Jump to content

Samsung Galaxy S Advance (I9070)


sakiss
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

εκανα την αναβαθμιση με τη ρωσικη ρομ

μην φοβαστε καντε το αφοβα

ΟΜΩΣ

μου εκανε ηδη ενα ρεσετ το κινητο και παρατηρησα οτι οι εφαρμογες ανοιγουν πιο αργα

με τη μπαταρια καμια διαφορα και ισως να τρωει και πιο πολυ ενεργεια

νομιζω οτι και το touch εγινε λιγοτερο ευαισθητο

ΑΛΛΑ

τελειως διαφορετικο μενου,ειναι σαν να εχεις ενα galaxy s3 ,τελειως αλλο κινητο

πιο ομαλη κινηση κεντρικου μενου και του μενου εφαρμογων

τεσπα του εκανα κανα δυο επανεκκινησεις (εχει επιλογη) και φαινεται σαν να εστρωσε

μου δινει την αισθηση οτι βαρυνε λιγο(οπως το neo v οταν του εβαλα android 4) αλλα εμφανισιακα αλλος χειρισμος

ισως πρεπει να γινει clean format οπως στα pc και οχι αναβαθμιση δηλαδη επαναφορα εργοσ.ρυθμισεων(οπως οταν βγαινει απο το κουτι του),φορματ sd και μετα αναβαθμιση και

επαναγκατασταση ολων των εφαρμογων

Ακριβως αυτο πρεπει να κανεις.Επαναφορα εργοστασιακων ρυθμισεων κ δε προκειται να ξανακολησει. Εγω αυτο εκανα κ τωρα πεταει με την 4.1.2. Η ελληνικη αναβαθμιση παει για Μαρτη κ βλεπουμε...

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

εχεις δικιο chris

αν μπορεις και δεν βαριεσε δωσε ενα συντομο οδηγο της διαδικασιας

δηλ. μεσω kies ή αλλιως κτλ

αν δεν βαριεσε ξαναλεω

Link to comment
Share on other sites

Απο οτι βλεπω, οι πιο πολλοι ειναι ανυπομονοι να περασουν την Ρωσικη jelly .Κανεις μαλλον δεν ενδιαφερεται να δωσει σημασια σε αυτα που εγραψε ο συναδελφος ( στο φορουμ ) Haki , στην σελιδα 45.

SV 7 DMT Nikos Amateur Radio

V.H.F. REPEATER R2 XANTHIS

Link to comment
Share on other sites

ο δρομος και επιστροφη εχει και ολα τα καλα του κοσμου εχει,εγω περασα και την ρωσικη και γυρισα πισω στην παλια ελληνικη και root εγινε το τηλ.οτι θελεις το κανεις το τηλ,διαβαζεις λιγο παραπανω εκει..που πρεπει ,το ψαχνεις και ολα δουλευουνε μια χαρα
Link to comment
Share on other sites

Και να φανταστείς ότι δεν έγραψα ακόμη ότι αν βάλεις την 4.1.2 ο δρόμος είναι χωρίς επιστροφή!!! :!:

 

ΥΠΟΜΟΝΗ λοιπον μεχρι να βγει κανονικα η εκδοση και για την Ελλαδα :zzz::zzz:

Link to comment
Share on other sites

Αν κάποιος τώρα περάσει τη ρώσικη jb έκδοση, δεν μπορεί να περάσει με την ίδια διαδικασία την ελληνική όταν αυτή έρθει με το καλό;
Link to comment
Share on other sites

Και να φανταστείς ότι δεν έγραψα ακόμη ότι αν βάλεις την 4.1.2 ο δρόμος είναι χωρίς επιστροφή!!! :!:

back up τα δεδομενα σου,επαναφορα εργοστασιακων ρυθμισεων και περνας οτι θελεις,ρωσικη ελληνικη αλβανικη πακιστανικη ή μενεις στην 2.3

Link to comment
Share on other sites

back up τα δεδομενα σου,επαναφορα εργοστασιακων ρυθμισεων και περνας οτι θελεις,ρωσικη ελληνικη αλβανικη πακιστανικη ή μενεις στην 2.3

 

συμφωνω και εγω kai επαυξανω,το εχω κανει ηδη 2 φορες:):):):)

 

σημ. υπαρχει και προγραμμα που μηδενιζει το binary

Edited by manos11
Link to comment
Share on other sites

ωραία, με την πρώτη ευκαιρία θα περάσω την ενημέρωση και θα σας πω και εγώ τις εντυπώσεις μου
Link to comment
Share on other sites

Δοκιμασμένη η επιστροφή από 4.1 2 σε 2.3.6;

Δεν μπορω να καταλαβω γιατι να θελει καποιος να γυρισει στην 2.3 η οποια ειχε τοσα προβληματα οπως το ζουμ στη καμερα. Περαστε αφοβα τη ρωσικη και αν θελετε τα updates οταν βγει η ελληνικη την ξαναπερνατε. Απλη κ ευκολη διαδικασια που την εχω γραψει σε παλιοτερο post. Με την 4.1.2 το κινητο εχει αλλαξει τελειως...

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα θελω να παρω το τηλεφωνο για τη γυναικα μου και θα χρησημοποιη πολυ τη φωτωργαφικη οποτε θελω να σας ρωτησω πωσ τα παει με τισ φωτογραφειες.
Link to comment
Share on other sites

εκανα την αναβαθμιση με τη ρωσικη ρομ

μην φοβαστε καντε το αφοβα

ΟΜΩΣ

μου εκανε ηδη ενα ρεσετ το κινητο και παρατηρησα οτι οι εφαρμογες ανοιγουν πιο αργα

με τη μπαταρια καμια διαφορα και ισως να τρωει και πιο πολυ ενεργεια

νομιζω οτι και το touch εγινε λιγοτερο ευαισθητο

ΑΛΛΑ

τελειως διαφορετικο μενου,ειναι σαν να εχεις ενα galaxy s3 ,τελειως αλλο κινητο

πιο ομαλη κινηση κεντρικου μενου και του μενου εφαρμογων

τεσπα του εκανα κανα δυο επανεκκινησεις (εχει επιλογη) και φαινεται σαν να εστρωσε

μου δινει την αισθηση οτι βαρυνε λιγο(οπως το neo v οταν του εβαλα android 4) αλλα εμφανισιακα αλλος χειρισμος

ισως πρεπει να γινει clean format οπως στα pc και οχι αναβαθμιση δηλαδη επαναφορα εργοσ.ρυθμισεων(οπως οταν βγαινει απο το κουτι του),φορματ sd και μετα αναβαθμιση και

επαναγκατασταση ολων των εφαρμογων

 

την περασα και εγω και ειδα τα ιδια... το μονο θεμα ειναι οτι οταν ανοιγω το ιντερνετ του κινητου(οχι το wifi) χανει το σημα και δεν εχει δικτιο:worry::worry:

θα το ψαξω λιγο.....

 

μεγαλωσε η διαθεσημη ραμ αλλα δουλευει και πιο ψηλα πια οποτε μια η αλλη

Link to comment
Share on other sites

την περασα και εγω και ειδα τα ιδια... το μονο θεμα ειναι οτι οταν ανοιγω το ιντερνετ του κινητου(οχι το wifi) χανει το σημα και δεν εχει δικτιο:worry::worry:

θα το ψαξω λιγο.....

 

μεγαλωσε η διαθεσημη ραμ αλλα δουλευει και πιο ψηλα πια οποτε μια η αλλη

 

Εγώ μέχρι τώρα που πέρασα την Ρώσικη σε έναν φίλο μου πρίν 1 εβδομάδα και λίγο παραπάνω ίσως, δεν έχει παρουσιάσει κανένα πρόβλημα.Είναι επίσημη και δύσκολα να έχει θέματα. Άσε που η συσκευή έγινε άλλο τηλέφωνο. Μέρα με την νύχτα με την GB και ICS.

 

Προφανώς για να έχετε κάποια τέτοια θέματα μπορεί να επηρεάζει κάποια εφαρμογή(αν έχετε εγκατεστημένη που πρίν δεν είχατε) ή να μην έγινε καθαρή εγκατάσταση. Στου φίλου μου, επειδή το έιχα ρουτάρει και είχε custom recovery έκανα εκεί Wipe cache,dalvik cahce,data,system,factory reset κ.τ.λ. και μετά φλάσαρα με Odin την Ρώσικη επίσημη 4.1.2 και μέχρι τώρα κανένα πρόβλημα σε κάποιο θέμα. Το λιώνει καθημερινά και δεν μου έχει πέι πώς παρουσίασε κάποιο πρόβλημα

OnePlus 6 Midnight Black 128 SC & 8GB RAM

OnePlus 3T Gunmetal

Link to comment
Share on other sites

Παιδια κανω αθτη τη στιγμη την αναβαθμιση και μου εχει βγαλει ενα κοκκινο ''fail''... φαινεται να εχει κολλησει... δεν νομιζω πως ειναι καλο... να πατησω reset? Edited by kosaggel
Link to comment
Share on other sites

Παιδια κανω αθτη τη στιγμη την αναβαθμιση και μου εχει βγαλει ενα κοκκινο ''fail''... φαινεται να εχει κολλησει... δεν νομιζω πως ειναι καλο...

 

Ναι δεν είναι ότι καλύτερο. Τέλος πάντων ξεσύνδεσε το κινητό βγάλε μπαταρία κλείσε το πρόγραμμα, και προσπάθησε να ξαναμπείς στο download mode και να ξαναφλασάρεις!

Link to comment
Share on other sites

οπως προειπα του εβαλα ρωσικη και επειδη ψιλικολλαγε εκανα επαναφορα εργ.ρυθμισεων και φορματ sd και με επανεφερε στην 4.1.2 και οχι 2.3,εχει δικιο ο chaki

ξαναπερασα τις εφαρμογες και δεν κολλαει τιποτα ομως

παει σφαιρα πλεον

Link to comment
Share on other sites

Ειναι απλο περνας την επισημη 2.3.6 με το odin και ο counter παραμενει στο 0.

Μη τα κανετε τοσο τραγικα τα πραγματα, οπως περασες την 4.1.2 περνας ξανα την 2.3.6.

Το εχω κανει σε πολλα τηλεφωνα.

Link to comment
Share on other sites

Ειναι απλο περνας την επισημη 2.3.6 με το odin και ο counter παραμενει στο 0.

Μη τα κανετε τοσο τραγικα τα πραγματα, οπως περασες την 4.1.2 περνας ξανα την 2.3.6.

Το εχω κανει σε πολλα τηλεφωνα.

δεν εχω να προθεσω κατι παραπανω:D,το μονο σιγουρο που πρεπει να κανετε ειναι επαναφορα εργοστασιακων ρυθμισεων ΩΠΟΣΔΗΠΟΤΕ,:rolleyes:μετα απο οποια ρομ περασετε:ninja:

 

σημ.το μονο θεμα που υπαρχει με την 4.1.2 ειναι δεν λοκαρει ευκολα δορυφορους,ουτε με το gps fix pro,και καμμια φορα χρειαζεται να κανεις επανεκκινηση για να βρεις δορυφορους και να δουλεψουνε τα προγραμματα πλοηγησης.

Link to comment
Share on other sites

στην 4.1.2 με VOLUME UP kai MENU BUTTON kai POWER ON-OFF<τα πατατε με την σειρα και συγχρονως μεχρι να ανοιξει το τηλ> μπαινετε σε android system recovery και μπορειτε να κανετε wipe data/factory reset kai wipe cache partition η να κανετε ροοτ το τηλ αφου κατεβασετε...το ζιππαρισεμνο αρχειο η να εγκαταστησετε οποιο αλλο ζιππαρισεμνο αρχειο πoυ θα.... βοηθησει το τηλ σας.:X
Link to comment
Share on other sites

Θεωρίες δε θέλω να ακούω γιατί τις ξέρω πολύ καλά! Εβαλε κάποιος από σας την 4.1.2 και μετά ξαναγύρισε σε 2.3.6;;; To link που έδωσα παραπάνω το διαβάσατε;;;

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2089250

 

Εδω λεει πως γινεται downgrade:

 

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2091212&page=9

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S Advance (I9070)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...