Jump to content

Άδειες και διπλώματα δικύκλων


EiNSTEiN
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 1,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Gia auto to mpakaliko 125cc pou petaxes sto eipe!

Ακριβώς :)

[imgalign]http://img140.imageshack.us/img140/3467/graphic12copy4pt.gif[/imgalign]

 

 

www.hlektronika.gr - Ο Κόσμος των Hλεκτρονικών!

Link to comment
Share on other sites

Gia auto to mpakaliko 125cc pou petaxes sto eipe!

 

Καλά εσύ μπορεί να έχεις κάτσει να μάθεις όλες τις kW απέξω,αλλά οι περισσότεροι, δυστυχώς, μιλάνε με κυβικά και όταν θέλουν να αγοράσουν το ψάχνουν;)

 

PCMan ok:)

Link to comment
Share on other sites

Καλά εσύ μπορεί να έχεις κάτσει να μάθεις όλες τις kW απέξω,αλλά οι περισσότεροι, δυστυχώς, μιλάνε με κυβικά και όταν θέλουν να αγοράσουν το ψάχνουν;)

 

PCMan ok:)

 

File mou egw xerw oti leei o nomos tpt parapanw!

Me cc milane oi x otan 16<x<18 kai 20-21<x

 

Egw milaw me TA kw (oxi tis kw)

Link to comment
Share on other sites

File mou egw xerw oti leei o nomos tpt parapanw!

Me cc milane oi x otan 16<x<18 kai 20-21<x

 

Egw milaw me TA kw (oxi tis kw)

 

Καλάάάά.....

Απορίες: 1) Τι εννοείς με το Χ?:confused:

2) Ξέρεις τι σημαίνει kW και από που βγαίνει?!:rolleyes: :X

Link to comment
Share on other sites

Καλάάάά.....

Απορίες: 1) Τι εννοείς με το Χ?:confused:

2) Ξέρεις τι σημαίνει kW και από που βγαίνει?!:rolleyes: :X

 

X einai h metavlith pou edwsa gia mia tade hlikia!!

 

Kw(kilowatt) einai monada metrishs ths dunamhs!

Link to comment
Share on other sites

X einai h metavlith pou edwsa gia mia tade hlikia!!

 

Kw(kilowatt) einai monada metrishs ths dunamhs!

 

Ok της ισχύος πιο σωστά...

 

Κατάλαβα ότι το Χ είναι μια μεταβλητή αλλά δεν κατάλαβα γιατί οι μικρότεροι των 18 και μεγαλύτεροι των 20 μιλάνε με cc. Που στηρίζεται αυτό:)..

Link to comment
Share on other sites

Ok της ισχύος πιο σωστά...

 

Κατάλαβα ότι το Χ είναι μια μεταβλητή αλλά δεν κατάλαβα γιατί οι μικρότεροι των 18 και μεγαλύτεροι των 20 μιλάνε με cc. Που στηρίζεται αυτό:)..

 

Swsta isxuos einai kalutera!

 

Dioti autoi pou vriskontai anamesa sta 18 eth kai 20-21(18<x<20-21) mporoun na paroun motosykleta mexri 25KW kai oxi se sunarthsh me ta cc!

Link to comment
Share on other sites

Swsta isxuos einai kalutera!

 

Dioti autoi pou vriskontai anamesa sta 18 eth kai 20-21(18<x<20-21) mporoun na paroun motosykleta mexri 25KW kai oxi se sunarthsh me ta cc!

 

Οκ ρε φίλε μην το παρατραβάμε τώρα με το νόμο:) ... Και σου είπα γιατί χρησιμοποιώ τα κυβικά. Γνωρίζω τι μπορώ να πάρω με το κάθε δίπλωμα αλλά επειδή τα kW είναι πιο δύσχρηστα;) . Εννοείται ότι όταν προβείς στην αγορά θα ψάξεις τα πάντα (και φυσικά αν καλύπτεσαι).

 

Κάτι τελευταίο, 18-21 δεν ισχύει το "25 kW"? Επειδή λες 20-21 αλλά άλλα έχουμε πει πιο πίσω...

 

Τέσπα τα λέμε:)

Link to comment
Share on other sites

Οκ ρε φίλε μην το παρατραβάμε τώρα με το νόμο:) ... Και σου είπα γιατί χρησιμοποιώ τα κυβικά. Γνωρίζω τι μπορώ να πάρω με το κάθε δίπλωμα αλλά επειδή τα kW είναι πιο δύσχρηστα;) . Εννοείται ότι όταν προβείς στην αγορά θα ψάξεις τα πάντα (και φυσικά αν καλύπτεσαι).

 

Κάτι τελευταίο, 18-21 δεν ισχύει το "25 kW"? Επειδή λες 20-21 αλλά άλλα έχουμε πει πιο πίσω...

 

Τέσπα τα λέμε:)

 

Ama vgaleis to diplwma sta 18 sou tote ginetai aperioristwn sta 20.. An to vgaleis argotera ginetai aperioristwn sta 21!

 

Koitaxe to Cagiva mito 125 px vgazei(ergostasiaka panta) 25,4kW! Ti pisteueis oti kaluptetai?(den xerw oute egw.. to psaxnw)Esy ti nomizeis!?

Link to comment
Share on other sites

Πάντως όσο και να μιλάμε δίπλωμα για 50άρι κτλ

Όλο και κτ παραπάνω κυκλοφορούμε... Τώρα είναι είναι 72cc, 88cc, 110cc, 125cc κ.α Όλα αυτά τα "παπάκια" (Ο Θεός να τα κάνει παπάκια...:p ) κυκλοφορούν με 50άρα άδεια...:p Τώρα αν πάνε για κυβικομέτρηση πάνε τα παπάκια...

 

Κτ άλλο guys... Αν προσέξετε στην άδεια κυκλοφορίας μοτοποδηλάτου κάπου αναφέρει τα db σε στάση και εν κίνηση... Ενώ σε όλους που έχω δεί τα χαρτιά τους γράφει τα db εμένα δν γράφει... οπότε μπορώ κυκλοφορώ με την Sebring χωρίς να με κάνουν τπτ...:p (Πλάκα κάνω... ΣΙΓΑΣΤΗΡΑ guys...)

 

Σας το λέω γτ μια φορά στην Σκόπελο με σταματήσαν κάτω απο το σπίτι μου..

Μου λένε φιλαράκο το ξέρεις ότι η εξάτμιση που έχεις στο μηχανάκι σου είναι παράνομη? Του λέω όχι... Και άρχισε να γελάει... Τότε εγώ τα πήρα λιγάκι...!

Του λέω αποδείξτε το μου! Τότε μου λέει με αυστηρό ύφος "Δώσε τα χαρτιά σου κ τελείωνε ή μηπως δν έχεις?" Έχω του λέω και θα σου αποδείξω ότι η εξάτμιση που έχω δν είναι παράνομη! Του δείχνω τα χαρτιά και εντυπωσιάστηκε που τα είχα όλα!! Του λέω πως στην άδεια μου δν έχει db για την εξάτμιση και επίσης εχω σιγαστήρα... Στράβωσε ο μπάτσος κ λέει θα σε γράψω για ασφάλεια... Του λέω Ασφάλεια θες? Πάρε ασφάλεια... Ο διπλανός του εν το μεταξύ να γελάει ασταμάτητα... Μα δεν μπορώ να είμαι τόσο ευγενικός όταν ο άλλος γελάει συνεχώς... Προσπάθησα να είμαι ευγενικός ....

 

Ελλάς το μεγαλείο σου...:O

Life Is Good
Link to comment
Share on other sites

Ama vgaleis to diplwma sta 18 sou tote ginetai aperioristwn sta 20.. An to vgaleis argotera ginetai aperioristwn sta 21!

 

Koitaxe to Cagiva mito 125 px vgazei(ergostasiaka panta) 25,4kW! Ti pisteueis oti kaluptetai?(den xerw oute egw.. to psaxnw)Esy ti nomizeis!?

 

Δεν καλύπτεται. Εγώ σου λέω τα περισσότερα 125 καλύπτονται. Κάτι που νομίζω ισχύει, έτσι?

 

Cloud ορισμένοι είναι υπερβολικά μλκ. Εμένα μου έχουν πει ότι κάνει θόρυβο η εργοστασιακή:blink: (εκεί να δεις γέλιο:p ) και άλλες μαλ@κίες. Και άμα θέλουν να σε γράψουν, σε γράφουν. Κάτι θα βρουν ή θα δημιουργήσουν;) .

Link to comment
Share on other sites

Δεν καλύπτεται. Εγώ σου λέω τα περισσότερα 125 καλύπτονται. Κάτι που νομίζω ισχύει, έτσι?

 

De kaluptetai les!

 

An sou pw egw omws oti me ligh stroggulopoihsh kaluptetai?

Link to comment
Share on other sites

Ε??

Πώς θα του το πεις αυτό?

 

Sou eipa oute kai egw xerw ti paizei akrivws, alla vlepeis oti sthn mia periptwsh den kaluptesai kai sthn allh kaluptesai!

 

Mperdema!

Link to comment
Share on other sites

Sou eipa oute kai egw xerw ti paizei akrivws, alla vlepeis oti sthn mia periptwsh den kaluptesai kai sthn allh kaluptesai!

 

Mperdema!

 

Και τι πιθανότητες υπάρχουν να ξέρει ο μπάτσος πόσα κιλοβατ είαι το μηχανάκι όμως?

Τέσπα βέβαια για το συγκεκριμένο λογικό στην εταιρεία πρέπει να σου πούνε αν παίζει στρογγυλοποίηση!

Link to comment
Share on other sites

Και τι πιθανότητες υπάρχουν να ξέρει ο μπάτσος πόσα κιλοβατ είαι το μηχανάκι όμως?

Τέσπα βέβαια για το συγκεκριμένο λογικό στην εταιρεία πρέπει να σου πούνε αν παίζει στρογγυλοποίηση!

 

Den me noiazei emena to stroumfaki ti tha pei!

 

H asfalistikh me noiazei!

Link to comment
Share on other sites

Παίδες, το παράβολο που παίρνεις από την Εθνική (64 euro) είναι για να πληρωθούν οι γιατροί;

 

Δηλαδή αυτό το δίνουμε στους ίδιους ή το παρουσιάζουμε στην τροχαία μαζί με τα υπόλοιπα δικαιολογητικά για το δίπλωμα;;;

 

:worry:

Link to comment
Share on other sites

Cloud ορισμένοι είναι υπερβολικά μλκ. Εμένα μου έχουν πει ότι κάνει θόρυβο η εργοστασιακή:blink: (εκεί να δεις γέλιο:p ) και άλλες μαλ@κίες. Και άμα θέλουν να σε γράψουν, σε γράφουν. Κάτι θα βρουν ή θα δημιουργήσουν;) .

 

Για να "θέλουν" να σε γράψουν θα πρέπει να έχουν κάτι προσωπικό μαζί σου ή να τους τσαντίσεις εκείνη την ώρα.

Πως να το δημιουργήσουν δηλαδή άμα έχεις μαζί όλα τα χαρτιά σου και φοράς και κράνος; :blink:

 

(σόρι για τα συνεχόμενα ποστ)

Link to comment
Share on other sites

Παίδες, το παράβολο που παίρνεις από την Εθνική (64 euro) είναι για να πληρωθούν οι γιατροί;

 

Δηλαδή αυτό το δίνουμε στους ίδιους ή το παρουσιάζουμε στην τροχαία μαζί με τα υπόλοιπα δικαιολογητικά για το δίπλωμα;;;

 

:worry:

οταν θα πας στους Γιατρους για την εξεταση θα τους το δωσεις..και θα παρεις την εξεταση και ενα το αλλο μισο του παραβολου.:)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Ta paravola einai gia na plhrwneis tous giatrous..

Otan pas gia exetash ston ofthalmiatro tou dineis to ena, meta pas ston pathologo kai tou dineis kai to allo!

 

Autos kapoia stigmh tha paei kai tha dwsei ta paravola kai kai tha lavei to antistoixo poso!

Link to comment
Share on other sites

Για να "θέλουν" να σε γράψουν θα πρέπει να έχουν κάτι προσωπικό μαζί σου ή να τους τσαντίσεις εκείνη την ώρα.

Πως να το δημιουργήσουν δηλαδή άμα έχεις μαζί όλα τα χαρτιά σου και φοράς και κράνος; :blink:

 

(σόρι για τα συνεχόμενα ποστ)

 

Προσωπικά περίμεναν να μπω σε μονόδρομο και γύρισαν μόνο και μόνο για μένα. Κράνος, άδεια, ασφάλεια κλπ είχα, μόνο καθρέφτης έλειπε. Αφού τα έψαξαν όλα με έγραψαν για τον καθρέφτη. 100 μέτρα από εκεί πέρασε ένας με εξάτμιση που ξεσήκωνε αρκετά τετράγωνα αλλά ήταν απασχολημένοι με το ψάξιμο μου.

 

Πιστεύω αν ήταν σταματημένοι κανονικά ούτε που θα με έβλεπαν. Αλλά μιας και έκαναν ολόκληρη επι τόπου (παράνομα), περιμένοντας να μπω στο μονόδρομο, έπρεπε κάτι να μου βρουν;)

Link to comment
Share on other sites

Κράνος, άδεια, ασφάλεια κλπ είχα, μόνο καθρέφτης έλειπε. Αφού τα έψαξαν όλα με έγραψαν για τον καθρέφτη.

 

Οκ, μιλάμε για παντελώς λακαμάδες.

 

Αλλά π.χ. εγώ έχω ένα 50ράκι του κουτιού, ολοκαίνουργιο.

Άπαξ και με σταματήσουν και έχω μαζί μου όλα τα χαρτιά, τι στο καλό μπορούν να μου βρουν;;; :worry:

 

Να με γράψουν επειδή δεν τους...αρέσει το μοντέλο; :blink:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...