Jump to content

Alcatel OT-995


tzivanas
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

καλησπερα υπαρχει καποια βελτιωση για το συγκεκριμενο τηλεφωνο???? Διοτι το εχω αγορασει περιπου 8 μηνες πριν και ανα δυο μηνες ειμαι συνεχεια στο πλαισιο για υοτιθεμενη αναβαθμιση επειδη κολλαει και αναβοσβηνει μονο του οποτε θελει!!! τεσπα αν υπαρχει καποιος τροπος για να το αναβαθμισω απο 2.3.6 σε 4 η 4.1 η 4.2 γιατι εχω ακουσει οτι ειναι πολυ καλυτερα!!!!! ευχαριστω!!!

 

δεν θα παθεις κατι αν διαβασεις 2 με 3 σελιδες πισω..

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Φιλαράκι tauros όπως σου απάντησαν τα παιδιά,ψάξε τις ερωτήσεις που έχω κάνει εγώ εδώ μέσα και σίγουρα θα βρείς τις απαντήσεις που θέλεις.

 

εγώ επαναλαμβάνω...:p

εγώ φοράω τη ρομ του tsicrete (ics μεταφρασμένη νομίζω απο Η1Ν1)χωρίς κανένα πρόβλημα λειτουργίας ως τώρα και το τηλ είναι rooted.

απλά επειδή το παραφόρτωσα άρχισε να ψιλοκολλάει το τηλέφωνο,εννοώ να καθυστερεί σε λειτουργίες.

ήθελα να δοκιμάσω επαναφορά στις εργοστασιακές αλλά δεν το κάνει:wacko:

ξέρει κανείς τι πρέπει να κάνω για να με βοηθήσει?

 

και κάτι άλλο,αν θέλω να περάσω άλλη ρομ ή ακόμη και μια official ics απο Γαλλία π.χ.,πιο σύγχρονη σαν αυτές που ποστάρετε,τι κάνω?

θα έχω θέμα με το root να περάσω τη γαλλική ics?

τι προτείνετε?μόνο μην μείνετε στη πρόταση...πείτε και πως το κάνω...αχαχα,ευχαριστώ!:p

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα,συνδεσα σημερα το κινητο μου με το pc περασα τα αρχεια απο ενα παιχνιδι και μετα εκανα reboot...το κινητο δεν ανοιγη με τιποτε,βαζω το φορτιστη αλλα ουτε το ledακι αναβει...καμια βοηθεια αν γινεται...φυσικα ουτε με volume down + power γινεται κατι...
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Καλησπέρα πήγα σήμερα στο μαγαζί που πείρα το 995 να ρωτήσω αν μπορεί να να γίνει ενημέρωση σε έκδοση 4.0.1 απο 3.6.0 που είναι τώρα φυσικά δεν πηγα έτσι αν πρώτα δεν είχα ενημερωθεί πως εχει βγει (έτσι ειχα διαβάσει στο ιντερτετ τουλάχιστον ) το παιδί στο τεχνικο τμήμα ηταν πολυ εξυπηρετικο και μου είπε οτι δεν εχει βγει , του είπα οτι το κινητό κολλάει κάποιες φορές όπως το wi fi δεν εκπέμπει ή δεν βρίσκει καθόλου ή οπως ορισμένες εφαρμογές κολλανε και βγάζουν σφάλμα .Θα ήθελα να ρωτήσω τι μπορω να κανω για να μην κολλάει οπως για παράδειγμα κολλάει η εφαρμογη agones.gr kouponiopap and gazzeta.gr , dolphin browser αν μπορείτε να δέσετε καμία λύση ευχαριστώ ..

 

 

Υ.Γ το κινητό μετά απο restart ειναι οκ δουλεύει κανονικά του εχω κανει επαναφορά εργωστασιακων ρυθμίσεων αλλά τιποτα

Η μεγαλη δυναμη θελει και μεγαλη ευθυνη !!!
Link to comment
Share on other sites

Γεια χαρα,

εχω την 2,3,6 συνδεσα το καλωδιο usb και εβαλα την CWM για να μπω στο recovery για να κανω επαναφορα , ομως τωρα μενει στην αρχικη οθονη (λευκη οθονη με το σημα της alcatel) δεν βαζω τον σωστο cwm ??? το κινητο δεν εχει θεμα.. περιμενω τις απαντησεις σας

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
παιδες παντως μετα απο αρκετες μερες φορωντας την τελευταια εκδοση cm-10.1-20130819-UNOFFICIAL-cocktail δεν ειμαι ευχαριστημενος.Αρκετα κολληματακια,παγωμαρες πολλες σε σημειο που πρεπει να βγει η μπαταρια,πολλα restart oi browsers.Αυτα προς το παρον...
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

μετά απο ενα χρόνο χρήσης το 995 εχει γίνει ιδιαίτερα αργό. Η μνημη του είναι παντα πολυ χαμηλη και

ακομα και με διαφορα utilities που ελευθερωνουν αυτόματα μνημη, το προβλημα παραμενει.

Σκεφτόμουν να το επαναφέρω στην αρχική του κατασταση τουλαχιστον..

Τι προτείνετε; Να το rootαρω και να βαλω καμια νεα εκδοση ;

Να παρω backup και να το επαναφέρω;

Ποιος ειναι ο πιο ασφαλής και ευκολος τρόπος να κανω "φορματ" και να επανερθει οπως οταν το πηρα;

 

thx

Link to comment
Share on other sites

μετά απο ενα χρόνο χρήσης το 995 εχει γίνει ιδιαίτερα αργό. Η μνημη του είναι παντα πολυ χαμηλη και

ακομα και με διαφορα utilities που ελευθερωνουν αυτόματα μνημη, το προβλημα παραμενει.

Σκεφτόμουν να το επαναφέρω στην αρχική του κατασταση τουλαχιστον..

Τι προτείνετε; Να το rootαρω και να βαλω καμια νεα εκδοση ;

Να παρω backup και να το επαναφέρω;

Ποιος ειναι ο πιο ασφαλής και ευκολος τρόπος να κανω "φορματ" και να επανερθει οπως οταν το πηρα;

 

thx

 

Με ποιά utilities απελευθερώνεις μνήμη?

jimn
Link to comment
Share on other sites

Παιδια εβαλα την τελευταια cm-10.1-20130908-UNOFFICIAL-cocktail και τα πραγματα πανε πολυ καλα ευτυχως.Η μνημη παραμενει στα ιδια επιπεδα αλλα προς το παρον το κινητο τρεχει φυσιολογικα χωρις κολληματα και restarts.
Link to comment
Share on other sites

Thanks φίλε μου. Αν μπορείς ενημέρωσε και σε λίγες μέρες αν συνεχίζεις να είσαι ικανοποιημένος.
Link to comment
Share on other sites

Παιδια εβαλα την τελευταια cm-10.1-20130908-UNOFFICIAL-cocktail και τα πραγματα πανε πολυ καλα ευτυχως.Η μνημη παραμενει στα ιδια επιπεδα αλλα προς το παρον το κινητο τρεχει φυσιολογικα χωρις κολληματα και restarts.

Έχει διαφορά με την cm-10.1-20130619-UNOFFICIAL-cocktail ??

έχει μέσα το google play η πρέπει να το εγκαταστήσουμε ξεχωριστά ??

Ραδιόφωνο έχει ??

Για δώσε καμιά πληροφορία

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Έχει κάνει κάποιος το update από τη σελίδα της Alcatel;

 

Ναι , έκανα πριν 2 ημέρες ... Τελικά η stock GB έχει καλύτερη διάρκεια μπαταρίας.

 

Βασικά , ποιά ROM κατά τη γνώμη σας έχει την καλύτερη διάρκεια μπαταρίας;

Link to comment
Share on other sites

Την έβαλα αλλά δεν μου βλέπει την sim και αναγκάστηκα να επαναφέρω το backup που κράτησα

Ευχαριστώ πάντως

Link to comment
Share on other sites

πρέπει να ακολουθήσεις ολα τα βηματα που εχει και θα βλεπεις την sim...για κοιταξε το ξανα ...
Μα εδώ είναι το θέμα έκανα ακριβώς ότι αναφέρει

Αποσυμπίεσα το bootloader CWM_6_20130615.zip στον υπολογιστή μου αντέγραψα στην sd το cm-10.1-20130819-UNOFFICIAL και το gapps-CM10.1-2013.08.03_OT-995 και το patch έβαλα το τηλέφωνο σε boot mode το σύνδεσα με το usb και τρέχω το loader από το pc ανοίγει το τηλέφωνο κάνω wipe, format "system", "system/app" , "data" partitions όλα οκ κάνω back και πάω στο Install zip from sdcard κάνω εγκατάσταση μετά περνάω και το gapps οκ περναω και το patch κάνω επανεκκίνηση όταν φόρτωσε του ξανακάνω δεύτερη όπως ακριβώς το λέει περιμένω λίγο να δω μήπως βρει δίκτυο αλλά τίποτα Μήπως κάποιος με καθαρότερο μυαλό βρει που έχω κανει λάθος ??

Edited by caliber30
Link to comment
Share on other sites

οπως βλεπω τα κανεις ολα σωστα ...προσπαθησε ακομη μια φορα και κατεβασε απο την σελιδα 25 αυτο cm-10.1-20130908-UNOFFICIAL-cocktail που εχει updated cm sources and kernel.....η σελιδα με ολες τις ρομ ειναι αυτη...https://docs.google.com/spreadsheet/ccc?key=0Alavy6VJmNgNdFVkc0ZiUjQ2ZUp3bDFWZ3ZLcTM3V3c#gid=0 εγω χρησιμοποιω αυτη http://forum.xda-developers.com/showpost.php?p=37849442 παντως και νομιζω οτι ειναι η καλυτερη για το 995...
Link to comment
Share on other sites

οπως βλεπω τα κανεις ολα σωστα ...προσπαθησε ακομη μια φορα και κατεβασε απο την σελιδα 25 αυτο cm-10.1-20130908-UNOFFICIAL-cocktail που εχει updated cm sources and kernel.....η σελιδα με ολες τις ρομ ειναι αυτη...https://docs.google.com/spreadsheet/ccc?key=0Alavy6VJmNgNdFVkc0ZiUjQ2ZUp3bDFWZ3ZLcTM3V3c#gid=0 εγω χρησιμοποιω αυτη http://forum.xda-developers.com/showpost.php?p=37849442 παντως και νομιζω οτι ειναι η καλυτερη για το 995...
Ευχαριστώ θα το ξαναπροσπαθήσω
Link to comment
Share on other sites

Έβαλα τελικά την cm-10.1-20130908-UNOFFICIAL-cocktail δουλεύει καλά άλλα λείπουν πραγματάκια σαν αυτά που σημειώνω στο Screenshot και κάποιες επιλογές για εικονίδια λεπτομέρειες δηλαδή αλλά την έβγαλα
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Alcatel OT-995

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...