Jump to content

Samsung Galaxy S Advance (I9070)


sakiss
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Freeze θελω να κανω! Δεν θα διαγραψω τιποτα! Αυτες δεν ειναι ασφαλεις εφαρμογες?

Ναι είναι ,αυτο δεν σημαίνει ότι όταν διαγράφουμε( system apps) δεν πρέπει να είμαστε προσεκτικοί .

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

ωραιος φιλε μου :)! θα θελα πολυ να δοκιμασω να περασω αλλη ρομ και να κανω αλλαγη κερνελ αλλα δεν το χω πολυ(ειμαι απλα ροοτ)

Η διαδικασία είναι πανεύκολη ... Νομίζω ότι αξίζει τον κόπο ...

Εάν δεν θελεις να κανεις μεγαλες αλλαγες δοκίμασε να βάλεις το Greenify την Free έκδοση ... κάνει παπάδες ..:D

Link to comment
Share on other sites

για να περασω την pure vanilla πρωτα κανω ολα τα wipe μετα βαζω κερνελ και μετα την pure vanilla ?

 

η εφαρμογη twrp manager ειναι κομπλε ? μπορω να κανω και απο εκει την δουλεια μου ?

Link to comment
Share on other sites

Η διαδικασία είναι πανεύκολη ... Νομίζω ότι αξίζει τον κόπο ...

Εάν δεν θελεις να κανεις μεγαλες αλλαγες δοκίμασε να βάλεις το Greenify την Free έκδοση ... κάνει παπάδες ..:D

 

Εχω ειδη greenify οντως κανει δουλεια

Link to comment
Share on other sites

Τώρα που έχω πλέον το S4 mini, πορώ να πειραματιστώ ελεύθερα με το S Advance. Οπότε του πέρα σα κι εγώ τα εξής:

Root : ok

CoCore-E-8.2 : ok

Pure Vanilla V5 Build 2 : ok

 

Για να δούμε τώρα διαφορές....

Huawei P8 Titanium Grey, Android 5.0.1

Samsung Galaxy S4 mini (GT-I9195 Black), Android 4.4.2

Samsung Galaxy S Advance (GT-I9070 Black) Android 4.1.2

Samsung Wave I (GT-S8500) BadaOS 2.0

Link to comment
Share on other sites

για να περασω την pure vanilla πρωτα κανω ολα τα wipe μετα βαζω κερνελ και μετα την pure vanilla ?

 

η εφαρμογη twrp manager ειναι κομπλε ? μπορω να κανω και απο εκει την δουλεια μου ?

 

Η σειρά είναι : ROOTING > KERNEL & TWRP/CWM > Backup > Wipe Data/factory Reset & Cache Partition > Pure Vanilla

Ο twrp manager είναι κομπλέ.

Προτεινόμενο kernel CoCore-E 6.8 εγώ έβαλα CoCore-E-8.2 ( Δουλεύει μια χαρά )

 

Και τα link για αλλη μια φορά :

Για ROOTING, KERNEL & TWRP/CWM : http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2198341

Για Pure Vanilla : http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2182697

Link to comment
Share on other sites

Παιδια με το youtube εχετε βρει καμια λυση να μην κολλαει ολος ο τοπος :-)

 

Εγω ναι. Ρουτ ειναι η λυση.. ολα ρολοι. Φτου φτου..!! Πηρα στην Samsung μηπως υπηεχρε μεγαλυτερη μπαταρια για μας αλλα δεν. Εχει δοκιμασει κτ κανεις? Στο νετ ειδα καποιες αλλα τις ψιλο φοβαμαι.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια με το youtube εχετε βρει καμια λυση να μην κολλαει ολος ο τοπος :-)

 

Φίλε diecast, νόμιζα ότι με το ρουτ που έκανες (αν δε κάνω λάθος) είχε φτιάξει η κατάσταση.Αυτό με βάζει σε δεύτερες σκέψεις σχετικά με την αποτελεσματικότητα αυτής της διαδικασίας.Άλλες εντυπώσεις;

Link to comment
Share on other sites

Φίλε diecast, νόμιζα ότι με το ρουτ που έκανες (αν δε κάνω λάθος) είχε φτιάξει η κατάσταση.Αυτό με βάζει σε δεύτερες σκέψεις σχετικά με την αποτελεσματικότητα αυτής της διαδικασίας.Άλλες εντυπώσεις;

 

Φιλε stapd21 με το ροοτ εγινε καλυτερο το κινητο δηλαδη εβαλα greenify και seeder ρολαρει καλυτερα γενικα! Το youtube δεν εχει λυθει το προβλημα φυσικα!!!

Link to comment
Share on other sites

Παιδια με το youtube εχετε βρει καμια λυση να μην κολλαει ολος ο τοπος :-)

στο youtube,στο general μην επιλεγετε τιποτα απο οτι εχει εκει,δλδ HIGH QUALITY ON MOBILE,IMPROVE YOU TUBE ,NEW VIDEO NOTIFICATION ολα αποεπιλεγμενα!

εμενα ετσι παιζει χωρις κανενα προβλημα!!

 

υ.γ. εχω kernel 6.6.2 και την ιταλικη ρομ!!:)

Link to comment
Share on other sites

Φιλε stapd21 με το ροοτ εγινε καλυτερο το κινητο δηλαδη εβαλα greenify και seeder ρολαρει καλυτερα γενικα! Το youtube δεν εχει λυθει το προβλημα φυσικα!!!

 

 

Μόνο ρουτ είσαι; Χωρίς ρομ και κέρνελ;Μπορεί να βελτιωθεί η κατάσταση λοιπόν

Link to comment
Share on other sites

Διάβασα σε γνωστό site ότι διάφορες midrange συσκευές samsung ίσως πάρουν kit kat και μια από αυτές είναι και το s advance. Θα μας τρελάνει η sammy!!!!!

Ηρακλής!

___________________________________________

iPhone 12 Pro Max pacibic blue

Link to comment
Share on other sites

Διάβασα σε γνωστό site ότι διάφορες midrange συσκευές samsung ίσως πάρουν kit kat και μια από αυτές είναι και το s advance. Θα μας τρελάνει η sammy!!!!!

 

Το διάβασα κι εγώ. Αντίστοιχη ανακοίνωση είχε βγει και για την έκδοση 4.2 ή 4.3 (μια απο τις δυο) αλλά μάλλον έμεινε εκεί το θέμα...

 

Μακάρι να γίνει κανα θαύμα και να την πάρουμε την αναβάθμιση.

Link to comment
Share on other sites

Το διάβασα κι εγώ. Αντίστοιχη ανακοίνωση είχε βγει και για την έκδοση 4.2 ή 4.3 (μια απο τις δυο) αλλά μάλλον έμεινε εκεί το θέμα...

 

Μακάρι να γίνει κανα θαύμα και να την πάρουμε την αναβάθμιση.

 

Παιδια αν γινει αυτο με το καλο το 2015:-P

Link to comment
Share on other sites

Το διάβασα κι εγώ. Αντίστοιχη ανακοίνωση είχε βγει και για την έκδοση 4.2 ή 4.3 (μια απο τις δυο) αλλά μάλλον έμεινε εκεί το θέμα...

 

Μακάρι να γίνει κανα θαύμα και να την πάρουμε την αναβάθμιση.

 

http://techblog.gr/software/samsung-considering-android-4-4-kitkat-for-low-cost-devices-8729/

Link to comment
Share on other sites

 

Αν είναι σαν την 4.1.2 που πήραμε καλυτερα να μη πάρουμε ποτέ τη 4.4

Link to comment
Share on other sites

 

Αυτό διάβασα κι εγώ αλλά κρατώ τις επιφυλάξεις μου...

Παιδια αν γινει αυτο με το καλο το 2015:-P

 

χαχα το μόνο σίγουρο :P

Link to comment
Share on other sites

Εντελως ξαφνικα το κινητο δεν κραταει ουτε μια μερα απο μπαταρια, ενω εχω κανει calibration και στην αναλυση μου δειχνει οτι το android καταναλωνει 45-50% της μπαταριας....

 

το κινητο φοραει την στοκ 2.3 απο ολλανδικο καταστημα..

κανεις καμια βοηθεια?

Link to comment
Share on other sites

Εντελως ξαφνικα το κινητο δεν κραταει ουτε μια μερα απο μπαταρια, ενω εχω κανει calibration και στην αναλυση μου δειχνει οτι το android καταναλωνει 45-50% της μπαταριας....

 

το κινητο φοραει την στοκ 2.3 απο ολλανδικο καταστημα..

κανεις καμια βοηθεια?

 

Κατεβασες κάποια εφαρμογή ή απο μονο του ξεκινησε να το κανει αυτο??

 

99% καποια εφαρμογη σου κανει draining..

Link to comment
Share on other sites

Κατεβασες κάποια εφαρμογή ή απο μονο του ξεκινησε να το κανει αυτο??

 

99% καποια εφαρμογη σου κανει draining..

 

οχι καμια... αλλα η αναλυση της μπαταριας μου βγαζει οτι 45% καταναλωση γινεται απο το συστημα του αντροιντ

Link to comment
Share on other sites

οχι καμια... αλλα η αναλυση της μπαταριας μου βγαζει οτι 45% καταναλωση γινεται απο το συστημα του αντροιντ

Κατέβασε το Better battery stats, κάνε μια πλήρη φόρτιση και κοίταζε στο tab "partial wakelocks" πιο πρόγραμμα δεν αφήνει το κινητό πιθανώς να μπει σε deep state κατά το σβήσιμο της οθόνης και συνεπώς να τρώει τη μπαταρία.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S Advance (I9070)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...