Jump to content

Sony Xperia Sole / Sola


Karthan7
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

ρε τους το είπα... και στην κοπέλα, που με έγραψε κανονικά και δεν το έγραψε,και στον τεχνικό μετα.. που μου εξήγησε ότι αυτή δεν κάνουν update με το pc companion ή με το sus, αλλά περνάνε το firmware από την αρχή! και εγώ το flashtool γιατί το έχω??? :P

και μου έβαλαν και την 2.3.7..

αν και το τηλ θέλει σεταρισμα απο την αρχη ετσι κι αλλιως, δεν εχει σημασια μεγαλη..

ultimate v11 με experimental 8.5 έχει βγάλει καθόλου θεματα τελικά?

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

πάντως με 2.3.7 έχω κλείσει 1 μερα και 35 λεπτα και η μπαταρία είναι στο 45%! το wifi ανοιχτο σε όλο αυτό το διάστημα, αρκετά sms και max μιση ωρα τηλέφωνο. βεβαια το κινητο ειναι άδειο, καμία εφαρμογή, μόνο dropbox και tapatalk, που δεν το εχω ανοιξει καν ακομα...

με ics+ ηθελα στανταρ μια φορά την ημερα φορτιση

Link to comment
Share on other sites

παιδια θα μπορούσατε να μου προτείνετε καμια καλή ελαφριά ρομ να φλασάρω στο κινητό και παράλληλα να είναι και σχετικά ευκολη στη χρήση?Πιο πολύ με ενδιαφέρει να έχει καλύτερη αυτονομία μπαταριας και γενικά να μην κολλάει το κινητό..και αν γίνεται και τον οδηγό για την εγκατάσταση του cwm recovery..ευχαριστώ πολυ..
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια!μιπως θα μπορουσε κανεις να μου πει πως μπενουμε στο recovery menu για να κανουμε reset?
Link to comment
Share on other sites

παιδια θα μπορούσατε να μου προτείνετε καμια καλή ελαφριά ρομ να φλασάρω στο κινητό και παράλληλα να είναι και σχετικά ευκολη στη χρήση?Πιο πολύ με ενδιαφέρει να έχει καλύτερη αυτονομία μπαταριας και γενικά να μην κολλάει το κινητό..και αν γίνεται και τον οδηγό για την εγκατάσταση του cwm recovery..ευχαριστώ πολυ..

 

Η πιο δημοφιλείς αυτή την στιγμή είναι η Ultimate v11. Αλλά θα στερηθείς κάποια άλλα πράγματα σε σχέση με την "μαμά".

Μετά από αρκετές δοκιμές, προσωπικά πιστεύω πως η 4.0.4, δηλαδή η μαμά, rooted και με autokiller είναι η καλύτερη επιλογή.

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια!μιπως θα μπορουσε κανεις να μου πει πως μπενουμε στο recovery menu για να κανουμε reset?

 

'Οταν γράφει sony κατά την ενεργοποίηση 3 φορές το κουμπί μείωσης έντασης.

Αλλιώς το πάνω κουμπί της έντασης όταν αλλάζει χρώματα το led.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια σημερα πηγα να βαλω καινουρια ρομ και επελεξα την ultimate v11...ετσι στο πρώτο βημα που λεει να κάνω install την v6, την κάνω μέσα απο το cwm κανω και τα wipe data κτλ κτλ και πατάω reboot system αλλά δεν γίνεται τιποτα...η οθονη παραμένει μαύρη και δεν ανοίγει ουτε το λογότυπο της sony...τί έχει γίνει??
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια πηγα κ εγω σημερα το τηλ γιατι δεν εβγαζα ακρη απο εκει που το πηρα για να το στειλουν για σερβις εχω ακομα εγγυηση 2 μηνες μου ειπε κανενα προβλημα θα το στειλει αλλα θελει 10 ευρω να παει κ αλλα τοσα να ερθει γιατι η σονυ δεν αναλαμβανει τα μεταφορικα ,το καταστημα ειναι ο κοτσοβωλος,αυτο πρωτη φορα τοβλεπω να θελει να πληρωσω τα μεταφορικα,κ φυσικα δεν ειχα μαζι μου λεφτα κ της λεω να τα πληρωσω οταν ερθει το τηλ κ μου ειπε δεν γινεται κ ετσι αποφασησα να το στειλω μονος μου αυριο εχω κ εναν κολλητο σε κουριερ θα μου κανει καλη τιμη ειπε αφου πρωτα παρω τηλ στην σονυ να συννενοηθω.εσεις τι λετε καλα εκανα.
Link to comment
Share on other sites

Εννοειται πως εκανες καλα.. Ακου εκει.. Απο που κι ως που να πληρωσεις εσυ τα μεταφορικα; Ελπιζω να τους εριξες και μια μουτζα πριν φυγεις..
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια πηγα κ εγω σημερα το τηλ γιατι δεν εβγαζα ακρη απο εκει που το πηρα για να το στειλουν για σερβις εχω ακομα εγγυηση 2 μηνες μου ειπε κανενα προβλημα θα το στειλει αλλα θελει 10 ευρω να παει κ αλλα τοσα να ερθει γιατι η σονυ δεν αναλαμβανει τα μεταφορικα ,το καταστημα ειναι ο κοτσοβωλος,αυτο πρωτη φορα τοβλεπω να θελει να πληρωσω τα μεταφορικα,κ φυσικα δεν ειχα μαζι μου λεφτα κ της λεω να τα πληρωσω οταν ερθει το τηλ κ μου ειπε δεν γινεται κ ετσι αποφασησα να το στειλω μονος μου αυριο εχω κ εναν κολλητο σε κουριερ θα μου κανει καλη τιμη ειπε αφου πρωτα παρω τηλ στην σονυ να συννενοηθω.εσεις τι λετε καλα εκανα.

για πιο λόγο έχεις άλλους 2 μήνες ακόμα ?? πότε το πήρες ένα χρόνο πριν βγει στην αγορά ?

Link to comment
Share on other sites

21-09-12 το πηρα.

 

οπότε έχεις 1 χρόνο και 2 μήνες ακόμα ... και κανονικά θα έπρεπε να το πάρουν και να το στείλουν τσαμπα φυσικά

Link to comment
Share on other sites

Ξεκλειδωσες bootloader;

 

όλα οκ τώρα..φλάσαρα την stock ics με το flashtool και όλα οκ..επίσης προχώρηση σε αλλαγή ρομ (αυτή τη φορά επιυχώς) και εγκατέστησα τα προγράμματα greenify και setcpu...Το greenify με προβλημάτισε, βασικά δεν ξέρω τι κάνει ακριβώς και αν λειτουργεί αυτόματα ή χρειαζεται παρέμβαση δική μου...όσο για το setcpu έφτιαξα ένα προφίλ για screen off..ο επεξεργαστής να δουλεύει στα 200 το cpu governor στο powersave...Το i/o να το βάλω στο noop?γενικά αξίζει η εφαρμογή ή χειρότερα τα κάνει τα πράγματα??Συγνωμη για την ασχετοσύνη μου και ευχαριστώ εκ των προτέρων!

Link to comment
Share on other sites

επειδη απο Sony ειμαι ασχετος και με ρωτησε ενας φιλος..

Υπαρχει καποιος οδηγος για να βαλει custom rom JB και να κανει ρουτ;

γιατι αποτι μου ειπε του κολλαει αρκετα..

Nobody is perfect.... And I'm... nobody!!!

 

Νέο videoclip των TresAmigos!!! ... “Ρίτα Ριτάκι“

Link to comment
Share on other sites

Γειά χαρά!

 

εεεμ εγώ έχω ένα πρόβλημα με την αφή , πάει ένας χρόνος από τότε που το αγόρασα

δεν πατιέται ο αριθμός "1" και αν το γυρίσω για οριζόντια χρήση πάλι κάποια προβλήματα αφής

 

όποιος γνωρίζει κάτι σχετικό, ας δώσει τα φώτα του

 

ευχαριστώ πολύ.

Link to comment
Share on other sites

Περίμενε..ο αριθμός 1 δεν πετιέται που;μπορεί να είναι πρόβλημα της εφαρμογής...

 

γενικότερα δεν πατιέται , μόνο στον κωδικό όταν ανοίγω το κινητό

και οταν είναι σε οριζόντια θέση πάλι κάποια γράμματα και το "@" δεν πατιούνται...

δεν έχω ιδέα τι παίζει....:(

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Xperia Sole / Sola

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...