Jump to content

Samsung Galaxy S Advance (I9070)


sakiss
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Για δοκίμασε πάλι.Εγώ τα βλέπω ενεργά τα link.

Πάτησα μόλις το part 1 και κατεβαίνει κανονικά.

http://d-h.st/sA3

Βασικά μονο αυτό χρειάζεσαι και την Ελληνική 2.3.6

http://hotfile.com/dl/175680877/cfb3bc3/Samsung-Updates.com-GT-I9070_EUR_1_20120430170743_i38v533mhc.zip.html

 

Κατεβαινουν κανονικα, χιλια ευχαριστώ να σαι καλα!!!:D

 

Γυρισα στην gb βημα-βημα απ την σελιδα http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2100642

και παραξενο ειναι μετα το Downgrade το τηλεφωνο ανοιγει και κολαει στην αρχη με το λογοτυπο και δεν προχοραει.

Μηπως γνωριζει καποιος τι μπορει να φταιει?

Edited by Superuser
Συνένωση Μηνυμάτων
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Παιδια εχω πρόβλημα σην εγκατασταση του ClockworkMod recovery. Καταρχας μεσω της εφαρμογης ROM Manager δεν μπορει να γινει εγκατασταση γτ δεν υποστηριζεται η συσκευη. Προσπαθησα λοιπον manually διαβαζοντας διαφορα site οπως αυτο http://www.androidnectar.com/how-to-flash-clockworkmod-recovery-img-on-samsung-galaxy-s-advance-i9070/. Εχω το ιδιο προβλημα με τον τυπο που γραφει στο τελος, δλδ καθως φλασαρω το αρχειο zip η διαδικασια σταματα και κλεινει το τηλεφωνο. Το δοκιμασα ποσες φορες ...θα με σκασει:mad::mad: . φανταζομαι οτι μπορω να περασω αλλη rom και χωρις custom recovery αλλα κανεις δεν το ακολουθει ετσι .... SOS τη βοηθεια σας!
Link to comment
Share on other sites

Πολύ καλύτερα,αφήνει πολύ περισσότερη RAM ελεύθερη και τώρα δεν κολλάει. Σε ευχαριστώ πολύ.Το μεγάλο πρόβλημα, πράγμα που είχα σε λίγο μικρότερο βαθμό και με τη 2.3 είναι η μπαταρία.Δύσκολα να βγάλει μέρα.Σε αναμονή η μπαταρία σε περίπου 7 ώρες πάει στη μέση.Τι να φταίει άραγε.Μου έχει σπάσει τα νεύρα.Είχα το neo v δε λέω κι εκείνο δεν κρατούσε πολύ αλλά όχι κι έτσι.Αν ξέρει κανείς κανένα τρόπο ας απαντήσει.Βλέπω να ξαναγυρίζω στο wave καλή του ώρα,μπαταρία δυο μέρες άνετα.

 

Σε αναμονή σε 7 ώρες να σου πάει στη μέση είναι αφύσικο. Οι μπαταρίες νομίζω έχουν εγγύηση 6 μήνες. Αλλά και να πληρώσεις δεν είναι πολύ ακριβές. Κάποιοι παλιότερα που είχαν προβλήματα με την μπαταρία, τα διόρθωσαν κάνοντας calibration την μπαταρία. Εγώ προσωπικά χρησιμοποιώ την εξοικονόμηση ενέργειας που έχει το κινητό και ξεχνώ ποτέ το φόρτισα τελευταία φορά! Αντέχει πολλές μέρες αλλά χρησιμοποιώ ελάχιστα το wifi.

Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου ευχαριστώ για την άμεση ανταπόκρισή σου.Έχω ενεργοποιημένη την εξοικονόμηση ενέργειας,αγόρασα και δεύτερη μπαταρία παραγωγής 2013,αλλά το πρόβλημα παραμένει το ίδιο.Έχω πολύ χαμηλά τη φωτεινότητα, αλλά τώρα παρατηρώ ότι τη μεγαλύτερη κατανάλωση την έχει το λειτουργικό.Μάλλον κάποια εφαρμογή πιστεύω ότι πρέπει να δημιουργεί το πρόβλημα.Ακόμα δεν κατάφερα να τη εντοπίσω.
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, πως θα επιστρεψω στην GB??

 

χαχα καλημερα κι εγω την ιδια απορια εχω...κατσε να μπουν οι παλιοι να μας βοηθησουν....

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, πως θα επιστρεψω στην GB??

 

χαχα καλημερα κι εγω την ιδια απορια εχω...κατσε να μπουν οι παλιοι να μας βοηθησουν....

 

Μπορείτε να ακολουθήσετε αυτόν τον οδηγό για να επιστρέψετε στην GB.

Διαβάστε προσεχτικά τον οδηγό πριν ξεκινήσετε γιατί οτιδήποτε κάνετε είναι με δική σας ευθύνη!

[sIGPIC][/sIGPIC]

Νίκος

Πρώην Super Moderator του «παλιού» καλού myphone.

Link to comment
Share on other sites

Μπορείτε να ακολουθήσετε αυτόν τον οδηγό για να επιστρέψετε στην GB.

Διαβάστε προσεχτικά τον οδηγό πριν ξεκινήσετε γιατί οτιδήποτε κάνετε είναι με δική σας ευθύνη!

 

κατσε να σε ρωτησω γιατι εγω μπερδευτηκα...GB τι ειναι ?εγω εκανα αναβαθμηση μεσω kies σε 4.1.2 και θελω να γυρισω στο παλιο μου λογισμικο γιατι εχω ενα θεμα με την καμερα (το εστειλα και σερβις και ηρθε στην ιδια κατασταση) και θελω να δω αν θα διορθωθει...το ιδιο ζηταω με τον φιλο απο πανω ή οντως μπερδευτηκα και εκεινος ζηταει αλλο? σε μπερδεψα? χαχα

Link to comment
Share on other sites

GB είναι η Gingerbread (2.3.x).

JB είναι η Jelly Bean (4.1.x).

 

Πριν την 4.1.2 είχατε την 2.3.6 οπότε λογικά ζητάτε το ίδιο πράγμα.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Νίκος

Πρώην Super Moderator του «παλιού» καλού myphone.

Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου ευχαριστώ για την άμεση ανταπόκρισή σου.Έχω ενεργοποιημένη την εξοικονόμηση ενέργειας,αγόρασα και δεύτερη μπαταρία παραγωγής 2013,αλλά το πρόβλημα παραμένει το ίδιο.Έχω πολύ χαμηλά τη φωτεινότητα, αλλά τώρα παρατηρώ ότι τη μεγαλύτερη κατανάλωση την έχει το λειτουργικό.Μάλλον κάποια εφαρμογή πιστεύω ότι πρέπει να δημιουργεί το πρόβλημα.Ακόμα δεν κατάφερα να τη εντοπίσω.

 

Ναι πρέπει να είναι κάποια εφαρμογή. Απεγκατέστησε όλες τις εφαρμογές σου που κατέβασες εκτός από τις πολύ σημαντικές και δες πως θα πάει. Αν δεν δεις διαφορά κάνε πλήρες format.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια εχω πρόβλημα σην εγκατασταση του ClockworkMod recovery. Καταρχας μεσω της εφαρμογης ROM Manager δεν μπορει να γινει εγκατασταση γτ δεν υποστηριζεται η συσκευη. Προσπαθησα λοιπον manually διαβαζοντας διαφορα site οπως αυτο http://www.androidnectar.c...advance-i9070/. Εχω το ιδιο προβλημα με τον τυπο που γραφει στο τελος, δλδ καθως φλασαρω το αρχειο zip η διαδικασια σταματα και κλεινει το τηλεφωνο. Το δοκιμασα ποσες φορες ...θα με σκασει . φανταζομαι οτι μπορω να περασω αλλη rom και χωρις custom recovery αλλα κανεις δεν το ακολουθει ετσι .... SOS τη βοηθεια σας!
Link to comment
Share on other sites

GB είναι η Gingerbread (2.3.x).

JB είναι η Jelly Bean (4.1.x).

 

Πριν την 4.1.2 είχατε την 2.3.6 οπότε λογικά ζητάτε το ίδιο πράγμα.

 

ναι ακριβως!μαλιστα...σ ευχαριστω...δυσκολο ομως...

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά σε όσους αρέσει να χειρίζονται το κινητό με το ένα χέρι όπως π.χ στο δρόμο για να μην δυσκολεύονται με το πάτημα των κουμπιών back, power, home ας κατεβάσουν την εφαρμογή button savior non root. Πραγματικά προσφέρει μεγάλη ευκολία στη χρήση του κινητού!

 

Ψάχνω να βρω μια εφαρμογή για φωνητικές κλήσεις που δε θα θέλει ίντερνετ σύνδεση και θα συνδιάζεται με ελληνικά ή να μπορείς να ηχογραφήσεις το όνομα και να το συνδέεις με επαφή όπως στα παλιά κινητά. Μπορεί να βοηθήσει κάποιος;

Edited by the_dynamite
Link to comment
Share on other sites

ναι ακριβως!μαλιστα...σ ευχαριστω...δυσκολο ομως...

 

Σε όλους μας δύσκολο φαινόταν την πρώτη φορά!;)

 

Αν το παωστην Αντιπρ/πια θα αλλαξουν απο JB seGB?

 

Δεν βρίσκω το λόγο ώστε να μην μπορούν. Το θέμα είναι αν θα ζητήσουν χρηματικό αντάλλαγμα.

 

Παιδιά σε όσους αρέσει να χειρίζονται το κινητό με το ένα χέρι όπως π.χ στο δρόμο για να μην δυσκολεύονται με το πάτημα των κουμπιών back, power, home ας κατεβάσουν την εφαρμογή button savior non root. Πραγματικά προσφέρει μεγάλη ευκολία στη χρήση του κινητού!

 

Ψάχνω να βρω μια εφαρμογή για φωνητικές κλήσεις που δε θα θέλει ίντερνετ σύνδεση και θα συνδιάζεται με ελληνικά ή να μπορείς να ηχογραφήσεις το όνομα και να το συνδέεις με επαφή όπως στα παλιά κινητά. Μπορεί να βοηθήσει κάποιος;

 

Για εφαρμογές καλύτερα να ρωτήσεις στην ενότητα Android.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Νίκος

Πρώην Super Moderator του «παλιού» καλού myphone.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια εχω πρόβλημα σην εγκατασταση του ClockworkMod recovery. Καταρχας μεσω της εφαρμογης ROM Manager δεν μπορει να γινει εγκατασταση γτ δεν υποστηριζεται η συσκευη. Προσπαθησα λοιπον manually διαβαζοντας διαφορα site οπως αυτο http://www.androidnectar.c...advance-i9070/. Εχω το ιδιο προβλημα με τον τυπο που γραφει στο τελος, δλδ καθως φλασαρω το αρχειο zip η διαδικασια σταματα και κλεινει το τηλεφωνο. Το δοκιμασα ποσες φορες ...θα με σκασει . φανταζομαι οτι μπορω να περασω αλλη rom και χωρις custom recovery αλλα κανεις δεν το ακολουθει ετσι .... SOS τη βοηθεια σας!

 

Εγκατέστησε το universal kernel flash και με αυτό φλασαρε το cocore 8.0_cwm. Είναι η πιο εύκολη διαδικασία, αναλυτικές οδηγίες έχει στα αντίστοιχα threads στο xda.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά.Όλα καλά με τη jb αλλά εδώ και μια εβδομάδα όταν μπαίνω με τα mb του προγράμματός μου, βλέπω ότι καταναλώνοντια υπερβολικά πολλά από τις "λήψεις" και συγκεκριμένα από το antivirus βλέπω ότι τα κατεβάζει η εφαρμογή "com.sec.android.providers.downloads".Τι μπορώ να κάνω;Σημειωτέον ότι απεγκατέστησα τις εφαρμογές που κατέβασα τη τελευταία εβδομάδα και στο play store εχω απενεργοποιήσει τις αυτόματες ενημερώσεις (όπως και σε όλες τις εφαρμογές.) Στη gb για να μπω στο playstore ενεργοποιούσα τον συγχρονισμό των εφαρμογών εκείνη τη στιγμή και δεν είχα αυτό το πρόβλημα.Μπορεί να γίνει κάτι ανα΄λογο στη jb;:help:

 

Κανείς παιδιά;;; :cry:

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά πήγα το κινητό στο service.. δεν άντεξα άλλο με την ηλίθια την jb και τα κολλήματά της.. Μου επιστράφηκε με gb 2.3.6 περασμένη!!! Τουλάχιστον έχουν σταματήσει τα ηλίθια τα κολλήματα.. Ποτέ ξανά samsung το μάθημά μου το πήρα
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά πήγα το κινητό στο service.. δεν άντεξα άλλο με την ηλίθια την jb και τα κολλήματά της.. Μου επιστράφηκε με gb 2.3.6 περασμένη!!! Τουλάχιστον έχουν σταματήσει τα ηλίθια τα κολλήματα.. Ποτέ ξανά samsung το μάθημά μου το πήρα

 

Πλήρωσες κιόλας ?

Το μαθημα ειναι εφοσον δεν γνωριζουμε κατι δεν το σκαλιζουμε-πειραματιζόμαστε,για να μην μπαινουμε σε περιπετειες,οπως ο γραφών.

Μην το γενικεύουμε οπως :¨Ποτέ ξανά samsung το μάθημά μου το πήρα¨

Edited by weather1967
Link to comment
Share on other sites

Μπες απο εναν υπολογιστη και απεργοποιησε το 2 way security. Μετα θα το παρει κανονικα. Εφαγα μια μερα ψαχνοντας εγω..

 

καλησπερα...μηπως γνωριζει κανεις πως μπορω να το βρω αυτο που μου λεει ο φιλος?εψαξα αλλα δεν το βρισκω...δεν δεχετε το μειλ μου :!:

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα...μηπως γνωριζει κανεις πως μπορω να το βρω αυτο που μου λεει ο φιλος?εψαξα αλλα δεν το βρισκω...δεν δεχετε το μειλ μου :!:

 

καλησπέρα.

 

βρίσκεται στις ρυθμίσεις ασφαλείας του λογαριασμού σου.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια απο αυτον τον οδηγο http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2198341 περασα τη ρομ Pure Vanilla χωρις να αλλαξω κερνελ. Το κινητο παει πολυ καλα αλλα 1ον εχει προεγκατεστημενο τον nova launcher χωρις να μπορω να τον σβησω και 2ον και σημαντικοτερο δεν υπαρχει πλεον φακελος ''τα αρχεια μου'':confused: για να χω προσβαση σε sdcard, pdf και αλλα πολλα αρχεια... εχετε καμια λυση?? συμβαινει και με αλλες ρομ κατι αναλογο???
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έκανα downgrade από jb σε gb μέσω odin όμως δεν υποστηρίζει Ελληνικά! Το ξαναγύρισα σε jb μέσω kies αλλά και πάλι δεν έχει Ελληνικά, και στις 2 περιπτώσεις στη καλύτερη Αγγλικά Φιλιππινέζικα Γιαπωνέζικα και τα ρέστα! Καμιά ιδέα πώς να βρω τα Ελληνικά είτε gb ή jb?
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S Advance (I9070)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...