Jump to content

Sony Xperia Sole / Sola


Karthan7
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εχει κανεις το ιδιο προβλημα κατα τον συγχρονισμο επαφων με gmail?

Κανω συγχρονισμο επαφων και μετα εχω καθε επαφη απο 3 φορες στο κινητο.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Μήπως τις έχεις και στο κινητό έτσι κι αλλιώς, αλλά όχι στο Google account, αλλά στο κινητό /Skype /Facebook ή κάτι τέτοιο;
Link to comment
Share on other sites

Τις εχω και στο κινητο τις επαφες αλλα μεχρι τωρα οταν αποθηκευα νεες επαφες στο κινητο εκανα συγχρονισμο απλα αποθηκευονταν στο gmail οι καινουργιες,που αυτο θελω ουσιαστικα.

skype,facebook οχι δεν εχω.

Link to comment
Share on other sites

χμμμ... κρατα ενα backup των επαφων σου

διεγραψε τα παντα απο τις επαφες google και ανεβασε το backup εκει.

βαλε το backup στα google contacts, και κανε ευρεση και διαγραφη των διπλων.

βαλε το κινητο να συγχρονισει με το google, αφου εχεις διαγραψει τα παντα.

 

φροντισε να εχεις backup απο ολες σου τις επαφες (και του κινητου και της google) σε περιπτωση που κανεις κατι λαθος και θες να κανεις επαναφορα

Link to comment
Share on other sites

Αν έβγαλε κατασκευαστικο φαντάζομαι ναι.. Αν χάλασε εξαιτίας σου και φαίνεται δεν νομίζω..
Link to comment
Share on other sites

Μήπως φταίει το καλώδιο του φορτιστή; το λέω γιατί έχουν περάσει από τα χέρια μου δύο φορτιστές Sony και τα μαμά καλώδια έχουν χαλάσει, ενώ με άλλα καλώδια όλα κομπλέ!

Από εκεί και πέρα αν είναι του κινητού, και είναι μέσα στην εγγύηση λογικά θα σε καλύψει

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Έχει δοκιμάσει κανείς ρομ 4.4.2? Λέω να δοκιμάσω μία από αυτές που έχουν βγει..

 

Ποια έχεις κατά νου; Βάλε λινκ...

 

Ψήνομαι να κάνω δοκιμές. Το Solaki έχει μείνει πολύ stable τον τελευταίο καιρό :ninja::lol::D

To πρώτο Motorola της Cosmote - Motorola Cd930 - Nokia 3650 - Nokia 5140i - Nokia 3110c - Sony Ericsson Vivaz Pro - Sony Xperia Sola
Link to comment
Share on other sites

Ποια έχεις κατά νου; Βάλε λινκ...

 

Ψήνομαι να κάνω δοκιμές. Το Solaki έχει μείνει πολύ stable τον τελευταίο καιρό :ninja::lol::D

 

Την Carbon λέω να βάλω φαίνεται πολύ ωραία..

 

http://forum.xda-developers.com/xperia-u/sola-development/rom-unofficial-carbon-kk-nightly1-t2638206

 

Κι εγώ για αυτό θέλω λίγο να αλλάξω παραστάσεις είμαι πολύ καιρό με την ίδια ρομ..

Έχω κατεβάσει όλα τα αρχεία και αύριο που θα έχω χρόνο θα κάνω την αλλαγή..

Link to comment
Share on other sites

Την Carbon λέω να βάλω φαίνεται πολύ ωραία..

 

http://forum.xda-developers.com/xperia-u/sola-development/rom-unofficial-carbon-kk-nightly1-t2638206

 

Κι εγώ για αυτό θέλω λίγο να αλλάξω παραστάσεις είμαι πολύ καιρό με την ίδια ρομ..

Έχω κατεβάσει όλα τα αρχεία και αύριο που θα έχω χρόνο θα κάνω την αλλαγή..

 

εχει bug στο video recording, θα διορθωθει στην επομενη εκοδησ λεει ο dev

 

όπως και να χει, περιμένουμε εντυπώσεις από όποιον δοκιμάσει κάτι καινούριο!

και εγώ θα αλλάξω σε κάποια φάση, αλλά μετά την εξεταστική!

Link to comment
Share on other sites

Την Carbon λέω να βάλω φαίνεται πολύ ωραία..

 

http://forum.xda-developers.com/xperia-u/sola-development/rom-unofficial-carbon-kk-nightly1-t2638206

 

Καλησπερα.. ποιες οι διαφορες στις 2 εκδοσεις που εχει? (weekly & nightly)

Υπαρχουν καποιες ουσιαστικες διαφορες που πρεπει να προσεξουμε? Γνωριζει καποιος που εχει βαλει καποια απο τις 2 ή και τις 2?

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, έβαλα τελικά την Carbon.. Δεν ενθουσιάστηκα.. Έχουμε και λέμε..

Από ραμ όπως είναι και οι JB roms, ξεκινάει με 120 περίπου mb ram αλλά βλέπω ότι έχει καλή διαχείρηση.. Δηλαδή όταν θα μειωθεί αρκετά η ραμ και θα πάει να κολλήσει, θα κλείσει μόνο του κάποιες βαριές εφαρμογές (πχ viber) και θα ελευθερώσει ram..

Τα κολληματάκια του τα έχει στο κλείδωμα και στο ξεκλέιδωμα.. Επίσης μετά από reboot για κάποιο λόγο κάποιες εφαρμογές σβήνονται και πρέπει να τις ξανα κατεβάσω.. Πέρα από αυτό το bug δεν έχω βρει κάτι άλλο..

Όμορφο το UI αλλά θα πάω σε κάτι άλλο γιατί δεν μπορώ με τόση λίγη ραμ.. Αυτά..

Α και για το weekly και το nightly, μάλλον είναι τα update της ρομ.. Δηλαδή ξεκινάει με Nightly 1,2,3,4 και μετά ξεκινάει το Weekly.. Δηλαδή το weekly είναι πιο πρόσφατο update από το nightly 4.. Ονομασίες είναι, τίποτα άλλο..

Link to comment
Share on other sites

Ποια ειναι η πιο ευκολη+γρηγορη στο install,σταθερη rom? Ειμαι με μαμά 4.0.4 και .10,cwm.

 

http://forum.xda-developers.com/xperia-u/sola-development/romics-54jb-experience-v2-fastest-t2162832

 

Για αυτή εχουμε feedback? Edit τωρα βλέπω οτι δεν εχει download links

 

Αυτή τι version χρειάζεται να φοράς? http://forum.xda-developers.com/xperia-u/sola-development/-t2642428

Edited by Jalouk
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, έβαλα τελικά την Carbon.. Δεν ενθουσιάστηκα.. Έχουμε και λέμε..

Από ραμ όπως είναι και οι JB roms, ξεκινάει με 120 περίπου mb ram αλλά βλέπω ότι έχει καλή διαχείρηση.. Δηλαδή όταν θα μειωθεί αρκετά η ραμ και θα πάει να κολλήσει, θα κλείσει μόνο του κάποιες βαριές εφαρμογές (πχ viber) και θα ελευθερώσει ram..

Τα κολληματάκια του τα έχει στο κλείδωμα και στο ξεκλέιδωμα.. Επίσης μετά από reboot για κάποιο λόγο κάποιες εφαρμογές σβήνονται και πρέπει να τις ξανα κατεβάσω.. Πέρα από αυτό το bug δεν έχω βρει κάτι άλλο..

Όμορφο το UI αλλά θα πάω σε κάτι άλλο γιατί δεν μπορώ με τόση λίγη ραμ.. Αυτά..

Α και για το weekly και το nightly, μάλλον είναι τα update της ρομ.. Δηλαδή ξεκινάει με Nightly 1,2,3,4 και μετά ξεκινάει το Weekly.. Δηλαδή το weekly είναι πιο πρόσφατο update από το nightly 4.. Ονομασίες είναι, τίποτα άλλο..

 

Νιώθω ότι το solaki μας έχει πεθανει εδώ και καιρό από αναβαθμίσεις έστω και unofficial.. Αυτό που αξίζει και θα δώσει ζωή για λίγο χρονικό διάστημα ακόμη είναι να ασχοληθεί κάποιος ώστε να τελειοποιηθούν οι custom ics rom...

Link to comment
Share on other sites

λοιπόν είμαι root στο Solaki μου εδώ και καιρό και το έχω κάνει τόσο custom όσο θέλω στην ICS stock rom αλλά αυτό που πραγματικά πάει να με σκάσει είναι το πως θα βάλω το sola μου να βλέπει μόνιμα τα κανάλια 12-13 του Wifi.

Δεν ξέρω πως τα κατάφερε η Sony και έβαλε όλο τον ευρωπαικό κόσμο να σταματήσει να χρησιμοποιεί αυτά τα κανάλια και δεν έβγαλε ένα fix.

ότι δοκίμασα το διάβασα μέσα στο XDA αλλά τζίφος π.χ. άλλαξα/πρόσθεσα settings μέσα στο build.prop, έκανα edit με το Sqlite3 το sqlite3 /data/data/com.android.providers.settings/databases/settings.db "INSERT INTO secure (name, value) VALUES ('wifi_country_code', 'EU'); και μερικά άλλα που δεν έκαναν και αυτό τίποτα.

μόνο με το WiFix Manager απο το play store δούλεψε μερικές φορές αλλά σε κάθε reboot η ακόμη και airplane mode χάνεται η ρύθμιση και κολλάει και το wifi και θέλει πάλι restart

υπάρχει λύση για την stock rom?

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=388996

 

Εδώ είναι μια αγγελία για το solaki μου, λέω να πάω σε κάτι ακριβότερο αλλά λυπάμαι πολύ που ίσως το αποχωριστώ, απλά τα λεφτά είναι απαραιτητα για την αγορά του καινούργιου...

 

PS:θα μπορούσε κάποιος να μου πει αν το έχω κοστολογήσει σωστα ή μηπως τα παραέβαλα φθηνό?

Link to comment
Share on other sites

Δεν τραβάει πλεον το κινητό.. Ics, jb και kitkat το βαραίνουν πολυ.. Μονο με gb ένιωθε..

 

Με gb ήταν όντως πιο γρήγορο, ωστόσο έχει καλύτερες λειτουργίες με ics. Από κει και πάνω δεν ασχολούμαι γιατί δεν υπάρχει official έκδοση.

Δεν τραβάει όταν έχεις παράλληλα ανοιχτά skype, facebook, viber και είναι λογικό για κινητό με 512Mb ram. Αν κάνεις ορθολογική χρήση, είναι μια χαρά και γρήγορο το λες, τουλάχιστον εγώ αυτό κάνω και είμαι ευχαριστημένος από ταχύτητα.

Leeco Cool1 4/64 Gold
Link to comment
Share on other sites

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=388996

 

Εδώ είναι μια αγγελία για το solaki μου, λέω να πάω σε κάτι ακριβότερο αλλά λυπάμαι πολύ που ίσως το αποχωριστώ, απλά τα λεφτά είναι απαραιτητα για την αγορά του καινούργιου...

 

PS:θα μπορούσε κάποιος να μου πει αν το έχω κοστολογήσει σωστα ή μηπως τα παραέβαλα φθηνό?

 

Με βάση το τι κυκλοφορεί στο skroutz (πχ Xperia M στα 114) εγώ ας πούμε δεν θα το αγόραζα στα 80. Θα μου πεις και πόσο να το πουλήσεις; Εγώ το δικό μου θα το χαρίσω οταν αλλαξω συσκευή.

Link to comment
Share on other sites

Με βάση το τι κυκλοφορεί στο skroutz (πχ Xperia M στα 114) εγώ ας πούμε δεν θα το αγόραζα στα 80. Θα μου πεις και πόσο να το πουλήσεις; Εγώ το δικό μου θα το χαρίσω οταν αλλαξω συσκευή.

 

Σε αυτό έχεις δίκιο..Βεβαια δεν ξέρω το XPeria M αν είναι αντάξιο του Sole αλλά μάλλον θα είναι...Θα μου προτείνεις μια τιμή, λαμβάνοντας υπόψιν οτι το δίνω ακριβώς όπως το αγόρασα (γνησιο κουτί με όλα μεσα) και οτι η οθόνη ειναι πεντακάθαρη καθως φοράει ακόμα το Screen protector της SONY??..Ο λόγος που θελω να το πουλήσω είναι επειδή εφόσον πάρω άλλο είναι κρίμα να μην το χαίρεται κανένας.. :p

Link to comment
Share on other sites

Σε αυτό έχεις δίκιο..Βεβαια δεν ξέρω το XPeria M αν είναι αντάξιο του Sole αλλά μάλλον θα είναι...Θα μου προτείνεις μια τιμή, λαμβάνοντας υπόψιν οτι το δίνω ακριβώς όπως το αγόρασα (γνησιο κουτί με όλα μεσα) και οτι η οθόνη ειναι πεντακάθαρη καθως φοράει ακόμα το Screen protector της SONY??..Ο λόγος που θελω να το πουλήσω είναι επειδή εφόσον πάρω άλλο είναι κρίμα να μην το χαίρεται κανένας.. :p

 

Το xperia M είναι κατα πολυ καλύτερο του sole..

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Xperia Sole / Sola

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...