Jump to content

Sony Xperia Sole / Sola


Karthan7
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπερα, εχετε ωραιο forum, ειμαι ενα βημα πριν παρω το Sole και ελεγα μηπως εχετε κατι αλλο να μου προτεινεται μια και ξερετε το κινητο.Ελεγα για το Galaxy to Ace 2, επειδη ειναι και καλα απο οτι ακουω πιο αξιοπιστο με καλυτερη μπαταρια και λιγοτερα sr.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Παιδια να εκφρασω και γω την ανησυχια μου για το κουμπι της φωτογραφικης, οπως και ενας φιλος σε αλλο σχολιο? Φαινεται ρε ****το πως αν το πατησεις καμμια 20ρια φορες θα χαλασει..:cry::cry:
Link to comment
Share on other sites

Παιδια να εκφρασω και γω την ανησυχια μου για το κουμπι της φωτογραφικης, οπως και ενας φιλος σε αλλο σχολιο? Φαινεται ρε ****το πως αν το πατησεις καμμια 20ρια φορες θα χαλασει..:cry::cry:

Μη στεναχωριέσαι.εγώ το έχω πατήσει πάνω από 20 πάντως και είναι οκ ακόμη :-P χαχα

Πάντως η αλήθεια είναι ότι δεν τι πολυχρησινοποιω γιατί δε με βολεύει καθώς το δεύτερο πάτημά του το νιώθω αρκετά σκληρό. Οπότε έχω ρυθμίσει τηβ κάμερα να τραβάει φωτογραφία με το που πατάω την οθόνη και όλα καλά :-)

Link to comment
Share on other sites

Μη στεναχωριέσαι.εγώ το έχω πατήσει πάνω από 20 πάντως και είναι οκ ακόμη :-P χαχα

Πάντως η αλήθεια είναι ότι δεν τι πολυχρησινοποιω γιατί δε με βολεύει καθώς το δεύτερο πάτημά του το νιώθω αρκετά σκληρό. Οπότε έχω ρυθμίσει τηβ κάμερα να τραβάει φωτογραφία με το που πατάω την οθόνη και όλα καλά :-)

 

Και εγώ ακριβώς έτσι.. Όχι γιατί φοβάμαι να πατήσω το κουμπί (δεν πρόκειται ποτέ να πάθει τίποτα), αλλά γιατί είναι σκληρό και με ένα χέρι θα σου βγει σίγουρα κουνημένη η φωτογραφία....

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα, εχετε ωραιο forum, ειμαι ενα βημα πριν παρω το Sole και ελεγα μηπως εχετε κατι αλλο να μου προτεινεται μια και ξερετε το κινητο.Ελεγα για το Galaxy to Ace 2, επειδη ειναι και καλα απο οτι ακουω πιο αξιοπιστο με καλυτερη μπαταρια και λιγοτερα sr.

 

Μην πάρεις το ace 2 δεν θα πάρει ics(το διάβασα στο techblog):shock:

Link to comment
Share on other sites

Telika to Sole εχει προβλημα στο ακουστικο???????, Εχει χαμηλο σημα η κοσμοτε + οτι δεν εχω και την καλυτερη ακοη οποτε με ενδιαφερει το θεμα !!!!! Το sole ua parei ics???
Link to comment
Share on other sites

Οπότε έχω ρυθμίσει τηβ κάμερα να τραβάει φωτογραφία με το που πατάω την οθόνη και όλα καλά :-)

 

Μόλις βρήκα την επόμενη ρύθμιση που θα κάνω, thanx guys!

Link to comment
Share on other sites

Telika to Sole εχει προβλημα στο ακουστικο???????, Εχει χαμηλο σημα η κοσμοτε + οτι δεν εχω και την καλυτερη ακοη οποτε με ενδιαφερει το θεμα !!!!! Το sole ua parei ics???

 

πήγαινε να το δεις από κοντά ίσως να σου βάλουν κάποια sim να αποφασίσεις μόνος σου, είναι εντελώς υποκειμενική η άποψη του καθενός πάνω σε αυτό το θέμα , η ένταση εμένα στο ακουστικό μου φαίνεται κανονική ούτε τσιρίζει ο άλλος στο αυτί σου ούτε δυσκολεύεσαι να τον ακούσεις, όπως και του ηχείου αν ακουμπάει κάπου δεν ακούγεται πολύ καλά αν δεν ακουμπάει ακούγεται πολύ δυνατά... Αλλά αφού λες ότι έχεις και πρόβλημα ίσως θα έπρεπε να το κοιτάξεις πολύ το θέμα και να αποκτήσεις προσωπική άποψη για όποιο τηλέφωνο και να πάρεις

 

Για το ics τώρα έτσι μας έχουν πει ήδη το S και το P έχουν πάρει οπότε περιμένουμε να το πάρουμε όπου να 'ναι...

Link to comment
Share on other sites

Στο φορουμ του xda διαβασμα οτι θα ερθει η ics στο sole ως το τελος του τριτου τριμηνου του 2012.δηλαδη ως το τελος του Σεπτεμβρη.Ειχε παραθεσει ενα παιδι την συζητηση του με εναν υπαλληλο της Sony UK.
Link to comment
Share on other sites

Στο φορουμ του xda διαβασμα οτι θα ερθει η ics στο sole ως το τελος του τριτου τριμηνου του 2012.δηλαδη ως το τελος του Σεπτεμβρη.Ειχε παραθεσει ενα παιδι την συζητηση του με εναν υπαλληλο της Sony UK.

 

Όποτε και να έρθει δεν έχω πρόβλημα εγώ....Περνάω launchers και έτσι δεν βαριέμαι ποτέ το κινητό!!!:):)

Link to comment
Share on other sites

μα δεν ειναι μονο απο θεμα αισθητικης η αναγκη της ics.Ειναι και οι περισσοτερες δυνατοτητες που σου δινει.
Link to comment
Share on other sites

μα δεν ειναι μονο απο θεμα αισθητικης η αναγκη της ics.Ειναι και οι περισσοτερες δυνατοτητες που σου δινει.

 

Δηλαδή τι δυνατότητες θα δίνει?Στο P που πήρε ics τι άλλαξε?

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον παιδια επανερχομαι με δυσαρεσκεια στο θεμα. Οπως εχει αναφερθει κ πιο πριν, αν και δε δωθηκε συνεχεια στο θεμα, η οθονη τρεμοπαιζει με ανοιχτοχρωμο background, ιδιαιτερα σε χαμηλη φωτεινοτητα. Το προβλημα βελτιωνεται με απενεργοποιηση της αυτοματης φωτεινοτητας, αλλα υπαρχει ακομα. Μπηκα στο sonymobile και ειδα οτι στι εξωτερικο το αναφερει πολυς κοσμος. Μαλλον ειναι προβλημα του light sensor που ειναι διπλα στο ηχειο... Anyway, αναμενουμε ics μπας κ φτιαξει...(παρομοιο προβλημα εχει αναφερθει για mini, arc)
Link to comment
Share on other sites

Λοιπον παιδια επανερχομαι με δυσαρεσκεια στο θεμα. Οπως εχει αναφερθει κ πιο πριν, αν και δε δωθηκε συνεχεια στο θεμα, η οθονη τρεμοπαιζει με ανοιχτοχρωμο background, ιδιαιτερα σε χαμηλη φωτεινοτητα. Το προβλημα βελτιωνεται με απενεργοποιηση της αυτοματης φωτεινοτητας, αλλα υπαρχει ακομα. Μπηκα στο sonymobile και ειδα οτι στι εξωτερικο το αναφερει πολυς κοσμος. Μαλλον ειναι προβλημα του light sensor που ειναι διπλα στο ηχειο... Anyway, αναμενουμε ics μπας κ φτιαξει...(παρομοιο προβλημα εχει αναφερθει για mini, arc)

 

Με root και το disable autobrightness λυνεται και εχεις αλλη οθονη

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Σ ευχαριστω για την απαντηση. Γενικα δεν ειμαι πολυ πειραχτηρι, αν κ γνωριχω τα οφελη του root.. Αν οντως βελτιωνεται οπως λες, και το προβλημα γινει ενοχλητικο, θα πεσει root συννεφο!! Εχει δοκιμασει κανεις rom απο xda η περιμενετε ολοι ics πρωτα??
Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή τι δυνατότητες θα δίνει?Στο P που πήρε ics τι άλλαξε?

 

http://www.gsmarena.com/sony_xperia_p_ice_cream_sandwich_update_rolling_out-news-4665.php

 

δες στο λινκ.επισης υπαρχουν εφαρμογες οπως το google chrome που θελουν 4.0 και πανω

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή τι δυνατότητες θα δίνει?Στο P που πήρε ics τι άλλαξε?

 

Έχει πολλές νέες λειτουργίες - εφαρμογές είναι πιο γρήγορο το κινητό μετά (ανεξαρτήτως και μοντέλο)

 

Δηλαδή να καταλάβω οι ποιο πολύ των περιμένετε για την αίσθηση ότι έχω νέα έκδοση στο κινητό :X

Digital-Doctor.blogspot.gr
Link to comment
Share on other sites

Σ ευχαριστω για την απαντηση. Γενικα δεν ειμαι πολυ πειραχτηρι, αν κ γνωριχω τα οφελη του root.. Αν οντως βελτιωνεται οπως λες, και το προβλημα γινει ενοχλητικο, θα πεσει root συννεφο!! Εχει δοκιμασει κανεις rom απο xda η περιμενετε ολοι ics πρωτα??

 

Σε οσα xperia του 11 το δοκιμασα, πραγματικα μιλαμε για αλλη οθονη! Λαμπερη,2 φορες πιο φωτεινη και χωρις το ενοχλητικo flickering

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Μόλις βρήκα την επόμενη ρύθμιση που θα κάνω, thanx guys!

 

πείτε πως να το κάνουμε ρε σεις!

NEVER WITH THE CLIENTS,NEVER WITH THE STAFF

<ΟΧΙ ΣΤΑ GREEKLISH!!!>

Link to comment
Share on other sites

πείτε πως να το κάνουμε ρε σεις!

 

Μεσα στην καμερα, μπαινοντας στο μενου με το πκηκτρο αφης κατω δεξια, σερνεις την πτωτη οθονη μενου αριστερα για να εμφανιστει η δευτερη.. Εκει πας μεθοδος ληψης, και επιλεγεις ληψη με αφη!

Link to comment
Share on other sites

για να τραβηξουμε φωτο 5 megapixel wide γινετε με εξωτερικο προγραμμα?

επισης εχετε παρατηρησει καποια τριξιματα στο πισω καπακι?

Edited by loypis
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μάλλον θα πάρω μια 8άρα micro sd επειδή η 2άρα δεν μου έφτασε τελικά αλλά τα αρχεία από την 2άρα πως θα τα μεταφέρω?
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μάλλον θα πάρω μια 8άρα micro sd επειδή η 2άρα δεν μου έφτασε τελικά αλλά τα αρχεία από την 2άρα πως θα τα μεταφέρω?

 

Να μεταφέρεις ο,τι έχεις στην 2αρα σε υπολογιστή και μετά από τον υπολογιστή στην 8αρα.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Xperia Sole / Sola

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...