Jump to content

Samsung Galaxy Y Duos (S6102)


sakiss
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 920
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Υποθέτω ότι αναφέρεσαι στο notification bar, δηλαδή σε αυτό. Ναι, σαφώς το έχει, όλα τα android το έχουν...

 

Όχι δεν το έχουν όλα τα android. Τα Sony δεν το έχουν.

Όλα καλά.

Link to comment
Share on other sites

Όχι δεν το έχουν όλα τα android. Τα Sony δεν το έχουν.

Το Sony Neo V που έχει η νύφη μου το έχει, έτσι τουλάχιστον μου είπε, εγώ δεν έχει τύχει να το τσεκάρω...

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και απο εμένα..Το έχω 2 μέρες και είμαι πάρα πολύ ευχαριστημένος. Το εχω ρουτάρει, έχω εγκαταστήσει όλα όσα θέλω μέχρι τώρα χωρίς να σκέφτομαι θέμα χώρου και δειχνει οτι έχω σε χρήση 89MB και ελεύθερα 82ΜΒ..Επίσης, όλα μου τα εγκατέστησε στη SD, εκτός απο τον go launcher x και καποια widgets που πρέπει να μπούν στην μνήμη της συσκευής.

Αυτό που με έχει τρελλάνει όμως, είναι ότι δεν μπορω να απεγκαταστήσω εφαρμογες συστηματος, αν και rooted.

Μπορεί κάποιος να μου πεί πώς ακριβώς τις ξήλωσε; Έχω προσπαθήσει και με το Titanium και με το Uninstaller Pro αλλα τίποτε..

Και άλλη μία (τελευταία) ερώτηση.. Σε ποιό directory πρέπει να μπούν οι ήχοι (δικοί μου) που θέλω να χρησιμοποιήσω σαν ringtones ωστε να τους βλέπει το σύστημα και να μπορω να τους επιλέγω απο τις ρυθμίσεις ήχων;

Τα μάτια των άλλων ειναι ο καθρέφτης που πρέπει να κοιτάς..
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας παιδιά! Πήρα και γω το y duos σήμερα κιόλας αλλά αντιμετωπίζω ένα προβληματάκι, στις επαφές όταν πάω να γράψω ένα όνομα μου λεει ότι το όνομα είναι πολύ μεγάλο και δεν γίνεται να αποθηκευτεί ενώ τα γράμματα που βάζω είναι λίγα. Συμβαίνει και σε σας??:(

 

Υπάρχει κάποια ρύθμιση όπου θα περιορίζει/δεν επιτρέπει στο κινητό να μπαίνει στο internet για να μην χρεώνεται η κάρτα? Θέλω να μπαίνω μόνο με wi fi....Ευχαριστώ

 

:!: Από Ομάδα Διαχείρισης

Χρησιμοποίησε τη Τροποποίηση Μηνύματος όταν θέλεις να προσθέσεις κάτι στο μήνυμα σου ή τη Πολλαπλή Παράθεση όταν θέλεις να απαντήσεις ταυτόχρονα σε περισσότερα του ενός μηνύματος.

Edited by sakiss
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κάποια ρύθμιση όπου θα περιορίζει/δεν επιτρέπει στο κινητό να μπαίνει στο internet για να μην χρεώνεται η κάρτα? Θέλω να μπαίνω μόνο με wi fi....Ευχαριστώ

Πας: Ρυθμίσεις/Ασυρμ. επικοιν. και δίκτυα/Δίκτυα κινητής τηλεφωνίας/Χρήση δεδομένων πακέτου. Ξετσεκάρεις την Χρήση δεδομένων πακέτου-Ενεργοποίηση δικτύου δεδομένων και πλέον δεν έχεις πρόσβαση στο Internet παρά μόνο όταν ενεργοποιήσεις το wi-fi.

Link to comment
Share on other sites

Πας: Ρυθμίσεις/Ασυρμ. επικοιν. και δίκτυα/Δίκτυα κινητής τηλεφωνίας/Χρήση δεδομένων πακέτου. Ξετσεκάρεις την Χρήση δεδομένων πακέτου-Ενεργοποίηση δικτύου δεδομένων και πλέον δεν έχεις πρόσβαση στο Internet παρά μόνο όταν ενεργοποιήσεις το wi-fi.

 

Ευχαριστώ, μόλις το έκανα! Για τη γραφεί ονομάτων στις επαφές που παίρνει λίγα γράμματα γνωρίζεις κάτι?

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ, μόλις το έκανα! Για τη γραφεί ονομάτων στις επαφές που παίρνει λίγα γράμματα γνωρίζεις κάτι?

Φίλε μου μη αποθηκεύεις τις επαφές στην κάρτα sim αλλά στο κινητό.

Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου μη αποθηκεύεις τις επαφές στην κάρτα sim αλλά στο κινητό.

 

Και ίσως καλύτερα στο λογαριασμό του gmail ;)

Honda SH150i

Kymco GTi-300i

Kymco Xciting 400i

Kymco K-XCT 300i

Sym Symphony SR-50

Link to comment
Share on other sites

Για τα ringtones, βρήκα λύση..Φτιαξτε ενα φάκελλο ringtones στο root της κάρτας sd, βαλτε εκεί όλους τους ήχους που θέλετε σε μορφή mp3..Το σύστημα θα τους βλέπει κανονικά και θα μπορείτε να τους αλλάζετε..
Τα μάτια των άλλων ειναι ο καθρέφτης που πρέπει να κοιτάς..
Link to comment
Share on other sites

Η κάρτα έχει ήδη έναν φάκελο "sounds". Εάν αποθηκευτούν εκεί δε θα τους βλέπει και πάλι; Λογικα θα τους βλέπει...
Link to comment
Share on other sites

Η κάρτα έχει ήδη έναν φάκελο "sounds". Εάν αποθηκευτούν εκεί δε θα τους βλέπει και πάλι; Λογικα θα τους βλέπει...

 

Η δική μου δεν είχε (την έχω αλλάξει). Ετσι όπως έγραψα , τους βλέπει.. Ισως τους βλέπει και με τον δικό σου τρόπο..Δοκίμασε το και πές..

Τα μάτια των άλλων ειναι ο καθρέφτης που πρέπει να κοιτάς..
Link to comment
Share on other sites

Την είχε μέσα η συσκευασία και στο κινητό δεν μπαίνει κάπου και είναι και μεγάλη:wacko:, την μικρή την έβαλα κανονικά όμως η συγκεκριμένη τι χρησιμότητα έχει?:X
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά αγόρασε χθες ο πατέρας μου το κινητό και δεν είχε μέσα ακουστικά. Λίγο απαράδεκτο μου φαίνεται για νεανικό κινητό κάτι τέτοιο.
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά αγόρασε χθες ο πατέρας μου το κινητό και δεν είχε μέσα ακουστικά. Λίγο απαράδεκτο μου φαίνεται για νεανικό κινητό κάτι τέτοιο.

 

Έχει ακουστικά φίλε, μήπως σας έτυχε και δεν είχε η συσκευασία σας.

 

Σαν κινητό όμως νομίζω ότι τα παρα αξίζει τα λεφτά του, αυτήν την εντύπωση μου έχει δώσει..

 

είδωμεν ..

Link to comment
Share on other sites

Όχι είναι πολύ καλή συσκευή για τα χρήματα της και για τις ανάγκες του πατέρα μου. Δεν με ενοχλεί που δεν είχε ακουστικά γιατί δεν τα χρειάζεται κιόλας ο πατέρας μου, αλλά μου έκανε εντύπωση που σε νεανικό κινητό όπως θέλει να το κατατάσσει η Samsung, έλειπαν τα ακουστικά. Πάντως το κινητό είναι παραεισαγωγής, αν παίζει κάποιο ρόλο αυτό.
Link to comment
Share on other sites

Την είχε μέσα η συσκευασία και στο κινητό δεν μπαίνει κάπου και είναι και μεγάλη:wacko:, την μικρή την έβαλα κανονικά όμως η συγκεκριμένη τι χρησιμότητα έχει?:X

Είναι για τις περιπτώσεις όπου το μέγεθος έχει τελικά σημασία... :O

 

Είναι αντάπτορας. Βάζεις την μικρή στην υποδοχή του και μετά βάζεις την μεγάλη πλέον κάρτα στο card reader ή στην υποδοχή για sd του pc. Συνήθως οι υποδοχές που έχουν τα pc είναι για μεγάλες sd κάρτες...

Link to comment
Share on other sites

Όχι είναι πολύ καλή συσκευή για τα χρήματα της και για τις ανάγκες του πατέρα μου. Δεν με ενοχλεί που δεν είχε ακουστικά γιατί δεν τα χρειάζεται κιόλας ο πατέρας μου, αλλά μου έκανε εντύπωση που σε νεανικό κινητό όπως θέλει να το κατατάσσει η Samsung, έλειπαν τα ακουστικά. Πάντως το κινητό είναι παραεισαγωγής, αν παίζει κάποιο ρόλο αυτό.

Μήπως ήταν ανοιγμένο; Μήπως το έβγαλαν να του το δείξουν και μετά δεν έβαλαν μέσα το handsfree?

Link to comment
Share on other sites

Μήπως ήταν ανοιγμένο; Μήπως το έβγαλαν να του το δείξουν και μετά δεν έβαλαν μέσα το handsfree?

 

Όχι, ήταν κανονικά σφραγισμένο και με την ταινία ασφαλείας και με τη ζελατίνα.

Link to comment
Share on other sites

Όχι είναι πολύ καλή συσκευή για τα χρήματα της και για τις ανάγκες του πατέρα μου. Δεν με ενοχλεί που δεν είχε ακουστικά γιατί δεν τα χρειάζεται κιόλας ο πατέρας μου, αλλά μου έκανε εντύπωση που σε νεανικό κινητό όπως θέλει να το κατατάσσει η Samsung, έλειπαν τα ακουστικά. Πάντως το κινητό είναι παραεισαγωγής, αν παίζει κάποιο ρόλο αυτό.

 

Αν είναι παραεισαγωγης, τότε μπορεί τα περιεχόμενα να αλλάζουν.

ONEPLUS 12 16/512gb: rooted

Blackview Tab 11 tablet 8/128gb

Amazon Fire stick 4k max

Link to comment
Share on other sites

Όχι, ήταν κανονικά σφραγισμένο και με την ταινία ασφαλείας και με τη ζελατίνα.

Τι εννοείς ζελατίνα; Αν εννοείς εξωτερικά κανένα κινητό samsung δεν έχει ζελατίνα. Σε αντίστοιχη περίπτωση με το galaxy s, το άνοιγαν για να βάλουν μέσα ελληνικές οδηγίες, το έκλειναν με ταινία ασφαλείας και από πάνω έβαζαν και ζελατίνα για ξεκάρφωμα.

Link to comment
Share on other sites

Τι εννοείς ζελατίνα; Αν εννοείς εξωτερικά κανένα κινητό samsung δεν έχει ζελατίνα. Σε αντίστοιχη περίπτωση με το galaxy s, το άνοιγαν για να βάλουν μέσα ελληνικές οδηγίες, το έκλειναν με ταινία ασφαλείας και από πάνω έβαζαν και ζελατίνα για ξεκάρφωμα.

 

Είχε ζελατίνα και ήταν μάλιστα καλά τοποθετημένη και έδειχνε να είναι από το εργοστάσιο συσκευασμένο έτσι το κουτί. Τώρα που το βλέπω έχει στα ελληνικά οδηγίες μέσα. Ύποπτο αυτό. Πάντως το κινητό δεν έδειχνε να είναι μεταχειρισμένο.

Link to comment
Share on other sites

Είχε ζελατίνα και ήταν μάλιστα καλά τοποθετημένη και έδειχνε να είναι από το εργοστάσιο συσκευασμένο έτσι το κουτί. Τώρα που το βλέπω έχει στα ελληνικά οδηγίες μέσα. Ύποπτο αυτό. Πάντως το κινητό δεν έδειχνε να είναι μεταχειρισμένο.

Δεν είναι μεταχειρισμένο, απλά ανοίχτηκε, τοποθετήθηκαν οι οδηγίες και ξανακλείστηκε. Ίσως κάπου εκεί να έγινε η στραβή. Από που το πήρες;

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Y Duos (S6102)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...