Jump to content

Samsung Galaxy S Advance (I9070)


sakiss
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

να περασεις την jellybean μεσω odin . προτιμησε πολωνικη ( αυτην εχω και ειναι μια χαρα) , γερμανικη ή σεβικη .

η διαδικασια ειναι παρα πολυ απλη . 5 λεπτα υποθεση .

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2198341

 

αναλυτικος οδηγος φιλικος σε ασχετους ( οπως ημουν και εγω ) για να περασει την jellybean να το rootαρεις αλλαγη

kernel κτλ.

αυτος σου δινει να κατεβασεις την ρωσικη . εσυ απο αυτο το site http://live.samsung-updates.com/index.php?device=GT-I9070

κατεβασεις οποια θελεις και την περνας .

 

 

υ.γ. ακομα και στο καζακσταν εβγαλαν αναβαθμιση και εδω ελλαδα παιζουν το πουλακι τους .

 

μπορει καποιος να μου πει ενω του εβαλα την jelly εκανα root και αλλαξα kernel γιατι δεν εχει

πειραχτει καθολου ο binary counter ?

 

αδερφε αυτο με την μπαταρια που λες εγω δεν εχω δει κατι .ολη μερα εχω ανοιχτο το 3g και το

wi-fi και μου βγαζει ανετα μια ημερα . ετσι και αλλιως το βραδυ ειμαι σπιτι και το φορτιζω .

τι ακριβως απαιτησεις εχετε απο την μπαταρια σας ? αν εισαι σπιτι εστω και στο 50% να ειναι

γιατι να μην το φορτισεις ?

δεν νομιζω να ειναι λογος αυτος να το γυρισεις στην 2.3.6

 

κατι που εχει ειπωθει στις προηγουμενες σελιδες ειναι καλο να γινει ενα factory reset και πριν παιξουμε με odin στην gb αλλα και αμεσως μετα οταν θα εχει μπει η jb?

Edited by modechristo
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

κατι που εχει ειπωθει στις προηγουμενες σελιδες ειναι καλο να γινει ενα factory reset και πριν παιξουμε με odin στην gb αλλα και αμεσως μετα οταν θα εχει μπει η jb?

 

Ετσι ακριβώς

Link to comment
Share on other sites

Το εχετε παει ολοι σε 4.1.2; γιατι αν ειναι έτσι να ξεχάσω τις «φοβίες» μου και να το κάνω και εγώ. Ρε παιδιά, εχω και μια αλλη απορία. Το odin είναι επίσημο πρόγραμμα της Samsung;
Link to comment
Share on other sites

Το εχετε παει ολοι σε 4.1.2; γιατι αν ειναι έτσι να ξεχάσω τις «φοβίες» μου και να το κάνω και εγώ. Ρε παιδιά, εχω και μια αλλη απορία. Το odin είναι επίσημο πρόγραμμα της Samsung;

 

Αρκετοι εχουν παει σε 4.1.2....

Δεν ειναι τοσο δυσκολο οσο ακουγεται...

Εγω δεν το εχω (γιατι εχω το s3) αλλα ενος ξαδερφου που επεσε στα χερια μου σε 10 λεπτακια ηταν ετοιμο.....

(Ειχα ομως λιγη εμπειρια απο 4-5 samsung....galaxy3-galaxyS-galaxyS2-galaxy S3.)

Βεβαια αυτο δεν σημαινει απολυτως τιποτα...Γιατι την πρωτη φορα ολοι τους ιδιους προβληματισμους ειχαμε...

Ετσι και εσυ.Οταν δεις οτι ολα θα πανε καλα....θα θες να το ξανακανεις....;)

Το odin ειναι το προγραμμα που χρησιμοποιει το service της samsung....

Link to comment
Share on other sites

Κυριοι καλημερα σας.Εγω θελω μια απλη βοηθεια.Λογω ασχετιλας με τα "ανδροειδη"συστηματα,θα ηθελα να μου πειτε πως μπορω να βαλω δικο μου ηχο στα εισ.μνμ και στο ξυπνητηρι?Εχω βαλει ηχους δικους μου στη μνημη του κινητου αλλα οταν παω να βαλω ηχο για ξυπνητηρι και ηχο για sms μου βγαζει τους ηχους υης συσκευης.Συγχωρεστε με αν ειναι κατι απλο και δεν μου κοβει.Ευχαριστω εκ των προτερων.
Link to comment
Share on other sites

Αν έχεις μια κάρτα μνήμης κανε το παρακάτω.

Φτιάξε ένα φάκελο audio,μέσα σε αυτόν θα φτιάξεις άλλους τρεις,notifications,alarms και ringtones.Τώρα ρίξε μέσα στους φακέλους, ηχους για ειδοποιήσεις,ξυπνητήρια και ηχους κλήσης.

Link to comment
Share on other sites

Τωρα με τη Σερβικη βλεπω και λαγκαρισμα σε παιχνιδια τυπου Angry Birds Space. Θα δοκιμάσω και Πολωνικη και αν εχει θεματα πισω σε GB...
Link to comment
Share on other sites

κατι που εχει ειπωθει στις προηγουμενες σελιδες ειναι καλο να γινει ενα factory reset και πριν παιξουμε με odin στην gb αλλα και αμεσως μετα οταν θα εχει μπει η jb?

 

σας εχω πριξει, το ξερω, αλλα μπορείτε να μου πείτε με ποιον τροπο κανουμε factory reset;

μπαινουμε recovery, κανουμε factory reset, μπαινουμε download mode, ανοιγουμε odin και περναμε την 4.1.2, (το κινητο ανοιγει μονο του), το κλεινουμε, παμε recovery, factory reset και bootαρουμε. σωστα τα ειπα;

Link to comment
Share on other sites

Τωρα με τη Σερβικη βλεπω και λαγκαρισμα σε παιχνιδια τυπου Angry Birds Space. Θα δοκιμάσω και Πολωνικη και αν εχει θεματα πισω σε GB...

 

Εβαλες την καινουρια Σερβικη?Βαλε και την πολωνικη και ενημερωσε μας.

Link to comment
Share on other sites

Εβαλες την καινουρια Σερβικη?Βαλε και την πολωνικη και ενημερωσε μας.

 

Tην παλια Σερβικη εχω οχι την τελευταία που βγηκε προχθες.

Link to comment
Share on other sites

σας εχω πριξει, το ξερω, αλλα μπορείτε να μου πείτε με ποιον τροπο κανουμε factory reset;

μπαινουμε recovery, κανουμε factory reset, μπαινουμε download mode, ανοιγουμε odin και περναμε την 4.1.2, (το κινητο ανοιγει μονο του), το κλεινουμε, παμε recovery, factory reset και bootαρουμε. σωστα τα ειπα;

 

Καταρχην δεν χρειαζεται καν να κανεις hard reset.Αν κανεις τοτε το κινητο θα αποκτησει το sales code της ρομ.

Πρακτικα αυτο σημαινει οτι θα μπορεις να λαμβανεις ενημερωσεις οταν τις βγαλει η χωρα μεσω kies.

Hard reset κανεις πολυ απλα απο το μενου ρυθμισεις>δημ αντιγρ ασφαλειας>επαναφορα

Edited by glofiish
Link to comment
Share on other sites

Καταρχην δεν χρειαζεται καν να κανεις hard reset.Αν κανεις τοτε το κινητο θα αποκτησει το sales code της ρομ.

Πρακτικα αυτο σημαινει οτι θα μπορεις να λαμβανεις ενημερωσεις οταν τις βγαλει η χωρα μεσω kies.

Hard reset κανεις πολυ απλα απο το μενου ρυθμισεις>δημ αντιγρ ασφαλειας>επαναφορα

 

μπερδευτηκα λιγο τωρα... εγω τι πρεπει να κανω για να περασω 4.1.2;

δεν χρειαζεται να κανω factory reset πριν και μετα το flashαρισμα με το odin;

πως κανω factoey reset χωρις να ξαναγυρισω στo gb;

σορρυ για τις ερωτησεις που κανω αλλα δεν ειμαι καθολου οικιος με το odin και γενικα με samsung devices

Link to comment
Share on other sites

Η Πολωνικη φαίνεται πολυ πιο smooth απο την Σερβικη... Καμια σχεση. Η συνέχεια θα δειξει βεβαια.
Link to comment
Share on other sites

Η Πολωνικη φαίνεται πολυ πιο smooth απο την Σερβικη... Καμια σχεση. Η συνέχεια θα δειξει βεβαια.

 

Eτσι ειναι.Εχει πιο καινουριο change list.Απλα κι εγω επειδη το εχω κανει ρωσικο και το εχω στησει και σε λιγο θα την δωσει και η ρωσια,περιμενω.Δεν θελω να μπαινωβγαζω συνεχεια ρομ

Link to comment
Share on other sites

Eτσι ειναι.Εχει πιο καινουριο change list.Απλα κι εγω επειδη το εχω κανει ρωσικο και το εχω στησει και σε λιγο θα την δωσει και η ρωσια,περιμενω.Δεν θελω να μπαινωβγαζω συνεχεια ρομ

 

Και εγω της ίδιας λογικης ειμαι αλλα βαρεθηκα να περιμενω την Ελληνική... Οταν ερθει με το καλο βλέπουμε...

Link to comment
Share on other sites

Βρε συνάδελφοι βοηθήστε με να καταλάβω κάτι

Έχουμε 3 ειδών μνήμες… οκ?

Μια την εξωτερική sd κάρτα… που είναι όσα giga έχουμε αγοράσει…

Και δυο εσωτερικές…

Την συσκευή αποθήκευσης usd με συνολικό χώρο 3,91 giga και διαθέσιμο στο δικό μου κινητό 3,2 giga

Και τον χώρο αποθήκευσης συστήματος 1,82 giga

Όταν κατεβάσω μια εφαρμογή θα αποθηκευτή σε μια από τις δυο τελευταίες μνήμες?

Αν θέλω να μεταφέρω εφαρμογή στην εξωτερική κάρτα χρησιμοποιώ το πρόγραμμα app2SD?

Με την αναβάθμιση του κινητού σε 4,1 οι μνήμες παραμένουν όπως είναι σήμερα ή ενοποιούνται όπως είναι σε νεωτέρα μοντέλα?

Και το ρωτώ αυτό γιατί με την 4,1 δεν μπορούν να μεταφέρονται εφαρμογές στην εξωτερική sd κάρτα χωρίς root και θα μένει λογικά λίγος χώρος(1,82giga) για εφαρμογές

Διορθώστε με όπου έχω καταλάβει κάτι λάθος

Link to comment
Share on other sites

Και εγω της ίδιας λογικης ειμαι αλλα βαρεθηκα να περιμενω την Ελληνική... Οταν ερθει με το καλο βλέπουμε...

Οχι βρε συ ποια ελληνικη?Ακομα και να ερθει δεν ασχολεισαι.

Βρε συνάδελφοι βοηθήστε με να καταλάβω κάτι

Έχουμε 3 ειδών μνήμες… οκ?

Μια την εξωτερική sd κάρτα… που είναι όσα giga έχουμε αγοράσει…

Και δυο εσωτερικές…

Την συσκευή αποθήκευσης usd με συνολικό χώρο 3,91 giga και διαθέσιμο στο δικό μου κινητό 3,2 giga

Και τον χώρο αποθήκευσης συστήματος 1,82 giga

Όταν κατεβάσω μια εφαρμογή θα αποθηκευτή σε μια από τις δυο τελευταίες μνήμες?

Αν θέλω να μεταφέρω εφαρμογή στην εξωτερική κάρτα χρησιμοποιώ το πρόγραμμα app2SD?

Με την αναβάθμιση του κινητού σε 4,1 οι μνήμες παραμένουν όπως είναι σήμερα ή ενοποιούνται όπως είναι σε νεωτέρα μοντέλα?

Και το ρωτώ αυτό γιατί με την 4,1 δεν μπορούν να μεταφέρονται εφαρμογές στην εξωτερική sd κάρτα χωρίς root και θα μένει λογικά λίγος χώρος(1,82giga) για εφαρμογές

Διορθώστε με όπου έχω καταλάβει κάτι λάθος

 

Οταν κατεβασεις μια εφαρμογη θα αποθηκευτει σε μια απο τις εσωτερικεσ μνημες του τηλεφωνου.

Οσες εφαρμογες μετακινουνται μπορεις αν θες να τις πας στην συσκ αποθ. usb.

εν ολιγοις η καρτα sd ειναι μονο για τα τραγουδια και τις φωτο σου.Ο,τι εχει να κανει με εφαρμογες πανε στις μνημες του κινητου.

Link to comment
Share on other sites

Με την αναβάθμιση του κινητού σε 4,1 οι μνήμες παραμένουν όπως είναι σήμερα ή ενοποιούνται όπως είναι σε νεωτέρα μοντέλα?
Link to comment
Share on other sites

Με την αναβάθμιση του κινητού σε 4,1 οι μνήμες παραμένουν όπως είναι σήμερα ή ενοποιούνται όπως είναι σε νεωτέρα μοντέλα?

 

παραμενουν οπως ειναι

Link to comment
Share on other sites

Η Πολωνικη φαίνεται πολυ πιο smooth απο την Σερβικη... Καμια σχεση. Η συνέχεια θα δειξει βεβαια.

Για ποιά πολωνική μιλάτε που είναι πιό καινούργια έκδοση;

μπορείτε να δώσετε ένα link για download???

Link to comment
Share on other sites

http://hotfile.com/dl/206999612/f84ed9c/Samsung-Updates.com-GT-I9070-XEO-I9070XXLQE-1365486223.zip.html

 

να πω ότι μόλις πέρασα την 4.1.2 JB (Πολωνική) με την γνωστή μέθοδο μέσω Odin και το κινητό πετάει!

Edited by Superuser
Συνένωση Μηνυμάτων
Link to comment
Share on other sites

εχω το εξης προβλημα! ειμαι gb και οταν ξεκλειδωσω πχ το κινητο και παω να παρω τηλ παταω πανω στο εικονιδιο κολλαει για 1.5 σεκ και μετα μπαινει στις κλησεις το ιδιο και τα μηνυνατα και σε καποια ακομα! τι παιζει ξερετε? και επισης για καμερα χρησιμοποιητρ καποιο app η την στοκ?
Link to comment
Share on other sites

να πω ότι μόλις πέρασα την 4.1.2 JB (Πολωνική) με την γνωστή μέθοδο μέσω Odin και το κινητό πετάει!

 

ρε παιδια μια απορια αμα βαλω την πολωνικη πχ το κινητο μου χωρις να πειραξω τιποτε αλλο ουτε root ουτε kernel!!

απλα να βαλω την jb θα περνω αναβαθμισεις οποτε βγαινουν στην πολωνια η οταν βγαινουν στην ελλαδα η καθολου?

Link to comment
Share on other sites

εχω το εξης προβλημα! ειμαι gb και οταν ξεκλειδωσω πχ το κινητο και παω να παρω τηλ παταω πανω στο εικονιδιο κολλαει για 1.5 σεκ και μετα μπαινει στις κλησεις το ιδιο και τα μηνυνατα και σε καποια ακομα! τι παιζει ξερετε? και επισης για καμερα χρησιμοποιητρ καποιο app η την στοκ?

 

Για το εικονίδιο του τηλεφώνου δε θα πρέπει να σε ανησυχεί, ακόμα και το S3 έχει το συγκεκριμένο θέμα. Είναι πρόβλημα ( ? ) του launcher της Samsung, του Touchwiz. Δηλαδή, όλα τα εικονίδια, τα εφέ, πρακτικά ό,τι βλέπεις. Και τα μηνύματα έχουν περίπου την ίδια καθυστέρηση. Φαντάζομαι πατάς συχνά εκκαθάριση της Ram, ε; :) Για την κάμερα δεν ξέρω κάτι.

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S Advance (I9070)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...