Jump to content

Samsung Galaxy S Advance (I9070)


sakiss
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Είχα την Ρώσικη JB ρουταρισμένη, πέρασα από πάνω μέσο Odin την Σέρβικη, το ρουτ πλέον δεν παραμένει έτσι; Μπορώ να χρησιμοποιήσω κανονικά το τηλέφωνο ή θα έχω πρόβλημα με τα εγκατεστημένα αρχεία που είχα περάσει για να κάνω το ρουτ;

 

Με συγχωρείτε για το double ποστ.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

μην λες τετοια! δηλαδη θα τρελαθουμε τελιως οι περισσοτεροι λενε οτι κολλαει τρελα η jb!περιμενει τοσος κοσμος να κανει αυτο το update και ειναι χειροτερο απο gb?

 

Οντως και εγώ περιμένω πως και πως την jb αν κολλάει θα ξενερώσω την ζωή μου.Δεν καταλαβαίνω πως γίνετε αυτό περιμένουμε μια αναβάθμιση για κάτι καλύτερο και αντί αυτού γίνεται χειρότερη η κατάσταση έλεος.

Edited by dimitris99
Link to comment
Share on other sites

παιδια χριστος ανεστη καταρχην :-) καλο πασχα σε ολους!

εχετε να προτεινεται καμια θηκη αλλα απο ελλαδα οχι ebay και τετοια!

 

ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Χριστός Ανέστη και Χρόνια Καλά

Ενδιαφέρον

ΔΕΝ ΗΞΕΡΕΣ ... ΔΕΝ ΡΩΤΑΓΕΣ...

Nokia 2110, 2600c, 3120c, 3230, 3410, 3510i, 6070, 6110, 6150, 6210, 6220c, 6230, 6310i , 6510, 6600, 7110, 7650, 8110, 8110i, Ν70, E 66, C5, C5-03, 500, 700, Ν 86, C3-00, Lumia 920, Ν8, Lumia 925, Lumia 1020 , ΔΕΝ ΣΥΝΕΧΙΖΕΤΑΙ :mad:

Link to comment
Share on other sites

η Ελλαδα που ειναι;:confused:

 

http://www.sammobile.com/firmwares/1/?model=GT-I9070&pcode=EUR#firmware

εδω φιλε μπαινε και βλεπε! βαλε τα απαραιτητα απο πανω και σου βγαζει αμα εχει βγει υπυ η οχι

Link to comment
Share on other sites

http://www.sammobile.com/firmwares/1/?model=GT-I9070&pcode=EUR#firmware

εδω φιλε μπαινε και βλεπε! βαλε τα απαραιτητα απο πανω και σου βγαζει αμα εχει βγει υπυ η οχι

 

ευχαριστώ πολύ..root μπορώ να κάνω; ειμαι στην 2.3.6 XXXLK2

μου πέταξε ενα μήνυμα στην μπάρα ειδοποιήσεων προχθες ''low memory alert'' κατι τέτοιο..και δεν εχω βαλει πολλές εφαρμογές.

άλλαξα louncher και ρολαρει καλύτερα τωρα..μήπως να τ αφήσω ετσι; ειμαι τελείως αρχάριος στο android

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστώ πολύ..root μπορώ να κάνω; ειμαι στην 2.3.6 XXXLK2

μου πέταξε ενα μήνυμα στην μπάρα ειδοποιήσεων προχθες ''low memory alert'' κατι τέτοιο..και δεν εχω βαλει πολλές εφαρμογές.

άλλαξα louncher και ρολαρει καλύτερα τωρα..μήπως να τ αφήσω ετσι; ειμαι τελείως αρχάριος στο android

 

μπορεις να κανεις ροοτ ναι! καποιος θα σου στειλει το λινκ! περιεργο μηνυμα σου εβγαλε :O! πιο launcher εβαλες?

Link to comment
Share on other sites

μπορεις να κανεις ροοτ ναι! καποιος θα σου στειλει το λινκ! περιεργο μηνυμα σου εβγαλε :O! πιο launcher εβαλες?

 

τον go ex..και μέχρι στιγμής δεν κολλάει καθόλου

με ροοτ θα γίνει ακόμα ταχύτερο αν αφαιρέσω κατι σαχλαμάρες τύπου all share, samsung apps, social hub που δε μου χρειάζονται;

Link to comment
Share on other sites

Είχα την Ρώσικη JB ρουταρισμένη, πέρασα από πάνω μέσο Odin την Σέρβικη, το ρουτ πλέον δεν παραμένει έτσι; Μπορώ να χρησιμοποιήσω κανονικά το τηλέφωνο ή θα έχω πρόβλημα με τα εγκατεστημένα αρχεία που είχα περάσει για να κάνω το ρουτ;

 

Με συγχωρείτε για το double ποστ.

Όχι, το ρουτ δεν παραμένει. Γιατί να μην μπορείς να το χρησιμοποιήσεις; Πάντα μετά από κάθε φλασάρισμα είναι καλό ένα factory reset.

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ πολύ φίλε petran που με βοηθάς. Πέρασα όπως είπα και πριν την σέρβικη, μετά έκανα ένα factory reset (είχα κάνει backup) και τέλος έκανα και το root.

 

Πλέον το κινητό φυσάει λέμε! Πέταξα και τις π@παρίες που είχε από την μάνα του το κινητό και η RAM δεν περνάει τα 500mb. Και επιτέλους μπορώ να παίξω temple run χωρίς κολλήματα. :p

 

Έβαλα για αρχή τον Nova launcher που άκουγα από πολλούς να λένε ότι είναι κορυφαίος, προσωπικά εμένα δεν με βόλεψε και γύρισα πίσω στον GO launcher. Τώρα αν έκανα καλά θα δείξει ο καιρός.

 

Όσοι θέλουν να κάνουν αναβάθμιση σε JB μην προτιμήσετε την Ρώσικη. Εγώ είδα μεγάλες διαφορές ανάμεσα σε αυτή και την Σέρβικη.

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ πολύ φίλε petran που με βοηθάς. Πέρασα όπως είπα και πριν την σέρβικη, μετά έκανα ένα factory reset (είχα κάνει backup) και τέλος έκανα και το root.

 

Πλέον το κινητό φυσάει λέμε! Πέταξα και τις π@παρίες που είχε από την μάνα του το κινητό και η RAM δεν περνάει τα 500mb. Και επιτέλους μπορώ να παίξω temple run χωρίς κολλήματα. :p

 

Έβαλα για αρχή τον Nova launcher που άκουγα από πολλούς να λένε ότι είναι κορυφαίος, προσωπικά εμένα δεν με βόλεψε και γύρισα πίσω στον GO launcher. Τώρα αν έκανα καλά θα δείξει ο καιρός.

 

Όσοι θέλουν να κάνουν αναβάθμιση σε JB μην προτιμήσετε την Ρώσικη. Εγώ είδα μεγάλες διαφορές ανάμεσα σε αυτή και την Σέρβικη.

 

φιλε ποιον οδηγό ακολούθησες για να μπει η σέρβικη; και μετά root με ποιον;

backup πως κρατάς; (τις επαφές τις έχω στο gmail) αλλά τα υπόλοιπα;

Link to comment
Share on other sites

Εγω παντως εχω την ρωσικη και μια χαρα ειναι.Ενταξει μην περιμενετε και παπαδες.Παντως ππροερχόμενος απο galaxy nexus ,το κινητο με εχει εκπληξει ευχαριστα.Δεν ειναι και τοσο μεγαλη η διαφορα
Link to comment
Share on other sites

@bill_thes

 

Αυτόν εδώ http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2198341

 

Αυτός σου δίνει λινκ για να βάλεις την ρώσικη αλλά εγώ έβαλα την σέρβικη http://hotfile.com/dl/198627441/57a4c4e/Samsung-Updates.com-GT-I9070-TSR-I9070XXLQB-1361861136.zip.html τα υπόλοιπα βήματα είναι τα ίδια.

 

Επίσης στον οδηγό σου λέει να βάλεις custom kernel και a custom recovery εγώ δεν τα έβαλα αυτά τα αρχία παρά μόνο αυτό που είναι για root.

 

Μπακ απ έκανα με το titanium backup. Κράτησα μόνο τις εφαρμογές μου. Έχει πολλά βιντεο στο youtube.

 

Χρήσιμα βιντεο για να τα δεις και στην πράξη

 

Και φυσικά factory reset για να κάτσει καλύτερα η νέα rom.

Edited by Sherlock_7
Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ πολύ φίλε petran που με βοηθάς. Πέρασα όπως είπα και πριν την σέρβικη, μετά έκανα ένα factory reset (είχα κάνει backup) και τέλος έκανα και το root.

 

Πλέον το κινητό φυσάει λέμε! Πέταξα και τις π@παρίες που είχε από την μάνα του το κινητό και η RAM δεν περνάει τα 500mb. Και επιτέλους μπορώ να παίξω temple run χωρίς κολλήματα. :p

 

Έβαλα για αρχή τον Nova launcher που άκουγα από πολλούς να λένε ότι είναι κορυφαίος, προσωπικά εμένα δεν με βόλεψε και γύρισα πίσω στον GO launcher. Τώρα αν έκανα καλά θα δείξει ο καιρός.

 

Όσοι θέλουν να κάνουν αναβάθμιση σε JB μην προτιμήσετε την Ρώσικη. Εγώ είδα μεγάλες διαφορές ανάμεσα σε αυτή και την Σέρβικη.

 

 

φιλε ποιον οδηγό ακολούθησες για να μπει η σέρβικη; και μετά root με ποιον;

backup πως κρατάς; (τις επαφές τις έχω στο gmail) αλλά τα υπόλοιπα;

 

 

Ναι για πες....Με ενδιαφερει και εμενα για εναν ξαδερφο που του κανει "νερα" η gingerbread......

 

Sorry με προλαβες.....:D:D

Link to comment
Share on other sites

Δες μια σελίδα πίσω. Επειδή πρέπει να φύγω αν έχετε απορίες θα σας απαντήσω πιο αναλυτικά αργά το βράδυ.
Link to comment
Share on other sites

@bill_thes

 

Αυτόν εδώ http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2198341

 

Αυτός σου δίνει λινκ για να βάλεις την ρώσικη αλλά εγώ έβαλα την σέρβικη http://hotfile.com/dl/198627441/57a4c4e/Samsung-Updates.com-GT-I9070-TSR-I9070XXLQB-1361861136.zip.html τα υπόλοιπα βήματα είναι τα ίδια.

 

Επίσης στον οδηγό σου λέει να βάλεις custom kernel και a custom recovery εγώ δεν τα έβαλα αυτά τα αρχία παρά μόνο αυτό που είναι για root.

 

Μπακ απ έκανα με το titanium backup. Κράτησα μόνο τις εφαρμογές μου. Έχει πολλά βιντεο στο youtube.

 

Χρήσιμα βιντεο για να τα δεις και στην πράξη

 

Και φυσικά factory reset για να κάτσει καλύτερα η νέα rom.

 

ευχαριστώ πολύ.

η κάρτα μνήμης πρέπει να ειναι μεσα στο τηλέφωνο ή να την βγάλω; δεν θα χαθεί τίποτα απο εκεί έτσι;

Link to comment
Share on other sites

τον go ex..και μέχρι στιγμής δεν κολλάει καθόλου

με ροοτ θα γίνει ακόμα ταχύτερο αν αφαιρέσω κατι σαχλαμάρες τύπου all share, samsung apps, social hub που δε μου χρειάζονται;

 

λογικα θα τρεχει καλυτερα χωρις αυτα τα προγραμμα που τρεχουν στο background!

αλλα δικη σ επιλογη :-)

Link to comment
Share on other sites

Παιδες με μαμα 2.3.6 μου εκανε επανεκκίνηση 2--3 φορες την μερα. . Εβαλα την ρωσικη με wipe factory reset με odin. και παλι τα ιδια μου κανει.

Τι μπορεί να φταιει ???

LG 4X. P880. LG G. E975.

Zopo Zp950+.

Lenovo p770. HTC ONE Χ.

Samsung S4 . 9505.

Link to comment
Share on other sites

Παιδες με μαμα 2.3.6 μου εκανε επανεκκίνηση 2--3 φορες την μερα. . Εβαλα την ρωσικη με wipe factory reset με odin. και παλι τα ιδια μου κανει.

Τι μπορεί να φταιει ???

 

Φιλε μου κάνε ενα wipe data και μην κανείς καμία εγκατάσταση και δες αν σου κάνει πάλι!! Αν κάνει πάλι δοκίμασε να βάλεις κανένα custom kernel!! Δοκίμασε τα και δες!!

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστώ πολύ.

η κάρτα μνήμης πρέπει να ειναι μεσα στο τηλέφωνο ή να την βγάλω; δεν θα χαθεί τίποτα απο εκεί έτσι;

είτε είναι πάνω είτε όχι το ίδιο είναι. βγάλτην καλύτερα, και βγάλε και τη σιμ

Παιδες με μαμα 2.3.6 μου εκανε επανεκκίνηση 2--3 φορες την μερα. . Εβαλα την ρωσικη με wipe factory reset με odin. και παλι τα ιδια μου κανει.

Τι μπορεί να φταιει ???

βάλε τη σέρβικη, και ένα καλό κέρνελ και ησύχασες!

Link to comment
Share on other sites

Κατεβάζω την σερβικη. Καναν καλο κερνελ δοκιμασμένο.? ?

Ευχαριστω πολυυ.

LG 4X. P880. LG G. E975.

Zopo Zp950+.

Lenovo p770. HTC ONE Χ.

Samsung S4 . 9505.

Link to comment
Share on other sites

Κατεβάζω την σερβικη. Καναν καλο κερνελ δοκιμασμένο.? ?

Ευχαριστω πολυυ.

 

CoCore 6.0 http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2140597

 

Δες και στις προηγούμενες σελίδες έχω ποστάρει σε ένα παλικάρι δυο θρεντ που εξηγουν τα περι governors (εγώ το έχω στο pegasusq) και schedulers (εγώ το έχω στο sio). Και αυτα τα ρυθμιζεις με το "No-frills CPU Control" από το google play.

Το αποφάσισα βαρέθηκα να περιμένω την ελληνική και θα βάλω μια με odin,ποιας χώρας προτείνετε?

Έχει μαλλιάσει η γλώσσα μου (και σε δύο ποστ παραπανω αν διαβασεις, το ιδιο γράφω) :P :P τη σέρβικη. Είναι η καλύτερη.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S Advance (I9070)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...