Jump to content

Samsung Galaxy S Advance (I9070)


sakiss
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

τελικα ολλα καλα το πηρα σημερα. ευτιχως την 2,3,6 μου βαλανε.και θα κρατησω αυτην.δεν νομιζω να κανω το update ξανα. θα του βαλω κ εναν launcher και ολλα καλα! :D :D

 

Δωσε nextlauncher 3d στο κινητο σου μετραει! Τον εχω 1 βδομαδα και ειναι τουμπανιαρης παρολο π ειναι καπως βαρυς δεν εχει lag

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Δωσε nextlauncher 3d στο κινητο σου μετραει! Τον εχω 1 βδομαδα και ειναι τουμπανιαρης παρολο π ειναι καπως βαρυς δεν εχει lag

 

οκ φιλε μου!θα τον δοκιμασω!σε ευχαριστω!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά.

ήθελα να ρωτήσω, για όσους γνωρίζουν, οι εφαρμογές που εγκαθιστούμε στο smartphone μας και όσες από αυτές έχουν την δυνατότητα μεταφοράς, που είναι καλύτερο να τις έχουμε για την καλύτερη απόδοση της συσκευής μας, στο στο system storage (~2Gb) ή στο USB Storage (~4Gb)?

Link to comment
Share on other sites

Ναι πρέπει να κάνεις root για να μπορείς να χρησιμοποιήσεις το titanium και να βάλεις και τον kernel.

H διαδικασία για root περιγράφεται εδώ και είναι πανεύκολη http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2087424

 

Για 2.3.6 πως ρουταρω?

Link to comment
Share on other sites

προσπαθω να περασω μεσω οντιν την τζελυ και μου λεει οτι cant open the serial(COM) port. τι λαθος γινεται ?

μια χαρα το εχω ξανακανει και δεν μου το εχει αναφερει ξανα .

 

edit βρηκα την λυση

Edited by ksexou
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά.

ήθελα να ρωτήσω, για όσους γνωρίζουν, οι εφαρμογές που εγκαθιστούμε στο smartphone μας και όσες από αυτές έχουν την δυνατότητα μεταφοράς, που είναι καλύτερο να τις έχουμε για την καλύτερη απόδοση της συσκευής μας, στο στο system storage (~2Gb) ή στο USB Storage (~4Gb)?

 

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.a0soft.gphone.app2sd&hl=el καλυτερο app ever! σου λεει πια μεταφεροντε και εχει με ενα χ αυτα που σου προτεινει να μην πειραξεις :)

Link to comment
Share on other sites

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.a0soft.gphone.app2sd&hl=el καλυτερο app ever! σου λεει πια μεταφεροντε και εχει με ενα χ αυτα που σου προτεινει να μην πειραξεις :)

 

Το χαμό με το macedonian τον διαβασατε στα σχόλια;

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα πηρε ενα φιλαρακι μου το κινητο και θελει να βαλει την ευρεση δικτυου χειροκινητο πως μπωρει να το κανει?εχει καποια εφαρμογη για led ειδοποιήσεις?
Link to comment
Share on other sites

Παίδες, τόλμησα και εγώ την αναβάθμιση στην Αυστριακή έκδοση I9070XXLQG και τη ρούταρα με τις οδηγίες και είμαι αρκετά ευχαριστημένος. Κλείνοντας εφαρμογές που έκαναν autostart κ.τ.λ η χρήση της μνήμης είναι στα 420ΜΒ πάνω κάτω και με εκκαθάριση πέφτει κάτω από τα 300ΜΒ. Αυτά για την αναβάθμιση την οποία προτείνω σε όσους έχουν GB.

 

Το μόνο πρόβλημά μου είναι ότι όταν δεν είναι στο αθόρυβο δεν κλείνει ο ήχος από το πληκτρολόγιο και κάνει αυτό το ενοχλητικό "τσικ -τσικ" που μου σπάει τα νεύρα. Εννοείται πως έχω απενεργοποιήσει τους ήχους πλήκτρων από τις ρυθμίσεις. Αν κάποιος το έχει αντιμετωπίσει ή έχει καμιά ιδέα παρακαλώ ας βοηθήσει.

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα πηρε ενα φιλαρακι μου το κινητο και θελει να βαλει την ευρεση δικτυου χειροκινητο πως μπωρει να το κανει?εχει καποια εφαρμογη για led ειδοποιήσεις?

 

Το 1ο το βρίσκεις στις ρυθμίσεις δικτυου όσο για το δεύτερο η καλυτερη εφαρμογή είναι το noled.

Link to comment
Share on other sites

Το μόνο πρόβλημά μου είναι ότι όταν δεν είναι στο αθόρυβο δεν κλείνει ο ήχος από το πληκτρολόγιο και κάνει αυτό το ενοχλητικό "τσικ -τσικ" που μου σπάει τα νεύρα. Εννοείται πως έχω απενεργοποιήσει τους ήχους πλήκτρων από τις ρυθμίσεις. Αν κάποιος το έχει αντιμετωπίσει ή έχει καμιά ιδέα παρακαλώ ας βοηθήσει.

 

Στις ρυθμίσεις ήχου έχεις απενεργοποιήσει τους ήχους πλήκτρων και τους ήχους αφής; Εγώ δεν έχω τέτοιο θέμα!

Redmi Note 5

Samsung Note 2 "Eclipse V9 Extreme Mod V2 by Onirama 23-07-2017"

Link to comment
Share on other sites

Ναι ρε ****το το έχω κάνει. Κοντεύει να με τρελάνει αυτή η βλακεία. Το κινητό πετάει και έτυχε αυτή η βλακεία. Το καλό είναι ότι στο αθόρυβο δεν κάνει τον ήχο, αλλά δεν μπορώ να καταλάβω γιατί.
Link to comment
Share on other sites

Παίδες, τόλμησα και εγώ την αναβάθμιση στην Αυστριακή έκδοση I9070XXLQG και τη ρούταρα με τις οδηγίες και είμαι αρκετά ευχαριστημένος. Κλείνοντας εφαρμογές που έκαναν autostart κ.τ.λ η χρήση της μνήμης είναι στα 420ΜΒ πάνω κάτω και με εκκαθάριση πέφτει κάτω από τα 300ΜΒ. Αυτά για την αναβάθμιση την οποία προτείνω σε όσους έχουν GB.

 

Το μόνο πρόβλημά μου είναι ότι όταν δεν είναι στο αθόρυβο δεν κλείνει ο ήχος από το πληκτρολόγιο και κάνει αυτό το ενοχλητικό "τσικ -τσικ" που μου σπάει τα νεύρα. Εννοείται πως έχω απενεργοποιήσει τους ήχους πλήκτρων από τις ρυθμίσεις. Αν κάποιος το έχει αντιμετωπίσει ή έχει καμιά ιδέα παρακαλώ ας βοηθήσει.

 

Εβαλες αυστριακη ρον μεσω οντιν? Αλλαξες κερνελ?

Link to comment
Share on other sites

Εβαλες αυστριακη ρον μεσω οντιν? Αλλαξες κερνελ?

 

Ναι ακριβώς. Άλλαξα και κερνελ. Έβαλά τον 6.8 που διάβασα μερικά ποστ που λένε ότι είναι σταθερός.

Τελικά βρήκα γιατί γινόταν αυτό με τον ήχο. Είχα εγκαταστήσει το perfect keyboard και αυτό είχα ενεργοποιημένο στην GB και μεταφέρθηκε και στην JB. Οπότε το θέμα ήταν με τις ρυθμίσεις της εφαρμογής και όχι του τηλεφώνου.

Link to comment
Share on other sites

http://pc-evolution.gr/oem-tpu-case-s-for-samsung-i9070-galaxy-s-advance-blue.html?ref=bestprice.gr

 

Πως σας φαινεται αυτη? Μηπως την εχει αγορασει κανεις?

 

Η θηκη δεν εχει κοψιματα για το μεγαφωνο?? Αν ειναι οπως της φωτογραφιας θα σου ελεγα να μην μπεις καν στον κοπο να την αγορασεις!!

Link to comment
Share on other sites

Η θηκη δεν εχει κοψιματα για το μεγαφωνο?? Αν ειναι οπως της φωτογραφιας θα σου ελεγα να μην μπεις καν στον κοπο να την αγορασεις!!

 

πω δεν το προσεξα καθολου οτι δεν εχει κοψηματα! μακριαα!

Link to comment
Share on other sites

Η θηκη δεν εχει κοψιματα για το μεγαφωνο?? Αν ειναι οπως της φωτογραφιας θα σου ελεγα να μην μπεις καν στον κοπο να την αγορασεις!!

 

πω δεν το προσεξα καθολου οτι δεν εχει κοψηματα! μακριαα!

 

αυτές οι θήκες είναι ακριβώς για το κάθε μοντέλο (αν δεις και σε άλλα μοντέλα έχει την ίδια φωτό), οπότε κάθε κόψιμο για κάμερες, μεγάφωνα κτλ είναι έτοιμες. συνήθως οι φωτό είναι ενδεικτικές για να βλέπουμε το στυλ, χρώμα, σχέδιο κ.ο.κ ένα τηλ ή ένα μειλ θα σου λύσει τις απορίες λογικά :)

Edited by linaki_gr

http://mice.re4ction.org/wp-content/uploads/2015/10/asusrog.jpg

Το τέρας μου: ASUS ROG GL752VW T4108D Core i7 6700HQ / 4x 2.60GHz / NVIDIA GeForce GTX 960M / 8GB DDR4 / SSD 850 EVO mSATA 250GB

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα usb δεν διαβάζει?βαζω τον ανταπτορα με το usb αλλα τπτ,στο νοτε που δοκιμασα το διαβάζει.
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα usb δεν διαβάζει?βαζω τον ανταπτορα με το usb αλλα τπτ,στο νοτε που δοκιμασα το διαβάζει.

 

Η συγκεκριμένη συσκευή δεν έχει αυτή τη δυνατότητα. Αντίθετα, το Note, την έχει.

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

Η συγκεκριμένη συσκευή δεν έχει αυτή τη δυνατότητα. Αντίθετα, το Note, την έχει.

ουτε με καποιο Πρόγραμμα ?ειμαι ρουτ

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S Advance (I9070)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...