Jump to content

Samsung Galaxy S Advance (I9070)


sakiss
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 6,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Χαίρετε! Νέο μέλος και χρήστης του συγκεκριμένου μοντέλου κινητού από τριμήνου.

 

Υπάρχει δυνατότητα αποθήκευσης νέων επαφών στην κάρτα SIM και όχι στη συσκευή την ίδια; Όσες φορές το προσπάθησα, μού έβγαλε μήνυμα ότι δεν είναι δυνατή η δημιουργία επαφής λόγω μελάγου ονόματος. Αποθήκευση γίνεται μόνο όταν οι χαρακτήρες είναι μέχρι έξι (6)!

Αν το ζήτημα έχει αντιμετωπισθεί στο παρελθόν, παρακαλώ παραπέμψτε με σχετικά.

 

Τα σέβη μου στον haki! Καίτοι δεν αντιλαμβάνομαι πολλά από τα γραφόμενά του, δοθέντος ότι συχνά χρησιμοποιεί ορολογία που δεν γνωρίζω, θεωρώ ότι είναι από τα πλέον ενημερωμένα μέλη. Εύγε! Ομολογώ ότι τα στοιχεία που έδινε για τα χαρακτηριστικά του συγκεκριμένου μοντέλου και οι απόψεις του με επηρέασαν καθοριστικά, ώστε να προβώ στη συγκεκριμένη αγορά.

Link to comment
Share on other sites

Έχω το εξής θέμα με το swype. το είχε εγκατεστημένο από πριν το κινητό όπως και στην αναβάθμιση.Στην jellybean όμως δεν έχει επιλογή να αποθηκευθεί νέες λέξεις όπως πριν.Έχει κανείς καμία ιδέα τι παίζει;

 

Έχω το καινούριο Swype και αποθηκεύει κανονικά λέξεις στη jelly bean. Για το παλιό δεν ξέρω γιατί το έχω βγάλει

Link to comment
Share on other sites

Πατωντας *#7284# μου εβγαλε ενα μενου.Επειδη δεν θυμαμαι αν το πειραξα μπορει να μου πει καποιος τις default ρυθμισεις και αν ξερει τι επηρεαζει?Επισυναπτω φωτο.
Link to comment
Share on other sites

Καλά είσαι έτσι τα έχει και μένα.

 

Οκ.Ευχαριστω φιλε.Ενας φιλος μου με note II ειχε επιλεγμενα τα δυο PDA και μου ειπε οτι δεν το ειχε πειραξει.Γι'αυτο μπερδευτικα

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά πέρασα σε φίλο μου την πολωνική JB, όλα μια χαρά και εύκολα. Ερώτηση αν του κάνω ρουτ και περάσω custom kernel με την εγγύηση τι παίζει; Βασικά ακόμη κι αν δεν κάνω τίποτα από τα παραπάνω, μόνο και μόνο που έχει την πολωνική ρομ, υπάρχει πρόβλημα με την εγγύηση;;;
Link to comment
Share on other sites

Παιδια μια ερωτηση.

 

Εχω το εξης προβλημα στη δικη μου συσκευη. Οταν απανταω μια κληση,για το πρωτο δευτερολεπτο δεν με ακουν. Μονο για ενα δευτερολεπτο και μετα επανερχεται κανονικα.

Αυτο συμβαινει απο την αρχη που το αγορασα και το εχω παρατηρησει και σε αλλη συσκευη.

 

Το εχει συναντησει/λυσει καποιος?

 

Τρεχει ακομα την 2.6 η συσκευη μου.

Link to comment
Share on other sites

Εγω παρατηρησα παντως οτι μειώθηκε δραστικά η κατανάλωση.

Παντα με smartassv2 και zen.

 

Μήπως μπορείς να μας δώσεις πληροφορίες γι΄ αυτά τα προγράμματα; Δε βρίσκω κάτι στο μάρκετ...

Redmi Note 5

Samsung Note 2 "Eclipse V9 Extreme Mod V2 by Onirama 23-07-2017"

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα. Εχω ενα Samsung galaxy s advance και μου πέρασε ο κουμπαρος μου την αναβάθμιση της Ρωσίας και απο τοτε το τηλέφωνο σέρνεται και εχει παρα πολλά κωλύματα φανταστητε οτι για να ξεκολλήσει αφαιρο την μπαταρια.Τη να κανο για να επανερθη στα φυσιολογικα του?
Link to comment
Share on other sites

Μήπως μπορείς να μας δώσεις πληροφορίες γι΄ αυτά τα προγράμματα; Δε βρίσκω κάτι στο μάρκετ...

 

Ρυθμίσεις για κερνελ είναι αυτές.....

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα. Εχω ενα Samsung galaxy s advance και μου πέρασε ο κουμπαρος μου την αναβάθμιση της Ρωσίας και απο τοτε το τηλέφωνο σέρνεται και εχει παρα πολλά κωλύματα φανταστητε οτι για να ξεκολλήσει αφαιρο την μπαταρια.Τη να κανο για να επανερθη στα φυσιολογικα του?

 

ξεκινα με μια επαναφορά σε εργοστασιακές ρυθμίσεις και βλέπουμε.

Πάρε backup ότι χρειάζεσαι

Link to comment
Share on other sites

Παιδια μια ερωτηση.

 

Εχω το εξης προβλημα στη δικη μου συσκευη. Οταν απανταω μια κληση,για το πρωτο δευτερολεπτο δεν με ακουν. Μονο για ενα δευτερολεπτο και μετα επανερχεται κανονικα.

Αυτο συμβαινει απο την αρχη που το αγορασα και το εχω παρατηρησει και σε αλλη συσκευη.

 

Το εχει συναντησει/λυσει καποιος?

 

Τρεχει ακομα την 2.6 η συσκευη μου.

 

Kαπου το ειχα ξαναδιαβασει παλαιοτερα σε αυτο το νημα για το ιδιο θεμα.

Καλα πως το παρατηρησατε αυτο ? και να θελω να δω αν συμβαινει και στο δικο μου ειναι τοσο γρηγορος ο χρονος 1 sec που και να θελω να το διαπιστωσω δεν τα καταφερνω,ειστε τοσο γρηγοροι στο συρσιμο του πρασινου εικονιδίου απαντησης της κλησης στην οθονη του κινητου ,και τοσο γρηγορα να το φερετε το κινητο στο αυτι σας μεσα σε 1 sec :lol:

Η εκτος αν εννοειται οτι το κανει αυτο μεσω hands-free ?

Edited by weather1967
Link to comment
Share on other sites

ξεκινα με μια επαναφορά σε εργοστασιακές ρυθμίσεις και βλέπουμε.

Πάρε backup ότι χρειάζεσαι

Εχω κάνει επαναφορά αλλα τίποτα συνέχεια κολληματα τι να κανο?

Link to comment
Share on other sites

Kαπου το ειχα ξαναδιαβασει παλαιοτερα σε αυτο το νημα για το ιδιο θεμα.

Καλα πως το παρατηρησατε αυτο ? και να θελω να δω αν συμβαινει και στο δικο μου ειναι τοσο γρηγορος ο χρονος 1 sec που και να θελω να το διαπιστωσω δεν τα καταφερνω,ειστε τοσο γρηγοροι στο συρσιμο του πρασινου εικονιδειο απαντησεις της κλησης στην οθονη του κινητου ,και τοσο γρηγορα να το φερετε το κινητο στο αυτι σας μεσα σε 1 sec :lol:

Η εκτος αν εννοειται οτι το κανει αυτο μεσω hands-free ?

 

Οχι, δεν χρησιμοποιω handsfree.

Ο χρονος αρχιζει και μετραει απο τη στιγμη που εχεις "συρει" το εικονιδιο. Μεχρι να το φερεις στο αυτι σου λοιπον και να απαντησεις "Ναι" δεν περναει ενα δευτερολεπτο ολοκληρο αλλα κατι λιγοτερο.

Ο συνομιλητης χανει αυτο το "Ναι" λοιπον.

Link to comment
Share on other sites

Οχι, δεν χρησιμοποιω handsfree.

Ο χρονος αρχιζει και μετραει απο τη στιγμη που εχεις "συρει" το εικονιδιο. Μεχρι να το φερεις στο αυτι σου λοιπον και να απαντησεις "Ναι" δεν περναει ενα δευτερολεπτο ολοκληρο αλλα κατι λιγοτερο.

Ο συνομιλητης χανει αυτο το "Ναι" λοιπον.

 

Φίλε και εγώ το έχω παρατηρήσει αυτό που λες. Για να το λύσω, απαντώ και εγώ με 1δευτερόλεπτο καθυστέρηση

Link to comment
Share on other sites

Εχω κάνει επαναφορά αλλα τίποτα συνέχεια κολληματα τι να κανω?Σας παρακαλω βοηθηστεμε δεν παει αλλο με αυτο το τηλέφωνο.

 

Το τηλέφωνο πετάει... απλά όταν το "πειράζουμε" γίνεται για πέταμα..

http://s4.postimg.org/kul22odml/420x150.jpg
Link to comment
Share on other sites

Εχω κάνει επαναφορά αλλα τίποτα συνέχεια κολληματα τι να κανω?Σας παρακαλω βοηθηστεμε δεν παει αλλο με αυτο το τηλέφωνο.

 

Κάνε επαναφορά, πέρασε την πολωνική rom και μετά πάλι επαναφορά. Το έχω κάνει σε τρία s advance και δουλεύουν τέλεια.

Redmi Note 5

Samsung Note 2 "Eclipse V9 Extreme Mod V2 by Onirama 23-07-2017"

Link to comment
Share on other sites

Φίλε και εγώ το έχω παρατηρήσει αυτό που λες. Για να το λύσω, απαντώ και εγώ με 1δευτερόλεπτο καθυστέρηση

 

Επισης και εγω.

Ελπιζω να λυθει με την JB.

Link to comment
Share on other sites

εγω ρε παιδιά εχω επιλέξει ως τροπο απάντησης να πατάω το home button και οχι να σέρνω το εικονίδιο..και δεν παρατηρώ καποιο lag στο να με ακούσει ο συνομιλητής. δοκιμάστε το και πείτε μου κι εσείς.
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S Advance (I9070)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...