Jump to content

Samsung Galaxy S Advance (I9070)


sakiss
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα.

Με JB το ραμ partition αυξανεται στα 625 mb.Με το που μπουταρει ομως με JB το λειτουργικο τρωει 500+ mb οποτε αναγκαστικα θελει root ωστε να σβηστουν αχρηστες εφαρμογες και να ερθει στα ισα του.

 

Προσωπικα μετανιωσα που το γυρισα σε JB και εχω φαει ασχημο πακετο γιατι δεν εχω καταφερει να το γυρισω στο stock του :)

Αν υπαρχει καποιος που τα εχει καταφερει ας μου γραψει μπας και με σωσει :)

 

Εγω φιλε μου ξενερωσα με καποια κολληματα που ειχε κατα την αναπαρωγη βιντεο και θελησα να ξαναγυρισω στην 2.3.6.

Τα καταφερα αλλα ειναι κομματακι δυσκολο..οπως μου ειπαν και αλλα μελη εδω μεσα,καλυτερα να περιμενεις να βγει η ελληνικη και να ελπιζεις να φτιαξουν καποια bug..αν ακομα θελεις την "δυσκολη επιστροφη" πες μου να σου στειλω σε inbox..

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Εγω φιλε μου ξενερωσα με καποια κολληματα που ειχε κατα την αναπαρωγη βιντεο και θελησα να ξαναγυρισω στην 2.3.6.

Τα καταφερα αλλα ειναι κομματακι δυσκολο..οπως μου ειπαν και αλλα μελη εδω μεσα,καλυτερα να περιμενεις να βγει η ελληνικη και να ελπιζεις να φτιαξουν καποια bug..αν ακομα θελεις την "δυσκολη επιστροφη" πες μου να σου στειλω σε inbox..

 

οταν θα βγει η ελληνικη θα ξαναβαλεις την JB ;

SV 7 DMT Nikos Amateur Radio

V.H.F. REPEATER R2 XANTHIS

Link to comment
Share on other sites

Για μενα σαφως καλυτερα με την 2.3.6.

 

IGO και Ndrive δουλευει μια χαρα στο κλείδμα. Ουσιαστικα το ιδιο με την 2.3.6.

Εχω κολληματα σε videos και αρκετες φορες freezarei καπως και η εναλλαγη αναμεσα στο δεξια αριστερα των παραθυρων.

Χωρις ροοτ παντως βαζωντας igo,skype και 2-3 αλλες εφαρμογες ξεμεινα απο ραμ και πηγε το τασκ κιλερ+ cache cleaner συννεφο.

Με root μονο ζωζεται η κατασταση.

 

Παντως εμενε το JB μονο προβληματα μου φερε γιαυτο κοιταζω να το γυρισω στα official του :)

 

Το εχω προσπαθησει 2-3 φορες αλλα κατι παει στραβα στον loader και δεν μπουταρει.

 

Φιλε Κωστα στειλε μου οτι εχεις σε πμ

 

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Μάλιστα. Δε μ' αρέσουν αυτά που ακούω..

 

Αν υποθέσουμε ότι όντως υπάρχει γενικό πρόβλημα με το S Advance και Jelly Bean, μπορούμε να μην την περάσουμε χωρίς να βγαίνει κάθε λίγο και λιγάκι μήνυμα για αναβάθμιση;

 

Δεν ξέρω αν γίνεται έτσι, υποθέτω.

Link to comment
Share on other sites

οταν θα βγει η ελληνικη θα ξαναβαλεις την JB ;

 

αμα δω οτι εχουν φτιαξει τα θεματακια αυτα,ναι..γτ πραγματικα ειναι καλυτερη η 4.1.2

Link to comment
Share on other sites

Πώς σου φαίνεται σε σχέση με το Sola;

samsung λιγο πιο γρηγορο στο σερφαρισμα καλυτερο touch μεχρι

στιγμης.Το σολα με ειχε ταραξει στα κολληματα. Και μεγαλυτερη διαρκεια μπαταριας το σαμσουνγκ

Zte blade ,Sony sole ,galaxy s advance, Lg l9 ii.samsung galaxy s4 Microsoft 640 xl, lte, huawei p8 lite, Samsung galaxy s6 edge.
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά το ξυπνητήρι λειτουργεί όταν είναι κλειστό το κινητό;

Κανένα smartphone δεν το κάνει γιατί είναι υπολογιστής. Όταν κλείνει, είναι κλειστό :p

Τα καταφερα αλλα ειναι κομματακι δυσκολο..οπως μου ειπαν και αλλα μελη εδω μεσα,καλυτερα να περιμενεις να βγει η ελληνικη και να ελπιζεις να φτιαξουν καποια bug..αν ακομα θελεις την "δυσκολη επιστροφη" πες μου να σου στειλω σε inbox..

Με odin γίνεται; Που ήταν το πρόβλημα;

 

Edit: βλέπω στο XDA ότι θέλει άλλο αρχείο PIT για την JB και άλλο για την GB μάλλον οπότε το πρόβλημα θα είναι να βρεις τα αρχεία.

 

Εντομεταξύ δεν έχω ακόμα την συσκευή στα χέρια μου (αργεί το public να μου το φέρει :mad: ) αλλά ψάχνομαι ήδη για ρομς και θα ήθελα να ρωτήσω αν γνωρίζει κάποιος αν έχει flash counter. Και αν έχει, μηδενίζει με Jig?

Edited by nikospot
Link to comment
Share on other sites

εχει counter ναι. Τωρα αν μηδενιζει αν και δεν εχω ψαξει πολυ δεν εχω βρει κατι. Αν το χει καποιος ας μας δωσει κανα λινκ
Link to comment
Share on other sites

καλημερα !

εχω εδω και δυο μηνες το τηλ και ειμαι απολυτα ευχαριστημενος

απλα μου χει προκυψει ενα θεματακι : οταν βαζω να ακουσω καποιο σταθμο απο τον περιηγητη του ιντερνετ μολις κλειδωσει η οθονη σταματα η αναπαραγωγη κατι που δεν γινεται οταν χρησιμοποιω καποια εφαρμογη για ιντερνετ ραδιο (απλα δεν βρισκω ολους τους σταθμους που θελω στις εφαρμογες)

υπαρχει καποια λυση σ'αυτο το θεμα ;

:thanks:

RIDE HARD_LIVE FREE

Link to comment
Share on other sites

Κανένα smartphone δεν το κάνει γιατί είναι υπολογιστής. Όταν κλείνει, είναι κλειστό :p

 

 

Δεν είναι ακριβώς έτσι όσον αφορά στους υπολογιστές, υπάρχουν διάφορα power states.

 

Πρέπει να είναι καθαρά περιορισμός του android.

Link to comment
Share on other sites

Όσον αφορά τη jelly bean και τα όποια προβλήματα έχουν προκύψει, έχω ξαναπεί ότι ο λόγος που πολλές εταιρείες διαθέτουν μια νέα ρομ πιλοτικα μόνο σε μία χώρα και όχι μαζικά, είναι ακριβώς για να αναφερθούν τυχόν προβλήματα ώστε να αντιμετωπιστούν πριν δοθεί μαζικά σε πολλές χώρες.

Το ίδιο είχε γίνει και με την ics στο razr. Πρώτα δόθηκε σε μία χώρα και μετά από καιρό μαζικά.

Υπάρχουν λοιπόν σοβαρές πιθανότητες όταν κυκλοφορησει μαζικά η jelly bean να έχουν λυθεί πολλά προβλήματα

Link to comment
Share on other sites

Μακάρι να 'ναι έτσι.

 

Τι γίνεται όμως σε αυτές τις περιπτώσεις; Για παράδειγμα, αν όντως γίνει έτσι τώρα, στη Ρωσία θα ξαναβγεί άλλη ROM ενώ στον υπόλοιπο κόσμο θα βγει κατευθείαν η τελευταία;

Link to comment
Share on other sites

εχει counter ναι. Τωρα αν μηδενιζει αν και δεν εχω ψαξει πολυ δεν εχω βρει κατι. Αν το χει καποιος ας μας δωσει κανα λινκ

 

Ωχ δε μαρεσει αυτο. Ελπιζω να μηδενιζει οπως στο GS2 με jig. Θα το ψαξω μηπως βρω κατι.

 

Δεν είναι ακριβώς έτσι όσον αφορά στους υπολογιστές, υπάρχουν διάφορα power states.

 

Πρέπει να είναι καθαρά περιορισμός του android.

 

Ναι οκ στον υπολογιστη υπαρχουν διαφορα power states οποτε λιγο ακυρο το παραδειγμα μου. Απλα ξερω οτι δε συμβαινει μονο στο android αυτο αρα δεν ειναι περιορισμος του. Και στο iOS σίγουρα δε δουλεύει και σε windows δεν είμαι σίγουρος. Αλλού διαβάζω ότι γίνεται αλλού όχι. Δεν το έχω δοκιμάσει γιατί δεν είχα ποτέ. Σε symbian όμως γίνεται.

Πάντως μπορεί να είναι ωραίο το να χτυπάει με κλειστή τη συσκευή, αλλά από μία άποψη δε το θεωρώ σωστό. Από τη στιγμή που κλείνεις το κινητό θες να είναι κλειστό. Υπάρχει και το flight mode αν θες ξυπνητήρι.

 

Edit: Ισως θα μπορουσε να γινει απλα ειναι θεμα kernel, το γιατι δεν το εχουν σκεφτει/κανει δε το ξερω.

Edited by nikospot
Link to comment
Share on other sites

Μακάρι να 'ναι έτσι.

 

Τι γίνεται όμως σε αυτές τις περιπτώσεις; Για παράδειγμα, αν όντως γίνει έτσι τώρα, στη Ρωσία θα ξαναβγεί άλλη ROM ενώ στον υπόλοιπο κόσμο θα βγει κατευθείαν η τελευταία;

 

Ολοι οι υπολοιποι θα την παρουν ολοκληρη και απλα η Ρωσια θα παρει ενα update ...(συνηθως γυρω στα 20-25 Mb)...

Link to comment
Share on other sites

Το μόνο που με ανησυχεί είναι ότι η σαμσουνγκ έχει ανακοινώσει την 4.1 για άπειρες συσκευές και δεν ξέρω αν θα δώσει την προσοχή που πρέπει για καθεμία από αυτές
Link to comment
Share on other sites

Αφού 8 στις 10 android συσκευές είναι Samsung, τι λέμε τώρα..

 

Αν δεν τα πάει όπως αναμένεται όμως, θα το πληρώσει.

Link to comment
Share on other sites

Πήγα στα public στο μετρο μαλλ το πρωί να πάρω το Advance αλλά το είχανε μόνο σε άσπρο το οποίο δεν μου αρέσει τόσο... εντωμεταξύ με έπρηζε ο υπάλληλος 1 ώρα να το πάρω σε άσπρο και να βάλω και wind σύνδεση έλεος.

Θα πάω μετα στο σύνταγμα (αν εχει ανοιξει το μετρό)

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια χθες εβαλα το κινητο στο αθορυβο..και απο τοτε οποτε παιρνω τηλεφωνο μπαινει μονο του σε κανονικο και το αναποδο..ξερει κανεις κατι? :(
Link to comment
Share on other sites

Και μένα μου κάνει κάτι τέτοια κουλά. Το έχω σχεδόν μονίμως στο αθόρυβο και παρατηρώ ότι κάποιες φορές μπαίνει μόνο του σε κανονικό. Αυτό έχει συμβεί και ενώ το χειρίζομαι πχ. να το βλέπω να επιλέγει το κανονικό προφίλ μόνο του, στη συνέχει να το βάζω εγώ στο αθόρυβο και αυτό να ξανα πηγαίνει ύστερα στο κανονικό....
Link to comment
Share on other sites

Πήγα στα public στο μετρο μαλλ το πρωί να πάρω το Advance αλλά το είχανε μόνο σε άσπρο το οποίο δεν μου αρέσει τόσο... εντωμεταξύ με έπρηζε ο υπάλληλος 1 ώρα να το πάρω σε άσπρο και να βάλω και wind σύνδεση έλεος.

Θα πάω μετα στο σύνταγμα (αν εχει ανοιξει το μετρό)

 

καλημερα !

εχω εδω και δυο μηνες το τηλ και ειμαι απολυτα ευχαριστημενος

απλα μου χει προκυψει ενα θεματακι : οταν βαζω να ακουσω καποιο σταθμο απο τον περιηγητη του ιντερνετ μολις κλειδωσει η οθονη σταματα η αναπαραγωγη κατι που δεν γινεται οταν χρησιμοποιω καποια εφαρμογη για ιντερνετ ραδιο (απλα δεν βρισκω ολους τους σταθμους που θελω στις εφαρμογες)

υπαρχει καποια λυση σ'αυτο το θεμα ;

 

1) Το public εχει ενα θεμα με τις διαθεσιμοτητες των προσφορων. Εγω πριν κανα 2μηνο που το χε προσφορα 248 και αμεση διαθεσιμοτητα, εφαγα φολα μετα απο ταλαιπωρια αρκετων ημερων και ερωτησεις στο τηλ και στο μαγαζι του πειραια. Τελικα το πηρα απο αλλου 240 αλλα κερδισα 5% απο επομενη αγορα μεχρι 200 ευρω εντος μηνος στο public μετα το mail παραπονων :X:X:lol:

 

2) εχω την tunein εφαρμογη και βρισκω τους σταθμους που με ενδιαφερουν και by default δεν κλεινει το ραδιο στην αδρανοποιηση. Κοιτα τις ρυθμισεις του παρασκηνιου

Link to comment
Share on other sites

παιδια μηπως εχετε καποιο προβλημα με το μικροφωνο της συσκευης???

αρκετες φορες ο συνομιλητης μου οταν σηκωνω το τηλ με ακουει με το δευτερο ''ελα'' που του μιλαω!!!

:confused:

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S Advance (I9070)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...