Jump to content

Samsung Galaxy Y Duos (S6102)


sakiss
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Χμμμμμμμ... Αν και το δικό μου ξεκίνησε καλά, σήμερα μου έχασε και τις δύο κάρτες (τη μία μετά την άλλη) και έκανε και ένα reboot την ώρα που μίλαγα... Όσο καιρό είχα την προηγούμενη αναβάθμιση δε μου είχε παρουσιάσει το παραμικρό... Για να δούμε...

 

 

Εγώ αγόρασα αυτή:

 

http://www.ebay.co.uk/itm/2x-Vikuiti-CV8-screen-protector-3M-Samsung-Galaxy-Y-DUOS-/190664679036?pt=UK_Computing_LaptopAccessories_RL&hash=item2c64801e7c

 

Από Γερμανία, περίπου 6,50 ευρώ με μεταφορικά τα δύο τεμάχια. Είναι μεμβράνη της 3Μ, άριστη ποιότητα. Μέσα σε 2-3 ημέρες ήταν στο σπίτι μου. Έβαλα τη μία και έχω και μία ακόμα για αργότερα εάν χρειαστεί. Από τον ίδιο πήρα και για το Sony Ericsson Xperia neo V της νύφης μου...

 

απο εκει πηρες και θηκουλα ?

nokia c5,samsung galaxy y duos,LG G2
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 920
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

απο εκει πηρες και θηκουλα ?
Όχι, θηκούλα πήρα από τα Multirama γιατί ήθελα να το βάλω σε θήκη από τη πρώτη στιγμή. Έδωσα 20 € βέβαια για αυτό αλλά τι να κάνουμε... Υπάρχουν πολύ ωραίες και φθηνές θηκούλες πάντως για το δικό μας στο ebay...
Link to comment
Share on other sites

Τελικά ρε παιδιά είναι καλό αυτό το κινητό;γιατί σκέφτομαι να το πάρω και δεν εχω καθόλου εμπειρία με τέτοιου είδους τηλέφωνα...Διαβάζω για root και τέτοια πράγματα και δεν πολυκαταλαβαίνω,αν το πάρω και το δουλέψω όπως είναι τι θα γίνει δηλαδή;;;
Link to comment
Share on other sites

Τελικά ρε παιδιά είναι καλό αυτό το κινητό;γιατί σκέφτομαι να το πάρω και δεν εχω καθόλου εμπειρία με τέτοιου είδους τηλέφωνα...Διαβάζω για root και τέτοια πράγματα και δεν πολυκαταλαβαίνω,αν το πάρω και το δουλέψω όπως είναι τι θα γίνει δηλαδή;;;

 

Τίποτα μια χαρά δουλεύει όπως είναι, μην κοιτάς μερικούς που είμαστε τρελαμένοι εδώ μέσα. Μια χαρά είναι και σκέτο.

Όλα καλά.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας

είμαι και εγώ κάτοχος του Samsung Galaxy Y Duos

και θέλω να αγοράσω μνήμη 8GB

Παρακαλώ μπορεί κάποιος να μου πει τι μνήμη να παρω? (μάρκα , class 4 ,6 και τι τύπος Κάρτας Μνήμης (microSD microSDHC miniSD κλπ)

και αν εχει προβλημα το κινητο να φορτωσει μεγάλη μνήμη.(εννοω για το χρόνο απόκρισης)

ευχαριστώ.

 

Εγώ έχω πάρει 16GB με class 10. Μπορεί το κινητό να μην είναι υψηλών επιδόσεων, αλλά άμα έχεις σκοπό να τη γεμίσεις και αν έχεις κάνει και root, θεώρώ ότι χρειάζεται υψηλό class. Αλλά για τα 8GB πιστεύω ότι το class 6 είναι μια χαρά!

Edited by nik_a
Link to comment
Share on other sites

Τελικά ρε παιδιά είναι καλό αυτό το κινητό;γιατί σκέφτομαι να το πάρω και δεν εχω καθόλου εμπειρία με τέτοιου είδους τηλέφωνα...Διαβάζω για root και τέτοια πράγματα και δεν πολυκαταλαβαίνω,αν το πάρω και το δουλέψω όπως είναι τι θα γίνει δηλαδή;;;

Κατ' εμέ, το κινητό είναι πολύ καλό, για κάποιον χρήστη που δεν έχει τεράστιες ανάγκες για χρήση πολλών και απαιτητικών εφαρμογών λειτουργικού Android, αλλά έχει απαίτηση δύο αριθμών σε μία συσκευή. Κάποια προβληματάκια στις αρχικές εκδόσεις φαίνεται να λύνονται με τις αναβαθμίσεις του λειτουργικού του κινητού. Φυσικά και χωρίς root μπορεί να δουλέψει μια χαρά το κινητό, απλά η διαδικασία του root σου επιτρέπει να κάνεις επιπλέον πράγματα (εγκατάσταση επιπλέον εφαρμογών που απαιτούν root κ.λπ.). Μην αγχώνεσαι όμως, και εγώ στη δική σου "κατηγορία" χρήστη ήμουν χωρίς καμία προηγούμενη εμπειρία σε android κινητά, δεν είναι και καμιά πυρηνική φυσική, με το χρόνο το μαθαίνεις και εξοικειώνεσαι...

Link to comment
Share on other sites

Γεία σας

Συνχωρεστεμε αλλα δεν εχω καθόλου εμπειρία με την νέα τεχνολογία

μου πρότειναν για το Galaxy Y Duos (S6102) το

MLS Destinator για Android (http://www.mls.gr/?pid=61&la=1&itmID=19)

με 50% εκπτωση

 

Ποια είναι η γνώμη σας ?

Μηπως ειναι βαρύ πρόγραμμα για το S6102?

Ποιο navigator προτείνετε για το Galaxy Y Duos (S6102) ?

Link to comment
Share on other sites

Γεία σας

Συνχωρεστεμε αλλα δεν εχω καθόλου εμπειρία με την νέα τεχνολογία

μου πρότειναν για το Galaxy Y Duos (S6102) το

MLS Destinator για Android (http://www.mls.gr/?pid=61&la=1&itmID=19)

με 50% εκπτωση

 

Ποια είναι η γνώμη σας ?

Μηπως ειναι βαρύ πρόγραμμα για το S6102?

Ποιο navigator προτείνετε για το Galaxy Y Duos (S6102) ?

 

Το Don't Panic τρέχει μια χαρά.

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Γεία σας

Συνχωρεστεμε αλλα δεν εχω καθόλου εμπειρία με την νέα τεχνολογία

μου πρότειναν για το Galaxy Y Duos (S6102) το

MLS Destinator για Android (http://www.mls.gr/?pid=61&la=1&itmID=19)

με 50% εκπτωση

 

Ποια είναι η γνώμη σας ?

Μηπως ειναι βαρύ πρόγραμμα για το S6102?

Ποιο navigator προτείνετε για το Galaxy Y Duos (S6102) ?

 

Δεν νομίζω να έχεις πρόβλημα.

Όλα καλά.

Link to comment
Share on other sites

http://cgi.ebay.com/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&item=150794491544

 

 

Ξέρεις αν εδω στην Ελλάδα εχουν φέρει ζελατίνες?

 

 

Μονο κατι τετοιο εχω βρει ,προστασια οθονης κινητου που την κοβεις στα μετρα σου

http://www.plaisio.gr/Cell-Phones-Internet/Mobile-Telephone/Screen-Protector/Celly-Screen-Ppotector-Universal-100x60mm-SCREENPDA.htm

nokia c5,samsung galaxy y duos,LG G2
Link to comment
Share on other sites

παιδιά πως αλλάζω ήχο κλήσης????

το είχα καταφέρει σε κάποια φάση αλλά αφού μετέφερα τα τραγούδια στον φάκελο "τα αρχεία μου" μου άλλαξε απο μόνο του τον ήχο κλήσης και στις 2 κάρτες και δεν έχω καταφέρει να το ξαναβρω να το αλλάξω......

http://dl5.glitter-graphics.net/pub/1310/1310135q5fto1gp1w.gif
Link to comment
Share on other sites

Ρυθμίσεις -> Ήχος -> Ήχος κλήσης

 

ναι αλλά εκεί μου βγάζει μόνο τους ήχους της συσκευής όχι τραγούδια που έχω περάσει εγώ στο κινητό!!

http://dl5.glitter-graphics.net/pub/1310/1310135q5fto1gp1w.gif
Link to comment
Share on other sites

ναι αλλά εκεί μου βγάζει μόνο τους ήχους της συσκευής όχι τραγούδια που έχω περάσει εγώ στο κινητό!!

 

AAAA ο ποιο εύκολος τρόπος είναι να φορτώσεις το τραγούδι στον πλέηερ (εκεί που λέει μουσική) να πατήσεις το αριστερό πλήκτρο και να επιλέξεις ορισμός ως ήχος κλήσης, μετά θα σου βγάλει ένα μενού που θα σε ρωτάει για ποια από τις δύο κάρτες.

Όλα καλά.

Link to comment
Share on other sites

Κατ' εμέ, το κινητό είναι πολύ καλό, για κάποιον χρήστη που δεν έχει τεράστιες ανάγκες για χρήση πολλών και απαιτητικών εφαρμογών λειτουργικού Android, αλλά έχει απαίτηση δύο αριθμών σε μία συσκευή. Κάποια προβληματάκια στις αρχικές εκδόσεις φαίνεται να λύνονται με τις αναβαθμίσεις του λειτουργικού του κινητού. Φυσικά και χωρίς root μπορεί να δουλέψει μια χαρά το κινητό, απλά η διαδικασία του root σου επιτρέπει να κάνεις επιπλέον πράγματα (εγκατάσταση επιπλέον εφαρμογών που απαιτούν root κ.λπ.). Μην αγχώνεσαι όμως, και εγώ στη δική σου "κατηγορία" χρήστη ήμουν χωρίς καμία προηγούμενη εμπειρία σε android κινητά, δεν είναι και καμιά πυρηνική φυσική, με το χρόνο το μαθαίνεις και εξοικειώνεσαι...

Ευχαριστώ πολύ γιατί είχα μπερδευτεί με ολα αυτά που διάβαζα εδώ μέσα..εγώ ένα κινητακι θέλω με wifi και καποιες δυνατότητες καλές σε σχέση με άλλα dual sim Κινητά....μόλις βρώ φάγκα θα το πάρω κι ο θεός βοηθός..χαχαχαχαχ

Link to comment
Share on other sites

το κινητάκι μας σε μια αναλυτική παρουσίαση

 

http://www.gsmarena.com/samsung_galaxy_y_duos_s6102-review-754p3.php

:up::up:

nokia c5,samsung galaxy y duos,LG G2
Link to comment
Share on other sites

Γεια κ χαρά σε όλους! Μήπως ξέρει κανείς αν θα έρθει στην Ελλάδα το κινητό σε λευκό χρώμα; Μόνο από e-bay το βρίσκω σε λευκό... :worry:
Link to comment
Share on other sites

Λοιπον σκεφτομαι πολυ σοβαρα , μεσα στην αλλη εβδομαδα , να παω να το παρω , γιατι εχω

την εντυπωση , οτι ειναι η καλυτερη συσκευη smartphone dual sim που κυκλοφορει , απο αυτα που εχω διαβασει.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Μια χαρά είναι για τα λεφτά του αρκετά τίμια πρόταση και δεν του λείπει τίποτα. Να το πάρεις. Κι από μπαταρία πάει σούπερ.

Όλα καλά.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Να ρωτήσω: Έχω εγκαταστήσει στο κινητό το Skype και το Viber. Θέλω να κάνω μία κλήση. Αφού επιλέγω την επαφή ή το νούμερο και πατάω να κάνει κλήση μου ζητάει να ολοκληρώσω την ενέργεια χρησιμοποιώντας είτε αυτόματη κλήση είτε Skype είτε Viber. Ποια είναι η ρύθμιση έτσι ώστε να μη μου εμφανίζει αυτή την επιπλέον επιλογή και να καλεί κατευθείαν; Εάν θέλω να κάνω κλήση με Skype ή με Viber θα ανοίξω τη αντίστοιχη εφαρμογή, δε χρειάζομαι να μου ζητάει κάθε φορά επιβεβαίωση για αυτό. Μήπως πρέπει να τσεκάρω το "Χρησιμοποιείται από προεπιλογή για αυτή την ενέργεια" που εμφανίζει από κάτω;
Link to comment
Share on other sites

Μια χαρά είναι για τα λεφτά του αρκετά τίμια πρόταση και δεν του λείπει τίποτα. Να το πάρεις. Κι από μπαταρία πάει σούπερ.

 

Πιστευω οτι σε dual sim , δεν υπαρχει σε κυκλοφορια , κατι ακομη καλυτερο.

Διορθωστε με αν κανω λαθος , με το κριτηριο φυσικα , οτι ειναι smartphone android.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει και το Alcatel βρε παιδιά που έχει ακριβώς παρόμοια χαρακτηριστικά σε χαμηλώτερη τιμή, αλλά δεν το προτίμησα λόγω εμπιστοσύνης στην Samsung.

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Φαντάζομαι αναφέρεσαι στο ΟΤ-918D της Alcatel. Όντως έχουν λίγο-πολύ παρόμοια χαρακτηριστικά αλλά το Alcatel έχει πιο αργό επεξεργαστή (650 MHz έναντι 832 MHz του Samsung) και μικρότερη αυτονομία μπαταρίας, τουλάχιστον έτσι αναφέρεται στα χαρακτηριστικά των κινητών στο gsmarena.com
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Y Duos (S6102)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...