Jump to content

Samsung Galaxy S Advance (I9070)


sakiss
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Γεια σε ολους. Εχω φοβερο προβλημα με τη μπαταρια. Δε βγαζω ουτε 24 ωρες με ελαχιστες ωρες χρηση. Τηλεφωνα-μηνυματα σχεδον καθολου.

 

Ειναι καταπληκτικο κινητο. Πολυ ψηνομαι να τους το παω πισω.

 

ΥΓ Ουτε root, ουτε background εφαρμογες.. Μονο ο,τι ειχε πανω συν Viber-Facebook-Yahoo mail.

 

Εχει αλλος παρομοιο προβλημα?

εγω με jelly bean root kai kernel εβγαλα σμρ απο τις 7:15 ολη μερα ανοιχτo wifi whatsapp,φβ, 2 ωρες ραδιοφωνο και καμια ωριτσα τηλεφωνο,οποτε η διαφορα ειναι τεραστια και πιστευω πως οντως κατι δεν παει καλα. δοκιμασε να κανεις calibrate η οπως λεγεται την μπαταρια σ.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Αυτήν που παρήγγειλες και περιμένεις είμαι σίγουρος ότι θα την ευχαριστηθείς πολύ.

Απίστευτα βολική στη χρήση.

Εντωμεταξύ ας μην γελιόμαστε.

Η αίσθηση τις συσκευής χωρίς θήκη δεν συγκρίνετε με τίποτα!!

Αυτή η ελαφριά κουρμπα που κάνει το κινητό χάνεται με οποιαδήποτε θήκη.

Σε οποια συσκευή έβαλα θήκη,μόλις την βγάζω από το τηλέφωνο για καθάρισμα πχ ,πάντα είναι μικρότερο και πιο όμορφο όσο λεπτή-διακριτική και να είναι η θήκη.

 

Σ'ευχαριστώ φίλε μου και συμφωνώ σε όλα μαζί σου!!

Απολαύστε τις συσκευές σας και μην αλλάζεται συσκευές κάθε 1-2 χρόνια... η γνώμη μου ως χρήστης κινητών τηλεφώνων από το '95... ;)

Link to comment
Share on other sites

Παιδια εχω το εξης προβλημα...καταρχας το τηλεφωνο ειναι 2 ημερων....εχει πανω την 2.3.6 και οταν το ενεργοποιηση η γλωσσα ηταν στα γερμανιμα....αγορα απο mobilehellas...

Το θεμα ειναι το εξης....μεσα στο σπιτι με συνδεση cosmote παντα ειχα το πολυ 2 γραμες σημα το πολυ με ολες τις συσκευες που ειχα κατα καιρους το ιδιο κ με το galaxy....τα δυο ομως βραδια που το αφησα ανοιχτο παρατηρησα οτι το πρωι ενω το σημα εδειχνε κανονικα 2 γραμες οποιος με καλουσε ελεγε οτι δεν ειναι εφυκτη....κ οταν ακομα μετακηνηθηκα εκτος σπιτιου και το σημα εδειχνε πλεον φουλ κ ακομα η κλησεις δεν ηταν εφικτες μεχρι να κλεισω-ανοιξω ξανα την συσκευη....

Θα πρεπει να πω οτι εχω επιλεξει "μονο GSM"

Την ημερα δεν μου εχει συμβει....

Ξερει καποιος κατι?

Ευχαριστω...

Edited by tsiglas
Huawei Mate 8, Samsung Galaxy Note 7, Samsung galaxy S7 edge, Lg V20, Huawei Mate 9, Samsung Galaxy S8+, Samsung Galaxy Note 8, Huawei Mate 10, Samsung galaxy S9+, Huawei P20 Pro Dual, Samsung Galaxy Note 9 Dual, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P30, Huawei P30 pro, Samsung Galaxy S10+, Samsung Galaxy Note 10+, S21 Ultra, Samsung Zfold2
Link to comment
Share on other sites

καταρχην αν το κινητο ειναι γερμανικο μπορεις να του περασεις την 4.1.2 την γερμανικη μεσω του kies .

περασε του την αναβαθμιση και μετα βλεπεις .

στο δικο μου δεν εχει παρουσιασει τετοιο θεμα παντως.

Link to comment
Share on other sites

λοιπον μολις μου ηρθε το κινητο και θελω να βαλω jb ποια ειναι η ποιο αξιοπιστη ρομ και δοκιμασμενη?
Link to comment
Share on other sites

Η πολωνική και η σερβικη είναι φιλε μου δυο από τις πιο πολύ δοκιμασμένες.

Αστο ρε συ μια δυο μέρες με την gb να παίξεις λίγο και βλέπεις.

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξερω αν εχει αναφερθει, το τηλεφωνο δουλευει κανονικα και με 64GB sd card.

 

Πηρα αυτην εδω και δουλευει ρολοι.

Link to comment
Share on other sites

παιδιά με το gaming πως τα πάτε; είχα αναφέρει και παλαιότερα όταν ήμουν στην gingerbread πως μου κολλούσε υπερβολικά το subway surfers. μόλις αναβάθμισα σε jelly και μετά τις γνωστές διαδικασίες (root, custom kernel, αφαίρεση περιττών προγραμμάτων κλπ.) έστρωσε αρκετά και το παίζει ομαλά. ωστόσο υπάρχει πρόβλημα όταν μου έρχονται ειδοποιήσεις την ώρα που παίζω (mail,sms) συγκεκριμένα κολλάει για μερικά δευτερόλεπτα και το τρέχει με τρελό lag, κάτι που ειναι άκρως εκνευριστικό μιας και χάνω συνέχεια.

δεν θέλω να φανταστώ τι θα γίνει αν παίξω ενα πιο βαρύ παιχνίδι..ποια ειναι η άποψη σας; εσείς είστε ευχαριστημένοι με τα παιχνίδια;

ενα κόλλημα εχω ολο κι ολο με το subway και δεν μπορώ να το ευχαριστηθώ:O

Link to comment
Share on other sites

παιδιά με το gaming πως τα πάτε; είχα αναφέρει και παλαιότερα όταν ήμουν στην gingerbread πως μου κολλούσε υπερβολικά το subway surfers. μόλις αναβάθμισα σε jelly και μετά τις γνωστές διαδικασίες (root, custom kernel, αφαίρεση περιττών προγραμμάτων κλπ.) έστρωσε αρκετά και το παίζει ομαλά. ωστόσο υπάρχει πρόβλημα όταν μου έρχονται ειδοποιήσεις την ώρα που παίζω (mail,sms) συγκεκριμένα κολλάει για μερικά δευτερόλεπτα και το τρέχει με τρελό lag, κάτι που ειναι άκρως εκνευριστικό μιας και χάνω συνέχεια.

δεν θέλω να φανταστώ τι θα γίνει αν παίξω ενα πιο βαρύ παιχνίδι..ποια ειναι η άποψη σας; εσείς είστε ευχαριστημένοι με τα παιχνίδια;

ενα κόλλημα εχω ολο κι ολο με το subway και δεν μπορώ να το ευχαριστηθώ:O

 

στην gingerbread μου κολλουσε μονο οταν ειχα παραλληλα ανοιχτο και κατι αλλο.αν πχ εκανα εκκαθαριση ραμ και εμπαινα να παιξω,ολα καλα πηγαιναν,αλλιως οντως κολλουσε.επισης οταν και εκει μου ερχοταν μηνυμα κολλουσε, αλλα στην jelly bean δν ξερω δεν το εχω δοκιμασει.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά,καινούριος στο forum και στο χώρο.Ψάχνω εδώ και πάρα πολύ καιρό τα πάντα γι'αυτό το κινητό και νομίζω πως αξίζει τα λεφτά του! Διαβάζω κάτι θέματα/προβλήματα αλλά ελπίζω να μην είμαι άτυχος και μου κάτσουν :p Θα ήθελα αν μπορούσε κάποιος να με βοηθήσει.Ψάχνω το μοντέλο με NFC αλλά δεν βρίσκω πουθενά στην Ελλάδα! Επίσης θα ήθελα να μου πείτε τί γίνεται με thn 4.1.2,αν το αναβαθμίσω σε Πολονική,Αγγλική κ.ο.κ. το μενού θα είναι στα Ελληνικά έτσι? Το κινητό θα το χρησιμοποιήσω πιο πολύ για viber whatsapp αλλά και για προγράμματα όπως το navionics (πλοήγηση σε σκάφος/θάλασσα) ελπίζω να μην έχω κάποιο θέμα! Είμαι ανάμεσα σε αυτό και το Sony Xperia J. Ευχαριστώ πολύ εκ των προτέρων!!!!:happy::happy::happy:

 

?????? μια βοήθεια κάποιος????

Link to comment
Share on other sites

Οποιαδήποτε rom και να βάλεις θα έχεις ελληνικά!

Ακόμα και σουαχιλι έχει, που λέει ο λόγος..!

 

Αν και προσωπικά το έχω στα αγγλικά γιατί καταλαβαίνω καλύτερα τα πράγματα, στη μητρική τους γλώσσα.

Ωραίο είναι δηλαδή το "σάρωση κάρτας για σφάλματα", αλλά το "checking sd card for errors" είναι ακόμη πιο ωραίο!

http://arcadia.ceid.upatras.gr/arkadia/thumbs/places/agiorgit/agiorg5p.jpg
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά,καινούριος στο forum και στο χώρο.Ψάχνω εδώ και πάρα πολύ καιρό τα πάντα γι'αυτό το κινητό και νομίζω πως αξίζει τα λεφτά του! Διαβάζω κάτι θέματα/προβλήματα αλλά ελπίζω να μην είμαι άτυχος και μου κάτσουν Θα ήθελα αν μπορούσε κάποιος να με βοηθήσει.Ψάχνω το μοντέλο με NFC αλλά δεν βρίσκω πουθενά στην Ελλάδα! Επίσης θα ήθελα να μου πείτε τί γίνεται με thn 4.1.2,αν το αναβαθμίσω σε Πολονική,Αγγλική κ.ο.κ. το μενού θα είναι στα Ελληνικά έτσι? Το κινητό θα το χρησιμοποιήσω πιο πολύ για viber whatsapp αλλά και για προγράμματα όπως το navionics (πλοήγηση σε σκάφος/θάλασσα) ελπίζω να μην έχω κάποιο θέμα! Είμαι ανάμεσα σε αυτό και το Sony Xperia J. Ευχαριστώ πολύ εκ των προτέρων!!!!

Για whatsapp και viber οποιο κινητό και να πάρεις θα στην κάνεις τη δουλειά σου. Τώρα για το gps, πάλι δεν θα υπάρχει θέμα αφού έχεις βρει πρόγραμμα.

Το NFC μονο απ' έξω, και να ξέρεις έχει δικές του αναβαθμίσεις αν ασχοληθείς με custom roms και kernel. Για μένα δεν υπάρχει λόγος να το επιλέξεις.

Ναι όλες οι official 4.1 έχουν και ελληνικά.

 

Τώρα όσον αφορά το xperia, είναι σε όλα πολύ κατώτερο από το advance.

-μονοπύρηνος επεξεργαστής με αρχαία gpu

-2gb διαθέσιμα

-512mb ram

-vga μπροστινη κάμερα

 

το μόνο καλύτερο που έχει είναι η ανάλυση, και αυτό όχι τίποτα ιδιαίτερο.

Link to comment
Share on other sites

παιδιά με το gaming πως τα πάτε; είχα αναφέρει και παλαιότερα όταν ήμουν στην gingerbread πως μου κολλούσε υπερβολικά το subway surfers. μόλις αναβάθμισα σε jelly και μετά τις γνωστές διαδικασίες (root, custom kernel, αφαίρεση περιττών προγραμμάτων κλπ.) έστρωσε αρκετά και το παίζει ομαλά. ωστόσο υπάρχει πρόβλημα όταν μου έρχονται ειδοποιήσεις την ώρα που παίζω (mail,sms) συγκεκριμένα κολλάει για μερικά δευτερόλεπτα και το τρέχει με τρελό lag, κάτι που ειναι άκρως εκνευριστικό μιας και χάνω συνέχεια.

δεν θέλω να φανταστώ τι θα γίνει αν παίξω ενα πιο βαρύ παιχνίδι..ποια ειναι η άποψη σας; εσείς είστε ευχαριστημένοι με τα παιχνίδια;

ενα κόλλημα εχω ολο κι ολο με το subway και δεν μπορώ να το ευχαριστηθώ:O

 

Μια ειναι η καλυτερη λυση για παιχνίδια. Λειτουργια πτησης και εκκαθάριση μνημης πριν το παιχνιδι. Οτι και να παιζεις θα παει σφαιρα.

Link to comment
Share on other sites

Η πολωνική και η σερβικη είναι φιλε μου δυο από τις πιο πολύ δοκιμασμένες.

Αστο ρε συ μια δυο μέρες με την gb να παίξεις λίγο και βλέπεις.

εχω ήδη note ii που ειναι με jb και γιαυτο θελω να αλλαξω.

Link to comment
Share on other sites

παιδιά να ρωτήσω κάτι? το κινητό το έχω πάρει στην κοπέλα μου και τον τελευταίο καιρό μου παραπονιέται ότι το πληκτρολόγιο της samsung μερικές φορές κολλάει και δεν γράφει και πρέπει να βγει από την εφαρμογή και να ξαναμπεί για να πάρει μπρος.. είναι ακόμα στοκ το κινητό με την gb.. λύνεται με την jb ή είναι προβληματικό το πληκτρολόγιο?
Link to comment
Share on other sites

Tελικα ο καλυτερος τροπος να κανουμε unroot στην 4.1.2 ποιος ειναι? Παλι αυτην που εχουμε απο πανω με Οdin?

 

Μετα απο ψαξιμο το μονο που βρηκα ειναι αυτο το λινκ http://www.ibtimes.co.uk/articles/457135/20130415/galaxy-s-advance-i9070-unroot-official-jellybean.htm

Αν ξερει κανεις καποιον αλλον τροπο ας πεταξει κανα λινκ. Θελω να το κανω ρουτ αλλα πρεπει να ξερω πως μπορω να επιστρεψω αν χρειαστει.

Link to comment
Share on other sites

Αγαπητοί φίλοι ζητώ συγγνώμη, σίγουρα έχει απαντηθεί, αλλά δεν βγάζω άκρη με την αναζήτηση. Η γυναίκα μου κι εγώ έχουμε το ίδιο κινητό, αλλά της γυναίκας μου από το ιντερνετικό μαγαζί που το πήραμε ήταν πολωνικής έκδοσης. Άρα φαντάζομαι μπορεί να εγκαταστήσει την Jellybean που έχει βγει για πολωνικά. Πηγαίνοντας όμως στα updates της συσκευής δεν της βγάζει κάποια διαθέσιμη αναβάθμιση. Πώς γίνεται η διαδικασία; είμαστε και οι δύο παντελώς άσχετοι :O
Link to comment
Share on other sites

η Σερβικη ποια ακριβος ειναι η tsr η msr?η πολωνικη ειναι η χεο?

 

Σερβικη TSR

πολωνικη XEO

Changelist 1122398

 

superas:Βάλε σε ένα pc το samsung kies και σύνδεσε το κινητό να δούμε αν θα σου βγάλει αναβάθμιση.(Πάρε και κάνα backup πριν)

http://www.samsung.com/gr/support/usefulsoftware/KIES/JSP

Edited by nikpoth
Link to comment
Share on other sites

Έχω που διαβάζω εδώ ότι θα την δώσουν από Δεκέμβριο του 2012. Οι μήνες περάσαν και η αναβάθμιση "τώρα σε λίγο έρχεται".

 

Α ρε Έλληνες!

http://arcadia.ceid.upatras.gr/arkadia/thumbs/places/agiorgit/agiorg5p.jpg
Link to comment
Share on other sites

Έχω που διαβάζω εδώ ότι θα την δώσουν από Δεκέμβριο του 2012. Οι μήνες περάσαν και η αναβάθμιση "τώρα σε λίγο έρχεται".

 

Α ρε Έλληνες!

 

Έχει να κάνει με την Samsung Hellas για το πότε θα έρθει η αναβάθμιση στην Ελλάδα;

Ή με τα κεντρικά γραφεία της Samsung;

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα

χτες βράδυ τράβηξα μερικά βίντεο με το i9070 μου

η μπαταρία ήταν 90% όταν έπεσα για ύπνο, και το πρωί το βρήκα σχεδόν άδειο, ενώ δεν μου το είχε κάνει ξανά

υπόψην ότι άφησα το wifi ανοιχτό, όπως κάνω πολλές φορές

επίσης το internet στο pc μου σερνόταν

εδώ να πω ότι χρησιμοποιώ dropbox

προφανώς προσπαθεί να συγχρονίσει τα αρχεία ;

παρόλο που έσβησα όλα τα βίντεο πλην ενός, το οποίο βλέπω στο dropbox κανονικά, εξακολουθεί να ανεβάζει κάτι, και δε ξέρω τι είναι αυτό, γιατί ακόμα και αυτή τη στιγμή βλέπω δίπλα στο εικονίδιο του wifi ένα εικονίδιο σαν το refresh του pc

any ideas ?

Edited by AristidisZ
Link to comment
Share on other sites

Έχει να κάνει με την Samsung Hellas για το πότε θα έρθει η αναβάθμιση στην Ελλάδα;

Ή με τα κεντρικά γραφεία της Samsung;

 

Εδώ, Ελλάδα...

 

Οι άλλες χώρες γιατί έχουν βγάλει μήνες πριν?

http://arcadia.ceid.upatras.gr/arkadia/thumbs/places/agiorgit/agiorg5p.jpg
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S Advance (I9070)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...