Jump to content

Satellite Internet. Ποιος πάροχος και γιατι!


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Όποτε αφού υπαρχει η δυνατότητα σταθερής γραμμής γιατί συζητάμε για δορυφορικό?

Το δορυφορικό ειναι η τελευταία λύση εκει που οι σταθερές γραμμές δεν ειναι προσβάσιμες ή ειναι με πολύ μικρές ταχύτητες.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Όποτε αφού υπαρχει η δυνατότητα σταθερής γραμμής γιατί συζητάμε για δορυφορικό?

Το δορυφορικό ειναι η τελευταία λύση εκει που οι σταθερές γραμμές δεν ειναι προσβάσιμες ή ειναι με πολύ μικρές ταχύτητες.

 

εγώ έλεγα να μετατρέψω την σταθερή σε δορυφορική και μετά να βάλω ένα δορυφορικό πιάτο στο άλλο σπίτι και να μεταφέρω τον αποκωδικοποιητή από σπίτι σε σπίτι. Αυτό είναι το θολά που ρωτάω ναό γίνεται όπως γίνεται και με την Nova και ρωτάω εάν μπορώ να το κάνω και αυτό με το δορυφορικό ίντερνετ αυτή ήτανε από την αρχή η ερώτηση μου.

επιτελους αλλαξαν το ρολοι του ρευματος με ψηφιακο και μπηκαμε στην μηνιαια τηλεμετρηση , παντως 2 λογαριασμοι ρευματος για αλλαγη ρολογιου επανωτοι δεν περιμενα να δω .

Link to comment
Share on other sites

Όχι φυσικά δε γίνεται, δεν εχει καμιά σχέση η δορυφορική τηλεόραση (που είναι μόνο δέκτης) με το δορ. ιντερνετ (που είναι και δέκτης και πομπος και το κόστος του εξοπλισμού, ιδίως του ειδικού lnb, ποlύ μεγάλο). Πολύ πιο φτηνά θα σου στοιχίσει αλλά φυσικά και πολύ πιο γρήγορη και απροβλημάτιστη σαν γραμμή, είναι να βάλεις μια καινούρια σταθερή τηλεφωνική σύνδεση.

Αν και άσχετο με το νήμα, αφού πιάνεις οτε fon, μπορείς να βάλεις ένα παλιό ρουτερ που θα το χρησιμοποιήσεις σαν access point και να αλλάξεις τη σύνδεσή σου στο άλλο σπίτι σε οτε κατεξοχήν με Σαββατοκύριακα. Θα πληρώνεις το μισό πάγιο, θα έχει ιντερνετ στις διακοπές σου και θα μπορείς να πιάνεις και τα δίκτυα του ΟΤΕφον όλο τον χρόνο....

Edited by japetus
Link to comment
Share on other sites

Όχι φυσικά δε γίνεται, δεν εχει καμιά σχέση η δορυφορική τηλεόραση (που είναι μόνο δέκτης) με το δορ. ιντερνετ (που είναι και δέκτης και πομπος και το κόστος του εξοπλισμού, ιδίως του ειδικού lnb, ποlύ μεγάλο). Πολύ πιο φτηνά θα σου στοιχίσει αλλά φυσικά και πολύ πιο γρήγορη και απροβλημάτιστη σαν γραμμή, είναι να βάλεις μια καινούρια σταθερή τηλεφωνική σύνδεση.

Αν και άσχετο με το νήμα, αφού πιάνεις οτε fon, μπορείς να βάλεις ένα παλιό ρουτερ που θα το χρησιμοποιήσεις σαν access point και να αλλάξεις τη σύνδεσή σου στο άλλο σπίτι σε οτε κατεξοχήν με Σαββατοκύριακα. Θα πληρώνεις το μισό πάγιο, θα έχει ιντερνετ στις διακοπές σου και θα μπορείς να πιάνεις και τα δίκτυα του ΟΤΕφον όλο τον χρόνο....

το ote fon μπορώ να το χρησιμοποιήσω και τώρα αλλά δεν πιάνει καλό σήμα πρέπει να κολλήσω στον τοίχο για να μπω! όσο για το κατεξοχήν μεταφέρεις την γραμμή ίντερνετ από το ένα σπίτι στο άλλο νομίζω με μισό πάγιο?

επιτελους αλλαξαν το ρολοι του ρευματος με ψηφιακο και μπηκαμε στην μηνιαια τηλεμετρηση , παντως 2 λογαριασμοι ρευματος για αλλαγη ρολογιου επανωτοι δεν περιμενα να δω .

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
Έχετε να προτείνετε κάτι για μικρή ξενοδοχειακή επιχείρηση σε απομακρυσμένο χωρίο όπου το δίκτυο είναι κάκιστο ; Δορυφορικό χωρίς περιορισμό στην χρηση δεδομένων υπαρχει ?
Link to comment
Share on other sites

Έχετε να προτείνετε κάτι για μικρή ξενοδοχειακή επιχείρηση σε απομακρυσμένο χωρίο όπου το δίκτυο είναι κάκιστο ; Δορυφορικό χωρίς περιορισμό στην χρηση δεδομένων υπαρχει ?

 

μέσω του Οτε τί ταχύτητα πιάνεις? επίσης άμα είναι να βάλεις δορυφορικό ίντερνετ με 20gb ίντερνετ βάλε καλύτερα ίντερνετ ασύρματο με την wind με 20 ευρώ και θα μπορείς να το μεταφέρεις πχ όταν είναι κλειστό το ξενοδοχείο και σε άλλο χώρο. επίσης το δορυφορικό ίντερνετ της forthnet έχει και επιπροσθέτο πακέτο με απεριόριστο όγκο αλλά μόνο τις βραδινές ώρες δες εδώ http://www.forthnet.gr/ServicesBasketForm.aspx?a_id=6950 το κόστος είναι 10 ευρώ τον μήνα και έχει 20 gb ίντερνετ την ημέρα. . επίσης το δορυφορικό ίντερνετ δεν έχει απώλειες ταχύτητας από το σταθερό ίντερνετ.

Edited by JOHNMEGARYTHMOS

επιτελους αλλαξαν το ρολοι του ρευματος με ψηφιακο και μπηκαμε στην μηνιαια τηλεμετρηση , παντως 2 λογαριασμοι ρευματος για αλλαγη ρολογιου επανωτοι δεν περιμενα να δω .

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Οι ταχύτητες δεν ξεπερνάν το 1 mgbps , αλλά το πρόβλημα είναι ότι συχνά δεν υπάρχει καθόλου δίκτυο κάποιες ώρες της μέρας. Δεν το θέλω για προσωπική χρήση αλλά σαν παροχή στους πελάτες.
Link to comment
Share on other sites

Οι ταχύτητες δεν ξεπερνάν το 1 mgbps , αλλά το πρόβλημα είναι ότι συχνά δεν υπάρχει καθόλου δίκτυο κάποιες ώρες της μέρας. Δεν το θέλω για προσωπική χρήση αλλά σαν παροχή στους πελάτες.

 

στους πελάτες έχεις βάλει ίντερνετ με δίκτυο κινητής τηλεφωνίας? τι εταιρεία? επίσης έχεις δοκιμάσει άλλον πάροχο? μην πως είναι καλύτερος? επίσης γιατί δεν βάζεις το μόντεμ που έχεις σε ένα σημείο ψηλό πχ σε παράθυρο που έχει καλύτερο σήμα και να συνδέσεις επάνω repeater ή extender?? πιστεύω ότι έχεις 3g modem ρούτερ και όχι το mifi . επίσης εάν πραγματικά θα πρέπει να βάλεις δορυφορικό ίντερνετ βάλε forthnet και το απεριόριστο ίντερνετ το βράδυ και ενημέρωσε τους πελάτες ότι το βράδυ μόνο έχει απεριόριστη χρήση και ότι την ημέρα υπάρχει περιορισμός στην χρήση, κάτι τέλος πάντων που να μπορούν να καταλάβουν. ή μπορείς να βάλεις κάποιο quos κάτι που να περιορίζει την χρήση δεδομένων ανά χρήστη , ξέρω ότι δεν είναι σωστό να πεις στον πελάτη ότι υπάρχει περιορισμός στην χρήση την ημέρα και θα είναι δυσαρεστημένος αλλά μπορείς να πεις ότι είναι περιορισμός μέσω του δορυφόρου επειδή δεν υπάρχει σταθερός πάροχος ίντερνετ στην περιοχή.

επιτελους αλλαξαν το ρολοι του ρευματος με ψηφιακο και μπηκαμε στην μηνιαια τηλεμετρηση , παντως 2 λογαριασμοι ρευματος για αλλαγη ρολογιου επανωτοι δεν περιμενα να δω .

Link to comment
Share on other sites

στους πελάτες έχεις βάλει ίντερνετ με δίκτυο κινητής τηλεφωνίας? τι εταιρεία? επίσης έχεις δοκιμάσει άλλον πάροχο? μην πως είναι καλύτερος? επίσης γιατί δεν βάζεις το μόντεμ που έχεις σε ένα σημείο ψηλό πχ σε παράθυρο που έχει καλύτερο σήμα και να συνδέσεις επάνω repeater ή extender?? πιστεύω ότι έχεις 3g modem ρούτερ και όχι το mifi . επίσης εάν πραγματικά θα πρέπει να βάλεις δορυφορικό ίντερνετ βάλε forthnet και το απεριόριστο ίντερνετ το βράδυ και ενημέρωσε τους πελάτες ότι το βράδυ μόνο έχει απεριόριστη χρήση και ότι την ημέρα υπάρχει περιορισμός στην χρήση, κάτι τέλος πάντων που να μπορούν να καταλάβουν. ή μπορείς να βάλεις κάποιο quos κάτι που να περιορίζει την χρήση δεδομένων ανά χρήστη , ξέρω ότι δεν είναι σωστό να πεις στον πελάτη ότι υπάρχει περιορισμός στην χρήση την ημέρα και θα είναι δυσαρεστημένος αλλά μπορείς να πεις ότι είναι περιορισμός μέσω του δορυφόρου επειδή δεν υπάρχει σταθερός πάροχος ίντερνετ στην περιοχή.

 

έχω βαλει οτε , και μοιράζω το σημα απο το ρουτερ με extenders γιατι το router ειναι λιγο ποιο μακρια απο τα δωματια. Δεν εχω δοκιμάσει με δίκτυο κινητής τηλεφωνίας γιατι και αυτα εχουν περιορισμο στην χρηση δεδομενων , οποτε αν ειναι ετσι λεω να προτιμήσω το δορυφορικο.

Link to comment
Share on other sites

έχω βαλει οτε , και μοιράζω το σημα απο το ρουτερ με extenders γιατι το router ειναι λιγο ποιο μακρια απο τα δωματια. Δεν εχω δοκιμάσει με δίκτυο κινητής τηλεφωνίας γιατι και αυτα εχουν περιορισμο στην χρηση δεδομενων , οποτε αν ειναι ετσι λεω να προτιμήσω το δορυφορικο.

 

σωστα , αναγκαστηκα θα πας σε δορυφορικο ιντερνετ , αν και σου λεω στην wind εχει με 20ευρω 20gbιντερνετ και στο δορυφορικο ιντερνετ παλι με ογκο χρεωση θα πας οποτε αμα βαλεις forthnet δορυφορικο ειναι η μονη εταιρεια που εχει απεριοριστο το βραδυ ιντερνετ . Αλλα βγαινει ακριβο, ενω τις wind οχι , απο την αλλη θα εχεις απεριοριστο μονο το βραδυ , επισης δοκιμασε με το κινητο σου αμα εχεις σημα 3g και lte να δεις με ενα speedtest τις ταχυτητες που εχεις με το δικτυο κινητης και δοκιμασε το ιντερνετ να δεις πως παει. ειναι κατι που θα σου κοστισει πολυ λιγοτερο και θα δεις εαν αξιζει , διοτι το δορυφορικο ιντερνετ απαιτει εγκατασταση πιατου και μπορει να το γλυτωσεις .

επιτελους αλλαξαν το ρολοι του ρευματος με ψηφιακο και μπηκαμε στην μηνιαια τηλεμετρηση , παντως 2 λογαριασμοι ρευματος για αλλαγη ρολογιου επανωτοι δεν περιμενα να δω .

Link to comment
Share on other sites

σωστα , αναγκαστηκα θα πας σε δορυφορικο ιντερνετ , αν και σου λεω στην wind εχει με 20ευρω 20gbιντερνετ και στο δορυφορικο ιντερνετ παλι με ογκο χρεωση θα πας οποτε αμα βαλεις forthnet δορυφορικο ειναι η μονη εταιρεια που εχει απεριοριστο το βραδυ ιντερνετ . Αλλα βγαινει ακριβο, ενω τις wind οχι , απο την αλλη θα εχεις απεριοριστο μονο το βραδυ , επισης δοκιμασε με το κινητο σου αμα εχεις σημα 3g και lte να δεις με ενα speedtest τις ταχυτητες που εχεις με το δικτυο κινητης και δοκιμασε το ιντερνετ να δεις πως παει. ειναι κατι που θα σου κοστισει πολυ λιγοτερο και θα δεις εαν αξιζει , διοτι το δορυφορικο ιντερνετ απαιτει εγκατασταση πιατου και μπορει να το γλυτωσεις .

 

Το πρόβλημα ειναι οτι στα mobile , (πχ wind) μολις τελειώσουν τα 20giga , η το κλίνεις η υπάρχει ογκοχερωση που δεν συμφέρει , ενω στο δορυφορικό τις forthnet η ταχύτητα πέφτει στα 126 mbps , τουλάχιστον θα μπορείς να δεις κανένα μειλ , φαντάζομαι. Που μπορω να βρω πληροφοριες για αυτο που ειπες για περιορίσιμο χρήσης ?

Link to comment
Share on other sites

Το πρόβλημα ειναι οτι στα mobile , (πχ wind) μολις τελειώσουν τα 20giga , η το κλίνεις η υπάρχει ογκοχερωση που δεν συμφέρει , ενω στο δορυφορικό τις forthnet η ταχύτητα πέφτει στα 126 mbps , τουλάχιστον θα μπορείς να δεις κανένα μειλ , φαντάζομαι. Που μπορω να βρω πληροφοριες για αυτο που ειπες για περιορίσιμο χρήσης ?

 

σε κάποια προγράμματα κινητής τηλεφωνίας μόλις τελειώσει ο όγκος σταματάει το ίντερνετ και άμα θέλεις να συνεχίσεις πρέπει να αγοράσεις πάσο όπου και σε ενημερώνει το κόστος του πριν την αγορά καλό είναι να το ρωτήσεις αυτό. όσο για το περιορισμό στην ταχύτητα στο δορυφορικό ίντερνετ δες έδω http://www.forthnet.gr/FAQ.aspx?a_id=7218 στην ερώτηση 13 λέει Ισχύει Πολιτική Ορθής Χρήσης με ανώτατο όριο κίνησης δεδομένων

10GB / μήνα ή 20GB/μήνα (με απεριόριστη νυχτερινή χρήση 23:00- 07:00) εφόσον επιλεχθεί η συγκεκριμένη υπηρεσία.

Η Πολιτική Ορθής Χρήσης υπάρχει για να επιτρέψει την βέλτιστη χρήση του δορυφορικού φάσματος από όλους τους χρήστες. Εφαρμόζεται δηλαδή, για να αποτρέψει μια μικρή μειοψηφία χρηστών να προβούν σε μη αποδεκτή χρήση της υπηρεσίας που μπορεί να δημιουργήσει πρόβλημα στους υπόλοιπους χρήστες.

Για απλή οικιακή χρήση θα δείς και στην πράξη ότι θα καλύψει τις ανάγκες σου. Αλλωστε, κάνοντας και ορθή χρήση της υπηρεσίας, θα δείς ότι συνεχώς θα μπορείς να κάνεις από απλό browsing μέχρι και downloading. Ακόμη όμως και να ξεπεράσετε το όριο των GB, δε θα μείνεις ποτέ χωρίς υπηρεσία, απλά θα μειωθεί η ταχύτητά σου. To internet που παρέχεται με τις υπηρεσίες Forthnet SAT 20, Forthnet 2play SAT Απεριόριστα και Nova 3play SAT είναι με ταχύτητες έως 20Mbps download & 6 Mbps Upload. Η υπηρεσία είναι σχεδιασμένη με τέτοιο τρόπο ώστε να παρέχει ταχύτητα πολύ κοντινή στα 20 Mbps σε κάθε πελάτη. Βάσει εμπειρίας, το internet μέσω δορυφόρου σε σχέση με το internet μέσω σταθερού δικτύου παρέχει πολύ πιο κοντινές ταχύτητες της ονομαστικής («έως 20Mbps»). Ειδικά σε απομακρυσμένες περιοχές αυτή η απόκλιση είναι πολύ μεγαλύτερη καθώς συνήθως με μια π.χ. ADSL σύνδεση η μέση πραγματική ταχύτητα που πιάνει ο χρήστης σε αυτές τις περιοχές δεν ξεπερνάει τα 4 Mbps (από 24Mbps).

9. Τί γίνεται όταν στο internet ξεπεράσω την μηνιαία κίνηση που δικαιούμαι, έχω κάποια χρέωση;

Όχι , δεν θα έχεις την οποιαδήποτε πρόσθετη χρέωση ούτε διακόπτεται η υπηρεσία internet . Σε περίπτωση που υπερβείς αυτό το όριο περιορίζεται προσωρινά η ταχύτητα της σύνδεσής σου στο ανώτατο όριο των 256 kbps upload & 128 kbps download έως το τέλος του μηνιαίου κύκλου της υπηρεσίας σου. Στη συνέχεια, η ταχύτητα επανέρχεται αυτόματα στο ανώτατο όριο των 20Mbps download & 6Mbps upload. νομίζω ότι σε κάλυψα στις ερωτήσεις σου. σε κάθε περίπτωση όμως έχεις πολύ καλύτερες ταχύτητεσ ακόμα και από το adsl και μόλις καταναλώσεις τον όγκο απλά μειώνεται η ταχύτητα. το κόστος όμως είναι μεγάλο τον μήνα αυτό βλέπω, επίσης άμα έχεις φαξ για τηλέφωνο μέσω δορυφόρου δεν νομίζω ότι δουλεύει, όποτε άμα είναι βάλε μόνο δορυφορικό ίντερνετ χωρίς τηλεφωνία, πιστεύω για άλλη μια φορά πιστεύω ότι από άποψη ταχύτητας συμφέρει το δορυφορικό διότι δεν χάνεις ταχύτητα αλλά και επειδή η wind έχει πρόγραμμα με 20 gb με είκοσι ευρώ μου φαίνεται καλύτερα σε τιμή αποφασίζεις και επιλέγεις, επίσης έχει βγάλει και ο Οτε πακέτα με δορυφορικό ίντερνετ δες εδώ https://www.cosmote.gr/fixed/consumer/products-services/ote-satellite-internet στο πρόγραμμα 39.90 και πάνω έχει δώρο το κόστος ενεργοποίησης και το μόντεμ και το βράδυ 00:00-6:00 έχει απεριόριστη χρήση .

επιτελους αλλαξαν το ρολοι του ρευματος με ψηφιακο και μπηκαμε στην μηνιαια τηλεμετρηση , παντως 2 λογαριασμοι ρευματος για αλλαγη ρολογιου επανωτοι δεν περιμενα να δω .

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 1 year later...
Παιδια μενω σε ενα χωριο της Ηλειας οπου κανένας παροχος δν εχει σταθερη γραμμη για απεριόριστο ιντερνετ. Εδω και 3 χρονια εχω vodafone mobile broadband... η ταχυτητα μπορω να πω ότι είναι παρα πολυ καλη (22 mbps) αλλα το θεμα ειναι στα mb... Στην αρχη ειχαμε 25gb (εγω και ο αδερφος μ) και ειμασταν πραγματικα μια χαρα (δν ειχαμε ξεπερασει ποτε το οριο). Ομως τα τελευταια 2 χρονια εχουμε μονο 10gb με αποτελεσμα να μην μας φτανουν ΚΑΘΟΛΟΥ. Το κυριο προβλημα μας ειναι οτι παίζουμε online games με αποτελεσμα να χρειαζόμαστε παντα ιντερνετ. Το κοστος του συμβολαιο ειναι αρκετα μικρο σε σύγκριση με αλλα (25€ τον μηνα με 10gb και απεριοριστα σταθερα) αλλα και παλι εχουμε προβλημα... Τωρα τελευταια (Ιανουάριος) εχει βγει ενα καινούργιο προγραμμα απο την cosmote (comsote rural) οπου καθε χωρικ θα εχει απεριόριστο ιντερνετ) . Περιμενω εδω και 6 μηνες και δν εχει γινει τπτ. Εχω ακουσει οτι σε αλλα χωρια εχει λυθεί το πρόβλημα αλλα σε εμας οχι.... Υπαρχει ομως το comsote sattelite και το comsote home double play sim οπου ειναι αρκετα ενδιαφεροντα... Ας τα δει κάποιος και ας μ πει την γνώμη του για τα 2 αυτα πακετα. Μπορω να πληρωσω μεχρι 30€ το πολυ (αφου δν θα ειναι απεριόριστο). Ας μου καποιος επισης καποιο αλλο πακετο απο αλλη εταιρεια (δοκιμασμένο). Ευχαριστω πολυ.
Link to comment
Share on other sites

Παιδια μενω σε ενα χωριο της Ηλειας οπου κανένας παροχος δν εχει σταθερη γραμμη για απεριόριστο ιντερνετ. Εδω και 3 χρονια εχω vodafone mobile broadband... η ταχυτητα μπορω να πω ότι είναι παρα πολυ καλη (22 mbps) αλλα το θεμα ειναι στα mb... Στην αρχη ειχαμε 25gb (εγω και ο αδερφος μ) και ειμασταν πραγματικα μια χαρα (δν ειχαμε ξεπερασει ποτε το οριο). Ομως τα τελευταια 2 χρονια εχουμε μονο 10gb με αποτελεσμα να μην μας φτανουν ΚΑΘΟΛΟΥ. Το κυριο προβλημα μας ειναι οτι παίζουμε online games με αποτελεσμα να χρειαζόμαστε παντα ιντερνετ. Το κοστος του συμβολαιο ειναι αρκετα μικρο σε σύγκριση με αλλα (25€ τον μηνα με 10gb και απεριοριστα σταθερα) αλλα και παλι εχουμε προβλημα... Τωρα τελευταια (Ιανουάριος) εχει βγει ενα καινούργιο προγραμμα απο την cosmote (comsote rural) οπου καθε χωρικ θα εχει απεριόριστο ιντερνετ) . Περιμενω εδω και 6 μηνες και δν εχει γινει τπτ. Εχω ακουσει οτι σε αλλα χωρια εχει λυθεί το πρόβλημα αλλα σε εμας οχι.... Υπαρχει ομως το comsote sattelite και το comsote home double play sim οπου ειναι αρκετα ενδιαφεροντα... Ας τα δει κάποιος και ας μ πει την γνώμη του για τα 2 αυτα πακετα. Μπορω να πληρωσω μεχρι 30€ το πολυ (αφου δν θα ειναι απεριόριστο). Ας μου καποιος επισης καποιο αλλο πακετο απο αλλη εταιρεια (δοκιμασμένο). Ευχαριστω πολυ.

 

30GB με 20€ στη Wind παιζει επισης παιζει και το SimpleFi με 2€ παγιο και 300Mb το μηνα και μετα εχει διαφορα πακετα.

Προυποθεση ειναι να εχεις 4G καλυψη( γυρω στα 20Mbps download απο B20/800mhz κεραια).

Ηλεια αν εξαιρεσεις τη περιοχη της Μανωλαδας που εχει θεματα(χωρια πανω στην εθνικη Πατρων-Πυργου δεν ειχαν ουτε 2G ή προβληματικο σημα).

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

  • 2 years later...
Μιας και περασαν αρκετα χρονια και υπάρχουν πολλα πακετα χωρις να εχουν ογκοχρεωση και υποσχονται 20 και 30 mbps ξέρει καινεισ τι παίζει;; ειναι πραγματικές ταχύτητες? Ειναι αξιοπιστα;;
Samsung Galaxy S8 plus.....
Link to comment
Share on other sites

Περρισκτρροι τα ίδια παρέχουν βρες αυτό που σε βολεύει χρηματικά ή αν υπάρχει συνολικό πακέτο ποιος έχει καλύτερο πακέτο

Απλά πληροφοριακά παιχνίδια online τα ξεχνάς

Link to comment
Share on other sites

Για ποιο λογο;; αν και δν παιζω.. Με ενδιαφέρει ταινιεσ σειρεσ και τετοια κατα βαση... Θα έχω πρόβλημα;;;

..

Samsung Galaxy S8 plus.....
Link to comment
Share on other sites

Για ποιο λογο;; αν και δν παιζω.. Με ενδιαφέρει ταινιεσ σειρεσ και τετοια κατα βαση... Θα έχω πρόβλημα;;;

..

 

Θα έχει καθυστέρηση το online παιχνίδι λόγω του δορυφόρου.

επιτελους αλλαξαν το ρολοι του ρευματος με ψηφιακο και μπηκαμε στην μηνιαια τηλεμετρηση , παντως 2 λογαριασμοι ρευματος για αλλαγη ρολογιου επανωτοι δεν περιμενα να δω .

Link to comment
Share on other sites

Για ποιο λογο;; αν και δν παιζω.. Με ενδιαφέρει ταινιεσ σειρεσ και τετοια κατα βαση... Θα έχω πρόβλημα;;;

..

 

τρατοδες latency λογο αποσταση που διανει το σήμα

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...