Jump to content

Sony Xperia Sole / Sola


Karthan7
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δεν εχει τυχει να χρησιμοποιησω ακομα titanium.. Θα το κατεβασω να το δω..

 

Εχετε δικιο και οι 2.. οντως κανει reboot αλλα δεν μπαινει recovery.. λαθος δικο μου.. Και οντως στο TB φαινεται μονο μια γραμμη.. ελπιζω να διορθωθουν ολα στην ν4 γιατι δειχνει πολυ καλη και γρηγορη ROM..

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Εχετε δικιο και οι 2.. οντως κανει reboot αλλα δεν μπαινει recovery.. λαθος δικο μου.. Και οντως στο TB φαινεται μονο μια γραμμη.. ελπιζω να διορθωθουν ολα στην ν4 γιατι δειχνει πολυ καλη και γρηγορη ROM..

 

Να σου πω την αληθεια και να μην διορθωθουν δεν θα εχω προβλημα.. Εχω αντεξει ρομ με πολυ πιο σοβαρα bug, οπως να μην σου ανοιγει το πληκτρολογιο.. Ειναι τοσο καλη και γρηγορη η ρομ που θα τα υποστω ολα..

Απλα αν μπορει καποιος απο τους 2 σας να γραψει στο xda για αυτα τα 2 λαθη, γιατι εμενα δεν με αφηνει επειδη δεν εχω κανει κανενα ποστ..

Link to comment
Share on other sites

αυτός ο dev έβγαλε μια ρομ για κάθε λειτουργικό :-P

Πάντως αυτή που έχουμε τώρα είναι πράγματι η καλύτερη custom. Μειονέκτημα ότι λόγω gb κάποιες εφαρμογές δεν υπάρχουν ή έχουν μειωμένα χαρακτηρστικα. Αν όμως μείνει έτσι η απόδοση μετά το φόρτωμα εφαρμογών δύσκολα θα την αλλάξω..

Link to comment
Share on other sites

Εγω μεχρι στιγμης μονο 1 εφαρμογη βρηκα να μην ειναι συμβατη.. Το greenify. Αλλα υπαρχει η εφαρμογη disable services που μπορείς να κλεινεις ακομα και τα google play services!!
Link to comment
Share on other sites

Greenify, goole keep, Google calendar, Nova launcher, tapatalk (νέα έκδοση), Gmail (νέα έκδοση)

Αυτές έχω εντόπισε προς το παρόν, λογικά θα υπάρχουν και άλλες όμως

Link to comment
Share on other sites

Θυμάται κανείς το μοντέλο των ακουστικών που είχε στην συσκευασία το κινητό μας? Αν όχι κάποια σίγουρη και συμβατή πρόταση για οικονομικό handsfree γιατί έχασα τα εργοστασιακα.:X
Link to comment
Share on other sites

μιας και αναφερατε τα handsfree εχω παρει κανα 2 μοντελα sony αλλα δεν παιζουν στο sole.σε αλλα κινητα sony αλλα και samsung παιζουν κανονικα και τα χαρισα,γιατι ομως?
Link to comment
Share on other sites

μιας και αναφερατε τα handsfree εχω παρει κανα 2 μοντελα sony αλλα δεν παιζουν στο sole.σε αλλα κινητα sony αλλα και samsung παιζουν κανονικα και τα χαρισα,γιατι ομως?

 

Αν αναφέρεσαι στα "θρυλικά" MH1 της sony που τα έβγαλε το e-shop στα €8.8 και έκλαψαν μανούλες, ο λόγος είναι ασυμβατότητα με τα νέα μοντέλα κινητών. Τα συγκεκριμένα handsfree έχουν διαφορετικό πρωτόκολλο επικοινωνίας και ταιριάζουν μόνο σε κάποια "παλιά" τηλέφωνα, πριν το 2011. Για να δουλέψουν σε σύγχρονα μοντέλα (και πάλι όχι πλήρως, απλά τα βασικά), χρειάζεσαι ένα ανταπτοράκι. Γενικά, κάποια παλιά μοντέλα handsfree έχουν προβλήματα με τα σύγχρονα κινητά.

Link to comment
Share on other sites

Αν αναφέρεσαι στα "θρυλικά" MH1 της sony που τα έβγαλε το e-shop στα €8.8 και έκλαψαν μανούλες, ο λόγος είναι ασυμβατότητα με τα νέα μοντέλα κινητών. Τα συγκεκριμένα handsfree έχουν διαφορετικό πρωτόκολλο επικοινωνίας και ταιριάζουν μόνο σε κάποια "παλιά" τηλέφωνα, πριν το 2011. Για να δουλέψουν σε σύγχρονα μοντέλα (και πάλι όχι πλήρως, απλά τα βασικά), χρειάζεσαι ένα ανταπτοράκι. Γενικά, κάποια παλιά μοντέλα handsfree έχουν προβλήματα με τα σύγχρονα κινητά.

 

αν ρωτας μαθαινεις...σ ευχαριστω πολυ για την απαντηση.μηπως ξερεις σε μελλοντικη αγορα handsfree τι να προσεχω να αναγραφει στα χαρακτηριστικά?

Link to comment
Share on other sites

αν ρωτας μαθαινεις...σ ευχαριστω πολυ για την απαντηση.μηπως ξερεις σε μελλοντικη αγορα handsfree τι να προσεχω να αναγραφει στα χαρακτηριστικά?

 

CTIA compatible.

To προηγούμενο πρωτόκολλο (OMTP) έχει εγκαταλειφθεί και υπάρχει περίπτωση να πέσεις σε τέτοιο μόνο αν πάρεις κάποιο στοκαρισμένο, πράγμα αρκετά πιθανό δυστυχώς. Και φοβάμαι ότι και ακόμη και το ανταπτοράκι δεν κάνει όλα τα πλήκτρα να δουλεύουν σωστά, απλά σου επιτρέπει να ακούς/μιλάς/δέχεσαι/απορρίπτεις κλήσεις, όλα τα παραπάνω πλήκτρα (volume +,-) νομίζω ότι δεν θα λειτουργούν ό,τι και να κάνεις. Θα ξέρω όταν μου έρθει το ανταπτοράκι.

Πάντως αν πήρες τα συγκεκριμένα ακουστικά και τα χάρισες, κάποιον έκανες ευτυχισμένο, είναι απίστευτα για τα χρήματά τους!..

Link to comment
Share on other sites

CTIA compatible.

To προηγούμενο πρωτόκολλο (OMTP) έχει εγκαταλειφθεί και υπάρχει περίπτωση να πέσεις σε τέτοιο μόνο αν πάρεις κάποιο στοκαρισμένο, πράγμα αρκετά πιθανό δυστυχώς. Και φοβάμαι ότι και ακόμη και το ανταπτοράκι δεν κάνει όλα τα πλήκτρα να δουλεύουν σωστά, απλά σου επιτρέπει να ακούς/μιλάς/δέχεσαι/απορρίπτεις κλήσεις, όλα τα παραπάνω πλήκτρα (volume +,-) νομίζω ότι δεν θα λειτουργούν ό,τι και να κάνεις. Θα ξέρω όταν μου έρθει το ανταπτοράκι.

Πάντως αν πήρες τα συγκεκριμένα ακουστικά και τα χάρισες, κάποιον έκανες ευτυχισμένο, είναι απίστευτα για τα χρήματά τους!..

 

τα πρωτα δεν θυμαμαι τα τελευταια ηταν τα SONY ERICSSON MH700 και τα χαρισα στην κορη μου που εχει το mini pro και της δουλευουν μια χαρα.

Link to comment
Share on other sites

τα πρωτα δεν θυμαμαι τα τελευταια ηταν τα SONY ERICSSON MH700 και τα χαρισα στην κορη μου που εχει το mini pro και της δουλευουν μια χαρα.

 

Σορρυ για το offtppic αλλα υπηρχε περιπτωση να τα πουλησεις στην κορη σου; :-P

Link to comment
Share on other sites

Ας μην το συνεχίσουμε σας παρακαλώ. Ο AlMag1 προσπάθησε να κάνει πλάκα ορμώμενος από τη λέξη "χάρισα" που χρησιμοποιήσες loypis.

 

Κι επειδή όντως είναι off topic σύντομα θα διαγραφούν τα post και των τριών μας. :)

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους και καλώς σας βρήκα... Μάλλον η απορία μου είναι χαζή αλλά πως βάζετε ρε παιδιά το widget καιρού ώρας στην αρχική οθόνη του τηλεφώνου... Ευχαριστώ
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους και καλώς σας βρήκα... Μάλλον η απορία μου είναι χαζή αλλά πως βάζετε ρε παιδιά το widget καιρού ώρας στην αρχική οθόνη του τηλεφώνου... Ευχαριστώ

 

Εννοεις το στοκ που εχει η σονυ; Πατας παρατεταμενα στην αρχικη οθονη, επιλεγεις widgets και σου βγαζει το widget του καιρου.. Πατα το και θα παει στην αρχικη σου!

Link to comment
Share on other sites

Τι στοκ υπάρχει μόνο στον launcher της Sony, αν πχ έχεις Nova ή κάποιον άλλον launcher δεν θα μπορείς να το βάλεις. Μπορείς όμως να κατεβάσεις κάποια εφαρμογή, υπάρχουν πολλές, με ένα search στο play θα βρεις.
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω πολυ παιδια για τις απαντησεις σας,εχω κατεβασει ηδη το android weather απο το store αλλα εξακολουθω να μην μπορω να το βαλω στην αρχικη οθονη.μαλλον αγνοω πιο βασικα πραγματα απο οτι νομιζετε.

υ.γ εχω τον launcher της sony,

ευχαριστω..

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω πολυ παιδια για τις απαντησεις σας,εχω κατεβασει ηδη το android weather απο το store αλλα εξακολουθω να μην μπορω να το βαλω στην αρχικη οθονη.μαλλον αγνοω πιο βασικα πραγματα απο οτι νομιζετε.

υ.γ εχω τον launcher της sony,

ευχαριστω..

 

Τι εκδοση android εχεις; 4.0.4 ή 2.3.7;

Θα τη βρουμε τη λυση μην αγχωνεσαι! ;-)

Link to comment
Share on other sites

Οκ αν δεν κανω λαθος στην 4.0.4 πρεπει να το πατησεις παρατετημενα το widget που θες και να το συρεις στην αρχικη οθονη.. Για δοκιμασε το!
Link to comment
Share on other sites

το εικονίδιο του widget (adroid weather) το βλέπω στην αρχική οθόνη , αυτό που δεν βλέπω και θα ήθελα να υπάρχει στην αρχική οθόνη είναι η ''υποοθόνη'' που εμφανίζει τις πληροφορίες του καιρού στο επάνω μέρος.. ελπίζω να τα λέω καλά...
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Xperia Sole / Sola

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...