Jump to content

Samsung Galaxy S Advance (I9070)


sakiss
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 6,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

http://www.stericsson.com/press_releases/Samsung_galaxy_U8500.jsp

Nova Thor U8500 inside the Galaxy S Advance.

 

ε δεν μας λέει κάτι καινούριο...

οσα δεν φτανει η αλεπου, τα κανει κρεμασταρια... ;)
Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Γεια σας παιδιά! Το κινητό θα το έχω σε λίγες μέρες! Τώρα ψάχνομαι για διάφορα αξεσουάρ και έπεσε το μάτι πάνω σε αυτό εδώ:

http://www.ebay.co.uk/itm/GOLD-2680MAH-EB535151VU-BUSINESS-BATTERY-FOR-SAMSUNG-I9070-GALAXY-S-ADVANCE-/200802601567?pt=LH_DefaultDomain_3&hash=item2ec0c48a5f

 

2680MAH μπαταρία? Έχει πάρει ποτέ κανείς κάτι παρόμοιο? Μου φαίνεται πολύ μεγάλη και φοβάμαι μήπως παίζει να είναι τίποτα μούφα και ενδεχομένως να κάνει ζημιά στο κινητό!

 

Ποια η γνώμη σας;

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδιά! Το κινητό θα το έχω σε λίγες μέρες! Τώρα ψάχνομαι για διάφορα αξεσουάρ και έπεσε το μάτι πάνω σε αυτό εδώ:

http://www.ebay.co.uk/itm/GOLD-2680MAH-EB535151VU-BUSINESS-BATTERY-FOR-SAMSUNG-I9070-GALAXY-S-ADVANCE-/200802601567?pt=LH_DefaultDomain_3&hash=item2ec0c48a5f

 

2680MAH μπαταρία? Έχει πάρει ποτέ κανείς κάτι παρόμοιο? Μου φαίνεται πολύ μεγάλη και φοβάμαι μήπως παίζει να είναι τίποτα μούφα και ενδεχομένως να κάνει ζημιά στο κινητό!

 

Ποια η γνώμη σας;

οχι μηπως,ειναι μουφα.

σε θεματα μπαταριων και φορτιστων μονο original πραγματα.

για γραψε εντυπωσεις.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

οχι μηπως,ειναι μουφα.

σε θεματα μπαταριων και φορτιστων μονο original πραγματα.

για γραψε εντυπωσεις.

 

Ευχαριστώ πολύ φίλε, δεν θα πάρω. 1500mah εντάξει πιστεύω θα είναι!

 

Δεν το έχω ακόμα το κινητό όπως έγραψα! Ξέρω ότι μου το έχει πάρει η κοπέλα μου για τα γενέθλιά μου και προς το παρών κάνω υπομονή! :p

Link to comment
Share on other sites

Βλέπω ότι το έχει ο κωτσόβολος σε φυλλάδιο με 299. Για κάποιον που δεν μπορεί να δώσει παραπάνω λεφτά πιστεύω ότι αξίζει. Ξέρουμε το sar του κινητού, το έχει πάρει κανείς να μαςπει εντυπώσεις;
Link to comment
Share on other sites

Βλέπω ότι το έχει ο κωτσόβολος σε φυλλάδιο με 299. Για κάποιον που δεν μπορεί να δώσει παραπάνω λεφτά πιστεύω ότι αξίζει. Ξέρουμε το sar του κινητού, το έχει πάρει κανείς να μαςπει εντυπώσεις;

 

SAR EU 0.54 W/kg (head). Μια χαρά πιστεύω.

http://www.gsmarena.com/samsung_i9070_galaxy_s_advance-4469.php

 

Εγώ θα το έχω 18 Αυγούστου στα χέρια μου. Το πήραμε 279€ από ένα σκρουτζομάγαζο, μετά ανέβηκε λίγο η τιμή του. Πιστεύω πως αξίζει για τα λεφτά του. Δεν μπορώ να περιμένω να αφήσω το blade και να πιάσω αυτό το κινητό! :D

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ φίλε, δεν θα πάρω. 1500mah εντάξει πιστεύω θα είναι!

 

Δεν το έχω ακόμα το κινητό όπως έγραψα! Ξέρω ότι μου το έχει πάρει η κοπέλα μου για τα γενέθλιά μου και προς το παρών κάνω υπομονή! :p

 

1500 το πολυ 1800 μι δοκιμαζεις αλλα και μακρια απο τα κινεζικα :)

Link to comment
Share on other sites

Το έχω 3 μέρες! Φοβερό κινητό, ποτέ δεν είχα καλύτερο! Για τα 279€ που το πήρα είμαι απόλυτα ικανοποιημένος! Γρήγορο, δεν κολλάει πουθενά. Η οθόνη πολύ καλή. Η μπαταρία κρατάει αρκετά! Περίπου ένα 24ωρο αντέχει αλλά με την χρήση που κάνω καθώς το χειρίζομαι όλη μέρα είμαι ευχαριστημένος! Το έχω φορτώσει αρκετά apps χωρίς πρόβλημα, και πολύ καλά παιχνίδια επίσης! Το ηχείο όταν μιλάς είναι καθαρό και δυνατό. Αυτές οι εντυπώσεις μου, είμαι απόλυτα ευχαριστημένος! :)
Link to comment
Share on other sites

αν επιτρέπεται από που το πήρες ? αν υπάρχει πρόβλημα πες μου με pm

 

Από skroutz μαγαζί μου το είχαν πάρει, απλά μου το έδωσαν για τα γενέθλια μου προχθές, κάποια στιγμή είχε 279€ και μετά ανέβηκε!

Link to comment
Share on other sites

Είμαι μετά την δεύτερη μεγάλη φόρτιση και μπορώ να πω ότι η (παρθενική με αφής) εμπειρία χρήσης είναι απροβλημάτιστη.

 

Ορισμένες λεπτομέρειες. Το ηχείο κατά την ομιλία δεν με ικανοποίησε σε περιβάλλον με θόρυβο. Θα το χαρακτήριζα μέτριο. Η μπαταρία του με (αραιή) χρήση feature phone κράτησε 9 μέρες. Το τ9 είναι έξυπνο αλλά η διαρύθμιση των κουμπιών όχι.

Google, Microsoft, Apple... Choοse a color for your chains.
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Μπορεί κάποιος να μου προτείνει μια "ενισχυμένη" θήκη/κάλυμμα ώστε να το προστατεύει όσο το δυνατόν περισσότερο από σκόνη? Δεν με νοιάζει η εμφάνιση, αφού μόνο στην δουλειά θα τη χρησιμοποιώ.
Link to comment
Share on other sites

κύριοι θα ήθελα την βοήθεια σας.. έχω βρει αυτό το τηλ με 300€ (που είναι το όριο μου σε χρήματα) και γενικά το ζαχαρώνω..

έχω 3 χρόνια εμπειρία στο android με ένα acer liquid (που για τα χρόνια του την έκανε καλά τη δουλειά του με όλα τα custom roms που του είχα αλλάξει και όλα το ζόρι που τράβηξε με εμένα που δούλευε σε overclocked μπας και τραβήξει (:rolleyes:) στο τέλος του έκαψα την cpu... :O )

αυτό που με είχε απογοητεύσει στο liquid ήταν η πολυ χαμηλή του μνήμη που όταν άνοιγα το wifi το πρωί, έφτανε η διαθέσιμη ram στα 29 MB!!! :blink:

και αυτό γιατί συγχρόνιζε τα mail, το fb και όλα ότι άλλο είναι για sycn και δεν μπορούσε να κουνηθεί.. !!!!

 

εκεί κατάλαβα ότι για να τρέχει απροβλημάτιστα το android χρειάζεται μνήμη ram.. ο επεξεργαστής είναι για τα παιχνίδια!!!

 

έρχομαι λοιπόν τώρα να ρωτήσω.. για χρήση mail, fb,twitter, bsplayer (για καμία ταινία), browser και βασικότερο skype, αυτό το τηλέφωνο με αυτά τα χαρακτηριστικά είναι εντάξει??

ή μήπως πρέπει να πάω στο 1GB Ram??

Αν έχετε προτάσεις μέχρι 300€, πείτε τις.. μην τις κρατάτε κρυφές!! :)

 

Σας ευχαριστώ πάρα πολύ!!

Link to comment
Share on other sites

κύριοι θα ήθελα την βοήθεια σας.. έχω βρει αυτό το τηλ με 300€ (που είναι το όριο μου σε χρήματα) και γενικά το ζαχαρώνω..

έχω 3 χρόνια εμπειρία στο android με ένα acer liquid (που για τα χρόνια του την έκανε καλά τη δουλειά του με όλα τα custom roms που του είχα αλλάξει και όλα το ζόρι που τράβηξε με εμένα που δούλευε σε overclocked μπας και τραβήξει (:rolleyes:) στο τέλος του έκαψα την cpu... :O )

αυτό που με είχε απογοητεύσει στο liquid ήταν η πολυ χαμηλή του μνήμη που όταν άνοιγα το wifi το πρωί, έφτανε η διαθέσιμη ram στα 29 MB!!! :blink:

και αυτό γιατί συγχρόνιζε τα mail, το fb και όλα ότι άλλο είναι για sycn και δεν μπορούσε να κουνηθεί.. !!!!

 

εκεί κατάλαβα ότι για να τρέχει απροβλημάτιστα το android χρειάζεται μνήμη ram.. ο επεξεργαστής είναι για τα παιχνίδια!!!

 

έρχομαι λοιπόν τώρα να ρωτήσω.. για χρήση mail, fb,twitter, bsplayer (για καμία ταινία), browser και βασικότερο skype, αυτό το τηλέφωνο με αυτά τα χαρακτηριστικά είναι εντάξει??

ή μήπως πρέπει να πάω στο 1GB Ram??

Αν έχετε προτάσεις μέχρι 300€, πείτε τις.. μην τις κρατάτε κρυφές!! :)

 

Σας ευχαριστώ πάρα πολύ!!

 

Κοίταξε. Εμένα είναι το πρώτο μου αφής (και android προφανώς), άρα δεν έχω πολύ εμπειρία. Μία φορά το συνέδεσα με wifi και ο περιηγητής που έχει το gingerbread πετούσε. Ομολογώ ότι δε το ζόρισα γιατί άνοιξα μόνο μία δύο σελίδες. Και το modem ήταν στο ίδιο δωμάτιο, οπότε δεν έθεσε σε δοκιμασία το σήμα της συσκευής. Όμως η σελίδα άνοιγε γρήγορα (~5 δευτερόλεπτα) και η κίνηση ήταν πολύ ομαλή. Μου θύμισε λίγο επιτραπέζιο υπολογιστή (τηρουμένων των αναλογιών βέβαια).

Τώρα υποτίθεται ότι θα πάρει και Jellybeam, οπότε η περιήγηση θα γίνει ακόμα πιο ομαλή. Επίσης διάφορα benchmarks του gsmarena ήταν πολύ ενθαρρυντικά ως προς την απόδοση του chip.

 

 

Σε συνέχεια, ακόμη, του προηγούμενου ποστ, να πώ ότι με χάλασε η πτώση της απόδοσης στην απόκριση της οθόνης όταν η μπαταρία πέφτει χαμηλότερα από το 15% της πλήρους φόρτισης. Δημιουργείται ένα μικρό lag, σε ορισμένα σημεία, που ΄κορυφώνεται γύρω από το 10%. Όλως περιέργως σε πιο χαμηλά επίπεδα φόρτισης εξαφανίζεται! :confused:

Google, Microsoft, Apple... Choοse a color for your chains.
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Γειά σας.

Ειμαι κι εγω ενας υποψηφιος αγοραστής και πρόταρης στα android και θα ηθελα τα φωτα σας!

1) Ξέρει καποιος αν μπορεί η συσκευή να συνδεθεί με τηλεοραση?

2) υπαρχει τρόπος να διαβάσει usb stick?

3) η εκδοση jelly beam υποστηρίζει flash player?

4) μπορεί να κανει βιντεοκλησεις μεσω δικτύου, μεσω skype η και τα δυο?

5) εχει πομπο fm?

 

Ευχαριστώ πολύ!!!

Link to comment
Share on other sites

Γειά σας.

Ειμαι κι εγω ενας υποψηφιος αγοραστής και πρόταρης στα android και θα ηθελα τα φωτα σας!

1) Ξέρει καποιος αν μπορεί η συσκευή να συνδεθεί με τηλεοραση?

2) υπαρχει τρόπος να διαβάσει usb stick?

3) η εκδοση jelly beam υποστηρίζει flash player?

4) μπορεί να κανει βιντεοκλησεις μεσω δικτύου, μεσω skype η και τα δυο?

5) εχει πομπο fm?

 

Ευχαριστώ πολύ!!!

 

1) μόνο dlna

2) προς το παρών όχι

3) jelly bean ;) όχι

4) μπορεί και με τα 2

5) έχει

οσα δεν φτανει η αλεπου, τα κανει κρεμασταρια... ;)
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα παιδια.Απο χτες κι εγω κατοχος του i9070.Το κινητο πολυ καλο παει σφαιρα.Παρ ολα αυτα πολυ bloatware ρε γμτ.Εχει κανει κανεις σας root?Unroot μπορει να γινει μετα?

Κατι βρηκα και λεω να προχωρησω..εδhttp://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1660419

 

Επισης δεν ειδα και πολυ υποστηριξη στο xda απο ρομς.

Απο jelly bean τι λεει?ποτε περιμενουμε?

Edited by hotcarver1
Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως το σκοτώνω στα 240 ευρά. Μου έχει κολλήσει το Ν9... Αν ενδιαφέρεται κάποιος ας μου στείλει πμ. Σόρρυ για το εκτός θέματος, :O, μία από αυτές τις μέρες θα κάνω ποστ και στο αντίστοιχο θέμα του forum... Edited by Stratosnen
Google, Microsoft, Apple... Choοse a color for your chains.
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κ απο μένα παιδιά!Ενδιαφέρομαι να αγοράσω το εν λογω κινητο μετά απο εξαντλητική έρευνα αγοράς!

Έχει πολύ καλά χαρακτηριστικά για την τιμή του.

Θα θελα όμως να μαθω κατά πόσο εν τέλει είναι καλή η ένταση του ακουστικού του αλλα κ το ηχείο του.Το προηγούμενο samsung που είχα με είχε απογοητεύσει εντελώς σε αυτόν τον τομέα!

 

Τελικα το εκανα ρουτ.Ολα καλα,το κινητο με αφαιρεση bloatware πεταει!

 

Τι ειναι το bloatware κ τελικά πως έκανες root?

Edited by Superuser
Συνένωση Μηνυμάτων
Link to comment
Share on other sites

Τι ειναι το bloatware κ τελικά πως έκανες root?

 

Bloat ειναι προγραμματα που εχει φορτωμενα στη ρομ η μαμα σαμ ,τρωγοντας χωρο και ραμ.

Αφαιρωντας τα το κινητο παει πολυ καλυτερα.

Αν δεν γινει ρουτ δεν μπορεις να τ αφαιρεσεις αφου δεν εχεις δικαιωματα superuser.

Ειναι πανευκολη διαδικασια μεσω οντιν.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S Advance (I9070)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...