Jump to content

Samsung Galaxy S Advance (I9070)


sakiss
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

επειδη αναφερθηκε το Titanium (Backup φανταζομαι), μιλαμε για ρουτ πρωτα;

Nobody is perfect.... And I'm... nobody!!!

 

Νέο videoclip των TresAmigos!!! ... “Ρίτα Ριτάκι“

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Εχω μια απορια.Εαν ηταν να κυκλοφορησει η Ελληνικη JB,δεν θα επρεπε πρωτα να το ανακοινωσει,σαν κατωρθωμα,η Samsung hellas?Δεν θα το ελεγε 2-3 ημερες πριν οτι τις ταδε του μηνος το Ι9070 θα παρει την αναβαθμηση?Για να υπαρχει σιγη ιχθυος μαλλον δεν θα υπαρχει JB Ελληνικη.Ευχομαι να διαψευτω.
Link to comment
Share on other sites

Πηρα πριν 2 μερες το τηλεφωνο απο εναν φιλο μου...

2 ερωτησεις...

Βρισκεται στην 4.1.2 και παρατηρω οτι κολλαει το σκρολαρισμα στο ιντερνετ καποιες φορες...Το κανει και σε αλλους?

Επισης,στις επαφες,μου εμφανιζει καθε ονομα 2 φορες,μια απο τη σιμ και μια εχει διπλα την ενδειξη της google,με αποτελεσμα να εχω διπλασιο αριθμο επαφων...Πως μπορω να ρυθμισω να φαινονται μονο οι επαφες της σιμ?

Link to comment
Share on other sites

επειδη αναφερθηκε το Titanium (Backup φανταζομαι), μιλαμε για ρουτ πρωτα;

Το titanium backup ειναι και ναι πρεπει να εχεις κανει ρουτ πρωτα.

Link to comment
Share on other sites

Γιατί υπάρχουν διαφορές στις επιδώσεις στις εκδώσεις από χώρα σε χώρα;

Διορθώνουν μικροπροβλήματα σε κάθε χώρα που την εκδίδουν;

Και αν ναι, οι χώρες που πήραν πρώτες την αναβάθμιση, δεν παίρνουν κάποια "μικρό" αναβαθμίσεις ώστε να είναι πιο λειτουργικές;

Δηλαδή όλο αυτό δεν μπορώ να το καταλάβω... αφού μιλάμε για την ίδια συσκευή παγκοσμίως...?? ;)

Link to comment
Share on other sites

το κινητό μας δηλώνετε πως έχει 768mb ram, γιατί όταν μπαίνω να δω πόση χρησιμοποιείτε λέει 555mb σύνολο? και σε σας τόσο λέει? έχω την εργοστασιακή 2.3.6..
Xiaomi mi9 SE
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στην παρέα, είμαι κ γω κάτοχος του S Advance απο το Πάσχα, 2 γρήγορες ερωτήσεις όποιος γνωρίζει :

1) Υπάρχει τρόπος να μεταφερθούν τα μηνύματα από την παλιά μου συσκευή (Galaxy Ace) έτσι απλά όπως έγινε για τις επαφές μέσω bluetooth?

2) Είναι λογικό να καθυστερεί λίγο να φορτώσει τις επαφές το τηλέφωνο επειδή τις έχω κάνει ¨συνδεδεμένες¨ (yahoo, facebook, skype) για να εμφανίζει κ τις αντίστοιχες φωτο... ?

 

Ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

το κινητό μας δηλώνετε πως έχει 768mb ram, γιατί όταν μπαίνω να δω πόση χρησιμοποιείτε λέει 555mb σύνολο? και σε σας τόσο λέει? έχω την εργοστασιακή 2.3.6..

 

555 είναι η διαθέσιμη, με την αναβάθμιση πάει στα 630 η διαθέσιμη. Πάντα και σε όλες τις συσκευές η ραμ που μπορείς να χρησιμοποιήσεις είναι μικρότερη από την τυπική. Στο S3 mini της αδερφής μου που τυπικά έχει 1GB, η διαθέσιμη είναι 800 περίπου.

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια εχω εδω και πολυ καιρο μια custom rom 4.1.2 JB στο S advance.....μιλαμε για μεγαλη μουφα....κ δεν ειναι επδ ηταν custom....το εκανα downgrade σε μια αγγλικη εκδοση κ εγινε update σε JB αγγλικο και κανει παλι τα ιδια τρωει απειρη ραμ χωρις να κανει τιποτα....ειναι το χειροτερο κινητο που ειχα....επδ δεν δεχεται ελληνικα τωρα στην επισημη αγγλικη εκδοση που ειναι JB τωρα.......

 

θελω να ρωτησω....υπαρχει καπου η επισημη 2.3.6 ελληνικη εκδοση των android για το galaxy s advance μπας και κανω downgrade παλι και σωθω? ευχαριστω εκ των προτερων

 

Υ.Γ. οσοι δεν εχετε jellybean..........MHN TO KANETE.......

Edited by makoulis10
προσθηκη λεπτομεριας
Link to comment
Share on other sites

Άμα είχες συσκευές πανάκριβες λογικό να σου φαίνεται χειρότερο φιλε μου.

Ότι πληρώνεις παίρνεις..

Πάντως για τα χρήματα που έχει είναι τίμιο.

 

How to Downgrade JB 4.1.2 to GB 2.3.6

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2100642

 

spawn583: Αν το "παλιο" κινητο εχει bluetooth, τοτε δοκιμασε μηπως μπορεις να τα στειλεις τα μηνυματα στο νεο.

Αλλιώς ρίξε μια ματια και εδώ

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.mobile.robotobia.sim.manager2&feature=search_result#?t=W251bGwsMSwxLDEsImNvbS5tb2JpbGUucm9ib3RvYmlhLnNpbS5tYW5hZ2VyMiJd

Edited by nikpoth
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια εχω εδω και πολυ καιρο μια custom rom 4.1.2 JB στο S advance.....μιλαμε για μεγαλη μουφα....κ δεν ειναι επδ ηταν custom....το εκανα downgrade σε μια αγγλικη εκδοση κ εγινε update σε JB αγγλικο και κανει παλι τα ιδια τρωει απειρη ραμ χωρις να κανει τιποτα....ειναι το χειροτερο κινητο που ειχα....επδ δεν δεχεται ελληνικα τωρα στην επισημη αγγλικη εκδοση που ειναι JB τωρα.......

 

θελω να ρωτησω....υπαρχει καπου η επισημη 2.3.6 ελληνικη εκδοση των android για το galaxy s advance μπας και κανω downgrade παλι και σωθω? ευχαριστω εκ των προτερων

 

Υ.Γ. οσοι δεν εχετε jellybean..........MHN TO KANETE.......

 

 

 

 

Με αυτά που διαβάζω δε βλέπω να την κάνω την αναβάθμιση...Κάποιος ικανοποιημένος παιδιά υπάρχει;

Link to comment
Share on other sites

Για να δουλέψει το κινητό σωστά με JB θα πρέπει να γίνει root, να αφαιρεθεί το bloatware και να αλλάξει ο kernel. Μήπως τελικά το Advance στο όνομα του τηλεφώνου αναφέρεται αποκλειστικά στους χρήστες που θα πρέπει να το χρησιμοποιούν; :p
Link to comment
Share on other sites

Για να δουλέψει το κινητό σωστά με JB θα πρέπει να γίνει root, να αφαιρεθεί το bloatware και να αλλάξει ο kernel. Μήπως τελικά το Advance στο όνομα του τηλεφώνου αναφέρεται αποκλειστικά στους χρήστες που θα πρέπει να το χρησιμοποιούν; :p

 

 

 

Χωρίς παρεξήγηση φίλε dervenaga, αγόρασα ένα κινητό που από το ΝΟΈΜΒΡΙΟ η εταιρία υποστήριζε ότι έρχεται η αναβάθμιση. Μετά από 7 μήνες γα να τρέξει με JB πρέπει "να γίνει root, να αφαιρεθεί το bloatware και να αλλάξει ο kernel" και εγώ δε ξέρω τι άλλο. Δεν έχω πτυχίο ηλεκτρονικών και δεν ήξερα ότι χρειάζομαι για να χρησιμοποιώ ένα κινητό.Ίσως θα έπρεπε να μας προειδοποιεί η εταιρία πριν το αγοράσουμε. Πάντα φιλικά και χωρίς παρεξήγηση.

Link to comment
Share on other sites

Χωρίς παρεξήγηση φίλε dervenaga, αγόρασα ένα κινητό που από το ΝΟΈΜΒΡΙΟ η εταιρία υποστήριζε ότι έρχεται η αναβάθμιση. Μετά από 7 μήνες γα να τρέξει με JB πρέπει "να γίνει root, να αφαιρεθεί το bloatware και να αλλάξει ο kernel" και εγώ δε ξέρω τι άλλο. Δεν έχω πτυχίο ηλεκτρονικών και δεν ήξερα ότι χρειάζομαι για να χρησιμοποιώ ένα κινητό.Ίσως θα έπρεπε να μας προειδοποιεί η εταιρία πριν το αγοράσουμε. Πάντα φιλικά και χωρίς παρεξήγηση.

 

Δεν υπάρχει παρεξήγηση γιατί αυτό ακριβώς εννοούσα με το post μου, ότι για να δουλέψει σωστά το κινητό θα πρέπει να είναι προχωρημένος (advanced) ο χρήστης. Ίσως εμμέσως η εταιρεία μ' αυτό το όνομα να προειδοποιεί τους χρήστες.

Link to comment
Share on other sites

Δεν υπάρχει παρεξήγηση γιατί αυτό ακριβώς εννοούσα με το post μου, ότι για να δουλέψει σωστά το κινητό θα πρέπει να είναι προχωρημένος (advanced) ο χρήστης. Ίσως εμμέσως η εταιρεία μ' αυτό το όνομα να προειδοποιεί τους χρήστες.

 

χωρις παραξηγηση,πιστευω,και χωρις καμμια προθεση αντιπαραθεσης,απλα ανταλλαγης αποψεων,

το advance σημαινει οτι το τηλ ειναι ηδη ΠΡΟΧΩΡΗΜΕΝΟ ,απο την εταιρεια και ΟΧΙ ΝΑ ΤΟ ΠΡΟΧΩΡΗΣΟΥΜΕ ΕΜΕΙΣ san beta testers,και να πρεπει να κανεις τις ενεργειες αποφοιτου ΜΙΤ για να ειναι σωστο και γρηγορο το τηλ.,δεν μπορουνε και δεν εχουνε ολοι τον χρονο να καθονται να ασχολουνται,

πιο τιμιο θα ηταν να ελεγε η ΤΣΑΜΤΣΟΥΝΓΚ,,οτι δεν θα παρει καποια αναβαθμιση και εαν την εδινε θα ητανε προς οφελος οσων το ειχανε αγορασει η τυχον οσους θα το αγοραζαν μετα απο αυτην,και οχι να υποσχεται για να πουλησει κομματια και να κοροιδευει τον κοσμο που πιθανον δεν καταφερνει να μπαινει σε xda-developers h android police η οποιο αλλο για να το κανει πιο γρηγορο η πιο λειτουργικο στο φιναλε

 

σημ.εγω επειδη ασχολουμαι πολλα χρονια με τα τηλ του εχω περασει τα παντα και οτι κυκλοφορει και το εχω κανει και μπρικι και μια φορα,και με την εγγυηση το επισκευασα δωρεαν στην αντιπροσωπεια

Link to comment
Share on other sites

Δεν υπάρχει παρεξήγηση γιατί αυτό ακριβώς εννοούσα με το post μου, ότι για να δουλέψει σωστά το κινητό θα πρέπει να είναι προχωρημένος (advanced) ο χρήστης. Ίσως εμμέσως η εταιρεία μ' αυτό το όνομα να προειδοποιεί τους χρήστες.

 

Σύντροφε ελπίζω απλά να αστειεύεσαι με αυτό το σκεπτικό που παραθέτεις…

Δηλαδή με την 2.3 που δουλεύει άψογα χωρίς root το «advanced» πάει περίπατο?

Edited by bromiaris
Link to comment
Share on other sites

Σύντροφε ελπίζω απλά να αστειεύεσαι με αυτό το σκεπτικό που παραθέτεις…

 

Προφανώς αστειεύομαι ... εξού και οι φατσούλες

Link to comment
Share on other sites

Εμένα έχει στρώσει με 4.1.2 Πολωνική, CoCore 6.2 kernel και αφαιρώντας το bloatware της Samsung.... Είχα κάποια προβλήματα με κλεισίματα του κινητού αλλά έφτιαξαν και αυτά. Αν ποτέ βγει η Ελληνική δεν ξέρω αν την περάσω αν δουλεύει όπως τώρα....
Link to comment
Share on other sites

Προφανώς αστειεύομαι ... εξού και οι φατσούλες

 

Πάω πάσο

Δεν είχα προσέξει την φατσούλα στο πιο πάνω post

Δηλαδή όταν και αν έρθει η αναβάθμιση σε 4.1 μην τολμήσει και προχωρήσει κάποιος απλός χρήστης γιατί θα απογοητευθεί οικτρά…?

Link to comment
Share on other sites

Δεν υπάρχει παρεξήγηση γιατί αυτό ακριβώς εννοούσα με το post μου, ότι για να δουλέψει σωστά το κινητό θα πρέπει να είναι προχωρημένος (advanced) ο χρήστης. Ίσως εμμέσως η εταιρεία μ' αυτό το όνομα να προειδοποιεί τους χρήστες.[/QUOT

 

 

Εννοείται ότι τα έχω με την εταιρεία.Προς Θεού εμείς τα "θύματα" είμαστε.Πάντως αν ήξερα ότι μετά από επτά μήνες ακόμα θα περίμενα δε θα το αγόραζα.Και ειλικρινά δε νομίζω να αγοράσω ξανά κινητό της samsung. Πλήρης απογοήτευση.

Link to comment
Share on other sites

Εννοείται ότι τα έχω με την εταιρεία.Προς Θεού εμείς τα "θύματα" είμαστε.Πάντως αν ήξερα ότι μετά από επτά μήνες ακόμα θα περίμενα δε θα το αγόραζα.Και ειλικρινά δε νομίζω να αγοράσω ξανά κινητό της samsung. Πλήρης απογοήτευση.

 

καλά μη φανταστείτε ότι και η άλλες εταιρίες καίγονται για τα "μικρότερα" μοντέλα τους. όλες κοιτάνε πως να έχουν πλήρως αναβαθμισμενες της "ναυαρχίδες" τους και τα υπόλοιπα έρχονται σε δεύτερη μοίρα....

και γω έλεγα δεν θα ξαναπάρω samsung μετά από αυτά που μας έκανε σε εμάς που πήραμε το wave αλλά έλα που αυτό ήταν το καλύτερο(hardware) μέχρι 200€...

Xiaomi mi9 SE
Link to comment
Share on other sites

Πάντα θα υπάρχουν παράπονα σε όλα.Εδώ μερικοί κράζουν το s3 και αφαιρούν bloatware.

Τώρα στο θέμα, η συσκευή όπως έρχεται στο κουτί τις μια χαρά λειτουργική είναι.

Στα 180 euro δεν περιμέναμε να μας πουλήσουν και nexus 4,σωστά?

Όταν έκανα την αγορά έψαξα αρκετά να βρω κάτι καλύτερο σε τιμή κάτω από 200 euro.

Όπου και να πόσταρα δεν υπήρχε καλύτερη επιλογή.

Τέλος, για κάποιον που δεν τον ικανοποιεί η συσκευή, μονόδρομος είναι η αγγελία.

Απλά έχω μια μικρή περιέργεια σε αυτά τα χρήματα πια θα είναι η επιλογή του.

 

Edit:Για τους ανήσυχους χρηστες..CoCore-E 6.8 βούτυρο:p:p

Link to comment
Share on other sites

Πάντα θα υπάρχουν παράπονα σε όλα.Εδώ μερικοί κράζουν το s3 και αφαιρούν bloatware.

Τώρα στο θέμα, η συσκευή όπως έρχεται στο κουτί τις μια χαρά λειτουργική είναι.

Στα 180 euro δεν περιμέναμε να μας πουλήσουν και nexus 4,σωστά?

Όταν έκανα την αγορά έψαξα αρκετά να βρω κάτι καλύτερο σε τιμή κάτω από 200 euro.

Όπου και να πόσταρα δεν υπήρχε καλύτερη επιλογή.

Τέλος, για κάποιον που δεν τον ικανοποιεί η συσκευή, μονόδρομος είναι η αγγελία.

Απλά έχω μια μικρή περιέργεια σε αυτά τα χρήματα πια θα είναι η επιλογή του.

 

Edit:Για τους ανήσυχους χρηστες..CoCore-E 6.8 βούτυρο:p:p

 

 

Χωρίς να θέλω να έρθω σε αντιπαράθεση μαζί σου, το κινητό αγοράστηκε 11/2012 όταν ακόμα είχε 250 ευρώ και σε αυτή την τιμή υπήρχε ανταγωνισμός (π.χ. xperia p ή u). Και δεν υποχρέωσε κανείς την εταιρεία να υπόσχεται ΕΠΙΣΗΜΑ αναβάθμιση σε jb. Ας μας έλεγε ότι δε θα αναβαθμιστεί στην Ελλάδα ΠΟΤΕ, έτσι ώστε να κάνουμε τις επιλογές μας,όχι, όπως λέει σωστά ενας φίλος προηγουμένως, να θέλω πτυχίο από το ΜΙΤ για να το αναβαθμίσω.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S Advance (I9070)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...