Jump to content

Samsung Galaxy Y Duos (S6102)


sakiss
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Το έκανα μόλις σήμερα κάνεις backup στις επαφές στην sd κάρτα του NOKIA και μετά το αρχείο που δημιουργείται το βάζεις στο pc αν έχει δημιουργήσει αρχείο με κατάληξη .vbf τότε το ανοίγεις με winrar, 7zip, winzip κτλ και βρίσκεις τα contacts, λογικά θα δεις πολλά αρχεία .vcf τα αποσυμπιέζεις σε ένα φάκελο στο pc π.χ. contacts και μετά βάζεις αυτόν τον φάκελο με τα .vcf αρχεία στο samsung (έγω τον έβαλα στην sd κάρτα του Samsung) μετά πας στον κατάλογο και πατάς το πλήκτρο μενού και κάνεις import/export> Import from SD card > Phone > Import all vCard files και σου περνάει όλες τις επαφές κομπλέ με διπλά τηλέφωνα, email κλπ.

 

Φοβερό και ευχαριστώ για τη λύση. Θα το δοκιμάσω...

Θέλω να ρωτήσω αν με αυτό τον τρόπο μεταφέρονται επίσης και οι σημειώσεις - υπενθυμίσεις που έχω στο παλιό NOKIA ???????

Ρωτάω διότι με το backup του NOKIA δημιουργείς και backup των σημειώσεων - υπενθυμίσεων......

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 920
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Σύμφωνα με την Samsung το κινητό υποστηρίζει flash

Aν όχι δοκίμασε να κατεβάσεις το flash από το android market(δεν γνωρίζω αν υπάρχει και στο samsung applications)

Aν πάλι δε γίνεται δες εδώ

http://www.androidcampus.in/2011/10/adobe-flash-player-102-for-armv6-and.html

Σύμφωνα όμως με το https://play.google.com δεν υποστηρίζει το flash player 11. Κατέβασα και εγκατέστησα το flash player 10.2 που δίνει το link που έχεις βάλει παραπάνω. Το εγκατέστησε κανονικά. Ένα βίντεο όμως που ήθελα να κάνω αναπαραγωγή μου ζήτησε flash player 11 για να το τρέξει. Μπαίνοντας στο Google Play για να το βρω προσπάθησα να το εγκαταστήσω αλλά λέει ότι η συγκεκριμένη έκδοση δεν είναι συμβατή με το Galaxy Y DUOS GT-S6102...

Edited by AndreasQTEK
Link to comment
Share on other sites

Φοβερό και ευχαριστώ για τη λύση. Θα το δοκιμάσω...

Θέλω να ρωτήσω αν με αυτό τον τρόπο μεταφέρονται επίσης και οι σημειώσεις - υπενθυμίσεις που έχω στο παλιό NOKIA ???????

Ρωτάω διότι με το backup του NOKIA δημιουργείς και backup των σημειώσεων - υπενθυμίσεων......

 

Δεν ξέρω αυτό δεν το έχω δοκιμάσει!

Link to comment
Share on other sites

Kάποιος άλλος τρόπος μεταφοράς των επαφών από το ΝΟΚΙΑ στο Duos ???????

 

Google Sync

[sIGPIC][/sIGPIC]

Πωλείται: Τίποτα. Ζητείται: Τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδες, εγινα κατοχος της συσκευης και ολα πανε καλα, μαθαινω βεβαια ακομα. αυτο ομως που δεν καταφερα ακομα ειναι το εξης: οταν μιλαω στο κινητο με ποιο τροπο να δω μια επαφη χωρις να κλεισει η γραμμη. περιμενω απαντηση, ευχαριστω εκ των προτερων
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδες, εγινα κατοχος της συσκευης και ολα πανε καλα, μαθαινω βεβαια ακομα. αυτο ομως που δεν καταφερα ακομα ειναι το εξης: οταν μιλαω στο κινητο με ποιο τροπο να δω μια επαφη χωρις να κλεισει η γραμμη. περιμενω απαντηση, ευχαριστω εκ των προτερων
Μπορείς να πατήσεις το βελακι ώστε να γυρίσει στο κεντρικό μενού και έτσι η κλήση θα περάσει στο παρασκήνιο. Για να επαναφερθείς στο μενού της κλήσης θα κάνεις tap το μενού από πάνω (το μενού που αλλάζεις sim) και θα πατήσεις το πλήκτρο με το πράσινο ακουστικό.

You have to take the money first. When you get the money, you get the power, and when you get the power then you get the woman.

http://www.myphone.gr/mp1/support/myphoneuser.jpg

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδες, εγινα κατοχος της συσκευης και ολα πανε καλα, μαθαινω βεβαια ακομα. αυτο ομως που δεν καταφερα ακομα ειναι το εξης: οταν μιλαω στο κινητο με ποιο τροπο να δω μια επαφη χωρις να κλεισει η γραμμη. περιμενω απαντηση, ευχαριστω εκ των προτερων

Μπορείς να πατήσεις το βελακι ώστε να γυρίσει στο κεντρικό μενού και έτσι η κλήση θα περάσει στο παρασκήνιο. Για να επαναφερθείς στο μενού της κλήσης θα κάνεις tap το μενού από πάνω (το μενού που αλλάζεις sim) και θα πατήσεις το πλήκτρο με το πράσινο ακουστικό.

Και με το κεντρικό κουμπί γυρίζεις στην αρχική οθόνη και κάνεις ο,τι θέλεις. Μετά επιστρέφεις στην οθόνη της κλήσης όπως είπε ο jowhn...

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω για τις απαντησεις . ηθελα να ρωτησω και κατι αλλο, υπαρχουν στιγμες που εμφανιζεται πανω αριστερα ενα τριγωνο που γραφει οτι εχει βγει η sd card και μετα απο λιγο την ξαναφορτωνει ειναι λογικο, ή εχει προβλημα η συσκευη?
Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω για τις απαντησεις . ηθελα να ρωτησω και κατι αλλο, υπαρχουν στιγμες που εμφανιζεται πανω αριστερα ενα τριγωνο που γραφει οτι εχει βγει η sd card και μετα απο λιγο την ξαναφορτωνει ειναι λογικο, ή εχει προβλημα η συσκευη?

Μου το έχει κάνει και εμένα μία φορά αυτό. Θεώρησα ότι προς στιγμή δεν έκανε καλή επαφή η κάρτα και δεν μπορούσε να την αναγνωρίσει το τηλέφωνο. Δε μου το έχει ξανακάνει. Σίγουρα όμως δεν είναι φυσιολογικό...

Link to comment
Share on other sites

τελικα μου το αντικατεστησαν, τωρα ολα ειναι καλα, αυτο ομως που δε μπορω να θυμηθω ειναι με ποιο τροπο κλεινεις τις κλησεις απο το πλαινο κουμπι και οχι απο την οθονη.
Link to comment
Share on other sites

παιδια το αγορα μ αρεσει αλλα την τριτη ημερα μου επεσε στην φλυτζανα με τον καφε .Το ανοιξα αμεσως το σκουπισα αλλα εκανε κατι τρελλα.Το ξαναοιξα και με το πιστολακι των μαλλιων το στεγνωσα και κυριως την παταρια τωρα δουλευει ενταξει αλλα τελειωνει η παταρια σε δυο μερες χωρις να μιλησω τι κανω?ευχαριστω

ΑΜΠΕΛΩΝΑ-ΦΑΡΣΑΛΑ-ΗΛΙΟΥΠΟΛΗ-ΚΕΡΑΜΕ

samsung galaxy j1(2016)-samsung galaxy S4 zoom-XGODY 7 IGO PRIMO-DREAMBOX DM800HDse-kaon(ote tv)-Edision Argus Mini Plus High Speed 2 in 1 HD

Link to comment
Share on other sites

τελικα μου το αντικατεστησαν, τωρα ολα ειναι καλα, αυτο ομως που δε μπορω να θυμηθω ειναι με ποιο τροπο κλεινεις τις κλησεις απο το πλαινο κουμπι και οχι απο την οθονη.

 

Από τις ρυθμίσεις προσβασιμότητας

Όλα καλά.

Link to comment
Share on other sites

το gps δουλευει με χρεωση,και πρεπει να του βαλω πλοηγο?samsung y duo s6102

ΑΜΠΕΛΩΝΑ-ΦΑΡΣΑΛΑ-ΗΛΙΟΥΠΟΛΗ-ΚΕΡΑΜΕ

samsung galaxy j1(2016)-samsung galaxy S4 zoom-XGODY 7 IGO PRIMO-DREAMBOX DM800HDse-kaon(ote tv)-Edision Argus Mini Plus High Speed 2 in 1 HD

Link to comment
Share on other sites

Εμένα μου έκανε για 2η φορά σήμερα κάτι παράξενα "σκηνικά" με την SIM-1. Έχασε το σήμα της τελείως και μου έβγαζε μήνυμα ότι μπορώ να κάνω μόνο επείγουσες κλήσεις από αυτή (ενώ η 2η SIM λειτουργούσε κανονικά). Μετά από μερικά λεπτά επανήλθε. Κάποια στιγμή μου κόλλησε και έκανε ένα σβήσιμο και άνοιγμα μόνο του... Θα το παρακολουθήσω να δω πως θα πάει τις επόμενες ημέρες... Κανείς με παρόμοια φαινόμενα;
Link to comment
Share on other sites

Εμένα μου έκανε για 2η φορά σήμερα κάτι παράξενα "σκηνικά" με την SIM-1. Έχασε το σήμα της τελείως και μου έβγαζε μήνυμα ότι μπορώ να κάνω μόνο επείγουσες κλήσεις από αυτή (ενώ η 2η SIM λειτουργούσε κανονικά). Μετά από μερικά λεπτά επανήλθε. Κάποια στιγμή μου κόλλησε και έκανε ένα σβήσιμο και άνοιγμα μόνο του... Θα το παρακολουθήσω να δω πως θα πάει τις επόμενες ημέρες... Κανείς με παρόμοια φαινόμενα;

 

Εγώ αλλά δεν του δίνω σημασία, τα κάνει αυτά συνήθως όταν χρησιμοποιώ data

Όλα καλά.

Link to comment
Share on other sites

Δεν είχα ποτέ παρατράγουδα όσο αφορά τις SIM αλλά όσο αφορά το θέμα με την SD που θίχτηκε πιο πάνω όντως συμβαίνει μερικές φορές να βγάζει το τριγωνάκι πάνω αριστερά και με μια μικρή έρευνα που έκανα αποδείχτηκε ότι είναι απολύτως φυσιολογικό και από μόνο του το κινητό εκτελεί μια σάρωση πολυμέσων σε περίπτωση που υπάρξει καποια τροποποίηση των αρχειων της κάρτας. Είτε αυτό μπορεί να είναι απεγκατάσταση, είτε ενημέρωση κάποιου προγράμματος, είτε μετά από σύνδεση με το PC.

You have to take the money first. When you get the money, you get the power, and when you get the power then you get the woman.

http://www.myphone.gr/mp1/support/myphoneuser.jpg

Link to comment
Share on other sites

Δεν είχα ποτέ παρατράγουδα όσο αφορά τις SIM αλλά όσο αφορά το θέμα με την SD που θίχτηκε πιο πάνω όντως συμβαίνει μερικές φορές να βγάζει το τριγωνάκι πάνω αριστερά και με μια μικρή έρευνα που έκανα αποδείχτηκε ότι είναι απολύτως φυσιολογικό και από μόνο του το κινητό εκτελεί μια σάρωση πολυμέσων σε περίπτωση που υπάρξει καποια τροποποίηση των αρχειων της κάρτας. Είτε αυτό μπορεί να είναι απεγκατάσταση, είτε ενημέρωση κάποιου προγράμματος, είτε μετά από σύνδεση με το PC.

 

δεν ειναι φυσιολογικο ρε φιλε αυτο. πιστευω ειναι καποιο bug τις συσκευης, ισως να φταιει και καποιο προγραμμα. εμενα μου αλλαξαν το κινητο, και το καινουργιο παλι το κανει, αλλα 1 με 2 φορες τη μερα. εκανα unroot τη συσκευη μηπως φταει αυτο, νεοτερα αυριο.

 

δεν ειναι φυσιολογικο ρε φιλε αυτο. πιστευω ειναι καποιο bug τις συσκευης, ισως να φταιει και καποιο προγραμμα. εμενα μου αλλαξαν το κινητο, και το καινουργιο παλι το κανει, αλλα 1 με 2 φορες τη μερα. εκανα unroot τη συσκευη μηπως φταει αυτο, νεοτερα αυριο.

 

μπαααα, μια απο τα ιδια και μετα το unroot.

 

:!: Από Ομάδα Διαχείρισης

Χρησιμοποίησε τη Τροποποίηση Μηνύματος όταν θέλεις να προσθέσεις κάτι στο μήνυμα σου ή τη Πολλαπλή Παράθεση όταν θέλεις να απαντήσεις ταυτόχρονα σε περισσότερα του ενός μηνύματος.

Edited by sakiss
Link to comment
Share on other sites

το gps δουλευει με χρεωση,και πρεπει να του βαλω πλοηγο?samsung y duo s6102 και ποιος ειναι ο καλλιτερος ,Υπαρχει προγραμμα να χειριζομαι το κινητο?

ΑΜΠΕΛΩΝΑ-ΦΑΡΣΑΛΑ-ΗΛΙΟΥΠΟΛΗ-ΚΕΡΑΜΕ

samsung galaxy j1(2016)-samsung galaxy S4 zoom-XGODY 7 IGO PRIMO-DREAMBOX DM800HDse-kaon(ote tv)-Edision Argus Mini Plus High Speed 2 in 1 HD

Link to comment
Share on other sites

Γενικά το Google Maps χρεώνει αφού κατεβάζει τους χάρτες εκείνη την στιγμή από το internet. Αν αγοράσεις κάποιο άλλο πρόγραμμα πλοήγησης με ενσωματωμένους χάρτες τότε δεν θα χρεώνεσαι.

Για την εφαρμογή πλοήγησης δες στο θέμα Android - προτάσεις: GPS και Πλοήγηση.

Όταν εννοείς να το χειρίζεσαι; Με το KIES μπορείς να κάνεις σχεδόν τα πάντα μέσα από τον υπολογιστή σου στο κινητό (backup, πέρασμα αρχείων, αναβάθμιση όταν υπάρχει κ.τ.λ.).

[sIGPIC][/sIGPIC]

Νίκος

Πρώην Super Moderator του «παλιού» καλού myphone.

Link to comment
Share on other sites

δεν ειναι φυσιολογικο ρε φιλε αυτο. πιστευω ειναι καποιο bug τις συσκευης, ισως να φταιει και καποιο προγραμμα. εμενα μου αλλαξαν το κινητο

Καλημέρα. Φίλε μου, που απευθύνθηκες για το πρόβλημα του κινητού σου; Εγώ πήρα τηλέφωνο στο κατάστημα που το αγόρασα και με παρέπεμψαν στο customers service της Samsung. Πήρα και εκεί τηλέφωνο και μου είπαν να κάνω επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων μπας και διορθωθεί κάτι ή να το δουλέψω κάποιες μέρες χωρίς SD card μήπως και τα προβλήματα παρουσιάζονται από εκεί (χλωμό το βρίσκω αυτό). Σε διαφορετική περίπτωση θα πρέπει να το πάω σε κάποιον Γερμανό που είναι και ο επίσημος συνεργάτης τους...

 

Edit: Μόλις εγκατέστησα νέα ενημέρωση firmware. Για να δούμε εάν θα διορθώσει τίποτα αυτό. Ας κάνουν και οι υπόλοιποι κάτοχοι του συγκεκριμένου κινητού ενημέρωση λογισμικού γιατί η νέα έκδοση πρέπει να βγήκε πολύ πρόσφατα (είχα κάνει αναζήτηση για ενημερώσεις πριν μερικές ημέρες και δεν μου είχε βγάλει κάτι νέο)

 

Edit No2: Πριν την εγκατάσταση της νέας έκδοσης firmware, στην αρχική οθόνη (όταν δηλαδή έχουμε επιλέξει σχεδιασμό μοτίβου για ξεκλείδωμα) μου εμφάνιζε δεξιά της ώρας και ημερ/νίας τις δύο γραμμές τη μία κάτω από την άλλη (π.χ. COSMOTE, VODAFONE). Τώρα μου εμφανίζει μόνο τη μία, εκείνη που είναι επιλεγμένη. Συμβαίνει και σε άλλους αυτό; Και εάν ναι, είναι φυσιολογικό;

Edited by AndreasQTEK
Link to comment
Share on other sites

 

Edit: Μόλις εγκατέστησα νέα ενημέρωση firmware. Για να δούμε εάν θα διορθώσει τίποτα αυτό. Ας κάνουν και οι υπόλοιποι κάτοχοι του συγκεκριμένου κινητού ενημέρωση λογισμικού γιατί η νέα έκδοση πρέπει να βγήκε πολύ πρόσφατα (είχα κάνει αναζήτηση για ενημερώσεις πριν μερικές ημέρες και δεν μου είχε βγάλει κάτι νέο)

 

Edit No2: Πριν την εγκατάσταση της νέας έκδοσης firmware, στην αρχική οθόνη (όταν δηλαδή έχουμε επιλέξει σχεδιασμό μοτίβου για ξεκλείδωμα) μου εμφάνιζε δεξιά της ώρας και ημερ/νίας τις δύο γραμμές τη μία κάτω από την άλλη (π.χ. COSMOTE, VODAFONE). Τώρα μου εμφανίζει μόνο τη μία, εκείνη που είναι επιλεγμένη. Συμβαίνει και σε άλλους αυτό; Και εάν ναι, είναι φυσιολογικό;

 

Πως έκανες την αναβάθμιση; Μέσω pc ή από την ίδια την συσκευή μέσω wifi? Ποιά έκδοση έχεις τώρα;

Link to comment
Share on other sites

Πως έκανες την αναβάθμιση; Μέσω pc ή από την ίδια την συσκευή μέσω wifi? Ποιά έκδοση έχεις τώρα;

Αναβάθμιση έκανα μέσω wifi αφού ζήτησα αναζήτηση για νέες εκδόσεις (ενημέρωση λογισμικού). Αυτή τη στιγμή έχω την έκδοση βασικού φάσματος S6102XXLC2.

Link to comment
Share on other sites

απο τα multirama το πηρα, τους ειπα για το προβλημα και μου το αντικατεστησαν. προφανως ομως δεν ειχε προβλημα η συσκευη, αφου συμβαινει και στην νεα. εσυ ειδες βελτιωση με την νεα εκδοση λογισμικου? υπαρχει περιπτωση να φταιει καποιο προγραμμα που ελεγχει την sd card οταν το κινητο ειναι σε αδρανεια? γιατι οσες φορες εβαλα τραγουδια απο την sd επαιζε ασταματητα χωρις το παραμικρο προβλημα.
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Y Duos (S6102)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...