Jump to content

Sony Xperia Sole / Sola


Karthan7
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

ok κατάλαβα. ευχαριστώ πολύ και τους 2 σας παιδιά

HTC Touch Diamond 2 ----> LG Optimus G ----> Redmi Note 3 PRO ----> Xiaomi Mi Mix 2  ----> Huawei P30 Pro

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

παιδια με τα ακουστικα τί γίνεται??υπάρχει τρόπος το κινητό να δέχεται κια 'μουφα' ακουστικα πέρα απο τα γνήσια.??και κατι άλλο..το ακουστικο οταν συνομιλείτε είναι σε όλους τόσο χαμηλό ή μονο εγώ είμαι ο άτυχος?
Link to comment
Share on other sites

Η ROM που έβαλε ο φίλος πιο πάνω, δουλεύει και σε κλειδωμένους Bootloaders.. Θα την βάλω αύριο και θα σας πω εντυπώσεις.. Απλά θέλω κάποιος αν ξέρει να μου πει τί είναι το wipe Dalvik Cache.. Πώς το κάνω?

 

απο την recovery θα το βρεις.. ισως σε καποια "advanced" επιλογη...

Link to comment
Share on other sites

με την 512 ραμ πως λειτουργεί η συσκευή; "μπουκώνει" συχνα; επίσης το floating touch απενεργοποιείται;
Link to comment
Share on other sites

Γειά σας. Έχω ένα μικρό πρόβλημα. Έχω το xperia sole και έκανα πρόσφατα μια αναβάθμιση στο λογισμικό που ήταν διαθέσιμη. όλα είναι τώρα πολύ καλύτερα από πριν, όμως το μόνο μου πρόβλημα είναι ότι στην προφύλαξη οθόνης δεν μου βγάζει πια τα βελάκια που σέρνεις αριστερά και δεξιά με αποτέλεσμα όταν έχω κωδίκο να εμφανίζεται κατευθείαν σε αυτή την οθόνη. φυσικά υπάρχουν ρυθμίσεις για την προφύλαξη οθόνης όμως ότι και αν αλλάξω δεν γίνεται τίποτα... Μήπως μπορείτε να με βοηθήσετε??? Ευχαριστώ!!!
Link to comment
Share on other sites

Γειά σας. Έχω ένα μικρό πρόβλημα. Έχω το xperia sole και έκανα πρόσφατα μια αναβάθμιση στο λογισμικό που ήταν διαθέσιμη. όλα είναι τώρα πολύ καλύτερα από πριν, όμως το μόνο μου πρόβλημα είναι ότι στην προφύλαξη οθόνης δεν μου βγάζει πια τα βελάκια που σέρνεις αριστερά και δεξιά με αποτέλεσμα όταν έχω κωδίκο να εμφανίζεται κατευθείαν σε αυτή την οθόνη. φυσικά υπάρχουν ρυθμίσεις για την προφύλαξη οθόνης όμως ότι και αν αλλάξω δεν γίνεται τίποτα... Μήπως μπορείτε να με βοηθήσετε??? Ευχαριστώ!!!
Link to comment
Share on other sites

παιδια με τα ακουστικα τί γίνεται??υπάρχει τρόπος το κινητό να δέχεται κια 'μουφα' ακουστικα πέρα απο τα γνήσια.??και κατι άλλο..το ακουστικο οταν συνομιλείτε είναι σε όλους τόσο χαμηλό ή μονο εγώ είμαι ο άτυχος?

 

Δυστυχώς είναι ολίγον τι χαμηλό........ πολλές φορές έχω πιάσει τον εαυτό μου να προσπαθώ να αυξήσω την ένταση αλλά που...............

Πάντως πιστεύω οτι είναι γενική φιλοσοφία της sony γιατι και στο ακουστικό bluetooth που πήρα στο τέρμα η ένταση και δεν σε κουφαίνει.........

Στο παλιό μου κινητό το w595 έχει την ίδια ένταση το ακουστικό όταν το έχω ένα κλικ πιο σιγά δηλαδή πριν την επιλογή που σου βγάζει την προειδοποίηση οτί η αυξημένη ένταση μπορεί να σου δημιουργήσει πρόβλημα στα αυτιά.

 

Eγώ που δοκίμασα άλλα ακουστικά sony όμως απο το mp3 μου δουλεύουν άψογα.........

Edited by fap
Link to comment
Share on other sites

με την 512 ραμ πως λειτουργεί η συσκευή; "μπουκώνει" συχνα; επίσης το floating touch απενεργοποιείται;

Είναι διπύρηνο οπότε την παλεύει, δεν ζορίζεται από την έλλειψη μνήμης. Απενεργοποιείται.

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

λέτε να έχουμε καλά νεα?

http://www.gsmarena.com/sony_to_announce_jelly_bean_update_schedule_in_middecember-news-5152.php

 

(περιμένουμε ανακοίνωση στα μέσα Δεκέμβρη για να μας ανακοινώσουν το μέλλον των υπόλοιπων συσκευών :P )

Link to comment
Share on other sites

λέτε να έχουμε καλά νεα?

http://www.gsmarena.com/sony_to_announce_jelly_bean_update_schedule_in_middecember-news-5152.php

 

(περιμένουμε ανακοίνωση στα μέσα Δεκέμβρη για να μας ανακοινώσουν το μέλλον των υπόλοιπων συσκευών :P )

 

Θα είναι και το sole μέσα φίλε μου

Link to comment
Share on other sites

το θέμα δεν είναι αν θα είναι, το θέμα είναι να ανακοινώσουν jb, και σχετικά σύντομα, να μείνουν εντός χρονοδιαγραμμάτος και να είναι καλό αυτό που θα μας δώσουν :P

(επίσης να μην είναι κλειδωμένο, να μην χάνεται το ροοτ, ή να ξαναγίνεται εξίσου εύκολα).

 

ζητάω πολλά,ε?? :P

Link to comment
Share on other sites

Μου έχει διαθέσιμο το update, θα το κάνω μέσω companion. Όχι clean install έτσι κι αλλιώς δεν χρειάζεται update είναι :D Περιμένω να φορτίσει λίγο και το περνάω!
www.pc-maniacs.com
Link to comment
Share on other sites

Μου έχει διαθέσιμο το update, θα το κάνω μέσω companion. Όχι clean install έτσι κι αλλιώς δεν χρειάζεται update είναι :D Περιμένω να φορτίσει λίγο και το περνάω!

 

Έχεις ics και θα κάνεις το update ?

 

Το chekαρα και εγώ μου το βγάζει το pc companion αλλά μου λέει οτί δεν θα πειραχτούν τα προσωπικά δεδομένα ισχύει ?

Edited by fap
Link to comment
Share on other sites

λέτε να έχουμε καλά νεα?

http://www.gsmarena.com/sony_to_announce_jelly_bean_update_schedule_in_middecember-news-5152.php

 

(περιμένουμε ανακοίνωση στα μέσα Δεκέμβρη για να μας ανακοινώσουν το μέλλον των υπόλοιπων συσκευών :P )

 

Αυτή η είδηση υπάρχει και εντός myphone.gr

My mobile History:

ERICSSON GO118 -- ERICSSON GF768 -- ERICSSON T28s -- SONY ERICSSON P900 -- SONY ERICSSON G900 -- HTC LEGEND -- SAMSUNG GALAXY S3 mini -- SAMSUNG GALAXY S5 mini -- XIAOMI Mi5 -- XIAOMI Mi Mix 2s

Link to comment
Share on other sites

όσοι είστε root και κάνετε το update ενημερωστε μας αν μένει και αν όχι αν ξαναγίνεται με τον ίδιο τρόπο ;)
Link to comment
Share on other sites

ok πράγματι την έβγαλε την ενημέρωση!

(6.1.1.B.1.54)

έχω κάνει root το κινητό, υπάρχει πρόβλημα αν κάνω την ενημέρωση?

John... John Saban!

για τους φίλους Γιάννης ;)

Link to comment
Share on other sites

το ρίσκαρα εγώ, το ροοτ χάνεται :/

θα δω αν μπαίνει πάλι με τον ίδιο τρόπο και θα ενημερώσω!

 

edit: όπως είπα πριν, το ροοτ χάνεται. δεν μπορώ να ροοτάρω με τον "παλιό" τρόπο.

confirmed και απο users στο xda ότι δεν λειτουργει. έχει ανέβει αυτό: http://forum.xda-developers.com/showthread.php?p=35024193 , δεν το εχω δοκιμάσει προσωπικά όμως για να σας πω αν δουλεύει.

Edited by charlie_pace4
Link to comment
Share on other sites

ok! θα κάνω και εγώ την ενημέρωση κι ας χαθεί για την ώρα το root.

John... John Saban!

για τους φίλους Γιάννης ;)

Link to comment
Share on other sites

ok! θα κάνω και εγώ την ενημέρωση κι ας χαθεί για την ώρα το root.

 

όπως έχω πει και πριν το κινητό το είχα κάνει root , κατέβασα λοιπόν την τελευταία ενημέρωση (6.1.1.B.1.54), το κινητό ενημερώθηκε κανονικά και προς έκπληξη μου (δεν το γνώριζα) βλέπω πάλι τις εφαρμογές που έσβηνα με "μανία" να κάνουν πάλι θεαματική είσοδο στο sole (τα νεύρα μου... ) χαχα :D

οπότε πάλι από την αρχή..!!

θα περιμένω από τους πιο έμπειρους να μας ενημερώσουν αν τελικά ισχύει ο προηγούμενος τρόπος root ή θα πρέπει να κατεβάσουμε αυτό που βρήκε ο φίλος μας charlie_pace4

[url=]http://forum.xda-developers.com/showthread.php?p=35024193[/url]

Edited by John84

John... John Saban!

για τους φίλους Γιάννης ;)

Link to comment
Share on other sites

Προσωπικά έχω δοκιμάσει μόνο τον παλιό τρόπο που δεν λειτουργεί σίγουρα. Το ίδιο λένε και στο xda. Το άλλο λένε ότι λειτουργεί, αλλά λέω να περιμένω λίγες μέρες μήπως βγει update, γιατί μου φαίνεται πιο απλός και γρήγορος τρόπος.
Link to comment
Share on other sites

υπαρχει τροπος να εχω υποστηριξη 160 χαρακτηρων στα sms χωρις να κανω root?με to handscent και το go παντως δεν ειδα φως Edited by lostgravity
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Xperia Sole / Sola

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...