Jump to content

Samsung Galaxy S Advance (I9070)


sakiss
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Περιμενε να πάρουμε πρωτα 4.1.2 και μετα το συζηταμε για 4.2.2... 4.2.2 εχω στο tablet και οι διαφορές απο την 4.1.2 ειναι μικρες....
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

θα μπορουσε καποιοσ να με βοηθησει να κανω root το κινητο μου?πως λεγεται το αρχειο που πρεπει να κατεβασω και ποια διαδικασια πρεπει να κανω?
Link to comment
Share on other sites

θα μπορουσε καποιοσ να με βοηθησει να κανω root το κινητο μου?πως λεγεται το αρχειο που πρεπει να κατεβασω και ποια διαδικασια πρεπει να κανω?

 

εισαι με jb η με gb

Link to comment
Share on other sites

Τι εννοείς την ίδια rom θα πάρει και το advance? Δηλαδή γίνεται να βάλεις και την τωρινή rom του s3 mini στο Advance???

 

Εννοεί αριθμό έκδοσης!

Ναι εννοώ ότι η ρομ θα είναι ολόιδια. Δεν μπορείς να πάρεις άλλου κινητού τη ρομ και να τη βάλεις σε άλλο, αυτό ισχύει πάντα και για όλες τις συσκευές. Ακόμα και στο i9070P δεν μπορείς να βάλεις οποιαδήποτε ρομ του i9070, πρέπει να είναι συμβατή.

Περιμενε να πάρουμε πρωτα 4.1.2 και μετα το συζηταμε για 4.2.2... 4.2.2 εχω στο tablet και οι διαφορές απο την 4.1.2 ειναι μικρες....

Μικρές αλλά σημαντικές! πχ κάμερα, lockscreen και notification bar.

Link to comment
Share on other sites

Μόλις το τσίμπησα και μπήκα σπίτι παιδιά!!

 

199 από τα Public, όπου μάλιστα είχε καμιά 30αριά μαύρα και άλλα τόσα λευκά όλα σφραγισμένα στο κουτί τους!!

 

Τσίμπησα και μια θηκούλα σιλικόνης!!

 

Περιμένω τα tips & tricks σας για τα νέα μέλη της κοινότητας των χρηστών του κινητού μας!! :)

 

Υ.Γ: Ενώ το είχανε 249 στο κατάστημα και 199 για online αιτήσεις, τώρα το έχουν 199 και στο κατάστημα!!

Link to comment
Share on other sites

Μόλις το τσίμπησα και μπήκα σπίτι παιδιά!!

 

199 από τα Public, όπου μάλιστα είχε καμιά 30αριά μαύρα και άλλα τόσα λευκά όλα σφραγισμένα στο κουτί τους!!

 

Τσίμπησα και μια θηκούλα σιλικόνης!!

 

Περιμένω τα tips & tricks σας για τα νέα μέλη της κοινότητας των χρηστών του κινητού μας!! :)

 

Υ.Γ: Ενώ το είχανε 249 στο κατάστημα και 199 για online αιτήσεις, τώρα το έχουν 199 και στο κατάστημα!!

 

Καλοριζικο και καλοδούλευτο.

Σημερα απο οτι βλεπω απο το site βγηκε το : στο καταστημα 249 και στο ιντερνετ 199 , και εχει μονο μια τιμη ιντερνετ-καταστημα 199

 

http://www.public.gr/product/tilefonia/mobile-phones/samsung-gt-i9070-galaxy-s-advance-mayro-8gb/prod2251400pp/

 

Πολυ καλη θηκη αυτη η σιλικονης που εχει το public,ταιριαζει γαντι στο κινητο

 

http://www.public.gr/product/aksesoyar/kiniton/thikes/puro-silicon-case-samsung-galaxy-s-advance-19070-mayro/prod2660005pp/

 

Απο οτι βλεπω δεν εισαι και εσυ fan των screen protector

Link to comment
Share on other sites

gb ειμαι εργοστασιακο το κινητο οπως το πηρα

 

εδω εχει αναλυτικη εξηγηση http://mobotalks.com/android/root-samsung-galaxy-s-advance-i9070-gingerbread-2-3-6-all-firmwares-how-to/

Link to comment
Share on other sites

Μόλις το τσίμπησα και μπήκα σπίτι παιδιά!!

 

199 από τα Public, όπου μάλιστα είχε καμιά 30αριά μαύρα και άλλα τόσα λευκά όλα σφραγισμένα στο κουτί τους!!

 

Τσίμπησα και μια θηκούλα σιλικόνης!!

 

Περιμένω τα tips & tricks σας για τα νέα μέλη της κοινότητας των χρηστών του κινητού μας!! :)

 

Υ.Γ: Ενώ το είχανε 249 στο κατάστημα και 199 για online αιτήσεις, τώρα το έχουν 199 και στο κατάστημα!!

 

με γειά! πες μας εντυπώσεις...

Link to comment
Share on other sites

Αλλος ενας κατοχος εδω! Μολις το πηρα και εγω. Κατα τις 8 παρα το βραδυ τωρα πριν φυγω για να παω να το αγορασω εγραφε 249 στο καταστημα και 199 στο ιντερνετ!

Κανονικα το πηρα στα 199 απο το public της αριστοτελους!

Μεχρι στιγμης αψογες οι πρωτες εντυπωσεις! Τωρα στηνω την συσκευη!

Nokia 3310, 3510, 3510i, n81, n82, n95, Lumia 625 | SE T610, K700i, k750i, M600 | Sony Xperia Z1 | Samsung Galaxy S2, Galaxy S Advance, Note 4F | Apple iPhone 4s | Motorola Atrix 4G | HTC Touch HD, HD 2, Desire, Desire HD, Desire S

Current devices: iPhone 6s, Ipad 2

Δημήτρης

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω πολυ παιδια αλλα εχω μια απορια που αξιζει να το συζητησουμε.γιατι ενω παντου γραφει οτι το κινητο εχει 768 mb ram πηγαινοντασ στη ram του κινητου λεει 555 mb ram
Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω πολυ παιδια αλλα εχω μια απορια που αξιζει να το συζητησουμε.γιατι ενω παντου γραφει οτι το κινητο εχει 768 mb ram πηγαινοντασ στη ram του κινητου λεει 555 mb ram

 

Καλοριζικο και καλοδουλευτο alexandros87 - Νos55

 

Σε ολους μας 555 mb αναφερει η μνημη ram ,το συστημα τρωει τα υπολοιπα,οπως και απο τα 8 giga μνημη η καθαρη ειναι καπου στα 6 giga

 

Aπο οτι εχει ακουστει με την version JB που δοκιμασαν καποια παιδια,ανεβαινει η μνημη καπου στα 650 mb

Link to comment
Share on other sites

Το ξυπνητηρι που ειναι ρε παιδια;

Nokia 3310, 3510, 3510i, n81, n82, n95, Lumia 625 | SE T610, K700i, k750i, M600 | Sony Xperia Z1 | Samsung Galaxy S2, Galaxy S Advance, Note 4F | Apple iPhone 4s | Motorola Atrix 4G | HTC Touch HD, HD 2, Desire, Desire HD, Desire S

Current devices: iPhone 6s, Ipad 2

Δημήτρης

Link to comment
Share on other sites

Το ξυπνητηρι που ειναι ρε παιδια;

 

Εφαρμογή -- > Ρολόι --> Ειδοποίηση και πατας δημιουργια ειδοποιησης και βαζεις την ωρα - μερα,μελωδία,ενταση και μετα πατας αποθηκευση,και βγαινει ενα ξυπνητήρι πανω στις ειδοποιήσεις,και για να το ακυρωσης πας παλι στο ρολοι --> ειδοποιήση και πατας πανω στο πρασινο ξυπνητηρι ,γινεται μαυρο και ετσι ακυρωνεται το ξυπνητηρι

Edited by weather1967
Link to comment
Share on other sites

πως μπορω να μην επιτρεπω να κατεβαζει εφαρμογες οταν ειμαι συνδεδεμενος με 3g γιατι χαλαει πολλα mb?
Link to comment
Share on other sites

 

υπαρχει αλλοσ τροποσ να ροοταρω το κινητο μου γιατι με αυτον ανοιγοκλεινει μονο του?το επανεφερα στην αρχικη μορφη και ειναι παλι μια χαρα

Link to comment
Share on other sites

Απο οτι βλεπω δεν εισαι και εσυ fan των screen protector

 

Είμαι fan των screen protectors και θα αγοράσω σίγουρα, όμως μου φάνηκε κομματάκι ακριβή αυτή στα Public με 8 ευρώ είναι 2 μέσα... Εδώ με 10 πήρα τη θηκούλα σιλικόνης που όντως είναι όλα τα λεφτά και ταιριάζει γάντι....

 

Θυμάμαι από ebay τις ζελατίνες για την οθόνη τις έπαιρνα με 1-2 ευρώ και είχαν μέσα 5-6 κομμάτια!!

 

Πολύ καλές οι πρώτες εντυπώσεις, η μπαταρία με όσο είχε μέσα έπαιζα κάνα 4άωρο με wifi, κλήσεις viber, κλήσεις Skype με video, εγκατάσταση 20-25 εφαρμογών κτλ και δεν τελείωνε με τίποτα...

 

Τώρα μου έκλεισε και πάμε για την πρώτη μας φόρτιση!!!

 

Δεν το περίμενα ότι θα ήταν τόσο καλό, τόσο όμορφο, τόσο γρήγορο και με τόσο καλό touch για να πω την αλήθεια....

Edited by DxL
Link to comment
Share on other sites

πως μπορω να μην επιτρεπω να κατεβαζει εφαρμογες οταν ειμαι συνδεδεμενος με 3g γιατι χαλαει πολλα mb?

 

google play -> ρυθμίσεις -> ενημέρωση μόνο μέσω wifi

Link to comment
Share on other sites

Είμαι fan των screen protectors και θα αγοράσω σίγουρα, όμως μου φάνηκε κομματάκι ακριβή αυτή στα Public με 8 ευρώ είναι 2 μέσα... Εδώ με 10 πήρα τη θηκούλα σιλικόνης που όντως είναι όλα τα λεφτά και ταιριάζει γάντι....

 

Θυμάμαι από ebay τις ζελατίνες για την οθόνη τις έπαιρνα με 1-2 ευρώ και είχαν μέσα 5-6 κομμάτια!!

 

Πολύ καλές οι πρώτες εντυπώσεις, η μπαταρία με όσο είχε μέσα έπαιζα κάνα 4άωρο με wifi, κλήσεις viber, κλήσεις Skype με video, εγκατάσταση 20-25 εφαρμογών κτλ και δεν τελείωνε με τίποτα...

 

Τώρα μου έκλεισε και πάμε για την πρώτη μας φόρτιση!!!

 

Δεν το περίμενα ότι θα ήταν τόσο καλό, τόσο όμορφο, τόσο γρήγορο και με τόσο καλό touch για να πω την αλήθεια....

 

αν θεσ θηκη συστυνω ebay εγω με 6 ευρω πηρα δυο πολυ ωραιεσ και καλεσ

Link to comment
Share on other sites

υπαρχει αλλοσ τροποσ να ροοταρω το κινητο μου γιατι με αυτον ανοιγοκλεινει μονο του?το επανεφερα στην αρχικη μορφη και ειναι παλι μια χαρα

ειδες πρωτα απο ολα πιο baseband firmwares εχεις,,και αν ειναι συμβατο

εγω ετσι το ειχα κανει διαφορετικα δες εδω

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1985199

Link to comment
Share on other sites

ειδες πρωτα απο ολα πιο baseband firmwares εχεις,,και αν ειναι συμβατο

εγω ετσι το ειχα κανει διαφορετικα δες εδω

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1985199

 

ειδα δεν ηταν συμβατο με το κινητο μου δεν ειχε το αντιστοιχο :(

Link to comment
Share on other sites

ειδες πρωτα απο ολα πιο baseband firmwares εχεις,,και αν ειναι συμβατο

εγω ετσι το ειχα κανει διαφορετικα δες εδω

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1985199

 

έτσι σου έσβησε τα δεδομένα από το κινητό?

Link to comment
Share on other sites

έτσι σου έσβησε τα δεδομένα από το κινητό?

 

δεν μου εσβησε τιποτα απλα εκανε επανεκκινηση ανα καποια λεπτα.εγω θελω απλα να σβησω αχρειαστες εργοστασιακεσ εφαρμογεσ

Link to comment
Share on other sites

δεν μου εσβησε τιποτα απλα εκανε επανεκκινηση ανα καποια λεπτα.εγω θελω απλα να σβησω αχρειαστες εργοστασιακεσ εφαρμογεσ

 

αυτό δεν ειναι και πολύ καλό! μήπως κάτι δεν πήγε καλά? ίσως να πρέπει να το ξανακάνεις.. ρώτα και στο xda, δεν είναι λογικό να κάνει επανεκκινήσεις μόνο και μόνο επειδή έκανες ρουτ..

Link to comment
Share on other sites

δεν μου εσβησε τιποτα απλα εκανε επανεκκινηση ανα καποια λεπτα.εγω θελω απλα να σβησω αχρειαστες εργοστασιακεσ εφαρμογεσ

 

ποιο firmware εχεις

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S Advance (I9070)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...