Jump to content

Samsung Galaxy S Advance (I9070)


sakiss
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδια θελω να κανω 'root' το κινητο αλλα επειδη πρωτη φορα ασχολουμαι θελω αν γινεται να μου στειλετε εναν οδηγο για το συγκεκριμενο κινητο τον οποιο να τον εχει δοκιμασει καποιος...οταν το κανω root αυτα που εχω μεσα (εφαρμογες κ.α) θα χαθουν ή δεν υπαρχει προβλημα???

 

Μάλλον θα σε βοηθούσε να έριχνες μια ματιά εδώ : http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=324085

Νικος

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Μάλλον θα σε βοηθούσε να έριχνες μια ματιά εδώ : http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=324085

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=3937645#post3937645

 

Σε αυτον τον οδηγο το κινητο δεν υπαρχει στην λιστα με τα κινητα που λεει οτι γινεται...μηπως θα υπαρξει προβλημα?

Edited by Mpatzakas
Link to comment
Share on other sites

Παιδια θελω να κανω 'root' το κινητο αλλα επειδη πρωτη φορα ασχολουμαι θελω αν γινεται να μου στειλετε εναν οδηγο για το συγκεκριμενο κινητο τον οποιο να τον εχει δοκιμασει καποιος...οταν το κανω root αυτα που εχω μεσα (εφαρμογες κ.α) θα χαθουν ή δεν υπαρχει προβλημα???

 

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2087424

 

εδω με αυτον τον τροπο.,σιγουρο και δοκιμασμενο:)

Link to comment
Share on other sites

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2087424

 

εδω με αυτον τον τροπο.,σιγουρο και δοκιμασμενο:)

 

Ρουταρωντας το το Cpu μπορεις να το αυξησεις? Αν ναι μεχρι ποσο παει?

Link to comment
Share on other sites

Και σιγά - σιγά το ελεύθερο λογισμικό γίνεται όλο και λιγότερο ελεύθερο.... :rolleyes:

 

Λες να μοιάσει στα windows phone και να προτιμήσεις android επειδή τώρα είναι πολύ ελεύθερο για σένα αφού προτίμησες windows? :lol:

 

Εν τω μεταξύ ποιος το λέει οτι δεν μεταφέρονται οι εφαρμογές στην sd μετά την 4.1;

Link to comment
Share on other sites

Λες να μοιάσει στα windows phone και να προτιμήσεις android επειδή τώρα είναι πολύ ελεύθερο για σένα αφού προτίμησες windows? :lol:

 

Εν τω μεταξύ ποιος το λέει οτι δεν μεταφέρονται οι εφαρμογές στην sd μετά την 4.1;

 

Offtopic: Χαχα Λες; :lol: Να σου πω.. Επειδή μου αρέσουν τα WP, δε σημαίνει ότι δε θα δοκιμάσω/χρησιμοποιήσω κάποια άλλη πλατφόρμα, στην περίπτωσή μας το Android. :) Απλά, κάτι που βλέπω σε όλο και περισσότερες εφαρμογές στο Play Store και που μου χτυπάει πολύ άσχημα είναι η πρόσβαση στις τηλεφωνικές κλήσεις, στα μηνύματα και τελευταία και καλύτερη αυτή που αναφέρεται σε όλους τους λογαριασμούς που έχω στη συσκευή μου. Και να το καταλάβω αν μια εφαρμογή, π.χ. για τις επαφές μου, έχει πρόσβαση στις κλήσεις μου, αλλά για ένα παιχνίδι δε νομίζω ότι έχει κάποιο λόγο να υπάρχει η συγκεκριμένη άδεια. Το ίδιο και για τα μηνύματα. Για τους άλλους λογαριασμούς δεν πρόκειται να το καταλάβω..

 

Αυτό εδώ το έχω διαβάσει και νομίζω πως μόνο με root μεταφέρονται. :worry:

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα,

 

λόγω εξεταστικής δεν είχα το χρόνο να τσεκάρω αν έχει ξανασυζητηθεί (οπότε και σας παρακαλώ να μου στείλετε κάποιο link).

 

Το πρόβλημα που αντιμετωπίζω είναι το εξής:

 

Το κινητό μπαίνει κανονικά σε όλες τις εφαρμογές που απαιτούν χρήση Internet όταν συνδέομαι από wifi όταν ενεργοποιώ τα δεδομένα μπαίνει μόνο στο google (εμφανίζει και τα αποτελέσματα αναζήτησης) και ανανεώνει τον καιρό στην εφαρμογή που είχε εργοστασιακά εγκατεστημένη , αλλά από εφαρμογές (viber, skype, google play Κλπ )δεν λειτουργεί τίποτα!

 

το πήγα στο Γερμανό μήπως φταίει κάποια ρύθμιση (φαντάζομαι πως δεν είναι θέμα hardware) , αλλά μου είπαν να το στείλω για service.

 

Καμία ιδέα;

 

Ευχαριστώ προκαταβολικά!

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα,

 

λόγω εξεταστικής δεν είχα το χρόνο να τσεκάρω αν έχει ξανασυζητηθεί (οπότε και σας παρακαλώ να μου στείλετε κάποιο link).

 

Το πρόβλημα που αντιμετωπίζω είναι το εξής:

 

Το κινητό μπαίνει κανονικά σε όλες τις εφαρμογές που απαιτούν χρήση Internet όταν συνδέομαι από wifi όταν ενεργοποιώ τα δεδομένα μπαίνει μόνο στο google (εμφανίζει και τα αποτελέσματα αναζήτησης) και ανανεώνει τον καιρό στην εφαρμογή που είχε εργοστασιακά εγκατεστημένη , αλλά από εφαρμογές (viber, skype, google play Κλπ )δεν λειτουργεί τίποτα!

 

το πήγα στο Γερμανό μήπως φταίει κάποια ρύθμιση (φαντάζομαι πως δεν είναι θέμα hardware) , αλλά μου είπαν να το στείλω για service.

 

Καμία ιδέα;

 

Ευχαριστώ προκαταβολικά!

 

Αρχικα στελνεις INTERNET στο 1333 για τις ρυθμισεις...

 

μετα τις αποθηκευεις με κωδικο 0000

μετα πας ρυθμισεις.αυρματη εποικοινωνια, δικτυα κινητης, ονοματα σημειων προσβασης

πρεπει να εχεις ενα cosmote internet που απο κατω λεει dum

πατα πανω του και πηγαινε κατω κατω στο τυπος apn και βαλτο internet dum και λογικα εισαι ετοιμος

 

Αυτο γινεται και αν εχεις vodafone h wind παντα στο προφιλ ιντερνετ κανε το apn ιντερνετ

Edited by strange_thomas
Link to comment
Share on other sites

Αρχικα στελνεις INTERNET στο 1333 για τις ρυθμισεις...

 

μετα τις αποθηκευεις με κωδικο 0000

μετα πας ρυθμισεις.αυρματη εποικοινωνια, δικτυα κινητης, ονοματα σημειων προσβασης

πρεπει να εχεις ενα cosmote internet που απο κατω λεει dum

πατα πανω του και πηγαινε κατω κατω στο τυπος apn και βαλτο internet dum και λογικα εισαι ετοιμος

 

Αυτο γινεται και αν εχεις vodafone h wind παντα στο προφιλ ιντερνετ κανε το apn ιντερνετ

 

Δεν δεχεται τον κωδικο... what's up εχω

Link to comment
Share on other sites

Δεν δεχεται τον κωδικο... what's up εχω

 

στο μυνημα μηπως τοτε σου ελεγε με κωδικο 1? τοτε πρεπει να βαλεις 1111

Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου σε ευχαριστώ πολύ!

 

απλά πάτησα τον κωδικό 1111 και (πριν προλάβω να πάω στις ρυθμίσεις) το viber δούλεψε. Τώρα δουλεύουν όλα κανονικά.

λέω λοιπόν να μην πειράξω τίποτα άλλο!

 

Σκέψου ότι στον Γερμανό είδαν το τηλέφωνο 4 άτομα - πωλητές και μου πρότειναν να πάω για service!

 

1000 ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου σε ευχαριστώ πολύ!

 

απλά πάτησα τον κωδικό 1111 και (πριν προλάβω να πάω στις ρυθμίσεις) το viber δούλεψε. Τώρα δουλεύουν όλα κανονικά.

λέω λοιπόν να μην πειράξω τίποτα άλλο!

 

Σκέψου ότι στον Γερμανό είδαν το τηλέφωνο 4 άτομα - πωλητές και μου πρότειναν να πάω για service!

 

1000 ευχαριστώ

 

χαχαχαχα χαιρομαι που βοηθησε! ναι σε αυτα τα μαγαζια σπανια ασχολουνται με κατι τετοια και συνηθως δε ξερουν λογω ποικιλιας συσκευων κτλ...

να εχεις υποψιν σου αυτο με τις ρυθμισεις γιατι καποιες φορες μετα απο αναβαθμισεις ισως σκαλωσει και πρεπει να το κανεις οπως σου ειπα

Link to comment
Share on other sites

χαχαχαχα χαιρομαι που βοηθησε! ναι σε αυτα τα μαγαζια σπανια ασχολουνται με κατι τετοια και συνηθως δε ξερουν λογω ποικιλιας συσκευων κτλ...

να εχεις υποψιν σου αυτο με τις ρυθμισεις γιατι καποιες φορες μετα απο αναβαθμισεις ισως σκαλωσει και πρεπει να το κανεις οπως σου ειπα

 

οκ!!! καλή συνέχεια

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα, θελω να ρωτησω αν γινεται καπως να μπορουν να αποθηκευονται αυτοματα οι εφαρμογες που κατεβαζω κατευθειαν στην sd καρτα.

 

Δεν εχω κανει root τη συσκευη.

Link to comment
Share on other sites

Σουπερ ντούπερ το κινητό (το εχω δει βέβαια απο φίλο μου) μιας και το αγόρασα στην αδερφή μου και όλα καλά. Θα ήθελα να ρωτήσω αν έχει βγει η αναβάθμιση για Jb. Βέβαια το συγκεκριμένο κινητό είναι από Πολωνία παραεισαγωγή αλλά απ ο,τι κατάλαβα δεν έχει έρθει πουθενά;
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και απο μένα!Με την μπαταρία τι γίνεται σε εσάς που το έχετε κάποιο χρονικό διάστημα παραπάνω από μένα?????εγω το εχω περίπου 2 εβδομάδες και μου δουλεύει ως εξής..... μόλις το αποσυνδεσω απο τον φορτιστή μετα απο μια ώρα χωρίς καθόλου ενασχόλησης με αυτο πέφτει στο 90%....με μέτρια χρήση κατα την διάρκεια της ημέρας πέφτει γύρω στης 10 το βράδυ στο 35 με 40%...το φορτίζω κάθε βραδυ που εχει φτασει στο 10%....το ιδιο αποδίδει και σε σας?????
peace love and respect
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και απο μένα!Με την μπαταρία τι γίνεται σε εσάς που το έχετε κάποιο χρονικό διάστημα παραπάνω από μένα?????εγω το εχω περίπου 2 εβδομάδες και μου δουλεύει ως εξής..... μόλις το αποσυνδεσω απο τον φορτιστή μετα απο μια ώρα χωρίς καθόλου ενασχόλησης με αυτο πέφτει στο 90%....με μέτρια χρήση κατα την διάρκεια της ημέρας πέφτει γύρω στης 10 το βράδυ στο 35 με 40%...το φορτίζω κάθε βραδυ που εχει φτασει στο 10%....το ιδιο αποδίδει και σε σας?????

 

Αν θελεις καλυτερα αποτελεσματα,τοτε πηγαινε στις ρυθμισεις και απο εκει Ααυρματη επικοινωνια - Δικτυα κινητης τηλεφωνιας , ξετσεκαρε την πρωτη και δευτερη επιλογη , οπως επισης στην Λειτουργια δικτυου βαλε μονο gsm.

Ετσι θα εχεις καλυτερη αυτονομια της μπαταριας.:happy:

SV 7 DMT Nikos Amateur Radio

V.H.F. REPEATER R2 XANTHIS

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστώ για την απάντηση!....το έκανα αυτο απο την πρώτη στιγμή που το πήρα στα χέρια μου(μιας και παλιός κάτοχος χ10 μινι).... απλά θέλω να δω αν η κατανάλωση της μπαταρίας ειναι σε νορμάλ επίπεδα....
Link to comment
Share on other sites

ευχαριστώ για την απάντηση!....το έκανα αυτο απο την πρώτη στιγμή που το πήρα στα χέρια μου(μιας και παλιός κάτοχος χ10 μινι).... απλά θέλω να δω αν η κατανάλωση της μπαταρίας ειναι σε νορμάλ επίπεδα....

 

Αν θέλεις, πιο πίσω, στο ίδιο thread, έχω γράψει ένα ποστ με τη χρήση που κάνω και τη διάρκεια της μπαταρίας :) Πες μας επίσης σε τι επίπεδο έχεις τη φωτεινότητα και για πόσο είσαι συνδεδεμένος σε κάποιο WiFi δίκτυο ή 3g.

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

Παληκαρια κανα καλο downloader gia video kai gia mp3 ξερετε , απο utube και ετσι.......???? Επισης τι ταχυτητας να ειναι η εξωτερικη μνημη που θα παρω?
Link to comment
Share on other sites

Αν θελεις καλυτερα αποτελεσματα,τοτε πηγαινε στις ρυθμισεις και απο εκει Ααυρματη επικοινωνια - Δικτυα κινητης τηλεφωνιας , ξετσεκαρε την πρωτη και δευτερη επιλογη , οπως επισης στην Λειτουργια δικτυου βαλε μονο gsm.

Ετσι θα εχεις καλυτερη αυτονομια της μπαταριας.:happy:

 

Αν κανουμε αυτο κερδιζουμε μπαταρια ΑΛΛΑ τι χανουμε ομως για να ξερω??????

Link to comment
Share on other sites

Αν κανουμε αυτο κερδιζουμε μπαταρια ΑΛΛΑ τι χανουμε ομως για να ξερω??????

 

Το internet μέσω του παρόχου σου.

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S Advance (I9070)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...