Jump to content

Samsung Galaxy S Advance (I9070)


sakiss
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

κανω back up τις εφαρμογες μου τις επαφες κτλ αλλα δεν εχω καρτα μνημης εξωτερικη, οταν περασω την jelly bean και μετα κανω το ρουτ θα τις χασω επειδη θα γινουν back up στη μνημη του κινητου ?

 

Αφού περάσεις τη jelly bean θα χρειαστεί να κάνεις ένα wipe για να δουλεύει η νέα σου ROM ομαλά. Αυτό σημαίνει ότι θα σβηστούν για πάντα από τη μνήμη του κινητού. Επομένως αφού κάνεις backup πρέπει να κρατήσεις τα αρχεία του backup στον υπολογιστή σου και μετά να τα ξαναπεράσεις στο κινητό σου με το καλώδιο, εφόσον δεν έχεις SD card.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Καλύτερα σβήστα όλα. Πας Settings -> Backup & reset -> Factory reset data -> reset device -> delete all (Νομίζω το τελευταίο πρέπει να το κρατήσεις συνεχόμενα πατημένο μέχρι να κάνει επανεκκίνηση η συσκευή.

 

αα λες ε? παντως καλα δουλευει τωρα..

 

backup εφαρμογες πως κανω στο pc ειπαμε?

Link to comment
Share on other sites

αα λες ε? παντως καλα δουλευει τωρα..

 

backup εφαρμογες πως κανω στο pc ειπαμε?

Σε μένα είχε πολύ μεγάλη διαφορά.

 

Με το carbon. Αλλά εγώ έκανα ρουτ κ με το τιτάνιουμ κάνω τη δουλειά μου άνετα..

Link to comment
Share on other sites

kalispera se olous eimai kenourio melos kai ayto gt epsaxna gia siskevi na agorazw kai exw parakolou8isis poles sizitisis gia pola kinita

8elw na agorazw mia sikevi kali kai kimenome 200-300 euro exete kati na mou protinete?

Ελληνικά φίλος! Μηνύματα με Greeklish θα διαγράφονται!

Με 300 ευρώ ρε φίλε τι γυρεύεις στο φόρουμ του advance? Τράβα πάρε με κάτι παραπάνω το LG Optimus 4X..

Link to comment
Share on other sites

ναι με συγχωρείς φίλε μου είμαι καινούριος και δεν το ήξερα για την γλώσσα

είμαι στο advance διότι είναι μέσα στης επιλογές μου

αν έπρεπε να κάνω αυτό το ερώτημα σε άλλο chat παρακαλώ πες μου το που

:(

Link to comment
Share on other sites

ναι με συγχωρείς φίλε μου είμαι καινούριος και δεν το ήξερα για την γλώσσα

είμαι στο advance διότι είναι μέσα στης επιλογές μου

αν έπρεπε να κάνω αυτό το ερώτημα σε άλλο chat παρακαλώ πες μου το που

:(

 

Δεν υπάρχει κάποιος λόγος να αγχώνεσαι. Πας εδώ: http://www.myphone.gr/forum/forumdisplay.php?f=145 και φτιάχνεις ένα καινούριο θέμα. Σε αυτό αναφέρεις το ποσό που διαθέτεις, τι θέλεις να κάνει το smartphone που ψάχνεις, το λειτουργικό του σύστημα ( Android, WP, iOS ) και αν έχεις και κάποιες συσκευές υπόψιν σου ακομα καλύτερα. :)

 

Όσον αφορά το Galaxy S Advance, είναι μια παρά πολύ καλή συσκευή. Ειδικά στα χρήματά του δε νομίζω να υπάρχει καλύτερο.

Edited by mr_47
Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

Εχει παρατηρήσει κανείς οτι με την σέρβικη rom η ποιότητα του ήχου απο τα ακουστικά έχει χαλάσει πολύ? Ειδικά στο ραδιόφωνο είναι τραγική. Υπάρχει καμιά περίπτωση για voodoo στο δικό μας ή το αποκλέιουμε λόγο επεξεργαστή?
Link to comment
Share on other sites

καλισπέρα παιδία να ρωτίσω το advance

έχει gg ? θα πάρει το jp official ?? είναι καλή σισκευή ??

και σε σύνγκριση με το lg 2x που το βλέπω στα ήδια λεφτά

ποιό είναι καλήτερο

ευχαριστω προκαταβολικά :D

Link to comment
Share on other sites

Τι είναι το gg και τι το jp;

 

Φοράει Gingerbread και (υποτίθεται ότι) θα πάρει Jelly Bean. Ήδη έχει πάρει σε Ρωσία και Σερβία.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα, εκανα οτι ειναι δυνατον για την μπαταρια αλλα χτες φορτηση 100% τωρα 16%, μονο με ομιλια σημερα. με gsm και ολα κλειστα

μηπως να το παω πισω????:(:mad:

 

Νεοτερα απο το service της SAMSUNG: η μπαταρια δεν εχει τιποτα. μαλλον η καρτα ΣΙΜ ειναι παλια!!!!!:!::!::!::blink

 

παιζει κατι τετοιο?γνωριζει κανεις?:blink:

ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

και σε σύνγκριση με το lg 2x που το βλέπω στα ήδια λεφτά

ποιό είναι καλήτερο

ευχαριστω προκαταβολικά :D

 

Δές το συγκριτικό πίνακα ,αλλού έχει αβαντάζ το advance (μνήμη ram-HSDPA 14,4 Mbps-super amoled οθόνη) , καί αλλού τό LG 2X (ποιοτητα video 1080 p - 8 mp φωτός.

Αλλά γενικά το LG 2X ειναι παλαιότερο μοντέλο

 

http://www.gsmarena.com/compare.php3?idPhone1=4469&idPhone2=3598

Link to comment
Share on other sites

Νεοτερα απο το service της SAMSUNG: η μπαταρια δεν εχει τιποτα. μαλλον η καρτα ΣΙΜ ειναι παλια!!!!!:!::!::!::blink

 

παιζει κατι τετοιο?γνωριζει κανεις?:blink:

ευχαριστω

 

Το μόνο που μου έρχεται στο μυαλό με μια γρήγορη, είναι ότι ενδέχεται λόγω παλαιότητας της κάρτας SIM, να μην έχει καλό σήμα και να ξοδεύει περισσότερη μπαταρία για αυτό το λόγο.

 

Δε θα το απέκλεια.

 

Θα σου αλλάξουν τη μπαταρία τελικά;

 

Αν όχι, στη θέση σου θα δοκίμαζα την κάρτα SIM που λέμε, με την «καλή» μπαταρία, από τη συσκευή που κρατάει περισσότερο δηλαδή, νομίζω τη δική σου.

 

 

 

Δές το συγκριτικό πίνακα ,αλλού έχει αβαντάζ το advance (μνήμη ram-HSDPA 14,4 Mbps-super amoled οθόνη) , καί αλλού τό LG 2X (ποιοτητα video 1080 p - 8 mp φωτός.

Αλλά γενικά το LG 2X ειναι παλαιότερο μοντέλο

 

http://www.gsmarena.com/compare.php3?idPhone1=4469&idPhone2=3598

 

Επίσης το LG 2X δε θα πάρει Jelly Bean.

Edited by phanispal
Link to comment
Share on other sites

Νεοτερα απο το service της SAMSUNG: η μπαταρια δεν εχει τιποτα. μαλλον η καρτα ΣΙΜ ειναι παλια!!!!!:!::!::!::blink

 

παιζει κατι τετοιο?γνωριζει κανεις?:blink:

ευχαριστω

 

Από ότι κατάλαβα δέν σου άλλαξαν μπαταρία στην εγγύηση ,αλλά έριξαν τό πρόβλημα στήν κάρτα sim

 

Δέν γνωρίζω αν παίζει ρόλο στήν μπαταρία η κάρτα sim ,δοκίμασε νά τήν αλλάξεις 5 ευρώ έχει η αλλαγή,καί βλέπεις άν στέκει αυτό.Αν συνεχίσουν τά προβλήματα τό πάς πάλι στό service καί τούς λές ότι άλλαξες κάρτα sim καί έχεις πάλι τά ίδια προβλήματα με την μπαταρία,και πές τους μήπως πρέπει νά σου αλλάξουν μπαταρία ?

 

Εγώ είχα άλλα προβλήματα μέ παλιά κάρτα sim (14 χρονια sim),στό ξαφνικό έκλεινε τήν κλήση ,έγραφε αφαιρέθηκε κάρτα sim κάντε επαννεκίνηση τού τηλεφώνου,έδωσα 5 ευρώ καί τήν αντικατάστησα και ειναι οκ.Ισως άν καθάριζα με μιά μπατονέτα μέ οινόπνευμα τις χαλκο-επαφές η με μιά γόμα να τις έτριβα,να ερχόταν πάλι στά ίσια της,αλλά επειδή ήταν πολύ παλιά προτίμησα νά αγοράσω μιά καινούργια,πού ειναι και 4 G οι καινούργιες τής Cosmote.

Edited by weather1967
Link to comment
Share on other sites

Το μόνο που μου έρχεται στο μυαλό με μια γρήγορη, είναι ότι ενδέχεται λόγω παλαιότητας της κάρτας SIM, να μην έχει καλό σήμα και να ξοδεύει περισσότερη μπαταρία για αυτό το λόγο.

 

Δε θα το απέκλεια.

 

Θα σου αλλάξουν τη μπαταρία τελικά;

 

Αν όχι, στη θέση σου θα δοκίμαζα την κάρτα SIM που λέμε, με την «καλή» μπαταρία, από τη συσκευή που κρατάει περισσότερο δηλαδή, νομίζω τη δική σου.

 

Δεν το πήρα ακομη απο το service αυριο μου ειπαν, θα δοκομασω με την δικη μου SIM αν παλι κανει τα ιδια θα τους το ξανα παω...

ποσο κανει μια μπαταρια ρε παιδιά?

Edited by milgr
Link to comment
Share on other sites

Από ότι κατάλαβα δέν σου άλλαξαν μπαταρία στην εγγύηση ,αλλά έριξαν τό πρόβλημα στήν κάρτα sim

 

Δέν γνωρίζω αν παίζει ρόλο στήν μπαταρία η κάρτα sim ,δοκίμασε νά τήν αλλάξεις 5 ευρώ έχει η αλλαγή,καί βλέπεις άν στέκει αυτό.Αν συνεχίσουν τά προβλήματα τό πάς πάλι στό service καί τούς λές ότι άλλαξες κάρτα sim καί έχεις πάλι τά ίδια προβλήματα με την μπαταρία,και πές τους μήπως πρέπει νά σου αλλάξουν μπαταρία ?

 

Εγώ είχα άλλα προβλήματα μέ παλιά κάρτα sim (14 χρονια sim),στό ξαφνικό έκλεινε τήν κλήση ,έγραφε αφαιρέθηκε κάρτα sim κάντε επαννεκίνηση τού τηλεφώνου,έδωσα 5 ευρώ καί τήν αντικατάστησα και ειναι οκ.Ισως άν καθάριζα με μιά μπατονέτα μέ οινόπνευμα τις χαλκο-επαφές η με μιά γόμα να τις έτριβα,να ερχόταν πάλι στά ίσια της,αλλά επειδή ήταν πολύ παλιά προτίμησα νά αγοράσω μιά καινούργια,πού ειναι και 4 G οι καινούργιες τής Cosmote.

 

μου ειπαν οτι το εχουν απο την παρασκευη σε χρηση και η μπαταρια επεσε στο 70% μονο, δεν ξερουν οτι εχει παλια SIM 10ετιας

 

Πάντως το δικο μου εγραψε 119 ωρες σε GSM, και οταν χρειαζεται(αρκετα συχνα 3G internet wifiκτλ) φτου φτου....

Edited by milgr
Link to comment
Share on other sites

ποσο κανει μια μπαταρια ρε παιδιά?

 

Απο 15 ευρώ περίπου ξεκινάνε σέ συσκευασία bulk καί φτάνουν μέχρι 25 ευρώ σέ συσκευασία blister μέ συσκευασία από Ελλάδα

 

https://www.google.gr/#q=EB535151VU&hl=el&cr=countryGR&tbs=ctr:countryGR&ei=ZnBRUeP8AfGR0QXR4YCQDg&start=0&sa=N&bav=on.2,or.r_qf.&bvm=bv.44158598,d.d2k&fp=194545ec0aa0c68b&biw=800&bih=440

 

Πού τό πήγες γιά service ?

 

μου ειπαν οτι το εχουν απο την παρασκευη σε χρηση και η μπαταρια επεσε στο 70% μονο, δεν ξερουν οτι εχει παλια SIM 10ετιας

 

Πάντως το δικο μου εγραψε 119 ωρες σε GSM, και οταν χρειαζεται(αρκετα συχνα 3G internet wifiκτλ) φτου φτου....

 

Α μάλιστα ,άρα εσύ εβγαλες το συμπέρασμα οτι ίσως είναι η κάρτα sim.

Aπλα στο service σού είπαν ότι το βλεπουν φυσιολογικο.

Απλά τότε βάλε στό άσπρο advance τήν δικιά σου κάρτα sim πού σού κρατάει 119 ώρες σε gsm και βλεπεις τι γινεται.

Edited by weather1967
Link to comment
Share on other sites

Απο 15 ευρώ περίπου ξεκινάνε σέ συσκευασία bulk καί φτάνουν μέχρι 25 ευρώ σέ συσκευασία blister μέ συσκευασία από Ελλάδα

 

https://www.google.gr/#q=EB535151VU&hl=el&cr=countryGR&tbs=ctr:countryGR&ei=ZnBRUeP8AfGR0QXR4YCQDg&start=0&sa=N&bav=on.2,or.r_qf.&bvm=bv.44158598,d.d2k&fp=194545ec0aa0c68b&biw=800&bih=440

 

Πού τό πήγες γιά service ?

 

στην Αντ/πεια της SAMSUNG K. Καραμανλη Θεσσαλονικη

 

Α μάλιστα ,άρα εσύ εβγαλες το συμπέρασμα οτι ίσως είναι η κάρτα sim.

ΟΧΙ απο το Service μου ειπαν για την SIM

Link to comment
Share on other sites

gg (gorillas glass) jp εννοω Jelly Bean :lol: jb τεσπα..

είδα τον πίνακα αλλά ρωτάω μήπως ξέρει κανίς

που το έχει δουλέψει το advance και το 2χ

επίσης μήπως αξίζει να βάλω άλλα λίγα και να

πάρω το s3 mini ?? η δεν λέει και πολλά να μείνω

στο advance ??

Link to comment
Share on other sites

Εγώ το αγόρασα το Σάββατο από τα public 169 ευρώ με δώρο ένα bluetooth nokia.

 

Kαλορίζικο ,από το public Περιστερίου να φανταστώ ?

Πώς τα κατάφερες και σου έκαναν και δώρο ? συνήθως λενε οτι η τιμή είναι προσφορά κ.τ.λ

Link to comment
Share on other sites

καποιος???

 

Δοκίμασες την τελευταία εκδοσή του flash και δεν παίζει ?

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S Advance (I9070)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...