κουβαλάμε και ένα τραπεζάκι με δύο καρεκλίτσες και ένα θερμός κάτω από τη σέλα για να τους κερνάμε καφέ όποτε μας σταματάνε; :ninja:

 

Είπαμε να είμαστε ευγενικοί, όχι δουλικοί!!! :blink:

Link to comment
Share on other sites

αμα εισαι σωστος και νομιμος θα εισαι ο εαυτος σου.για να πεσει τοσο γλυψιμο σε στρουμφ....κατι βρωμαει σε ολη την φαση :whistle:

τα πολλα "σοροπια" δεν κανουν καλο :X

 

Ama eisai 100% nomimos ontos den xreiazetai!

Alla gia fantasou na exeis mia anoixth exatmhsh!

 

Carles apopsh sou auth!Egw thewrw oti einai enas polu kalos tropos gia na mhn dwsw kai alla xrhmata sto kratos!

Link to comment
Share on other sites

Ama eisai 100% nomimos ontos den xreiazetai!

Alla gia fantasou na exeis mia anoixth exatmhsh!

 

Carles apopsh sou auth!Egw thewrw oti einai enas polu kalos tropos gia na mhn dwsw kai alla xrhmata sto kratos!

αμα εχεις ενα τετοιο "μπουρι"..:cold: ΝΑΙ θα εισαι πιο ευγενικος.δεν το διευκρινησες πριν..:)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Ama eisai 100% nomimos ontos den xreiazetai!

Alla gia fantasou na exeis mia anoixth exatmhsh!

 

Carles apopsh sou auth!Egw thewrw oti einai enas polu kalos tropos gia na mhn dwsw kai alla xrhmata sto kratos!

 

E, ναι, εννούσα να μην έχεις...λερωμένη τη φωλιά σου.

Άμα σου λείπουν καθρέφτες, έχεις καμινάδα για εξάτμιση ή σου λείπει κανά χαρτί, τότε ναι, να τους καλέσεις και για φαγητό! :p

 

Σε κάθε περίπτωση, το να τους πω ότι σκέφτομαι να γίνω μπάτσος...εεε.. αστυνομικός ήθελα να πω ;) δεν είναι ευγένεια, είναι σπάτουλα! :X 'Ασε που ακούγεται και εντελώς ψεύτικο :confused:

 

RAVER καλό :shifty:

Link to comment
Share on other sites

Ειπαμε ρε ολυμπιακε ευγενικοι αλλα οχι να τους γλυφουμε οπως τα 3χρονα το παγωτο τους...

Απλα ευγενικος να εισαι, δεν δινεις στοχο και γινεσε και πιο πιστευτος. Σου ερχετε ο μπατσος σου λεει "Καλημερα" (η καλησπερα κλπ) και του λες και εσυ καλημερα, σου ζηταει τα χαρτια και του τα δεινεις ευγενικα χωρις να δειξεις δυσαρεκια κλπ λεγοντας και ενα οριστε οταν τα δεινεις και αμα δεν εχει κατι κανεις οτι το ψαχνεις για λιγο και μετα λες ενα "Οχι ρε... Φτου σου... Συγνωμη, πρεπει να το εχω στο αλλο αμαξι/στο μηχανακι" Αμα αρχησεις τα "Κυριε αστυνομικε, κυριε οργανο" τα "λατρευω την αστυνομια, θελω και εγω να μπω στο σωμα" "Τι ωραιος που εισται, θα εχετε πολες κατακτισεις" κλπ δεν βγαζουν πουθενα

Link to comment
Share on other sites

Oxi kai etsi re!

 

Alla na deixeis oti kai kala endiaferesai!

 

Egw xerw oti otan douleua garsoni, hxera oti ama epiana kouventa me ton pelati eixa stade bourbouar, an hmouna kakomoutsounos kai etsi epairna ta 3!!:lol:

Link to comment
Share on other sites

Κυριε αστυνόμε, πεταξα την μητερα μου μεχρι το νοσοκομείο...

Εδώ υπογράψτε στο μπλουζάκι μου...

Θα κανετε φρρρ να σας ακούσω???

:lol:

[imgalign]http://img140.imageshack.us/img140/3467/graphic12copy4pt.gif[/imgalign]

 

 

www.hlektronika.gr - Ο Κόσμος των Hλεκτρονικών!

Link to comment
Share on other sites

Egw xerw oti otan douleua garsoni, hxera oti ama epiana kouventa me ton pelati eixa stade bourbouar, an hmouna kakomoutsounos kai etsi epairna ta 3!!:lol:

 

Αλλο αυτο ρε συ.

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά ευγενικός είσαι πάντα. Ένα καλησπέρα λες και αφού έχεις δίπλωμα έχεις κάποιο αέρα. Αλλά είναι σε πόσο μ@λ@κ@ θα πέσεις- εμένα με έγραψαν για καθρέφτη, συμμαθητή μου που είχε καινούριο μηχανάκι και μόνο άδεια (ούτε δίπλωμα, ασφάλεια, κράνος και πέρασε από το πεζοδρόμιο αντίθετα σε μονόδρομο :!:) τον άφησαν να φύγει και του είπαν "προσεκτικά".
Link to comment
Share on other sites

Tii?

Xerw paidi pou evrise astunomiko kai ton phge autoforo!

 

Με ποιά κατηγορία? "Εξύβριση οργάνου":p ?

 

Αυτός πάντως έλεγε ότι τον σταμάτησε ένας και ήθελε να τον πάρει μέσα... Μετά άρχισε να λέει να πάρουμε ένα τηλ τον πατέρα μου, ήρθε και άλλος μπάτσος κάτι έλεγαν και τελικά τον αφήσαν.

Link to comment
Share on other sites

Τέλος πάντων φίλε γαύρε, δε θα τσακωθούμε κιόλας! :rolleyes:

Απλά λέω πως ναι μεν να είσαι ευγενικός (να χαιρετήσεις, να δώσεις τα χαρτιά πρόθυμα και όχι να δυσανασχετείς κ.λπ.), όμως αυτά περί "επιθυμίας να γίνεις και συ μπάτσος" και τα "αν είναι βαρετή η δουλειά" ακούγονται εντελώς ψεύτικα και πιθανότατα θα σε πάρουν "χαμπάρι" ότι τους γλύφεις και θα πονηρευτούν περισσότερο (όπως είπε ο RAVER).

Πιστεύω ότι αν ρωτήσεις, το 90% θα σου πει ότι ακούγονται εντελώς ψεύτικα. :O

Ουσιαστικά το ίδιο πράγμα λέμε, απλά εσύ υπερέβαλλες λίγο ως προς την "ευγένεια"!

 

Όσο για το βρίσιμο, ε χαίρω πολύ. Εδώ όποιον απλό πολίτη και να βρίσεις κατά 99% θα πλακωθείς μαζί του, ο μπάτσος θα σε αφήσει;;; :blink:

Άμα είσαι τόσο βλάκας και πας και βρίσεις μπάτσο τότε σίγουρα θα σε πάει τμήμα. Ξέρεις τι σε περιμένει, άρα θα πρέπει να είσαι είτε καθυστερημένος είτε μαζόχας :X

Link to comment
Share on other sites

Μα δεν υπαρχει λογος να βρισεις...τοτε χανεις το δικιο σου.ασε που θα φας ξυλο και αν το "στρουμφ" εχει ορεξη να σε παει και δικαστηριο με την κατηγορια--->αντισταση κατα της αρχης :!: και μετα αντε να βγαλεις ακρη.και αυτοι τι δουλεια τους κανουνε και εσυ την δικη σου...ο νομος ισχυει για ολους και δεν ειναι σωστο να πουλας "μαγκια" με πλατες αλλουνου...:O :)
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

εμενα με σταματησαν σε νησι για τρικαβαλο κ δεν ειχα διπλωμα, μου κρατησαν στοιχεια κ εφυγαν.υπαρχει περιπτωση να μου ρθει κανα χαρτι για διπλωμα αργοτερα η μπα? επισης προσεξαν οτι ειναι 80αρι και ο μπατσος ζητουσε διευθυνση σαν τρελος.Αθηνα του λεγα εγω "Διευθυνση" φωναζε αυτος. Αγ.Παρασκευη του λεγα εγω "Διευθυνση ειπα" φωναζε αυτος :p

Γενικως ψιλομαλωσαμε γιατι πηγανε να μας βγαλουν οτι το χαμε κλεμενο και τα χαν παρει στο κρανιο, ουρλιαζανε "Να μιλας καλυτερα" κτλ..

Link to comment
Share on other sites

εμενα με σταματησαν σε νησι για τρικαβαλο κ δεν ειχα διπλωμα, μου κρατησαν στοιχεια κ εφυγαν.υπαρχει περιπτωση να μου ρθει κανα χαρτι για διπλωμα αργοτερα η μπα? επισης προσεξαν οτι ειναι 80αρι και ο μπατσος ζητουσε διευθυνση σαν τρελος.Αθηνα του λεγα εγω "Διευθυνση" φωναζε αυτος. Αγ.Παρασκευη του λεγα εγω "Διευθυνση ειπα" φωναζε αυτος :p

Γενικως ψιλομαλωσαμε γιατι πηγανε να μας βγαλουν οτι το χαμε κλεμενο και τα χαν παρει στο κρανιο, ουρλιαζανε "Να μιλας καλυτερα" κτλ..

κατα 99% θα σου'ρθει συστημενο χαρτι μηνυσης!.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Πωπω ρε συ powerz... κάθε φορά που βλέπω post σου, τρέμω για το τι έχεις κάνει πάλι :p

 

ΚΑΙ τρικάβαλο ΚΑΙ χωρίς δίπλωμα? Και ελπίζεις να μην σου στείλουν τίποτα?

Αν είσαι ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΤΥΧΕΡΗ, ο μπάτσος θα σου στείλει λουλούδια...

Link to comment
Share on other sites

τι γινεται στην περιπτωση του 80αρι χωρις διπλωμα?

αν μου ερθει χαρτι (που υπαρχει τετοια περιπτωση απο μπατσο σε νησι?)

και δεν εχω βγαλει ακομη διπλωμα στο δικαστηριο?

αν δεν παρουσιαστω ουτε στο δικαστηριο? γινεται?

η ειναι πιο αυστηρα απο τα πταισματοδικεια που αμα θες δ πας κιολας?

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα.αμα δεν πας στο δικαστηριο θα φας ενα προστιμο κοντα στα 200 ευρο.τωρα αν πας χωρις διπλωμα θα δικαστεις και θα φας φυλακη εξαγορασιμη(10 μερες)αν ομως πας με δικηγορο θα επικαλεστει αυτος καποια γεγονοτα και θα παρεις μια αναβολη 1 χρονου.αλλα δεν σε συμφερει<γιατι κατι τετοια "πταισματα" θα σε κυνηγανε σε ολη σου την ζωη! εχεις ακουσει για ανοιγμα του φακελου/ποινικου μητρωου..!
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...