Jump to content

Samsung Galaxy S Advance (I9070)


sakiss
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 6,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Γιατί αφαιρέθηκαν τα links?

Υπάρχει κάποιος εμφανής λόγος?

 

Στην σελίδα του developer πάντως υπάρχουν για όποιον ενδιαφέρεται.

Link to comment
Share on other sites

δεν την δοκίμασα αλλά λέει πως αν ειναι η πρωτη φορά που την φλασαρεις, πρώτα βάζεις το boot αρχείο στον φάκελο efs του συστήματος σου και μετα περνάς τα rom, gaps. Αν ειμαι λάθος ας με διορθώσει καποιος που την πέρασε.
Link to comment
Share on other sites

Παιδες,εχω ενα bricked Advance,παρελαβα σημερα ενα usb jig dongle μπας και το ξεκολλησω,αλλα δεν αντεδρασε το κινητο.

το αλλο μου advance αντιδραει κανονικα,αρα δουλευει το dongle.

εχουμε καμια ιδεα πως να το επαναφερω?

δοκιμασα εναν τροπο που διαβασα στο ιντερνετ,εκανα τα εξης:

χωρις μπαταρια παταω power+home +volume down.

βαζω μπαταρια και καπακια το συνδεω με το pc.

παταω power και για 2 δευτερα μου εμφανιζει μια αγνωστη συσκευη στο device manager,αλλα μετα εξαφανιζεται.

μετα δοκιμασα τον ιδιο τροπο,αλλα οταν εβαλα το καλωδιο πατησα την ιδια στιγμη τα 3 πληκτρα.

ο υπολογιστης αγωνιστηκε να εγκαταστησει μια συσκευη,αλλα απετυχε.

καμια ιδεα?

Edited by webassasin
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Ιδέα: δες αν είναι φθηνό το chip της rom να αγοράσεις και αν είναι εύκολο να το κολλήσεις. ή αν αποθηκεύονται πουθενά αλλού οι ρουτίνες εκκίνησις το αντίστοιχο. απ' όσο ξέρω, για να γίνει "μπρίκι" καταστρέφεται το low-level software, υποθέτω το αντίστοιχο BIOS του κινητού. Και αφού δεν λειτούργησε κ με το jig για το download mode,σημαίνει ότι έχει πιο πριν το πρόβλημα! υποθέσεις κάνω και ιδέες μήπως και σου δώσω καμιά ιδέα!δεν είναι και tablet να το λύσεις και να βάλεις καμιά εικόνα να το κάνεις καδράκι :)
Link to comment
Share on other sites

Ιδέα: δες αν είναι φθηνό το chip της rom να αγοράσεις και αν είναι εύκολο να το κολλήσεις. ή αν αποθηκεύονται πουθενά αλλού οι ρουτίνες εκκίνησις το αντίστοιχο. απ' όσο ξέρω, για να γίνει "μπρίκι" καταστρέφεται το low-level software, υποθέτω το αντίστοιχο BIOS του κινητού. Και αφού δεν λειτούργησε κ με το jig για το download mode,σημαίνει ότι έχει πιο πριν το πρόβλημα! υποθέσεις κάνω και ιδέες μήπως και σου δώσω καμιά ιδέα!δεν είναι και tablet να το λύσεις και να βάλεις καμιά εικόνα να το κάνεις καδράκι :)

 

δεν τα παω καλα με κολλησεις και τετοια :/

ξερουμε αν η οθονη του 9070p ταιριαζει σε απλο 9070?

edit για μελλοντικη χρηση,ταιριαζουν οι οθονες.

Edited by webassasin
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα , εχω ενα samsung galaxy s advance που μόλις έσπασε η οθόνη και εχει μαβρίσει , το πρόβλημα είναι οτι δεν μπορώ να πάρω τα αρχεία απο μέσα γιατί δεν τα εμφανίζει αν δέν ξεκλειδώσω την οθόνη κάποιος που να ξέρει κάποιον άλλο τροπο εκτος απο να το συνδέσω με καλόδιο στον υποόγιστή?
Link to comment
Share on other sites

Το κινητο σαν συσκευή το εμφανίζει, αλλα αν δεν ξεκλειδώσω την οθόνη με το μοτίβο δεν μου εμφανίζει τα αρχεία που έχω μέσα και λόγο σπασμένης οθόνης δεν γίνεται να τ ξεκλειδώσω
Link to comment
Share on other sites

Η μονη λυση ειναι στο σερβις που θα το πας το τηλεφωνο να σε αλλαξουν οθονη να τους παρακαλεσεις να μην σβησουν τα δεδομενα
Link to comment
Share on other sites

Παιδες,εχω ενα bricked Advance,παρελαβα σημερα ενα usb jig dongle μπας και το ξεκολλησω,αλλα δεν αντεδρασε το κινητο.

το αλλο μου advance αντιδραει κανονικα,αρα δουλευει το dongle.

εχουμε καμια ιδεα πως να το επαναφερω?

δοκιμασα εναν τροπο που διαβασα στο ιντερνετ,εκανα τα εξης:

χωρις μπαταρια παταω power+home +volume down.

βαζω μπαταρια και καπακια το συνδεω με το pc.

παταω power και για 2 δευτερα μου εμφανιζει μια αγνωστη συσκευη στο device manager,αλλα μετα εξαφανιζεται.

μετα δοκιμασα τον ιδιο τροπο,αλλα οταν εβαλα το καλωδιο πατησα την ιδια στιγμη τα 3 πληκτρα.

ο υπολογιστης αγωνιστηκε να εγκαταστησει μια συσκευη,αλλα απετυχε.

καμια ιδεα?

 

Στην αντιπροσωπεία δεν μπορούν να κάνουν κάτι? ή είναι ακριβή η επισκευή?

Link to comment
Share on other sites

Η μονη λυση ειναι στο σερβις που θα το πας το τηλεφωνο να σε αλλαξουν οθονη να τους παρακαλεσεις να μην σβησουν τα δεδομενα

 

γιατι να τους παρακαλεσει?

το εχουν σαν πολιτικη να σβηνουν τα δεδομενα?

Καλησπέρα , εχω ενα samsung galaxy s advance που μόλις έσπασε η οθόνη και εχει μαβρίσει , το πρόβλημα είναι οτι δεν μπορώ να πάρω τα αρχεία απο μέσα γιατί δεν τα εμφανίζει αν δέν ξεκλειδώσω την οθόνη κάποιος που να ξέρει κάποιον άλλο τροπο εκτος απο να το συνδέσω με καλόδιο στον υποόγιστή?

 

φιλε μου,μπορει να εσπασε η οθονη αλλα το digitizer πιθανοτατα δουλευει.

μπορεις να βαλεις στα τυφλα τον κωδικο και να ξεκλειδωσει το κινητο.

βγαλε τη σιμ για να μη χρειαστει να το κανεις με το pin,αστο λιγο να ανοιξει,μετα κανε slide για να σου ζητησει τον κωδικο κ δοκιμασε,δε χανεις κατι.

Edited by webassasin
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια ενω βγαζω φωτογραφιες με το κινητο και τις εμφανιζει κανονικα στο pc οταν παω να τις ανοιξω δεν τις ανοιγει και λεει οτι το αρχειο ειναι αδειο ή κατι τετοιο

εχω την Vanir,γνωριζει κανεις τι μπορει να φταιει και αν ειναι θεμα της Vanir?

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια ενω βγαζω φωτογραφιες με το κινητο και τις εμφανιζει κανονικα στο pc οταν παω να τις ανοιξω δεν τις ανοιγει και λεει οτι το αρχειο ειναι αδειο ή κατι τετοιο

εχω την Vanir,γνωριζει κανεις τι μπορει να φταιει και αν ειναι θεμα της Vanir?

αν δοκιμασεις αντιγραφη απο τη μνημη στον υπολογιστη την ανοιγει τη φωτο?

μπες στις ρυθμισεις-εφαρμογες και διεγραψε την προσωρινη μνημη της καμερας.

μετα δοκιμασε παλι να βγαλεις παλι φωτο και να συνδεθεις στο pc.

αν επιμενει κανε φορματ στην καρτα μνημης.

βλεπει 2 αφαιρουμενος ο υπολογιστης?

εχω κ εγω vanir κ δεν εχει καποιο παρομοιο προβλημα.

Edited by webassasin
Link to comment
Share on other sites

αν δοκιμασεις αντιγραφη απο τη μνημη στον υπολογιστη την ανοιγει τη φωτο?

μπες στις ρυθμισεις-εφαρμογες και διεγραψε την προσωρινη μνημη της καμερας.

μετα δοκιμασε παλι να βγαλεις παλι φωτο και να συνδεθεις στο pc.

αν επιμενει κανε φορματ στην καρτα μνημης.

βλεπει 2 αφαιρουμενος ο υπολογιστης?

εχω κ εγω vanir κ δεν εχει καποιο παρομοιο προβλημα.

 

 

 

και αντιγραφη που κανω απο την μνημη παλι δεν τις ανοιγει

διεγραψα και την προσωρινη μνημη απο την καμερα παλι τιποτα

εχω δοκιμασει τις φωτο να τις αποθηκευει και στην μνημη και στο κινητο και παλι τα ιδια αρα δεν ειναι θεμα καρτας μνημης

ναι βλεπει κανονικα 2 αφαιρουμενους ο υπολογιστης

δεν ξερω πραγματικα πρωτη φορα το βλεπω αυτο

Link to comment
Share on other sites

Κατεβασε ενα αλλο gallery απο το play και δοκιμασε το. Μου εχει συμβει κι εμενα να μην θελει να τις δειξει με τιποτα.

 

Συνηθως το προβλημα ειναι ενα κρυφο αρχειο nomedia, αν θυμαμαι καλα, σε καθε φακελο.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Δεν ξέρω αν έχει αντιμετωπίσει και άλλος αυτό το πρόβλημα (ζητάω εκ των προτέρων συγνώμη), αλλά ενώ στο καρτοκινητό μου υπάρχουν 500MB δεδομένων, είναι αδύνατο να τα εκμεταλλευτώ, επειδή το Samsung δεν μπορεί να κάνει λήψη δεδομένων - δεν εμφανίζεται το σηματάκι με τα βελάκια, ούτε σε 3G ούτε σε 2G. Το κινητό είναι με την αρχική ρομ 2.3. Μπορεί κάποιος να βοηθήσει; Ευχαριστώ.
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S Advance (I9070)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...