Jump to content

Samsung Galaxy S Advance (I9070)


sakiss
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

αν μπορέσει κάποιος να ανεβάσει ή να μας δώσει την απόδειξή του!

για τα δώρα λέω!

 

 

Κυρίως τα χρώματα και η απόκριση του touch!

ποια η γνώμη σας!

 

είμαι ανάμεσα και στο S2, απλά πέρα από αυτά που μου είπε ένας φίλος από εδώ (και τον ευχαριστώ)

πιστεύω ότι ως πιο νέο μοντέλο θα έχει και υποστήριξη καλύτερη!

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

αν μπορέσει κάποιος να ανεβάσει ή να μας δώσει την απόδειξή του!

για τα δώρα λέω!

 

 

Κυρίως τα χρώματα και η απόκριση του touch!

ποια η γνώμη σας!

 

είμαι ανάμεσα και στο S2, απλά πέρα από αυτά που μου είπε ένας φίλος από εδώ (και τον ευχαριστώ)

πιστεύω ότι ως πιο νέο μοντέλο θα έχει και υποστήριξη καλύτερη!

 

την ίδια υποστήριξη θα έχουν, δηλαδή θα πάρουν και τα 2 τη jb

το s2 είναι όμως καλύτερη συσκευή σε όλα, απλά :)

οσα δεν φτανει η αλεπου, τα κανει κρεμασταρια... ;)
Link to comment
Share on other sites

με έβαλες σε σκέψεις πάλι!

λες να τα δώσω τα 100 ευρώ που είναι η διαφορά?

 

την ίδια υποστήριξη θα έχουν, δηλαδή θα πάρουν και τα 2 τη jb

το s2 είναι όμως καλύτερη συσκευή σε όλα, απλά :)

Link to comment
Share on other sites

Ήρθε η ώρα των αποριών.... :p Για να λειτουργήσω πλήρως τη συσκευή χρειάζομαι Gmail, σωστά; Και είναι προτιμότερο να δουλέψω τη συσκευή, δηλαδή να κατεβάσω τις εφαρμογές που θέλω, να τη ρυθμίσω όπως θέλω, με την 2.3.6 ή να προβώ πριν από ολά τα προηγούμενα σε αναβάθμιση σε 4.1; Αν είναι αυτή η αναβάθμιση που μου εμφανίζει ως διαθέσιμη.
Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

Ήρθε η ώρα των αποριών.... :p Για να λειτουργήσω πλήρως τη συσκευή χρειάζομαι Gmail, σωστά; Και είναι προτιμότερο να δουλέψω τη συσκευή, δηλαδή να κατεβάσω τις εφαρμογές που θέλω, να τη ρυθμίσω όπως θέλω, με την 2.3.6 ή να προβώ πριν από ολά τα προηγούμενα σε αναβάθμιση σε 4.1; Αν είναι αυτή η αναβάθμιση που μου εμφανίζει ως διαθέσιμη.

 

στηστο οπως θες το κινητο...

η jb αργει πολυ ακομα...

οσα δεν φτανει η αλεπου, τα κανει κρεμασταρια... ;)
Link to comment
Share on other sites

Στα μηνύματα μου έχει μόνιμα ενεργοποιημένο το βέλος προς τα πάνω,δηλαδή τα κεφαλαία.Δεν εχω τικαρισμένη την αυτόματη κεφαλοποίηση.Και γρ΄φω μηνύματα μονο σε κεφαλαία.Πατάω το βέλος κ δεν το απενεργοποιεί.Ενώ σε άλλα κείμενα μου ξετικάρει τα κεφαλαία.Βοήθεια κανείς?

Επίσης καίγομαι για μια σωστή θήκη.Αυτές από τα public δε μου αρέσουν καθόλου.Με ενδιαφέρει μια θήκη που να προστατεύει κ την οθόνη του.Έστω κ universal.Καμμιά πρόταση?

Link to comment
Share on other sites

και γω σημερα απεκτησα το τηλ και φαινεται πολυ καλο.επειδη ειναι το πρωτο μου samsung ,υπαρχει καποιο προγραμμα της εταιρειας για να μεταφερω επαφες,ηχους και αλλα αρχεια ,οπως εχει η sony???
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Κάποιες καινούριες απορίες.. Μπορώ να εγκαθιστώ εφαρμογές από το Play Store στην κάρτα μνήμης, χωρίς να είμαι root; Και επειδή καταλαβαίνω ότι οι Android συσκευές χρησιμοποιούν κυρίως την sd card, θα χρειαστώ μια μεγάλης χωρητικότητας?

 

 

Θα πρέπει να εγκαταστήσω κι εγώ αυτό το πρόγραμμα ή το copy/paste καοι αναβαθμίσεις OTA αρκούν;

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

Τελικά προχώρησα κι εγώ στην αγορά του S Advance για την κοπέλα μου, ελέω προσφοράς Public, παρόλο που αρχικά πηγαίναμε για Ace 2. Το κινητό είναι πιστεύω πολύ τίμια επιλογή για τα λεφτά του (249€) και για να είμαι ειλικρινής ψηλοζηλεύω που εγώ μένω με το HTC Desire και το έτερον ήμισυ θα παίζει με καινούρια (και σε πολλά - για να μην πώ σε όλα τα - σημεία ανώτερη) συσκευή.

 

ΥΓ. Κανένα δώρο από τα Public Νέα Ερυθραίας από το οποίο το αγοράσαμε.

seventh_heaven

http://www.myphone.gr/mp1/support/myphoneuser.jpg

Link to comment
Share on other sites

Στα μηνύματα μου έχει μόνιμα ενεργοποιημένο το βέλος προς τα πάνω,δηλαδή τα κεφαλαία.Δεν εχω τικαρισμένη την αυτόματη κεφαλοποίηση.Και γρ΄φω μηνύματα μονο σε κεφαλαία.Πατάω το βέλος κ δεν το απενεργοποιεί.Ενώ σε άλλα κείμενα μου ξετικάρει τα κεφαλαία.Βοήθεια κανείς?

Επίσης καίγομαι για μια σωστή θήκη.Αυτές από τα public δε μου αρέσουν καθόλου.Με ενδιαφέρει μια θήκη που να προστατεύει κ την οθόνη του.Έστω κ universal.Καμμιά πρόταση?

 

Εγώ πήρα αυτή και είμαι απόλυτα ικανοποιημένος. Ταιριάζει γάντι στο κινητό. Και αν είχε κ κορδονάκι για να βγαίνει πιο εύκολα το κινητό θα ήταν τέλεια.

Huawei P8 Titanium Grey, Android 5.0.1

Samsung Galaxy S4 mini (GT-I9195 Black), Android 4.4.2

Samsung Galaxy S Advance (GT-I9070 Black) Android 4.1.2

Samsung Wave I (GT-S8500) BadaOS 2.0

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Έχω πλέων και εγώ στα χέρια μου εδώ και 4 μέρες το s advance αγορασμένο από τα multirama μέσω internet, χωρίς να μου δώσουν κανένα δώρο, και είμαι αρκετά ευχαριστημένος από τις επιδόσεις του κινητού αλλά και από το μεγάλο του πλεονέκτημα την υπέροχη για εμένα οθόνη. Η μπαταρία μου κρατάει 2 ημέρες μόνο αν το χρησιμοποιώ για κλήσεις (πράγμα αδύνατον καθώς το πειράζω κάθε λίγο). Την μέρα όμως την βγάζει άνετα.

 

@lambis_7 αυτή η θήκη είναι για s2. Πως και ταιριάζει γάντι? Εγώ είδα ένα

βίντεο σύγκρισης των 2 κινητών και το σ2 ήταν αρκετά μεγάλο από το s advance αν και περίεργο αφού είναι μόλις 3 ίντσες παραπάνω στην οθόνη. Εγώ σκέφτηκα να πάρω αυτήν την θήκη (έχει και λουράκι) αλλά δεν ξέρω άμα χωράει. Εσύ τι λες? Edited by P_papadis
Link to comment
Share on other sites

Ναι και εγω θα ηθελα την αποδειξη γιατι μαλον κατι υποπτο παιζει , ισως κρυψαν τα δωρα ........... Για πειτε την εφαρμογη που βελτιωνει την camera μας!!!!!!
Link to comment
Share on other sites

γύρισα και εγώ απο το κατάστημα public και είδα στο χέρι μου μια σακούλα και τι να δώ .... ένα ολοκαίνουργιο galaxy s advance .... ασπρο, μάυρο δεν είχανε. πήρα και θήκη σιλικόνης και προστατευτικό οθόνης. Είχα στο ταμείο το sole αλλά το σκεφτόμουνα συνέχεια το advance και μόλις μου είπαν οτι το sole έχει μόνο A-GPS τους ζήτησα συγνώμη και να μου φέρουν το Advance με αυτόνομο. ολα τέλεια προς το παρόν

εδώ θα είμαστε και θα τα λέμε

Υ.Γ. ψάχνω πρόγραμμα για να μετράει τα δεδομένα, γνωρίζει κανείς κανένα;

 

παιδια το πηρα και εγω το κινητό.και πηγαίνω κατάσταση ram και μου λέει 232mb/555mb η ram είναι 555mb?γιατι νόμιζα πως είναι 750mb.εχω καταλάβει κάτι λάθος?

 

την ίδια απορία έχω και εγώ :(

Edited by Superuser
Συνένωση Μηνυμάτων
Link to comment
Share on other sites

γύρισα και εγώ απο το κατάστημα public και είδα στο χέρι μου μια σακούλα και τι να δώ .... ένα ολοκαίνουργιο galaxy s advance .... ασπρο, μάυρο δεν είχανε. πήρα και θήκη σιλικόνης και προστατευτικό οθόνης. Είχα στο ταμείο το sole αλλά το σκεφτόμουνα συνέχεια το advance και μόλις μου είπαν οτι το sole έχει μόνο A-GPS τους ζήτησα συγνώμη και να μου φέρουν το Advance με αυτόνομο. ολα τέλεια προς το παρόν

εδώ θα είμαστε και θα τα λέμε

Υ.Γ. ψάχνω πρόγραμμα για να μετράει τα δεδομένα, γνωρίζει κανείς κανένα;

 

3g watchdog.

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδιά.

Μήπως μπορεί να μου πει κάποιος τι πρέπει να κάνω για να λειτουργήσει η πλοήγηση?

Τους χάρτες τους ανοίγω χωρίς πρόβλημα, αλλά η επιλογή 'πλοήγηση' δεν προχωράει. Τι κάνω λάθος? Είναι το πρώτο μου smartphone και επομένως η πρώτη μου επαφή με android οπότε δηλώνω άσχετος και ελπίζω σε βοήθεια.

 

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

@lambis_7 αυτή η θήκη είναι για s2. Πως και ταιριάζει γάντι? Εγώ είδα ένα
βίντεο σύγκρισης των 2 κινητών και το σ2 ήταν αρκετά μεγάλο από το s advance αν και περίεργο αφού είναι μόλις 3 ίντσες παραπάνω στην οθόνη. Εγώ σκέφτηκα να πάρω αυτήν την θήκη (έχει και λουράκι) αλλά δεν ξέρω άμα χωράει. Εσύ τι λες?

 

Μην κοιτάς τι γράφει η θήκη, κοίτα τις διαστάσεις του κινητού και τις διαστάσεις τις θήκης. ;) Το SII με το S Adv δεν έχουν κ μεγάλη διαοφρά σε διαστάσεις.

 

Καλή και αυτή που λές...

Huawei P8 Titanium Grey, Android 5.0.1

Samsung Galaxy S4 mini (GT-I9195 Black), Android 4.4.2

Samsung Galaxy S Advance (GT-I9070 Black) Android 4.1.2

Samsung Wave I (GT-S8500) BadaOS 2.0

Link to comment
Share on other sites

Παληκαρια εβαλα καρτα μνημης εξωτερικη 16g .Οι εφαρμογες που κατεβαζω απο το playstore που αποθυκευοντε , χρειαζεται να κανω ρυθμιση να πηγαινουν στην εξωτερικη καλυτερα .πως γινεται?
Link to comment
Share on other sites

Παληκαρια εβαλα καρτα μνημης εξωτερικη 16g .Οι εφαρμογες που κατεβαζω απο το playstore που αποθυκευοντε , χρειαζεται να κανω ρυθμιση να πηγαινουν στην εξωτερικη καλυτερα .πως γινεται?

 

 

Από προεπιλογή, οι εφαρμογές αποθηκεύονται στη μνήμη ram. Αν κάποια εφαρμογή στο επιτρέπει, μπορείς να μετακινήσεις ένα μέρος από αυτές στην εσωτερική μνήμη του τηλεφώνου. Για να δεις αν κάποια εφαρμογή μετακινείται, πηγαίνεις στις ρυθμίσεις των εφαρμογών. Μόνο αν root μπορείς να μετακινήσεις τις εφαρμογές σου στην sd card που αγόρασες. :)

 

Όποιος ξέρει καλύτερα, διορθώνει.

 

καλή σας μέρα,

νωρίζει κανείς κανένα πρόγραμμα για να ελέγχει κανείς το κινητό απο το laptop ;

 

Υπάρχει το Samsung Kies: http://www.samsung.com/us/kies/?from_mobile=true. Είμαι από το κινητό και δεν ξέρω αν λειτουργεί το link.

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

Μην κοιτάς τι γράφει η θήκη, κοίτα τις διαστάσεις του κινητού και τις διαστάσεις τις θήκης. ;) Το SII με το S Adv δεν έχουν κ μεγάλη διαοφρά σε διαστάσεις.

 

Καλή και αυτή που λές...

 

οι πίσω πλευρές είναι εντελώς διαφορετικές

Link to comment
Share on other sites

δεν το έχω καταλάβει ακόμα:(

 

Για να έχεις πρόσβαση και στα κρυφά αρχεία του συστήματος του λογισμικού και να "αλλάξεις τα φώτα" στη συσκευή σου, όσον αφορά την παραμετροποίηση. :p

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

δεν το έχω καταλάβει ακόμα:(

 

Διάβασε εδώ για να καταλάβεις.;)

[sIGPIC][/sIGPIC]

Νίκος

Πρώην Super Moderator του «παλιού» καλού myphone.

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδιά.

Μήπως μπορεί να μου πει κάποιος τι πρέπει να κάνω για να λειτουργήσει η πλοήγηση?

Τους χάρτες τους ανοίγω χωρίς πρόβλημα, αλλά η επιλογή 'πλοήγηση' δεν προχωράει. Τι κάνω λάθος? Είναι το πρώτο μου smartphone και επομένως η πρώτη μου επαφή με android οπότε δηλώνω άσχετος και ελπίζω σε βοήθεια.

 

Ευχαριστώ

 

Συγγνώμη που ξαναρωτάω, αλλά μήπως μπορεί κάποιος να βοηθήσει στο θέμα "πλοήγηση"?

 

Επίσης αν μπορούσε κάποιος να ποστάρει την απόδειξη από multirama με δώρα θα ήταν σουπερ.

 

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

παιδια ειναι λογικο οταν μιλαω καμια ωριτσα με το κινητο να ζεσταινεται ελαφρως απο πισω?(χωρις να ειναι στην πριζα εννοειτε).
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S Advance (I9070)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...